Sajam knjiga u Nišu

Ono za šta sam otišla, nisam kupila jer nisu primali karticu( Doktor Aron 900din. i Izgubljeni simbol 1000-1200din). Kupila sam:

Ispovesti-Kapor, 600
Low Life-naš Deki Stojiljković, 200
Posvete srpskih pisaca, 550
Pisac-Zoran Živković, 150
Venčanica-Singer, 100
Devojka s pomorandžama-Justejn Gorder, 360
Sarin ključ-Tatjana de Rozne, 370
Bolji čovek-Anita Nair, 490
Crven ban, 200 (ćale mi naručio:rumenko:)
Iz škole(da li učenika pustiti s lanca), 370din.

Ovu poslednju sam kupila kod Sokolice.

Sreća moja da nisu svi primali karticu, ko zna šta bih još kupila. Sad imam problem skladištenja.
 
Poslednja izmena:
Ono za šta sam otišla, nisam kupila jer nisu primali karticu( Doktor Aron 900din. i Izgubljeni simbol 1000-1200din). Kupila sam:

Ispovesti-Kapor, 600
Low Life-naš Deki Stijiljković, 200
Posvete srpskih pisaca, 550
Pisac-Zoran Živković, 150
Venčanica-Singer, 100
Devojka s pomorandžama-Justejn Gorder, 360
Sarin ključ-Tatjana de Rozne, 370
Bolji čovek-Anita Nair, 490
Crven ban, 200 (ćale mi naručio:rumenko:)
Iz škole(da li učenika pustiti s lanca), 370din.

Ovu poslednju sam kupila kod Sokolice.

Sreća moja da nisu svi primali karticu, ko zna šta bih još kupila. Sad imam problem skladištenja.

Alal vera...
 
Ono za šta sam otišla, nisam kupila jer nisu primali karticu( Doktor Aron 900din. i Izgubljeni simbol 1000-1200din). Kupila sam:

Ispovesti-Kapor, 600
Low Life-naš Deki Stojiljković, 200
Posvete srpskih pisaca, 550
Pisac-Zoran Živković, 150
Venčanica-Singer, 100
Devojka s pomorandžama-Justejn Gorder, 360
Sarin ključ-Tatjana de Rozne, 370
Bolji čovek-Anita Nair, 490
Crven ban, 200 (ćale mi naručio:rumenko:)
Iz škole(da li učenika pustiti s lanca), 370din.

Ovu poslednju sam kupila kod Sokolice.

Sreća moja da nisu svi primali karticu, ko zna šta bih još kupila. Sad imam problem skladištenja.

Hajde molim te kazi mi jel Crven Ban ona zabranjena knjiga od pre jedno 30-40 godina ili je to neko sasvim novo delo i kod kog izdavaca si je kupila. Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Evo i mene sa lica mesta...

Kompletan utisak o ovogodišnjem Sajmu imaću tek pošto se završi, ali ovo može biti zanimljiv sajam, s obzirom na očekivanja i upoređivanja sa prošlom godinom - prvog dana ove godine bilo je više ljudi nego prvog dana prošle godine.

Nisam uspela da vidim jedan deo Sajma i sve izdavače, mahom se sa svima tamo poznajem, imaju svi već svoja standardna mesta, stalne štandove, a u mojoj blizini je ''Paidea'', ''Zuns'', ''Plato'', ''Zograf''...

''ZUNS'' ima neke neverovatne cene. Neću da pričam da su neke knjige po 50 i 100 dinara.

I jako dobri kompleti, sabrana dela... klasici, domaći pisci... mogu se, u odličnoj štampi i povezu, naći bagatelno.

Ali... da ne pričam (bar ne sada :)) o drugim izdavačima (napomenuh samo neke od ''komšija'' :)), idem na moje predloge knjiga na mom štandu... :)
 
Prvo, treba znati da je ''Klio'' specifična izdavačka kuća, jer ne štampa komercijalna dela, već su to ili sasvim stručne knjige ili knjige na granici stručnosti i korisnosti za opštu informisanost.

Postoji nekoliko edicija u okviru celokupnog izdavaštva, imenovane su tzv. ''bibliotekama'', a jednostavnije rečeno, to su knjige vezane za:

- istoriju;
- novinarstvo;
- sociologiju;
- psihologiju;
- ekonomiju/menandžment/marketing;
- umetnost (slikarstvo/film/muzika);
- ekologiju;
- beletristiku
,

kao i neka izdanja koja ne znam u kojoj kategoriji da pomenem, kao što je sport, ali u smislu istorije sporta, ili marketinga...

Ili nešto o muzejima, ili - ARHITEKTURA POZORIŠTA XX VEKA (ilustrovana)...

Istorijsku ediciju kupuju kako oni koji se time bave, tako i ljubitelji istorije, jer su neke knjige urađene kao prave enciklopedije.
Recimo, ''Stari Rim'', urađena kao putovanje kroz vreme i prostor - praktičan pregled istorije i života istorijskog Rima.
Likovi renesanse, Likovi stare Grče, Likovi romantizma,... samo neki od naslova koji se bave opisivanjem tipova ljudi koji su bili karakteristični za neku epohu.
Pa, onda ''Privatni život Srba'' - specijalni popust, a knjige su izuzetne, govore o običajima unutar onoga što nazivamo porodični-privatni život...


Za sociologe ima puno naslova: Sociologija porodice, Sociologija religije, Demokratija, Evropa u glopalnom dobu, Postkultura, Masovna kultura, razne knjige o položaju žena, pa opet Kolaps kulture, itd...

Neke od tih knjiga su od koristi i za oblast sociologije, ali i za novinarstvo (antropologija kao jedna od zajedničkih veza).

''Seks i psiha'' - to bi bilo interesantno psiholozima prvenstveno, ali i meni se dopada pristup - psihoanalitičar koji je okupio 19000 ljudi sa kojima je razgovarao na temu seksa i erotskih fantazija, kroz koje pokušava da objasni ličnosti (šta ljudske fantazije govore o ljudima).
Ima živih priča, tako da nije frojdovska u širem smislu, možda samo kao polazište.


Moja omiljena (njihova i. kuća)- ĐAVO :) - opšta istorija đavola i demonskim silama, kako se đavo pojavio u pričama ljudi, književnosti, tajanstveni događaji, izmišljeno...

O filmu ima knjiga koje se, sigurna sam, nigde ne mogu naći!
:ok:

I beletristika je atipična, postoje zbirke kratkih, savremenih priča (kineskih, brazilskih), ali i neke knjige - roman o džezu, o Dejvidu Bouviju, biografija Virdžinije Vulf, Kafke,... a jedna od najnovijih im je ''Šekspir i družina'' - ona posmatra Šekspira ne kao usamljenog velikana, već kao zaposlenog dramskog pisca i kako se on to (pretpostavljeno) morao ponašati u okolnostima u kojima je bio (stalni deo pozorišne trupe)
.
 
Poslednja izmena:
Pardon...upravo sam se vratila sa Sajma knjiga!
Neznam o kome najpre da pricam..o Sajmu ili Sokolici.
Da ne bih citirala prethodnike sa kojima se slazem....bila sam
malo tuzna...kupila sam dva naslova...tako to biva, kupim sta mogu a ne sta hocu!
A Sokolica.! Mozda bih recima samo pokvarila utisak koji ponesete posle susreta sa takvom osobom!
 
Pardon...upravo sam se vratila sa Sajma knjiga!
Neznam o kome najpre da pricam..o Sajmu ili Sokolici.
Da ne bih citirala prethodnike sa kojima se slazem....bila sam
malo tuzna...kupila sam dva naslova...tako to biva, kupim sta mogu a ne sta hocu!
A Sokolica.! Mozda bih recima samo pokvarila utisak koji ponesete posle susreta sa takvom osobom!

Koje naslove si kupila?
 
Ovako.....zavrtelo mi se u glavi od naslova...ponuda sasvim solidna.
Ja sam uzela knjigu eseja Gorana Markovica +Male tajne+, posto sam veliki fan autorovog stvaralackog opusa, i uopste, te +praske skole+.
Odlucih se za A.Rajsa =cujte Srbi...cuvajte se sebe=...eto te dve knjige, a tolika ponuda...i da ti kazem..kupuje se!
 
Evo i mene sa lica mesta...

Kompletan utisak o ovogodišnjem Sajmu imaću tek pošto se završi, ali ovo može biti zanimljiv sajam, s obzirom na očekivanja i upoređivanja sa prošlom godinom - prvog dana ove godine bilo je više ljudi nego prvog dana prošle godine.

Nisam uspela da vidim jedan deo Sajma i sve izdavače, mahom se sa svima tamo poznajem, imaju svi već svoja standardna mesta, stalne štandove, a u mojoj blizini je ''Paidea'', ''Zuns'', ''Plato'', ''Zograf''...

''ZUNS'' ima neke neverovatne cene. Neću da pričam da su neke knjige po 50 i 100 dinara.

I jako dobri kompleti, sabrana dela... klasici, domaći pisci... mogu se, u odličnoj štampi i povezu, naći bagatelno.

Ali... da ne pričam (bar ne sada :)) o drugim izdavačima (napomenuh samo neke od ''komšija'' :)), idem na moje predloge knjiga na mom štandu... :)


Cao komsika:mrgreen:
Kako da te nadjemo na sajmu:rumenko:

Elem, jel ima jeftinih recnika i strucne literature(iz oblasti hemije):per:
 
haha..znaci ja odem tamo kazem ja sam ludi sinter drago mi je..:mrgreen::mrgreen:
Jel si kupila neku knjigu?kakve su cene>?

Pardon...upravo sam se vratila sa Sajma knjiga!
Neznam o kome najpre da pricam..o Sajmu ili Sokolici.
Da ne bih citirala prethodnike sa kojima se slazem....bila sam
malo tuzna...kupila sam dva naslova...tako to biva, kupim sta mogu a ne sta hocu!
A Sokolica.! Mozda bih recima samo pokvarila utisak koji ponesete posle susreta sa takvom osobom!

bila i ja na sajmu
kupila po nešto
tražila i Sololicu (kad je tliko nahvaliste:mrgreen:) nažalost, već je bila otišla....

valjda će biti i druge prilike
 

Back
Top