Saveti oca Tadeja za izlečenje raka

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.260
7vl0.jpg


Otac Tadej je bio jedan od najcenjenijih duhovnika novijeg vremena koji je poslednjih decenija života bio proglašen za najprosvetljenijeg monaha u Srbiji.
Njegovih pouka i saveta nikad nije dosta.

Otac Tadej kaže da kancer može biti i Božija kazna, odnosno da je nastao zbog greha pa se duše kroz bolest tela čiste i ispaštaju. Ako hoće da se izleče prvo mora da prekine lanac greha (praroditeljskog, roditeljskog ili ličnog). A to se, kako kaže može postići samo okretanjem Bogu, odnosno, okretanjem leđa grehu.

"Rak nije ni zarazan niti prelazan" kaže Otac Tadej. Gospod je otkrio kako se leči ova opaka bolest. Hranom se unose otrovi u organizam koji ga izazivaju, pa ga i lekovitom ishranom i treba lečiti.

Saveti oca Tadeja za izlečenje bolesnih od raka:

1. Onima koji boluju od raka Otac Tadej kao osnovno i suštinski važno preporučuje da uopšte ne jedu meso. Mesa se dele na bela i crvena, bela mesa su riblja mesa i ona su zdrava. Crvena mesa su štetna, ali mi ne znamo da su to sva ostala osim ribljem i danas je toliko meso zatrovano kancerogenim materijama, od mesa prosto bujaju ćelije raka, zbog silnih otrova to meso danas više ne treba jesti čak ni živinsko. To je pod 1. da se izbaci meso.

2. Kopriva svojim sastojcima zamenjuje meso, jako je snažna i snažno deluje na organizam.

3. Vodu iz česme ne treba uopšte piti (posebno ko ima tumor, rak) jer ako pijete vodu iz česme i ako ne jedete meso (što je pod 1. obavezno)
ipak ne možete ozdraviti jer je u njoj dvostruko ako ne i više hlora nego što je dozvoljeno.

Prolom voda je veoma delotvorna u borbi protiv raka ali samo pod jednim uslovom, da se ništa sveže ne jede niti prženo na ulju, samo da se kuva u prolom vodi. Ništa nekuvano ni sveže voće i povrće niti išta se ne jede osim povrća kuvanog u prolom vodi. Prolom voda se pije i ni jedna druga. Bukvalno ni salata ne sme da se jede ako nije skuvana u prolom vodi. Jeste teško i neukusno jer se samo jede kuvano i pije prolom voda ali to je jedini način.

Kada se bolesnik izleči, što traje nekada 40 dana a nekada koji mesec, treba nastaviti takvu ishranu (kuvana hrana i voće i povrće u prolom vodi i da se pije ta voda isključivo a ne druga) još 30 dana treba posle nastaviti sa takvom ishranom.

Bolesni od raka obavezno treba da idi u crkvu, na liturgiju svake nedelje, da se detaljno ispovede i pričešćuju,
smirenje će takođe pomoći da naši organi funkcionišu mnogo bolje i pravilno rade.

https://www.politika-ekspres.net/le...ti-ova-metoda-pomaze-lecenju-svakog-karcinoma

Ovi saveti ako ne pomognu nece ni da odmognu..
 
Šta znam,u neku ruku ima tu logike. Meso prepuno antibiotika. Voće i povrće prepuno koječega za veći rast i protiv štetočina mada nisam sigurna da se to može izbeći prokuvavanjem. Kopriva da zameni meso nisam sigurna. Znam da ima puno gvoždja i da je dobra za malokrvnost.Voda jeste puna hlora mada mislim da nije zdravo ni piti prolom vodu stalno verovatno zbog te alkalnosti.

I da ,hrana nam je prepuna otrova ali ipak mislim da je stres najveći okidač. Verovatno zato savet da se nedeljno ide na liturgiju.
 
Terapija ocigledno nije pomogla Sv. Pajsiju...
Године 1988. старац Пајсије је тешко оболео од канцера. Последње дане провео је ван Свете Горе у женском манастиру Св. Јована Богослова у Суротију, код Солуна. Тамо је умро 12. јула 1994. године.
Dakle ili se nije pridrzavao terapije, ili ne radi...
 
Terapija ocigledno nije pomogla Sv. Pajsiju...
Године 1988. старац Пајсије је тешко оболео од канцера. Последње дане провео је ван Свете Горе у женском манастиру Св. Јована Богослова у Суротију, код Солуна. Тамо је умро 12. јула 1994. године.
Dakle ili se nije pridrzavao terapije, ili ne radi...
Ja znam da su neki starci odbijali tretmane i lekove kod teških bolesti, ne znam da li je i on to radio. Uglavnom oni to shvataju kao poslednje, najteže Božje iskušenje i kod njih se ne radi toliko o tome hoće li preživeti već hoće li očuvati veru. Tako sam barem shvatio čitajući o tome.
 
Ozbiljno razmišljam da probam ovu dijetu i izbacim meso osim ribe. To su mi mnogi već ionako preporučili.

pa generalno ishrana ribom i povrcem nije losa. zapravo ja sam cesto u nekim ketozama i low carb ishrani, mada ja jedem meso (nemam rak), ali osnova low carb ishrane nije meso, nego povrce i masti (opet ja jedem i sveze povrce, salate narocito).

mnogi ketogenu dijetu napadaju, jer njena prva funkcija je bila da se deca i tinejdzeri oboleli od epilepsije lece, ako nijedna terapija lekovima ne da rezultat (mrsavljenje u ketozi je nus produkt). zatim ishrana sa malo uh bez obzira na postotak masnoce (zivotinjskog porekla, naravno, znaci mast i za nekoga loj) utice na dijabetes i insulinsku rezistenciju (ja kod sebe sumnjam na insulinsku rezistenciju, neku blazu, jer sam imala dijabeticare u porodici, ali nisam nikad otisla da se testiram na lucenje insulina, secer u krvi, obicno merenje, mi je uvek bio normalan) i na kraju saznanja da rak ne moze da jede masti, vec samo secere, narocito proste.

moj zakljucak je da je low carb ishrana u stvari njajjeftiniji vid ishrane, jer ne mora covek da jede losos, moze i skusu, a za one koji jedu meso, ne mora to biti suvo meso 1 kategorije, vec bilo koje meso tjah jeftinije. najduze moze da se primenjuje bez posledica kada su u pitanju minerali, vitamini i vlakna i ne remeti drustveni zivot u smislu toga da kad covek izadje u restoran mora da jede nesto specijalno. uvek postoji neko low carb jelo na jelovniku, a neka kasicica brasna u tom slucaju nece da nasteti, ako je ukupan broj uh nekih 50 grama max 70 ili u najgorem slucaju ispod 1 gram po kg.

al opet ja nemam iskustva sa rakom samo sa dijabeticarima. mojoj mami su smanjili insulin sa 4 puta dnevno na 2 puta dok je primenjivala principe low carb ishrane. sta vise secer je u jendnom trenutku bio pao na normalu. a pricam o nekome ko je prethodno bio 25 godina dijabeticar.

tako da hrana ima uticaja na procese u organizmu....da ne racunamo ljude ostljive na gluten, a mnogi su osetljivi neko se smao naduje malo, a neko ima ozbiljne simptome. sto s eholesterola tice, pa i vegani dobijaju holesterol, a ne unose ga, jer ne jedu nista zivotinjskog porekla.
 
Dal bese prolom, pricao mi kolega prijatelj pio jednu istu vodu nije menjao i poremetilo mu se nesto bilo mu zlo.
Moras malo metale (cesmovaca), plastiku (flasirane) da bi imao balans. Ili staklene koje su najbolje ako su sa izvora... :P
Da ako se preterano pije alkalna voda to onda poremeti rad u telu koje je prirodno balansirano negde oko 7.3 na skali od 0 do 14. Zato ne valja preterivati i piti samo alkalnu vodu ili jesti samo alkalnu hranu a neki to rade jer misle da će ih izlečiti od kancera.
 
Da ako se preterano pije alkalna voda to onda poremeti rad u telu koje je prirodno balansirano negde oko 7.3 na skali od 0 do 14. Zato ne valja preterivati i piti samo alkalnu vodu ili jesti samo alkalnu hranu a neki to rade jer misle da će ih izlečiti od kancera.
Za rak je najbolja jaka zelja za zivotom i vera u izlecenje. Sve ostalo je vise manje placebo, tu um vodi glavnu rec. Znam po ocu
kome su dijagnostikovali mucinozni tumor prostate za koji se ne radi gluasonov skor jer je galopirajuci. Moj otac je jedan
od tri slucaja u svetu koji su preziveli i zbog koga je prognoza postala kontroverzna :P
 
Za rak je najbolja jaka zelja za zivotom i vera u izlecenje. Sve ostalo je vise manje placebo, tu um vodi glavnu rec. Znam po ocu
kome su dijagnostikovali mucinozni tumor prostate za koji se ne radi gluasonov skor jer je galopirajuci. Moj otac je jedan
od tri slucaja u svetu koji su preziveli i zbog koga je prognoza postala kontroverzna :P
Au, svaka mu čast. Mentalna borba je zaista najteža i puno znači podrška drugih.
 
rak se hrani secerima i buja od secera
Ово је само урбани мит превараната и надрилекара/алтернативаца/чудотвораца. Свака ћелија, укључујући и ћелије рака, се храни шећером, тј. глукозом. Смањење уноса шећера не спречава, не лечи и уопште не утиче на рак директно. Не постоји икаква веза између шећера и рака. Шећер није карциноген. Повећани унос неће убрзати ширење или раст тумора. Ћелије рака се хране на потпуно исти начин као и здраве ћелије - крвни судови допремају нутритијенте и кисеоник.
 
Poslednja izmena:
rak ne moze da koristi masti za svoju ishranu
Не користи масти за енергију, али масти које се налазе у масним ћелијама (липоцитима) могу да изазову агресивнији развој тумора. Због тога су гојазније особе у већој опасности и због тога се препоручује смањење уноса шећера, да би се смањила гојазност и тиме смањио ризик од убрзаног ширења рака.
 
Ово је само урбани мит превараната и надрилекара/алтернативаца/чудотвораца. Свака ћелија, укључујући и ћелије рака, се храни шећером, тј. глукозом. Смањење уноса шећера не спречава, не лечи и уопште не утиче на рак директно. Не постоји икаква веза између шећера и рака. Шећер није карциноген. Повећани унос неће убрзати ширење или раст тумора. Ћелије рака се хране на потпуно исти начин као и здраве ћелије - крвни судови допремају нутритијенте и кисеоник.
Не користи масти за енергију, али масти које се налазе у масним ћелијама (липоцитима) могу да изазову агресивнији развој тумора. Због тога су гојазније особе у већој опасности и због тога се препоручује смањење уноса шећера, да би се смањила гојазност и тиме смањио ризик од убрзаног ширења рака.


samo sto sa secerom se brze prehranjuju, nego sa mastima, jer kao sto rekoh i sma organizma ima problem da s eprebaci na energiju masti.

rak ne moze da se hrani ketonima.
 
Kuvana hrana je mrtva hrana, bez ijednog enzima i vitamina.
Treba izbaciti meso i mlečne proizvode. Jesti samo sirovo voće i povrće i orašaste plodove.
Ja sam prešao na tu ishranu pre 5-6 mes i za kratko vreme sredio visok pritisak i holestetol. Godinama imam i problem sa artritisom. Zbog toga sam najviše prešao na ovakvu ishranu. Imam i dalje bolove, ali sve ređe i sve slabije. Bitno mi je da sada normalno funkcionišem, a nisam mogao jedno vreme iz kreveta da ustanem. Da napomenem da imam mnogo više energije, manje spavam i budim se odmoran.

Što se tiče Prolom vode, ona je bolja od ostalih, jer ima najbolju ph vrednost.

Ne postoji lek ni za jednu bolest. Lek je naš imunitet, ako se zdravo hranimo.
 

Back
Top