Šarplaninac

Ljutko
minidsc00010.jpg

dsc00014io.jpg

dsc00013pi.jpg
 
Ja sam cuo da psi koji su vezani za sajlu posle imaju problema sa sluhom,valjda ovo trenje po sajli se negativno odrazava na sluh ili se to odnosi samo ako je sajla na visini(u vazduhu).
Mozda i nije.....
 
Pa ima logike, kad se vuče lanac po sajli, proizvodi se zvuk jako neprijatne frekvencije za koji me ne bi čudilo ni da dovodi do trajnih oštećenja, ja sam se sad naježila samo što sam se setila kako to zvuči. :sad2:
 
Pozdrav svima na temi.
Interesuju me psi rase šarplaninac, ali priznajem da sam se malo pogubila čitajući sve ovo.

Može li neko da mi kaže gde mogu da pročitam kako se prepoznaje pravi šarplaninac?
Ove zagonetke ne umem da rešim.
 
Pozdrav svim ljubiteljima Sarplaninaca. Ja imam Sarplaninca od 4 godine(zenku) i veoma je poslusan pas! kad sam je kupovao mislio sam da ce biti muke sa njom par godina ali od pocetka(kad sam je kupio imala je 5 meseci) me je veoma prijatno iznenadila! poslusna je,nije agresivna i jakoo voli decu!
 
Pozdrav svim ljubiteljima Sarplaninaca. Ja imam Sarplaninca od 4 godine(zenku) i veoma je poslusan pas! kad sam je kupovao mislio sam da ce biti muke sa njom par godina ali od pocetka(kad sam je kupio imala je 5 meseci) me je veoma prijatno iznenadila! poslusna je,nije agresivna i jakoo voli decu!

Pozdrav Miloše. :bye:
Od koga si kupio šarplaninku i koliko si je platio?
Kako si je vaspitavao?
 
pozzz svima! imam jedan problem, naime, moj sarplaninac ima skoro 3 godine i nikad nije isao na povodcu jer ni ja ni moja porodica ni sami neznamo zasto, ali, pre nedelju dana sam poceo da ga vodim na povodcu ali to su muke bozije! kad negde ona sama krene ukopa se u mestu i koliko god ja cupao i vukao ona nece da se pomeri! neznam kako da je naucim da ide na povodcu jer mi se sve vise cini da necu ni uspeti...imate neki savet ?
 
Pozdrav Miloše. :bye:
Od koga si kupio šarplaninku i koliko si je platio?
Kako si je vaspitavao?

Paa ja imam 16 god sad a kad smo je kupili tj. moj tata neznam tacno gde je kupio al nema ni pedigree!:( ali kao sto sam rekao u jos jednoj mojoj poruci imam problem jer nece da ide na povodcu! jako se mucim sa tim sad! nikad do sad nije isla na povodcu i sad se ukopa u jednom mestu i kolko god cupao nece da se pomeri
 
Ne mora da ima pedigre. Važno da je volite :D
Molim te pitaj tatu od koga ju je kupio i pošto. Možeš da mi pošalješ informacije i na pp. :D

A za povodac mi nije jasno. Kako ste je ranije šetali? Kako to da niste ranije koristili povodac?

Koliko ja znam, kada hoćeš štene da navikneš na povodac, ti mu ga zakačiš i pustiš ga da slobodno trčka po dvorištu, a da povodac landara za psom. Ne znam da li to može da radi i sa psom koji ima već 3-4 godine.
 
Poslednja izmena:
Postovanje i pozdrav svima. Molio bih da mi neko pomogne. Imam sarplaninca starog 3 mjeseca. I izgleda da sam ga donio sa buvama. Otisao sam kod veterinara i objasnio sta je u pitanju. Dao mi je neki prasak " buvac". Poprasio sam ga i on se i dalje cese. Pitao sam ga za Frontline i on mi je rekao da ga ne stavljam prije nego li mali napuni 4 mjeseca. Posto je se puno cesao, a na pakovanju od pomenute ampule pise da se ista vec moze stavljati od 2. mjeseca i stavio sam je. Manje se cese, ali na 3 mjesta imaju kraste i samo se tu cese. Kod repa(na dnu ledja) i ispod prednjih nogu(pod pazuhama). Moze li mi neko objasniti sta je to i kako se toga rijesiti, kao i koje je najbolje sredstvo protiv ovih napasnika. Boks i dvoriste sam poprskao Ektanonom. Hvala.
 
Postovanje i pozdrav svima. Molio bih da mi neko pomogne. Imam sarplaninca starog 3 mjeseca. I izgleda da sam ga donio sa buvama. Otisao sam kod veterinara i objasnio sta je u pitanju. Dao mi je neki prasak " buvac". Poprasio sam ga i on se i dalje cese. Pitao sam ga za Frontline i on mi je rekao da ga ne stavljam prije nego li mali napuni 4 mjeseca. Posto je se puno cesao, a na pakovanju od pomenute ampule pise da se ista vec moze stavljati od 2. mjeseca i stavio sam je. Manje se cese, ali na 3 mjesta imaju kraste i samo se tu cese. Kod repa(na dnu ledja) i ispod prednjih nogu(pod pazuhama). Moze li mi neko objasniti sta je to i kako se toga rijesiti, kao i koje je najbolje sredstvo protiv ovih napasnika. Boks i dvoriste sam poprskao Ektanonom. Hvala.

Ja bi ti svakako preporučio da ga vidi veterinar... Sa Ektanonom ga možeš i okupati ja sam to radio i radim samo ne znam od koje starosti kučeta sme da se kupa.... isto vet da se pita ....a dvorište i boks moraš svake dve nedelje da prskaš jer položena jaja se izležu i posle prskanja....
 

Back
Top