i niko ne poznaje Sina osim Oca, niti ko zna Oca osim Sina

hm337

Elita
Poruka
17.632
Kako tumačite sledeću izjavu Isusovu
"i niko ne poznaje Sina osim Oca, niti ko zna Oca osim Sina, i onog kome Sin hoće da otkrije."? (Matej 11.27)

Da je samo Isus Sin ćemu bi služila ova izjava gore? Da samo on može da poznaje Boga i da samo Bog može znati da li on stvarno jeste Sin? To je monopol na pristup Bogu...nešto što bi crkva uradila ali ne i pun ljubavi Bog...

Meni sve to liči na nešto drugo...Sin je nivo svesti koji se dostiže radom na sebi i osveščivanjem veze sa nebeskim Ocem.... Sin je onaj ko spozna Oca u sebi..niko ne može spoznati Oca dok ne zadobije status Sina živeći vrlinski sa ljubavlju a bez sujete...

Svi su zvani da budu Sinovi, ali malo ih dostigne taj nivo.
Otac zna ko su Sinovi, ljudi ne znaju i mogu biti prevareni lažnim Sinovima..

u svetlu ovog tumačenja možemo gledati i Isusove izjave na kojima crkva zasniva mit o tome da je Isus Bog...
šta ako je Isus rekao naprimer Sin je istina, put i život i niko ne dolazi do Boga osim preko (statusa) Sina a oni koji su ga slušali su to razumeli da o sebi priča pa pripovedali i kasnije zapisali da je Isus rekao da je on istina, put i život i da niko ne odlazi Ocu do preko njega....

eto, interesuje me šta mislite o ovoj interpretaciji....

Poput svedskog stola biraju se odredjeni delovi biblije da se afirmise ili podrzi vlastita doktrinu njue ejdza. Na pri nju ejdzeri cesto citiraju ove biblijske stihove u prilog svojih misticnih pogleda.Isus je razumeo da je on bozanski i tako i mi trebamo krenuti tim putem i da shvatimo da smo bozanski.I ovaj stih cesto nam poturaju pod nos.

Ja i Otac smo jedno. Koriste ove stihove da pokazu da je Isus razumeo da je bozanski. Isto tako, trebali bismo krenuti njegovim stopama i shvatiti da smo i mi bozanski ali bez meditacije .mantre nema znanja da si bog haha.

Poput svedskog stola biraju se odredjeni delovi biblije da se afirmise ili podrzi vlastita doktrinu njue ejdza. Na pri nju ejdzeri cesto citiraju ove biblijske stihove u prilog svojih misticnih pogleda.Isus je razumeo da je on bozanski i tako i mi trebamo krenuti tim putem i da shvatimo da smo bozanski.I ovaj stih cesto nam poturaju pod nos.

Ja i Otac smo jedno. Koriste ove stihove da pokazu da je Isus razumeo da je bozanski. Isto tako, trebali bismo krenuti njegovim stopama i shvatiti da smo i mi bozanski ali bez meditacije .mantre nema znanja da si bog haha.
Kako vi adventisti tumačite ove stihove iz uvodnog posta?

"i niko ne poznaje Sina osim Oca, niti ko zna Oca osim Sina, i onog kome Sin hoće da otkrije."? (Matej 11.27)

Da je samo Isus Sin ćemu bi služila ova izjava gore? Da samo on može da poznaje Boga i da samo Bog može znati da li on stvarno jeste Sin? To je monopol na pristup Bogu...nešto što bi crkva uradila ali ne i pun ljubavi Bog...

Meni sve to liči na nešto drugo...Sin je nivo svesti koji se dostiže radom na sebi i osveščivanjem veze sa nebeskim Ocem.... Sin je onaj ko spozna Oca u sebi..niko ne može spoznati Oca dok ne zadobije status Sina živeći vrlinski sa ljubavlju a bez sujete...

u svetlu ovog tumačenja možemo gledati i Isusove izjave na kojima crkva zasniva mit o tome da je Isus Bog...
šta ako je Isus rekao naprimer Sin je istina, put i život i niko ne dolazi do Boga osim preko (statusa) Sina a oni koji su ga slušali su to razumeli da o sebi priča pa pripovedali i kasnije zapisali da je Isus rekao da je on istina, put i život i da niko ne odlazi Ocu do preko njega....

Otprilike tako i ja mislim. Samo što bih dodala da je sve ostalo idolopoklonstvo.
Dok ti se on ne otkrije, makar delimično, ti imaš u glavi sliku koju si stvorio na
osnovu onoga što ti je poznato/zemaljsko i toj slici se klanjaš.

Нема ни потребе да знам "Оца". Довољно је што знам "Сина" за моје овоземаљске проблеме и питања. :) Него никада нисам схватао шта је "Дух свети". Шта је Његова улога а да то већ није улога Оца и Сина.

Matej 11:27

Sve mi je predao moj Otac. Niko ne poznaje Sina tako dobro kao Otac i niko ne poznaje Oca tako dobro kao Sin i onaj kome Sin hoće da otkrije istinu o Ocu

ne znam sta tu ima da se tumaci jasno je

naravno da Isus kao jedinorodjeni i prvorodjeni Sina Bozji koji je na nebu
prvi stvoren najbolje poznaje Boga JHVH
I on je zato i poslan na zemlju da prenosi Bozju rec.

Samo Otac zna ko je Sin i samo Sin zna ko je Otac

ovo implicira da postoje ljudi kroz koje deluje Otac ikoje samo Sin može da prepozna kao Oca
i da postoje ljudi koji su uznapredovali na nivo Sina ali da ljudi ne mogu znati ko su oni već to može samo Otac

znači samo Otac može znati da li je Isus Sin a ljudi to ne mogu znati ni prepoznati....
Isus kad priča o sebi kaže sin čovečji a ne sin Božji...šta ako Isus ima mistična znanja stečena naprimer u sekti Esena koja samo prenosi i ona su izvor mudrosti koje govori?

Samo Otac zna ko je Sin i samo Sin zna ko je Otac

ovo implicira da postoje ljudi kroz koje deluje Otac ikoje samo Sin može da prepozna kao Oca
i da postoje ljudi koji su uznapredovali na nivo Sina ali da ljudi ne mogu znati ko su oni već to može samo Otac

znači samo Otac može znati da li je Isus Sin a ljudi to ne mogu znati ni prepoznati....
Isus kad priča o sebi kaže sin čovečji a ne sin Božji...šta ako Isus ima mistična znanja stečena naprimer u sekti Esena koja samo prenosi i ona su izvor mudrosti koje govori?
I to.prosti koji se i ne trude.
. У то време одговори Исус, и рече: Хвалим Те, Оче, Господе неба и земље, што си ово сакрио од премудрих и разумних а казао си простима.

Pise lepo kome se daj dar vere..Da sam rekla da si prosta ko sto dobi za biblijsku rec karati i za ovo dobila bi ban.Ovako mi nista ne mozes.mudrice.:D
Intuiciju imaju svi. I mudri i manje mudri. Onima koji su oslonjeni na intelekt
je teže da intuiciju čuju i da poveruju, ali im nije nemoguće. Isus tu ne kritikuje
mudrost, već premudrost i razumnost. Što se svakako treba pažljivo čitati,
jer ne bi valjalo shvatiti da treba biti nerazuman. Verovatno je mislio na
preterano umovanje i na oslanjanje isključivo na intelekt.

"Ништа није чудно што сам ја Господар свега, јер имам нешто што је још веће од тога, а то је да знам Оца, и тако Га знам, да Га могу открити другима."

Back