Šarplaninac

Hajde da sačekamo odgovor pre nego što nastavimo da komentarišemo, ko zna na šta je mislio. Ali ako ćemo realno, moje neko lično mišljenje je da, ako već nema uslova da pas bude stalno pušten u ograđenom dvorištu a da boks postoji samo kad treba uvesti goste ili tako nešto, da je dugačka sajla sa dugačkim lancem ipak bolja jer pas ima veću slobodu kretanja od ograđenog boksa. A da mogu da pregrizu ili otkinu bilo šta, to je opšte poznato, moji pok. svekar i svekrva su imali šarca koji je, eto, pristajao da bude zatvoren u dvorištu i ponekad vezan ali je tako povremeno išao sam u šetnju, ako je vezan otkine lanac i kao ništa preskoči ogradu. Vrati se on brzo, samo rastera komšijske lajavce od svog dvorišta i vrati se da čuva iznutra.
 
Kada smo kod kuce,tada ima i gostiju.
Dodju,pridju,onjushe. Mozda se uvale da se pocheshkaju ili...odu na svoju stranu.
Bitno je prisustvo nekoga od nas domacih.Uvek je tada neko od nas tu.
Kada nikoga nema kod kuce,ni naj cheshce goste ne pushtaju u dvorishte.
Imate poziv da se uverite.;)

Gost u kuci.
36134_1148145559637_1707535954_276806_878402_n.jpg


Igra.
minidsc00057.jpg
 
Ne puštaju? Ari, pas mojih pok. svekra i svekrve, inače autohtoni, doneo ga je mimi's dad svojevremeno kad je kao vet bio po Kosovu oko slinavke i šapa, je u dvorište i puštao ali dok gazde ne dođu, izlaska nema! :twisted: Tako su X puta zatekli nenajavljene goste kako sede na stepeništu ispred kuće. :lol:
 
Kada smo kod kuce,tada ima i gostiju.
Dodju,pridju,onjushe. Mozda se uvale da se pocheshkaju ili...odu na svoju stranu.
Bitno je prisustvo nekoga od nas domacih.Uvek je tada neko od nas tu.
Kada nikoga nema kod kuce,ni naj cheshce goste ne pushtaju u dvorishte.
Imate poziv da se uverite.;)

Gost u kuci.
36134_1148145559637_1707535954_276806_878402_n.jpg


Igra.
minidsc00057.jpg

hwala na pozivu al neigram se ja sa psima pogotovo sa sarcima tj ni sa jednim psom koji cuwa nesto
 
I dodje povremeno tako i trenutak,kada se zbog nekih gostiju psi moraju zatvoriti ili vezati.:(:(:(
Reakcija jednog od njih (naj mladjeg) na nepoznata lica koja su ushla bez odobrenja vlasnika.
(izvinjavam se na loshim fotkama,sve se brzo odigralo).

minidsc00027.jpg

minidsc00028.jpg


I shta prouzrokuje nemoc da capi X personu.

minidsc00031.jpg

minidsc00029.jpg

minidsc00030.jpg
 
Ja sam sada mator imam 16.5 godina.Doak sam bio mlad i jak nikada nisam bio vezan i nikoga nisam nikada ujeo bez razloga
//http://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=84412&stc=1&d=1281890918
 
Poslednja izmena od moderatora:
Skoro ceo zivot sam u kontktu sa psima,ali od pre 7 dana se prvi put susrecem sa sarplanincem.Neko koga ne mogu nazvati covekom ostavio je zenku starosti oko 7 meseci na ulici.Sada je kod mene i imam problem jer je veoma ljuta i ostra prema ljudima koji dolaze kod mene.Moze li mi neko dati savet kako da je smirim,ako je to uopste moguce?!
 

Back
Top