Šarplaninac


evo jedna slika koju sam uspela da uradim a da se dobro vidi.Zanima me misljenje onih sa iskustvom:jel sarplaninac ili je ukrsten?Ima osam meseci
 
Nazalost ne mogu da vidim fotografiju psa ( problem sa linkom fotke).
No dresuru ( bilo koje rase) pochinjemo od malih nogu,ne od osmog meseca. Samim tim shto shtene uchimo gde mu je mesto,odakle se hrani,gde vrshi fizioloshke potrebe i ostalo...sve je to dresura. Na karatker mu se jos moze uticati iako je star osam meseci.No za to treba dosta rada,tako da ako imate slobodnog vremena....uzivajte na obuci. ;)
 
mislim da to nije problem posto imamo i dva terijera i macora s kojima se igra i ne pokazuje agresivnost prema njima,samo prema psima i mackama koje vidi na ulici.
kako da ga naucim da ne reaguje tako?

PO MENI BI TREBALA DA GA IZVODIŠ U ŠETNJE MEĐU DRUGE PSE DA SE SOCIJALIZIRA, A AKO JE U DVORIŠTU I LAJE NA DRUGE PSE I MAČKE TO JE SAMO DA ZAŠTITI SVOJ TERITORIJ.
 
Drage moje sarplanindzije veliki pozdrav svima!:)Nov sam na forumu i hteo bih da pitam nesto vezano za ovu rasu i mog psa konkretno.Dobio sam stene sarplaninca,a nisam dobio pedigre,mada bih rekao da jeste sarplaninac,mislim da toliko znam..:))).Staro je oko 5 meseci i visoko 57 cm.Zeleo bih da mi ,ako je moguce ,neko odgovori da li je to normalna visina za taj uzrast,posto nemam iskustva sa stencima.Sliku cu postaviti ovih dana...!!!Hvala unapred...:)!!!!
 
mislim da to nije problem posto imamo i dva terijera i macora s kojima se igra i ne pokazuje agresivnost prema njima,samo prema psima i mackama koje vidi na ulici.
kako da ga naucim da ne reaguje tako?

Za početak, gledaj Šaptača psima na National Geographic-u, možda dobiješ neku ideju.

Inače, pokušala sam bez IMG koda da pogledam sliku ali nije ni validan link, pogledaj lepljivu temu na početnoj strani Sveta životinja, valjda će ti neki način odgovarati.
 
Mlad pas. Malo uze glave,spicastije njuske,rep nosen malo vise srpasto.
Za ostalo ne bih jos nista komentarisao.Rano je,mlad je pas a i kako je prikazan na fotografijama....malo se da videti ( zbog ugla fotkanja).
 
imam puno pitanja u vezi sarplaninaca imam 2 muska nisu cistokrvni sarplaninci ali ok izgledaju za njih, e ovakih prve godinu su bili pusteni po dvoristu nisam se puno bavio sa njima i kada su porasli vezao sam ih to je tek bila muka za njih tako su bili jedno godinu dana,i tek sada trece godine poceo sam redovno da ih pustam sa lanca i da ih setam mada vise oni setaju mene vuku kao ludi sto je i normalno jer nisu navikli,pa me zanima da l bi pomogla davilica ili neko sredstvo slicno za setnju da ih nauci barem da ne vuku tako jako ,ako moze neka pomoc hvala..:)
 
Ovo je poslednji put da se javljam ovako. Vecina novih clanova dodju,upitaju za nesto im nepoznato i rekto da se vise pojave na ovim stranicama.:confused:

Dimce,velika je greska bilo to sto ste uopste vezivali pse i slabo obracali paznju na njih,kako vi kazete. Sarplanincu je potreban prostor i sloboda kretanja.Lanac tu ne pomaze nikako,sta vise mnogo steti. Kazete da dajete po 400 gr. granula po psu dnevno? U mnogome zavisi i koje granule,jer nemaju sve istu kolicini proteina,masti,minerala itd...
Davilica,ako se pravilno koristi,moze da da dobre rezultate prilikom socijalizacije psa. To sto vas psi tako jako vuku,to je rezultat "redovne setnje" i rada sa psima.Sto opet govori o odnusu pas-vlasnik.
Sto se odrzavanja dlake i higijene tice,nije nista pogresno ocetkati psa,srediti mu dlaku,odstraniti mrtvu/ucebanu dlaku ( cesto je ima na gacama,iza usiju).
 

Back
Top