Ruska kinematografija

Sindrom lutke

Petar voli svoje ženu i fanatično je predan poslu, pravljenju lutaka i nastupimasa istim. Ali najbolji njegov rad je njegova žena Liza od koje je od detinjstva
stvarao svoju lutku. Priča o tome koliko mi povlačimo svoje konce, a koliko nam ih povlače drugi i gde vidimo granicu. Ekranizacija je urađena po istoimenom romanu Dine Rubine, a glavne uloge u filmu tumače Jevgenij Mironov i Čulpan Hamatovahttp://
http://www.imdb.com/title/tt3775176/?ref_=fn_al_tt_2

Uh sto je ovo dobar film. Culpan savrsena kao i uvek. :):heart:
 
Pozdrav svima, interesuje me da li je snimljen treci deo trilogije Nocne straze, Straza sumraka, ili postoje samo Nocna i Dnevna straza.
Pokusala sam da nadjem treci deo i ne uspevami, jedino nailazim na clanke da se Straza sumraka snima.
Volela bih da pogledam i treci deo ako postoji, hvala unapred.
 
Да, Заиста снимају и гомилу гпупости у последње време. Међутим још у совјетско време, правилис у руска ремек дела, страхотна.
Моје препоруке. Тако топло ремек дело.
" МОЈА НЕЖНА УМИЉАТА ЗВЕР"

 
Бегунци - Беглецы



Begletsy_2015_.jpg


Русија 1907. година. Царска власт доноси одлуку да се сви политички затвореници задрже у источном Сибиру.
Међутим они по сваку цену желе да оду из Сибира у друге делове земље.
Да би спречили одласке, локлане власти формирају потере од локалног становништва којима исплаћују за сваког ухваћеног бегунца.
У једној групи се налази и политички затвореник Павел који бежећи од потере, упознаје Устју, глувонему девојку.



Намазано свим политичким бојама, посебно црвеном. Зле чике (који су наравно одвратни изгледом) трагају за добром девојком која је наравно глувонема и безгрешна, а притом зна да пуца и преживи у дивљини. Ок.
 
28 панфиловаца - 28 панфиловцев



Dodatak :)

Да је дирљива судбина јунака овога филма заснована на народном сећању, нека каже јединствен податак којим ниједан филм до сада у тој мери не може да се похвали: свој, лични новац за снимање филма приложили су потомци и други људи добре воље. Њих укупно 35.086. То је, војнички речено, састав три ратне дивизије. Довољно да се каже да је 28 Панфиловаца одменило себе и да су за собом оставили праве следбенике. Од њих – више него довољно. Ми, који смо далеко од ратишта оставили преко сто хиљада дезертера, имаћемо о чему у следећим деценијама да размишљамо учећи из овог примера како се умножава патриотизам.

имена свих дародаваца ( 36 хиљада) написана на шпици, сва до једног.
 

Back
Top