Rat u Ukrajini (15)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    122
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ko moze da gotivi ovakvu spodobu, sunce ti kalajisano 🤮🤮🤮

Pogledajte prilog 1240450
Ima slepaca koji se rado vidjaju sa njom ovih dana

62051aed25000032322b1a1e.jpeg
 
Polako, jasno ce se pokazati ko je bolje procjenio.
Samo slusaj Zelenskog i prati ukrajinske kanale na drustvenim mrezama i vojne forume i sve ce ti se samo reci kakav ce ishod na kraju biti. Meni je od prvog dana bilo jasno da Ukrajina ovaj rat gubi, to sto i Rusi imaju gibitke, sto izgube nesto teritorije pa to je rat, i to se sve resava u hodu. Vec sam ti rekao, stavis lepo na papir ko sta moze da ubaci u vatru i sve ce ti se samo reci. Tako ces najbolje videti da Ukrajina nema ama bas nikakve sanse u ovom sukobu. Oni su ovaj rat izgubili onog dana kada je ruska vojska usla u Ukrajinu. Sada je samo pitanje kako ce taj poraz izgledati, i koliko ce ih skupo kostati (a vec ih je kostao skupo, preko 100.000 mrtvih po njihovim izvorima). Da li ce Ukrajina nestati kao drzava, a to im je receno i pre SO da moze da im se dogodi ili ce ostati bez dobrog dela, najvrednijeg sto imaju, teritorije a kao 'nagradu' dobice parce zemlje tacnije ruinu razvaljenu ratom, odakle ce narod bezati glavom bez obzira i na kraju ce potpisati sve ono sto su im Rusi nudili pre pocetka SO, neutralnost, odustajanje od napada na Donbas, priznace cak i Krim i druge teritorije. Ziv bio pa video.
 
Samo slusaj Zelenskog i prati ukrajinske kanale na drustvenim mrezama i vojne forume i sve ce ti se samo reci kakav ce ishod na kraju biti. Meni je od prvog dana bilo jasno da Ukrajina ovaj rat gubi, to sto i Rusi imaju gibitke, sto izgube nesto teritorije pa to je rat, i to se sve resava u hodu. Vec sam ti rekao, stavis lepo na papir ko sta moze da ubaci u vatru i sve ce ti se samo reci. Tako ces najbolje videti da Ukrajina nema ama bas nikakve sanse u ovom sukobu. Oni su ovaj rat izgubili onog dana kada je ruska vojska usla u Ukrajinu. Sada je samo pitanje kako ce taj poraz izgledati, i koliko ce ih skupo kostati (a vec ih je kostao skupo, preko 100.000 mrtvih po njihovim izvorima). Da li ce Ukrajina nestati kao drzava, a to im je receno i pre SO da moze da im se dogodi ili ce ostati bez dobrog dela, najvrednijeg sto imaju, teritorije a kao 'nagradu' dobice parce zemlje tacnije ruinu razvaljenu ratom, odakle ce narod bezati glavom bez obzira i na kraju ce potpisati sve ono sto su im Rusi nudili pre pocetka SO, neutralnost, odustajanje od napada na Donbas, priznace cak i Krim i druge teritorije. Ziv bio pa video.
Ne mislim da je ovo realno ni za mart 2022 a kamoli oktobar.
 
Nema tu mnogo sta da se pokupi, jer municija sa OU prilikom udara delimicno prelazi u tecnost usled velike temperature koja se oslobadja prilkom udara, pogotovo sa celikom. Tu ostaje prasina od OU a ona je najopasnija, to zatruje zemlju, vodu, to izaziva rak kod ljudi kada prasina dospe u covekov organizam. Zato Nato placenici cesto kazu kako OU nije opasan po zdravlje, pa i nije kad se drzi uskladisten, ali kada se koristi u vojne svrhe ubija i truje sve zivo. Ali nato placeinici o tome ne kazu ni reci, iako vecina njih vrlo dobro zna kakve posledice ostaju tamo gde je koriscena municija sa OU.
Znam sve. Ali ona njihova budaletina kaze da nije opasan . Bio sam u zonama smrti obelezenim. To su lokacije gde su bacali i gde je zavrsila ta municija i fragmenti. Zato i preporucujem onima koji kazu da nije opasno da daju uranijumske igracke svojoj decinda se igraju. Taj ou ce pre ili kasnije da prodru u podzemne vode i tokove . Inace u tim zonama nema nicega osim biljaka. Nema zivotinja. Nisi mozda nikada bio tamo ali mogu da ti kazem da je sablasno. Iako se kaze da nije toliko opasno ipak treba odelo, a i posle mozes da osetis u ustima kao metal, slicno kao kad stavis olovnu plocicu u usta. Neznam dal si nekada bio u nekoj fabrici na linijama gde se obradjuje metal , ta orasina imamspecifican miris koji moze da se oseti. Imas neki osecaj kao da je masno sve po zubima i jeziku. Moras posle da isperes usta , imas taj osecaj ceo dan. Neprijatno. Kada ima zracenja iskombinujes taj metal sa kada udjes u prostoriju gde se pune akumulatori, neki nevidljivi pritisak kroz kozu u glavu. Kao rengen, osecas da nesto ima oko tebe. Cudan, jako cudan osecaj…
 
Ja ne pricam o svakome pojedinom djelicu specificne situacije i terena. Govorim o tome da Rusi gube vrijeme, da im je pjesadija k. od ovce, i da imaju manjak na terenu od prvog dana do danas.

NJih 300 000 dok uvedu u borbu (trebali su biti spremni u martu ili aprilu) moze biti malo danas ili sutra.
Ti neki osnovni principi vodjenja rata.
Ne, kao ebeni nekakav vojnik, U RATU SE NEMA VREMENA, i svaki dan, svaki sat se placa krvavo i dugo dugo nakon sto je rat zavrsen.
A otkud ti znas da gube vreme? Sta ako njima odgovara da se ovaj rat oduzi? Valjda ne mora da ti se crta da ovo nije samo rat oruzjem vec i ekonomski rat. A u ekonomskom ratu pobedjuje ko? Pa onak ko ima sve sto mu je potrebno, a to je Rusija. A od cega EU da zivi, od stampanja evra? Da ga maze na lebac, da prave autombile i da se greju na evrice.
Moze biti malo danas a malo i sutra, uglavnom mobilizacija se sprovodi. Ljudi se obucavaju. I sta se ti sad tu cudis, ne verujes Rusima? Ok tvoja stvar ali nemoj pametovati kada imas na internetu gomilu snimaka i izjava o tome. I budi siguran da ce ih biti vise od 300.000. A to je ono sto je Putin govorio: Nismo jos ni poceli....U ratu se itekako ima vremena ako si nadmocniji od protivnika, zasto bi gubio ljude ako recimo mozes da meljes artiljerijom pa tek onda nastupas sa oklopom i pesadijom? E vidis Rusi to rade od samog pocetka. Dok Ukrajinci nagrnu kao muve bez glave, gunu na buljuke, zapitaj se gde im je isparila onolika tehnika koju su imali pre rata (a sad moljakaju ko ce da im donira nesto), samo nestalo ili neko unistio? Eto ti ujedo i odgovor na tvoju tvrdnju da se Rusi vrte u krug. \To sto bi ti zeleo da Rusi na juris uzmu Kijev, to su vec zelje, cestitke i pozdravi. Jasno ti je da se ovolika zemlja kao sto je Ukrajina ne moze poraziti tako brzo. Ali se moze moraziti i bice porazena, samo slusaj Zelenog i kompaiju kako cvile i sve ce ti biti jasno.
 
Da bre IRIS je odavno vec u Ukrajini. Kao i americka PVO CRAM


Ali rusko iranske kosacice cepaju NATO tehniku u komadice.
Čekamo Patriote. Sjetimo se kako su ih braća Huti cepali u S.Arabiji.
 

Prilozi

  • 45a90b99654e09dfe497cb86350b0837fefdd661308ef7e8f5c025dbc9750580.jpg
    45a90b99654e09dfe497cb86350b0837fefdd661308ef7e8f5c025dbc9750580.jpg
    9,6 KB · Pregleda: 12
  • f80c03e0dd0a79b4ad61a0094cebde68d6f6e517aa2a4bddd455dbc0ccb59a39.jpg
    f80c03e0dd0a79b4ad61a0094cebde68d6f6e517aa2a4bddd455dbc0ccb59a39.jpg
    9,7 KB · Pregleda: 12
Uzimanje sela i zaseoka se radi iz desetine razloga. Ti ne razumijes da rat ima moralnu, fizicku, psiholosku, pol. ekonomsku itd. komponentu. Ukri su tu sasvim nebitni. Kako velis da ja to i ne spominjem, kad sam jasno rekao na pocetku ove diskusije da je nebitno i da na kraju ispadne da je 2mil. Ukara pobijeno.

Ti to gledas nekim drugim ocima stvarno. Igras sah, krckas neku pm u kotlicu sta li, a ja govorim o ratovanju.

Znam dobro jer sam bio na licu mjesta, kolko nebitan je selo ili zaselak, i koliko je to stetno za psihu i moral vojnika. Pogotovo ako kontranapad ne uspije.
Selo po selo.
Ti si tu da me naucis. Covece ti na ovaj sukob u Ukrajini gledas kroz naocare sukoba na prostoru bivse Jugoslavije gde se ratovalo mesecima oko neke ulice, kvarta, zaseoka i slicno. Jesi ti svestan sta pises? Pa Ukajincima dnevno izgine par stotina ljudi + na svakog mrtvog statistika kaze da dolazi 4-5 ranjenih. Pa da su Kina oni ne mogu ni uz pomoc magije nadomestiti tolike gubitke i upravo zbog toga kmece jer znaju da im vreme istice, da ovako ne mogu doveka, da ce pre ili kasnije doci do urusavanja odbrane i rasula a onda kud koji mili moji.
Sela i zaseoci su ovde nebitni, u ovoj fazi sukoba, vidis da Rusi tamane artiljerijom, raketama, dronovima, ne daju im mira. A paralelno sa tim spremaju konjicu, verovatno ce udariti ponovo sa severa, sa istoka i sa juga. A onda ces ti da isparis u vidu magle,nece te biti nigde da iskomentarises rasulo u ukrajiskim redovima. Do tad zivi u svom svetu da jedna nuklearna drzava tek tako mobilise ljude i dovlaci tehniku. Sigurno idu na izlet, a ne da se iza brda nesto valja.

Pa jedini ti ovde baratas milionskim ciframa, pises kako Ukrajinci imaju 2 miliona vojnika, ali nikako sam sebi da objasnis: Ako vec imaju toliko ljudstva, a Rusi na kasicicu kao sto kazes, kako to da Ukrajinci nisu u stanju da pometu tu sacicu Rusa? Cunda ti je ta logika, samo tebi znana.
I mani se vise sela, ovo je mnogo zajebanija stvar od zauzimanja sela i zaseoka. Rekoh ti, ostao si zarobljen u '90-im zato i gledas na ovaj rat iz te perspektive- zauzimaje sela i zaseoka, ko je sta zauzeo ili nije zauzeo, nesvestan da je ovde teritorija nebita, ovde se lomi kicma zapadu. To ti je sam Toni Bler rekao, i ne samo on, jbg nemoj ispadati smesniji nego sto jesi i praviti se da znas bolje od njega kada vrlo dobro znas da taj isti Toni Bler, ili Stoltenberg, itekako znaju kakav je ovo sukob i sta sledi posle poraza Ukrajine.
 
Ovo bi trebalo uokviriti. Analiza kako se gubi rat. Nevezano za Ruse i Srbe. Mora da si prosao djeneralstsabnu skolu ratn vestine JENEA?
Kad bih uokvirop tvoje postove, tu bi se videlo ne kako se gubi rat vec kako nestaju drzave :D Ti bi covece jurisao na Kijev sa 50 hiljada ljudi, jer eto ako ne porazis onoliku drzavu (velicine skoro kao francuska i britanija zajedo) za 8 meseci, automatski si izgubio rat. Po tebi Sovjeti su izgubili ww2 jer su ih Nemci na pocetku dobro nalupali, ali Sovjeti nisu kmecali kao sto ti sad kmecis, vec su prionuli na posao, spremali se, sporadicno izvodili kontraofanzive, gubili i dobijali bitke i na kraju udarili svom silinom i usetali u Berlin.
 
Pošto smo navikli na informer, završili smo u zabludi da makar komšije imaju bolje medije. Mediji na Balkanu su generalno prljavi Tabloidi u stilu Velike Britanije.
Američki tabloidi su barem subtilniji.
Ne pratim nase medije, nego je neko kacao slike clanaka hrvatske stampe, ono je da Bog sacuva, ispiranje mozga samo tako. Doduse okacio sam i ja jedan link, nasa televizija, naleteh na internetu, ladno pustili snimke iz igrice a tema Ukrajina.
 
Ti si tu da me naucis. Covece ti na ovaj sukob u Ukrajini gledas kroz naocare sukoba na prostoru bivse Jugoslavije gde se ratovalo mesecima oko neke ulice, kvarta, zaseoka i slicno. Jesi ti svestan sta pises? Pa Ukajincima dnevno izgine par stotina ljudi + na svakog mrtvog statistika kaze da dolazi 4-5 ranjenih. Pa da su Kina oni ne mogu ni uz pomoc magije nadomestiti tolike gubitke i upravo zbog toga kmece jer znaju da im vreme istice, da ovako ne mogu doveka, da ce pre ili kasnije doci do urusavanja odbrane i rasula a onda kud koji mili moji.
Sela i zaseoci su ovde nebitni, u ovoj fazi sukoba, vidis da Rusi tamane artiljerijom, raketama, dronovima, ne daju im mira. A paralelno sa tim spremaju konjicu, verovatno ce udariti ponovo sa severa, sa istoka i sa juga. A onda ces ti da isparis u vidu magle,nece te biti nigde da iskomentarises rasulo u ukrajiskim redovima. Do tad zivi u svom svetu da jedna nuklearna drzava tek tako mobilise ljude i dovlaci tehniku. Sigurno idu na izlet, a ne da se iza brda nesto valja.

Pa jedini ti ovde baratas milionskim ciframa, pises kako Ukrajinci imaju 2 miliona vojnika, ali nikako sam sebi da objasnis: Ako vec imaju toliko ljudstva, a Rusi na kasicicu kao sto kazes, kako to da Ukrajinci nisu u stanju da pometu tu sacicu Rusa? Cunda ti je ta logika, samo tebi znana.
I mani se vise sela, ovo je mnogo zajebanija stvar od zauzimanja sela i zaseoka. Rekoh ti, ostao si zarobljen u '90-im zato i gledas na ovaj rat iz te perspektive- zauzimaje sela i zaseoka, ko je sta zauzeo ili nije zauzeo, nesvestan da je ovde teritorija nebita, ovde se lomi kicma zapadu. To ti je sam Toni Bler rekao, i ne samo on, jbg nemoj ispadati smesniji nego sto jesi i praviti se da znas bolje od njega kada vrlo dobro znas da taj isti Toni Bler, ili Stoltenberg, itekako znaju kakav je ovo sukob i sta sledi posle poraza Ukrajine.
Da Rusi salju pojacanja kap po kap i uvijek prekasno.
Zasto ih Ukri ne izbace i skroz istamburaju? Pa zato sto to nije nimalo jednostavno. Ali Ukri imaju KAD. O cemu ja odje pricam?
Mozda o tome da od prvog dana rat do danas, Ukri imaju lokalnu nadmoc u ljudstvu 5-10 puta koliko Rusi.
Sta se sad desava? Rusi ne mogu ni tamo ni amo dok Ukri nijesu dovoljno jaki da ih tek tako izbace. Ali polako, sljedeci prodor Ukara (ako uspije) ce mozda biti kraj VASEM IGRANJU SAHA sa ljudskim glavama.
 
Kad bih uokvirop tvoje postove, tu bi se videlo ne kako se gubi rat vec kako nestaju drzave :D Ti bi covece jurisao na Kijev sa 50 hiljada ljudi, jer eto ako ne porazis onoliku drzavu (velicine skoro kao francuska i britanija zajedo) za 8 meseci, automatski si izgubio rat. Po tebi Sovjeti su izgubili ww2 jer su ih Nemci na pocetku dobro nalupali, ali Sovjeti nisu kmecali kao sto ti sad kmecis, vec su prionuli na posao, spremali se, sporadicno izvodili kontraofanzive, gubili i dobijali bitke i na kraju udarili svom silinom i usetali u Berlin.
Da, trebali su udariti svom silinom 24.02. 2022 i usetati u Kijev. Bar sa ovih 300 000 ako nijesu vec poslali 500 000. I tu bi ostvarili sve svoje interese a neprijatelji bi im ispali ko posrni.

Ali dobro, ja sam bio vojnik a ne sahista.
 
Ne mislim da je ovo realno ni za mart 2022 a kamoli oktobar.
Tebi nista nije realno. Jbg jedino da ti nacrtam, ili da se strpis dok prodje rasputica dok se zemlja stvrdne, u medjuvremenu ces gledati a vec imas dosta snimaka, kljucanja ukrajinske infrastrukture, unistavanja radarskih postrojenja, remontnih zavoda, skladista municije i goriva, elektrana, PVO sistema, i mlacenje artiljerijom itd. Ne znam sta bih ti drugo rekao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top