Da li covek moze postati Bog?

Onda treba da se osavremenimo, da prihvatimo jos noviju varijantu
islam
Ислам, уз сво поштовање према браћи муслиманима, није донео ништа ново. Заправо, он је ствари вратио уназад, у Стари Завет. Погледај исламски закон, шеријат, то је копија Мојсијевог Закона, додуше на арапски начин.
 
Šta znači biti "pričasnik božanske prirode"? Znači obožiti se.
Hajde sreco teoloska daj nam reci jesu li Adam i Eva bili bogovi kada ih je Bog stvorio a pre nego sto su pali u greh ???

Primiti u sebe božansko. Ako staviš komad metala pored vatre taj komad će poprimiti određene atribute vatre poput topline. E pa vatra je Bog a metal je čovek. Približi čovjeka Bogu i obožiće se.
Jel znas bre ti znaci Bog ,sta je tebi ???????????????????????????
Znam da je teško ovo za tebe jer je vaš teološki domet mantranje o suboti i svinjetini do u nedogled. Ali pravoslavlje je malo uzvišenije od toga.
Kakva bre subota kakva svinjetina sta je tebi,zbrajas bre babe i zabe i to u najgorem mogucem obliku,pomesao si stvorenja sa Stvoriteljem !!!
Pravoslavnu. Sve ostale su lažne.
Koje bre lazne sta je tebi,HRISTOVA je Crkva jedina sirom sveta i ona ima svoje odlike - to su vernici koje drze zapovesti Gospodnje i imaju svedcocanstvo Isusa Hrista stoga i versku praksu koju vidimo u Svetom Pismu !!!
Sve ostalo sto je van te prakse jeste klasicna verska novotarija u okvirima jeretizma !!!
Kad nam buders ikada pokazao konkretne Biblijske dokaze da su vernici ikada sluzili mrtvacima i koristile slike/ikone mrtvbih ljudi kao sto ti cinis i da su hriscani ikada imali obrednu svesteniucku sluzbu kao sto je ima tvoja vz-ca e onda se vrati da produzimo ovu diskusiju.
 
Ma koga je briga šta kažu. Ko jedini ima kontinuitet od apostola? Koja Crkva je sastavila Bibliju? Koja Crkva je proizvela svetitelje, mučenike i ispovjednike? U kojoj se Crkvi događaju čuda? Jedino čudo koje se događa van pravoslavlja je da ljudi uopšte mogu vjerovati u to što ti "hrišćani" uče.
Ma imate vi kontinuitet duzi od hriscanstva,to sam ti vec objasnjavao i priznao...paganstvo je starije od hriscanstva i to vam niko ne moze i ne sme osporiti.
 
Ислам, уз сво поштовање према браћи муслиманима, није донео ништа ново. Заправо, он је ствари вратио уназад, у Стари Завет. Погледај исламски закон, шеријат, то је копија Мојсијевог Закона, додуше на арапски начин.
Pa šerijatski zakon nema vrleze sa islamom, već je to tumačenje Kurana od strane određenih ljudi. To ti je kao da kažeš da Inkvizicija ima veze sa hrišćanstvom.
 
Hajde sreco teoloska daj nam reci jesu li Adam i Eva bili bogovi kada ih je Bog stvorio a pre nego sto su pali u greh ???
Ne. Ali ni oni nisu dostigli taj nivo. Niti oboženje znači da ćeš bukvalno postati Bog po prirodi. Jel ti teško ovo pratiti?

Jel znas bre ti znaci Bog ,sta je tebi ???????????????????????????

Kakva bre subota kakva svinjetina sta je tebi,zbrajas bre babe i zabe i to u najgorem mogucem obliku,pomesao si stvorenja sa Stvoriteljem !!!
Jako dobro znam zato Mu i vjerujem da je rekao da se možemo obožiti.

Koje bre lazne sta je tebi,HRISTOVA je Crkva jedina sirom sveta i ona ima svoje odlike - to su vernici koje drze zapovesti Gospodnje i imaju svedcocanstvo Isusa Hrista stoga i versku praksu koju vidimo u Svetom Pismu !!!
Sve ostalo sto je van te prakse jeste klasicna verska novotarija u okvirima jeretizma !!!
Kad nam buders ikada pokazao konkretne Biblijske dokaze da su vernici ikada sluzili mrtvacima i koristile slike/ikone mrtvbih ljudi kao sto ti cinis i da su hriscani ikada imali obrednu svesteniucku sluzbu kao sto je ima tvoja vz-ca e onda se vrati da produzimo ovu diskusiju.
Evo klasična mantra jer si samo za to sposoban. Subota, ikone, svinjetina, sveštenstvo. Kad ti dokažeš da ste postojali prije 19. vijeka možemo pričati a do tada ste samo novotarci nastali 1800 godina nakon Hrista koji jednake veze sa Hristom imaju kao i Taiping sekta u Kini koja je isto tad nastala.

Ma imate vi kontinuitet duzi od hriscanstva,to sam ti vec objasnjavao i priznao...paganstvo je starije od hriscanstva i to vam niko ne moze i ne sme osporiti.
Vi ste bolan nastali u Americi od lažova i prevaranata ludog Milera i epileptične Elene.
 
Ma koga je briga šta kažu. Ko jedini ima kontinuitet od apostola? Koja Crkva je sastavila Bibliju? Koja Crkva je proizvela svetitelje, mučenike i ispovjednike? U kojoj se Crkvi događaju čuda? Jedino čudo koje se događa van pravoslavlja je da ljudi uopšte mogu vjerovati u to što ti "hrišćani" uče.
https://www.telegraf.rs/vesti/svet/...-mestu-svestenik-tvrdi-da-mu-se-dogodilo-cudo
Katolička crkva je priznala 70 izlečenja iz Lurda kao čudesna, ali hiljade drugih ljudi prijavile su izlečenja, navodi se na sajtu hrama.

https://n1info.rs/magazin/zdravlje/...-a-njen-imuni-sistem-je-izlecio-bez-tretmana/
 
https://www.sd.rs/vesti/drustvo/cud...a-da-se-spreme-za-ono-najgore-onda-2019-10-25
evo sta oni smatraju cudom, skoliozu, koja nije ni izlecena * Trideseti dan na intenzivnoj nezi, doktori nam kažu da se spremimo za ono najgore. Sećam se doktora koji izlazi potpuno "beo" – započeo je ispovest Veljko.
Naš život je od tada potpuno promenjen, molili smo se da bude kao biljka, ali da bude sa nama. Od tada počinje Andrejev oporavak. Mi smo nastavili lečenje u Turskoj i ima pomaka - ispričao je Marković.*
inace skolioza https://www.progein.rs/sta-je-skolioza-kako-se-resava-za-mesec-dana/ nikako nije ni smrtonosna ni previse opasna
 
Međutim baba Elena je rekla lijepu stvar jednu:
"He took humanity upon Him, but He did not leave His divinity; He clothed His divinity with humanity. He took humanity upon Himself in order to carry humanity through that commandment-keeping people to give the testimony to the whole universe of heaven. He stood in humanity to bear all the battles and conflicts as our Head, thus elevating with God every human being on the face of the earth. Now, Christ took humanity that humanity might take His divinity. He took our nature that He might give to human nature His nature. He has passed over the place where Adam fell, and redeemed Adam's fall. Every reasoning power, every particle of discernment, discrimination, every action of the mind that God has given man, exercise it and not be like a leaf that can be blown by every wind hither and thither."
 
Ne. Ali ni oni nisu dostigli taj nivo. Niti oboženje znači da ćeš bukvalno postati Bog po prirodi. Jel ti teško ovo pratiti?
Kako to mislis nisu dostigli taj nivo kada JOS NISU BILI SAGRESILI ???
Tada su bili bezgresni i jos uvek nisu postali smrtni sto je duhovno stanje koje ce vernici dostici tek kada nam Isus bude dosonekada u buducnosti dao platu svakome po delima njegovim !!!
Jako dobro znam zato Mu i vjerujem da je rekao da se možemo obožiti.
Jel to znaci postati BOGOVI ???
Ti si ovo pokupio na teoloskom smecu koje sire tvoji verski ucitelji i to je jaaaaaako lose.
Evo klasična mantra jer si samo za to sposoban. Subota, ikone, svinjetina, sveštenstvo. Kad ti dokažeš da ste postojali prije 19. vijeka možemo pričati a do tada ste samo novotarci nastali 1800 godina nakon Hrista koji jednake veze sa Hristom imaju kao i Taiping sekta u Kini koja je isto tad nastala.
...i ja sam bio taj koji mantra ?
Vi ste bolan nastali u Americi od lažova i prevaranata ludog Milera i epileptične Elene.
No comment.
 
Ислам, уз сво поштовање према браћи муслиманима, није донео ништа ново. Заправо, он је ствари вратио уназад, у Стари Завет. Погледај исламски закон, шеријат, то је копија Мојсијевог Закона, додуше на арапски начин.
ali je daleko zaokruzenija celina nego biblija, mnogo manje kontradiktornosti
 
Kako to mislis nisu dostigli taj nivo kada JOS NISU BILI SAGRESILI ???
Tada su bili bezgresni i jos uvek nisu postali smrtni sto je duhovno stanje koje ce vernici dostici tek kada nam Isus bude dosonekada u buducnosti dao platu svakome po delima njegovim !!!
E pa oboženje je još više od toga. Adam i Eva su tek počeli svoj duhovni razvoj. Zato je im i bilo zabranjeno drvo poznanja. Moraš malo Oce čitate da bi shvatio suštinu.

Jel to znaci postati BOGOVI ???
Ti si ovo pokupio na teoloskom smecu koje sire tvoji verski ucitelji i to je jaaaaaako lose.
Bogovi PO BLAGODATI. Ne bogovi PO PRIRODI. Bog po prirodi jeste Jedan Trojedini Bog.

...i ja sam bio taj koji mantra ?
Apsolutno da jesi.

Ako ti možeš vrijeđati mogu i ja. Ne očekuj da budem u rukavicama dok ti bljuješ vatru na pravoslavlje.
 
Hajde sreco teoloska daj nam reci jesu li Adam i Eva bili bogovi kada ih je Bog stvorio a pre nego sto su pali u greh ???
Iz kakvog stanja svesnosti su pali? Da nisu bili viši, ne bi mogli ni da padnu.

Ne znam što dokaze za oboženje ne tražiš u Isusovim rečima, nego stalno
po SZ kopaš. Isus je čitavim svojim životom dao primer čoveku kako da
se u ovom životu dva puta rodi. On je tražio da ga sledimo. A ti bi da slediš
jevreje.
 
Pa eto, njima ne pada na pamet da covek moze postati bog dok je spc nasla jednostavan nacin da do toga dodje
Није СПЦ, то је учење Цркве Христове од самих почетака. Дакле, обожење.

У Исламу имаш исто да је човеку дата велика вредност, на пример Алах је наредио свим мелецима да се поклоне Адему (Адаму), једино Иблис (сотона) није хтео и то је заправо разлог његовог пада.
 

Back
Top