Rat u Ukrajini (15)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    122
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Министарка одбране Немачке саопштила је да ПВО системе Ирис-Т могу испоручити Украјини 2023. До тада морају да се стрпе. Немци им зато пружају пуну подршку.
Отприлике тако је и са америчким ПВО Патриот.
За то време, и Немачкој све више људи изашло на улице, међу којима има пуно њих са руским заставама. За разлику од Немачке, у Француској жестоки немири. Оно што ми је посебно пало у очи, протест у Естонији?!
Да, и тамо народу долази из дуппета у главу. Од русофобије не може се живети а цене отишле у небо. Та три балтичка копилета имају инфлацију преко 20% а долази зима, дуга и хладна!
Iris je već isporučen. Uslikali su ga na poljskoj granici. No, potpuno je nemoćan protiv ruso-šitske inženjerijske misli.
 
Украјинска ТВ саопштава, Кијевски метро више не превози људе, сада је само склониште за људе.
Једино да спусте тракторе унутра па да они вуку метро.
 
Nadam se da ovo necu zaboraviti kroz par mjeseci da te podsjetim malo.

I ne, savrseno sam svjestan da rat moze ovako a moze i onako. Ako Rusi ne promjene nesto i to jako brzo, nece ih Ukri cekati nego ce tuci po njusci dok ne bude smrvljena.
I postigli su puno. Rusija sigurno nije na dobitku time sto rat sto duze traje.

Ukri su meso. Obicna mesina. Ni tebe mesina ne pita da li ces je skuvati ili peci? Dok mesa ima, A IMA GA TO JE JASNO, bice i Rusima veselo.

RUSI DO SAD AKO NIJESU USPJELI SLOMITI UKRE GUBITCIMA SIGURNO TO NECE NI ZA SLJEDECI 8 MJESECI.
Nece tebe biti kroz par meseci, kad budes video tarapanu.
Rat ne moze ovako i onako, to mozda u igricama, u realnosti zna se sta su ciljevi, i teras dok ne isteras svoje. A ti ovde pises kao da znas sta su ruski ciljevi, dakle u startu gresis jer ne znas, ne znaju ni oni koji bi trebali da znaju, osnovno i zato donosis proizvoljne zakljucke i sto je najgore poredis neuporedivo- sukobe na Balkanu i ovo u Ukrajini.
A sto se njuske tice, pa pratis forum, vidis ko koga tuce po njusci. Gde su ti milioni ukrajinskih vojnika koje si pominjao da najure 'nesposobne' Ruse nazad u Rusiju? Da nisu mozda stelt jer ih niko sem tebe ne vidi.
Eto ti znas da li je Rusija na dobitku ili gubitku ako rat traje duze. Pa valjda oni najbolje znaju. Eto kreni samo od ekonomije, pogledaj cene enegenata itd. ljudi ubise pare i pored silnih sankcija, i tek ce da ubijaju kako zima bude stezala. Bas ih briga.

Dobro ja mislim da svi na forumu znaju da su Ukrajinci tpovsko meso, ne znam sto stalno ponavljas. Ali sta ocekujes, da rusi preskoce topovsko meso i udare po Amerima? Pa valjda moraju da polupaju to topovsko meso, kao to rade. I mani me tih kanibalskih bolestina, kakvo te kuvanje mesa spopalo ovde radi masina za mlevenje mesa i to mesecima. Sam si rekao da pratis drustvene mreze, mogao si i sam videti ispasaljene ukrajinske vojnike, nije njih pobila suncanica vec ruska armija. Ali eto tebe kad citam rekao bi covek da su Rusi raspalili rostilj u Ukrajini i da ne rade nista.
E ovo ti je vic godine, kazes ako ne pobedis nekoga u ratu za toliko i toliko, neces ga nikad pobediti. Gde si ti ratovao majke ti. Pa priseti se drugog sv. rata i Barbarose, bezanija Sovjeta, ali se nije kukalo vec su se Sovjeti spremali i onda kad su krenuli, dodjose do Berlina. Ali eto samo kod tebe ima nepisano pravilo da u ratu ako ne pobedis nekog za odredjeno vreme, automatski si izgubio rat. Boze sta sve necu procitati
 
Ne znam zasto, ali meni se zeludac okrene kad procitam naslove iz hrvatskih medija. Propaganda ko da je namenjena ljudima koji se zakopcavaju na ledja. Kod zapadnjaka je to drugacije, red istine, red poluinformacija pa onda 3 reda dezinformacija. A kod Hrvata da te Bog sacuva, ni malo maste i kreativnosti iako se iz aviona vidi o cemu se radi.
Какве муштерије, таква и роба.
 
BbUb.gif


Rusi ovaj u crvenom, Ukri u crnoj majici, a NATO u plavoj.

Nešto si pobrljavio
 
Obucavaju im desetine iljada pjesadije.
Sta mislis kako ce biti kad ih Ukri ubace u vatru?
Pa vec su ih ubacili, i sta bi? Onoliko ih izginulo zarad cega? Ja sam pre par dana brojao unistenu tehniku urakijske vojske dole na hersonskom pravcu, prebrojao sam preko 100 komada oklopa, dakle ono sto je dokumentovano a znas da je Ukrajincima zabranjeno slikanje/snimanje sopstvenih gubitaka sto znaci da je cifra daleko veca, i odustao sam, mrzelo me dalje da brojim. Eto gde im se topi pesadija, a i oklop. Salju ih u klanicu bez ikakve potrebe a ovamo Rusi mobilisu ljudstvo, pitam se sa cime ce stati na crtu tim vojncima kada dodju u Ukrajinu. Verovato onim molotovljevim koktelima :D
 
Nece tebe biti kroz par meseci, kad budes video tarapanu.
Rat ne moze ovako i onako, to mozda u igricama, u realnosti zna se sta su ciljevi, i teras dok ne isteras svoje. A ti ovde pises kao da znas sta su ruski ciljevi, dakle u startu gresis jer ne znas, ne znaju ni oni koji bi trebali da znaju, osnovno i zato donosis proizvoljne zakljucke i sto je najgore poredis neuporedivo- sukobe na Balkanu i ovo u Ukrajini.
A sto se njuske tice, pa pratis forum, vidis ko koga tuce po njusci. Gde su ti milioni ukrajinskih vojnika koje si pominjao da najure 'nesposobne' Ruse nazad u Rusiju? Da nisu mozda stelt jer ih niko sem tebe ne vidi.
Eto ti znas da li je Rusija na dobitku ili gubitku ako rat traje duze. Pa valjda oni najbolje znaju. Eto kreni samo od ekonomije, pogledaj cene enegenata itd. ljudi ubise pare i pored silnih sankcija, i tek ce da ubijaju kako zima bude stezala. Bas ih briga.

Dobro ja mislim da svi na forumu znaju da su Ukrajinci tpovsko meso, ne znam sto stalno ponavljas. Ali sta ocekujes, da rusi preskoce topovsko meso i udare po Amerima? Pa valjda moraju da polupaju to topovsko meso, kao to rade. I mani me tih kanibalskih bolestina, kakvo te kuvanje mesa spopalo ovde radi masina za mlevenje mesa i to mesecima. Sam si rekao da pratis drustvene mreze, mogao si i sam videti ispasaljene ukrajinske vojnike, nije njih pobila suncanica vec ruska armija. Ali eto tebe kad citam rekao bi covek da su Rusi raspalili rostilj u Ukrajini i da ne rade nista.
E ovo ti je vic godine, kazes ako ne pobedis nekoga u ratu za toliko i toliko, neces ga nikad pobediti. Gde si ti ratovao majke ti. Pa priseti se drugog sv. rata i Barbarose, bezanija Sovjeta, ali se nije kukalo vec su se Sovjeti spremali i onda kad su krenuli, dodjose do Berlina. Ali eto samo kod tebe ima nepisano pravilo da u ratu ako ne pobedis nekog za odredjeno vreme, automatski si izgubio rat. Boze sta sve necu procitati
Ovo bi trebalo uokviriti. Analiza kako se gubi rat. Nevezano za Ruse i Srbe. Mora da si prosao djeneralstsabnu skolu ratn vestine JENEA?
 
Dron nije trimer ni mikser, zna se koji motor koristi Šahid 136 pa nikakve priče o 800 dolara za taj dron ne dolaze u obzir .
Košta valjda oko 20 hiljada $ po komadu, kad se koriste kineski komercijalni motori.

Dvotaktni vankelov motor, izgleda da je ono zujanje najopasnije, ljudi od njih skroz skrenu, Kalibar je mnogo opasniji ali ne izaziva onoliku histeriju.
 
Ne znam zasto, ali meni se zeludac okrene kad procitam naslove iz hrvatskih medija. Propaganda ko da je namenjena ljudima koji se zakopcavaju na ledja. Kod zapadnjaka je to drugacije, red istine, red poluinformacija pa onda 3 reda dezinformacija. A kod Hrvata da te Bog sacuva, ni malo maste i kreativnosti iako se iz aviona vidi o cemu se radi.
Svi maštoviti su regrutovani za pisanje istorije...
 
Ne znam zasto, ali meni se zeludac okrene kad procitam naslove iz hrvatskih medija. Propaganda ko da je namenjena ljudima koji se zakopcavaju na ledja. Kod zapadnjaka je to drugacije, red istine, red poluinformacija pa onda 3 reda dezinformacija. A kod Hrvata da te Bog sacuva, ni malo maste i kreativnosti iako se iz aviona vidi o cemu se radi.
Pošto smo navikli na informer, završili smo u zabludi da makar komšije imaju bolje medije. Mediji na Balkanu su generalno prljavi Tabloidi u stilu Velike Britanije.
Američki tabloidi su barem subtilniji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top