Samo bog moze oprostiti grehe

Iz starog zaveta
Он ти прашта све грехе и исцељује све болести твоје;
Licno on i niko drugi prema tome Isus je bog.Ili se jahva predimislio.Znaci jahva po vama lazov ne drzi rec .
Ti očigledno znaš više od Apostola jer pričaš nešto što Oni nikad nisu rekli.
Sve to što Ti pričaš Oni znaju pa ni da zucnu...''Bože Isuse''...
Zašto ako Hrista Bogom smatraju?

Sa druge strane imaš njihove jasne reči o svemu što treba da znamo...
Jehova preko Hrista čini sve što je obećao u SZ...

Djela apostolska 2,22Ljudi Izrailjci! poslušajte riječi ove: Isusa Nazarećanina, čovjeka od Boga potvrđena među vama silama i čudesima i znacima koje učini Bog preko njega među vama, kao što i sami znate,

''kao što i sami znate''...


Možeš li da zapaziš i da se zapitaš, šta Apostoli i Hrišćani u prvom veku znaju???

Pa upravo ovo što stoji u stihu ispred teksta koji sam podvukao i citirao...a to je da Bog Otac (Jehova) čini sva ova čuda preko Hrista...

Nit se Jahve predomislio nit je nešto slagao, već si ti jednostavno rečeno, nepažljiv čitač...
 
Ti očigledno znaš više od Apostola jer pričaš nešto što Oni nikad nisu rekli.
Sve to što Ti pričaš Oni znaju pa ni da zucnu...''Bože Isuse''...
Zašto ako Hrista Bogom smatraju?

Sa druge strane imaš njihove jasne reči o svemu što treba da znamo...
Jehova preko Hrista čini sve što je obećao u SZ...

Djela apostolska 2,22Ljudi Izrailjci! poslušajte riječi ove: Isusa Nazarećanina, čovjeka od Boga potvrđena među vama silama i čudesima i znacima koje učini Bog preko njega među vama, kao što i sami znate,

''kao što i sami znate''...

Možeš li da zapaziš i da se zapitaš, šta Apostoli i Hrišćani u prvom veku znaju???

Pa upravo ovo što stoji u stihu ispred teksta koji sam podvukao i citirao...a to je da Bog Otac (Jehova) čini sva ova čuda preko Hrista...

Nit se Jahve predomislio nit je nešto slagao, već si ti jednostavno rečeno, nepažljiv čitač...
Nije bog otac inkarniran nego bog sin koji je rodjen pod zakonom.Znaci Bog iz starog zaveta ne laze.On inkarniran bog sin prasta grehe.
 
Koji sad Bog Sin?

Svo vreme si van Biblije i onog što Hrist a kasnije i Apostoli uče...

Ti termini nisu od njih, a ti se zapitaj ako želiš od koga su.
Isusovo boxanstvo deo je doktrina o Trojici i zato ne prihvatas tu istinu koja kaze da unutar jednog Bica koje je Bog, veecno postoje tri.licnosti Otac, Sin i Duh Sveti. Svaka je posebna osoba, ali je svako je Bog Otac Bog Sin i bog Duh . Takodjee nije Otac ili Duh bio taj koji je postao inkarniran. to je bio Sin .On ti je zaduzen za komunikaciju s ljydicima i to od samog pocetka.
 
. U Marku 2 , Isus ne samo da iscjeljuje uzetog, vec i oprasta njegove grehe
А Исус видевши веру њихову рече узетоме: Синко! Опраштају ти се греси твоји.

To je razlog zasto knjizevnici vicu bogohuljenje, jer samo Bog moze oprostiti grehe



Шта овај тако хули на Бога? Ко може опраштати грехе осим једног boga.

I ko je sad isys.Bog ili je hulitelj kako su mislili fariseji
Oprostiti moze ti samo onaj kojem si ucinio zlo ali kad klekneš i trazis oprost.
Prosto ko dan.
Ovi koji misle da bog prasta ..Nadopuni sam/a niz.
 
Isusovo boxanstvo deo je doktrina o Trojici i zato ne prihvatas tu istinu koja kaze da unutar jednog Bica koje je Bog, veecno postoje tri.licnosti Otac, Sin i Duh Sveti. Svaka je posebna osoba, ali je svako je Bog Otac Bog Sin i bog Duh . Takodjee nije Otac ili Duh bio taj koji je postao inkarniran. to je bio Sin .On ti je zaduzen za komunikaciju s ljydicima i to od samog pocetka.
Ne želim da imam nikakve veze sa onim što nije poteklo od Hrista i Apostola...

Ti samo napred...svako ima pravo sa svojim životom raditi šta mu drago...
 
Papa je naslednik Sv.Petra koji se smatra prvim papom i može da oprosti grehe u ime Boga ali
čovek sam ne shvati velicinu i težinu svoga greha i ne pokaje se ..ništa drugo ne vredi
Rimokatolična crkva saopštila je da će vjernicima koji su se zarazili virusom korona biti oprošteni svi grijesi, javila je televizija "France 24".

Prema odluci Vatikana, na oproštaj grijehova mogu računati i rođaci koji vode brigu o inficiranim, ljekari i ljudi koji se mole za njihovo zdravlje.

Da bi dobili pravo na oproštaj grijehova, oboljeli katolici moraju da se mole i na daljini učestvuju u važnim crkvenim praznicima.


Zaboravili da je isus umro za nas a ne svestenik u crkvi haha
 
Nekako je slađe živeti u grehu, zanimljivije i bez straha od boga da ti sudi. Zamisli ceo život isposnički manastirski život živiš, umreš i završiš gde i svi ostali zajedno sa mnom grešnikom i veliš meni brate da sam znao živeo bih kao i ti, koksiro bi se i gudro danonoćno...a ja se vrtim na rogodži ko vo na ražnju i čekam povratak hrista da me digne iz groba da šetam i bahatim se ulicama
 
Nekako je slađe živeti u grehu, zanimljivije i bez straha od boga da ti sudi. Zamisli ceo život isposnički manastirski život živiš, umreš i završiš gde i svi ostali zajedno sa mnom grešnikom i veliš meni brate da sam znao živeo bih kao i ti, koksiro bi se i gudro danonoćno...a ja se vrtim na rogodži ko vo na ražnju i čekam povratak hrista da me digne iz groba da šetam i bahatim se ulicama
Tebe će Hristos da metne u raj. Baš zato što si se spremio za roštilj. Bog je dobar.
 
Ali osecaj krivice ostaje.Onaj rogonja dan i noc te podseca na greh iako si se pokajao.
Zato mislim da je spas jedino vera u hrista.On brise i krivicu i greh i zivot nov zivot krece iz pocetka.
vera u hrista ti i generiše ideju o grehu....greh je samo greška i ceo smisao greške je da iz nje nešto naučiš...ako grešku vidiš patetično kao prepreku za put u raj za koju treba izmoliti oproštaj od surovog boga kroz interakciju sa njegovim navodnim zastupnicima na Zemlji onda najverovatnije nećeš ništa naučiti i ponovićeš grešku kad tad jer nisi osvestila suštinu greške
 
vera u hrista ti i generiše ideju o grehu....greh je samo greška i ceo smisao greške je da iz nje nešto naučiš...ako grešku vidiš patetično kao prepreku za put u raj za koju treba izmoliti oproštaj od surovog boga kroz interakciju sa njegovim navodnim zastupnicima na Zemlji onda najverovatnije nećeš ništa naučiti i ponovićeš grešku kad tad jer nisi osvestila suštinu greške
Na primer ateista ne dobije oprostaj a svestan sta uradi.i nikad vise tako nesto da mu ne pada na pamet da uradi ali i dalje ga proganja osecaj krivice.Ulazi u depresihe.Pa gotov ako ne izuci jevandjelje.Za cije babe zdravlje se kajao donelo mu samo jos gore.
 
Na primer ateista ne dobije oprostaj a svestan sta uradi.i nikad vise tako nesto da mu ne pada na pamet da uradi ali i dalje ga proganja osecaj krivice.Ulazi u depresihe.Pa gotov ako ne izuci jevandjelje.Za cije babe zdravlje se kajao donelo mu samo jos gore.
osećaj krivice je produkt morala i ega....napravio si grešku i šta onda? popraviš koliko možeš, naučiš lekciju i živiš dalje...što bi mučio sebe krivicom? oprosti sebi....shvati da je normalno da ljudi prave greške jer nisu savršeni..bitno je ne ponavljati grešku....
 
osećaj krivice je produkt morala i ega....napravio si grešku i šta onda? popraviš koliko možeš, naučiš lekciju i živiš dalje...što bi mučio sebe krivicom? oprosti sebi....shvati da je normalno da ljudi prave greške jer nisu savršeni..bitno je ne ponavljati grešku....
A zasto da se kaje onda.Koja je poenta.kajanja.Sta je onda problem i napraviti jos jednu gresku.Drygi ako kazu vidi ga nemoralan bas ne briga sta drygi misle i tako ceo zivot gresniku prodje zivit u veselju.
 
A zasto da se kaje onda.Koja je poenta.kajanja.Sta je onda problem i napraviti jos jednu gresku.Drygi ako kazu vidi ga nemoralan bas ne briga sta drygi misle i tako ceo zivot gresniku prodje zivit u veselju.
ako se kaješ da bi kupila ulaznicu za raj ili izbegla deportaciju u pakao onda se džabe kaješ jer to nije iskreno kajanje....iskreno kajanje je kad uvidiš da si se ogrešio o nekoga tako što sagledaš situaciju iz njegove perspektive i želiš da to ispraviš....iskreno kajanje je kad si žalostan što si razočarao Boga koji te voli
 
ako se kaješ da bi kupila ulaznicu za raj ili izbegla deportaciju u pakao onda se džabe kaješ jer to nije iskreno kajanje....iskreno kajanje je kad uvidiš da si se ogrešio o nekoga tako što sagledaš situaciju iz njegove perspektive i želiš da to ispraviš....iskreno kajanje je kad si žalostan što si razočarao Boga koji te voli
Boga unose u proces neodgovorna masa lišena vrline za reći nekome oprosti za to i to.
 

Back
Top