Samo bog moze oprostiti grehe

Boga vidim u jednačini oko oprosta samo u smislu da nam je žao što smo ga razočarali svojim postupkom...ne može Pera da ti oprosti što si tukao Miku
Bolje bi ti bilo da ti je žao Dede kojeg si oklevetao nego nepostojećeg boga kojeg si razočarao.
TO je ta bolest kojoj nema ljeka u religijskom narativu jer boga postaviti na drugo mjesto prestaje biti bogom a bez boga sve gubi smisao.
No kad Dedu postavis na prioritet onda sve ima smisao.
 
Bolje bi ti bilo da ti je žao Dede kojeg si oklevetao nego nepostojećeg boga kojeg si razočarao.
TO je ta bolest kojoj nema ljeka u religijskom narativu jer boga postaviti na drugo mjesto prestaje biti bogom.
ako je Bog sve onda je i Deda Bog pa si uvredivši Dedu uvredio i Boga u njemu...onda ima smisla tražiti oprost i od Boga a ne samo od Dede...nego to već nije hrišćanstvo kakvo propovedaju postojeće denominacije iako je to verovatno ono kako je Isus video stvari
 
ako je Bog sve onda je i Deda Bog pa si uvredivši Dedu uvredio i Boga u njemu...onda ima smisla tražiti oprost i od Boga a ne samo od Dede...nego to već nije hrišćanstvo kakvo propovedaju postojeće denominacije iako je to verovatno ono kako je Isus video stvari
evo zašto mislim da je Isus verovao da je svako Bog

25,34Tada će reći car onima što mu stoje s desne strane: hodite blagosloveni oca mojega; primite carstvo koje vam je pripravljeno od postanja svijeta.
Matej 25,35Jer ogladnjeh, i daste mi da jedem; ožednjeh, i napojiste me; gost bijah, i primiste me;
Matej 25,36Go bijah, i odjenuste me; bolestan bijah, i obiđoste me; u tamnici bijah, i dođoste k meni.
Matej 25,37Tada će mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! kad te vidjesmo gladna, i nahranismo? ili žedna, i napojismo?
Matej 25,38Kad li te vidjesmo gosta, i primismo? ili gola, i odjenusmo?
Matej 25,39Kad li te vidjesmo bolesna ili u tamnici, i dođosmo k tebi?
Matej 25,40I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
 

Back
Top