Samohrane, zašto i same?

pokusacu religiozno da objasnim..pazi..bog je tebi namenio kaznu..tj bacio te u blato ..ja dodjem i pruzim ti ruku i izvucem te iz blata..ta sam ja uradio? suprotstavio sam se bozjoj volji..i normalno je da me stize kazna ..

e sad pruzam ruku samo bliskim ljudima..koje volim cenim i postujem..i sto se toga tice spreman sam da istrpim kaznu..

a za ovaj moj stav na temi imam najjaci moguci razlog..a ti razmisli koji je:)

keva otperdjasila?
desava se
to ne znaci da su sve majke lose...i da treba pljuvati one koje su sve od sebe dale za svoju decu
 
Ma najbolje bi bilo da sve gresne zene lepo odu u manastir, a sva deca tih gresnih zena kod svojih bezgresnih oceva, koji spremno cekaju da im deca padnu u zagrljaj i da vode racuna o njima do kraja zivota. Jer, oni su tako dobri i bezgresni, placaju jadnichci astronomske alimentacije, bore se iz petnih zila da sto vise vremena provode sa svojom decom, trude se da ih izvedu na pravi put, da im nikad nista ne zafali,a neke tamo ostrokondje ih sprecavaju u tome. C C C !
 
Pa da, muskarci kuvaju, peru, peglaju, doje, poje, oblace, kupaju, menjaju pelene, vode u setnju, na vakcinacije, u vrtic, skolu, na ekskurzije, odvoze, dovoze, placaju racune, slusaju, uspavljuju... Stvarno ne razumem zasto onda sudovi uglavnom dodeljuju starateljstvo majkama? Nepravda, pa to ti je :ljutko:
 
pre nekog vremena je kod miljkovicke bila zaista zanimljiva emisija ali tada nisam bila tu....i sad mi opet pade na pamet ta tema

"Za ulogu majke svaka žena se priprema od rođenja. Međutim, za ulogu samohrane majke niko ih ne sprema. U Srbiji živi 200 000 samohranih roditelja. Bore se za alimentaciju, posao, krov nad glavom. Život u provinciji još je teži, zbog osude okoline, licemerja i nastavnika koji iz, nekog razloga, drugačije gledaju na decu koja žive sa jednim roditeljem.

Majke od dece treba da naprave dobre ljude, ali kako da im budu uzori, kada ni same ne mogu da se izbore za dostojanstvo i poštovanje. Zašto im društvo otežava nešto što je, ionako, već pretežak posao."

zasto se na samohranog oca gleda kao na sveti gral, a majke se nekako sutiraju po drustvu?


Ko kaze da se "samohrane" majke shutiraju po drushtvu??Ja znam X primera gde zene upravo bash takve okolnosti okrecu u svoju korist u svakoj mogucoj situaciji.
Ko je kriv samohranoj majci shto nije bila pametnija kad je birala partnera dok josh nije postala "ta" majka??Ko je kriv samohranom ocu shto je izabrao loshu zenu da mu rodi dete??Da ljudi ne prave ishitrene poteze koji za sobom povlache greshke koje su od zivotnog znachaja ne bi ni bilo "samohranih".
U celoj prichi najvishe ispashtaju deca.Deca nisu kriva shto je tata pio i shvalerisao se,deca nisu kriva shto se mama trtila sa poslovodjom na poslu,deca nisu kriva shto je mama gadjala tatu sherpom pa je tata prebio.Deca nisu kriva shto se mama i tata ne vole i pitanje je da li su se ikada i voleli....
Ko bre shikanira i kako i gde neke samohrane??Vetju glupost nisam chuo.Ako se ti osecash shikanirano,usamljeno i odbacheno,ne generalizuj stvari,nalazish se bash tamo gde te je maximum tvojih psihofizichkih mogucnosti i mogao dovesti.
Sad je ceo svet kriv shto je neka mama ostala bez muza jer je on ostavio?A zashto je ostavio?Ajde svi da budu "samohrani" pa da se niko ne oseca indisponirano.
Ovo mi lichi na ono kad p3d3ri traze da se slobodno venchavaju i usvajaju decu i da,po mogucstvu,josh dobijaju mesechno od socijalnog dodatak za krpljenje bulje,urlaju u sav glas i traze neka extra prava i slobode a u stvari niko im nishta ni ne osporava.
Tjuti,*****j,vozi dalje....
 

Back
Top