Rat u Ukrajini (15)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    122
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
јединице руске армије током офанзиве заузеле место Горобјовка у подручју Купјанска у Харковској области и том приликом су нанеле значајан пораз јединицама прве оперативне бригаде Националне гарде Украјине.
 
јединице руске армије током офанзиве заузеле место Горобјовка у подручју Купјанска у Харковској области и том приликом су нанеле значајан пораз јединицама прве оперативне бригаде Националне гарде Украјине.
Mobilizacija je gotova za nepune dve nedelje... šta misliš, hoće li prvo da se pomeraju granice u Nikolajevu ili u Izjumskom pravcu?
 
У подручју Кисловке у Харковској области руска војска је спречила покушај напада украјинске тактичке групе наоружане тенковима.

„Противник је враћен на првобитне положаје. Губици Оружаних снага Украјине на овом правцу су више од 60 украјинских војника, један тенк, три борбена оклопна возила и два пикапа“, наводи руски војни ресор.
У подручју Красног Лимана осујећен је покушај украјинске војске да пређе реку Жеребец. Том приликом је ликвидирано 46 војника Оружаних снага Украјине.
У Одеској области руска војска је уништила станицу за сателитску комуникацију владиног Центра за комуникацију Украјине.
У подручју града Запорожја Оружане снаге Русије уништиле су командно место здружене групације снага украјинске војске „Дњепар“, као и места за поправку радара.
У правцу Николајев-Криви Рог украјинска војска је покушала да пробије одбрану руских Оружаних снага у Херсонској области, али је напад одбијен. Том приликом је ликвидирано преко 90 украјинских војника, а уништен је и један тенк, осам оклопних возила и 21 аутомобил.
У подручју Петропавловке у ДНР уништен је украјински лансирни систем С-300.
Током контрабатеријске борбе, руске снаге су поразиле две артиљеријске батерије Кијева у Херсонској области и украјински вод америчких вишецевних ракетних бацача „Химарс“ у подручју места Дробишево у ДНР.
У подручју места Артјомовск, Вијомка и Соледар у ДНР руска војска је уништила три радара за контрабатеријску борбу америчке производње.
 
Da, trebali su udariti svom silinom 24.02. 2022 i usetati u Kijev. Bar sa ovih 300 000 ako nijesu vec poslali 500 000. I tu bi ostvarili sve svoje interese a neprijatelji bi im ispali ko posrni.

Ali dobro, ja sam bio vojnik a ne sahista.
Trebali, a sta ako je situacija iziskivala mometalno angazovanje ruske vojske, ako se iza brda valjalo nesto krupno (tipa ulazak Ukrajine u Nato, instaliranje americkih ofanzivnih sistema na tlu ukrajie) pa nije bilo vremena za mobilizaciju nego se moralo momentalno reagovati? To mi nikada necemo saznati, mozemo samo nagadjati, ali kao sto vidis Rusi su u Ukrajini, ne planiraju da se povuku, cak sta vise planiraju da posalju jos trupa, dovlace tehniku. I tebi to ne znaci nista.
 
Da Rusi salju pojacanja kap po kap i uvijek prekasno.
Zasto ih Ukri ne izbace i skroz istamburaju? Pa zato sto to nije nimalo jednostavno. Ali Ukri imaju KAD. O cemu ja odje pricam?
Mozda o tome da od prvog dana rat do danas, Ukri imaju lokalnu nadmoc u ljudstvu 5-10 puta koliko Rusi.
Sta se sad desava? Rusi ne mogu ni tamo ni amo dok Ukri nijesu dovoljno jaki da ih tek tako izbace. Ali polako, sljedeci prodor Ukara (ako uspije) ce mozda biti kraj VASEM IGRANJU SAHA sa ljudskim glavama.
Kako ti znas da je prekasno? Pa nije ti vojska vasar da saljes kad ti pozelis. Ima ko o tome odlucuje. Zasto su se bas sada odlucili za delimicnu mobilizaciju, to znaju samo oni. Ali imaj na umu jedno: Oni su to verovatno imali u planu jos tokom planiranja SO, nije to doslo preko noci.
Ajde, nije jednostavno izbaciti Ruse, a malo pre si pisao kako Ukrajinci imaju 2miliona vojnika, kako ogormni gubici na ukrajinskoj strani ne znace nista, a sad toboze tesko isterati Ruse sa tolikom silom. Valjda ti je jasno da neko ko ima toliko ljudstva davih dana bi pomeo ono malo Rusa sto je uletelo u Ukrajinu, ali kao sto vidis Rusi su i dalje tu sto navodi na zakljucak: Da lupetas i da mislis da Ukrajincima vojnici rastu na drvecu, ili da su Ukrajinci jednostavno nesposobni cim sa toliko vojske, a nije falilo ni tehnike, nisu bili u staju da pometu 80-120 hiljada ruskih vojnika.
I kakav te sah spopao. Ti si otao zarobljen u '90-im, usput si malo preterao sa Bulajicevim filmovima, ti da se pitas ti bi sa ono trupa sto su Rusi angazovali krenuo na Kijev i to na juris.
 
Samo slusaj Zelenskog i prati ukrajinske kanale na drustvenim mrezama i vojne forume i sve ce ti se samo reci kakav ce ishod na kraju biti. Meni je od prvog dana bilo jasno da Ukrajina ovaj rat gubi, to sto i Rusi imaju gibitke, sto izgube nesto teritorije pa to je rat, i to se sve resava u hodu. Vec sam ti rekao, stavis lepo na papir ko sta moze da ubaci u vatru i sve ce ti se samo reci. Tako ces najbolje videti da Ukrajina nema ama bas nikakve sanse u ovom sukobu. Oni su ovaj rat izgubili onog dana kada je ruska vojska usla u Ukrajinu. Sada je samo pitanje kako ce taj poraz izgledati, i koliko ce ih skupo kostati (a vec ih je kostao skupo, preko 100.000 mrtvih po njihovim izvorima). Da li ce Ukrajina nestati kao drzava, a to im je receno i pre SO da moze da im se dogodi ili ce ostati bez dobrog dela, najvrednijeg sto imaju, teritorije a kao 'nagradu' dobice parce zemlje tacnije ruinu razvaljenu ratom, odakle ce narod bezati glavom bez obzira i na kraju ce potpisati sve ono sto su im Rusi nudili pre pocetka SO, neutralnost, odustajanje od napada na Donbas, priznace cak i Krim i druge teritorije. Ziv bio pa video.

U Ukrajini će se ratovati dok se ne porazi Zapad

Sad su u Ukrajini uništili 30 ili 40% njenog elektroenergetskog potencijala što znači samo jedno manje el energije Evropi

U isto vreme Kina obustavlja isporuku gasa , tu negde i Srbija kaže kako eto mora da štedi gas i ne izvozi + odavno doveli direktora u EPS "nestručnog" pa mora da uvozi struju umesto da izvozi

E dok se to događa najavljuje se gradnja Južnog toka

Znači Zapadna Evropa mora da se pomiri da će im nekadašnje sluge biti "gospodari" - namerno pod navodnike , jer ovi to ne znaju, dok su zapadnievropljani znali biti podmukli gospodari

Dok na to ne pristane i dok se upinje da preko Ukrajine da zadrži pozicije i dok ima budala u Ukrajini koji pod uticajem više decenijskog terora zapadnoevropskih bandi žive u strahu dotle će rat trajati
 
Trebali, a sta ako je situacija iziskivala mometalno angazovanje ruske vojske, ako se iza brda valjalo nesto krupno (tipa ulazak Ukrajine u Nato, instaliranje americkih ofanzivnih sistema na tlu ukrajie) pa nije bilo vremena za mobilizaciju nego se moralo momentalno reagovati? To mi nikada necemo saznati, mozemo samo nagadjati, ali kao sto vidis Rusi su u Ukrajini, ne planiraju da se povuku, cak sta vise planiraju da posalju jos trupa, dovlace tehniku. I tebi to ne znaci nista.
Nije da ne znaci nista ali isto su vec 100 puta radili i svaki put je zavrsilo u razocaranju.
Mislim da vi nijeste svjesni kolko je ovaj rat imao stete po Ruse sa ovakvim vodjenjem na terenu, daleko vise nego EU/NATO i pm zajedno sto su ikad mogli i pomisliti.
 
Trebali, a sta ako je situacija iziskivala mometalno angazovanje ruske vojske, ako se iza brda valjalo nesto krupno (tipa ulazak Ukrajine u Nato, instaliranje americkih ofanzivnih sistema na tlu ukrajie) pa nije bilo vremena za mobilizaciju nego se moralo momentalno reagovati? To mi nikada necemo saznati, mozemo samo nagadjati, ali kao sto vidis Rusi su u Ukrajini, ne planiraju da se povuku, cak sta vise planiraju da posalju jos trupa, dovlace tehniku. I tebi to ne znaci nista.

Nema Amerika nikakvu ambiciju da se uključi u taj rat

Samo je tu da održava plamen i da Evropa ne kapitulira pre vremena
 
1666113109461.png
 
Da, trebali su udariti svom silinom 24.02. 2022 i usetati u Kijev. Bar sa ovih 300 000 ako nijesu vec poslali 500 000. I tu bi ostvarili sve svoje interese a neprijatelji bi im ispali ko posrni.

Ali dobro, ja sam bio vojnik a ne sahista.
I jos nesto. Posto vidim da o ratu znas samo ono sto si gledao na TV-u, primetio sam da ne poznajes ni osnovne istorijske cinjenice. Da li si svestan sta za Ruse znaci Kijev? I ti bi, da si na njihovom mestu, uleteo u kijev (usetao kako kazes, u visemilionski grad)? Da li si ti svestan kakva bi to klanica bila, jer da bi usetao tek tako u Kijev moras dobro da ga poravnas i opet ne bi mogao tek tako usetati (pogledaj Amere koliko su se mucili oko Faludze, jos im Faludza ne znaci nista). Bogu hvala pa se ne pitas nista, da se ti pitas Rusi bi bezali i iz Moskve.
Sta kaze da usetaju u Kijev ha ha ha. Na kraju krajeva sta bi im predstavljalo i krvarenje u Kijevu? Bezvze bi sravnili grad koji im znaci, izginulo bi ih masa, a koncetracija ukrajinske vojske u to vreme bila je u Donbasu, spremna da ocisti Donbas od Rusa. Ono oko Kijeva sto si gledao je razvlacenje ukrajinskih snaga tj vezivanje dela snaga gore, da se rastereti Donbas.
 
U Ukrajini će se ratovati dok se ne porazi Zapad

Sad su u Ukrajini uništili 30 ili 40% njenog elektroenergetskog potencijala što znači samo jedno manje el energije Evropi

U isto vreme Kina obustavlja isporuku gasa , tu negde i Srbija kaže kako eto mora da štedi gas i ne izvozi + odavno doveli direktora u EPS "nestručnog" pa mora da uvozi struju umesto da izvozi

E dok se to događa najavljuje se gradnja Južnog toka

Znači Zapadna Evropa mora da se pomiri da će im nekadašnje sluge biti "gospodari" - namerno pod navodnike , jer ovi to ne znaju, dok su zapadnievropljani znali biti podmukli gospodari

Dok na to ne pristane i dok se upinje da preko Ukrajine da zadrži pozicije i dok ima budala u Ukrajini koji pod uticajem više decenijskog terora zapadnoevropskih bandi žive u strahu dotle će rat trajati
Ma kakvi, Licki Gusar kaze da ce se ratovati sve dok Rusima ne dosadi i ne krenu da beze preko Urala. Da znaju u ruskom G-stabu za Lickog Gusara ja mislim da bi odmah smenili Gerasimova i na njegovo mesto postavili Gusara.
 
Москва не види смисао у одржавању свог присуства у западним земљама на ранијем нивоу, прећи ћемо на сарадњу са другим државама, изјавио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

„Не постоје ни смисао ни жеља да сачувамо раније присуство у западним земљама. Наши људи раде у условима који се тешко могу назвати људским. Стално им праве проблеме, прете физичким нападима. Оно што је најважније је да тамо нема посла откад је Европа решила да се затвори од нас и прекине сваку економску сарадњу. Не можеш бити драг на силу“, изјавио је министар на састанку са дипломцима примљеним у дипломатску службу.

Према његовим речима, земљама Африке, Азије, Латинске Америке, насупрот томе, потребна је додатна пажња.
 
Nije da ne znaci nista ali isto su vec 100 puta radili i svaki put je zavrsilo u razocaranju.
Mislim da vi nijeste svjesni kolko je ovaj rat imao stete po Ruse sa ovakvim vodjenjem na terenu, daleko vise nego EU/NATO i pm zajedno sto su ikad mogli i pomisliti.
Tebe razocarali, neke nisu, neki kukaju (Ukrajinci). I sta cemo sad? Drzi se ti zauzimanja sela i zaseoka, ovo u Ukrajini je mnogo kompleksnije nego sto mozes da razumes. Iskren da budem dok citam tvoje postove u slucaju neke tarapane, sigurnije bih se osecao u rovu sa nekim siptarom nego sa tobom. Paranoican si, a znas sta paranoja zna da napravi u ratu...
 
Tebe razocarali, neke nisu, neki kukaju (Ukrajinci). I sta cemo sad? Drzi se ti zauzimanja sela i zaseoka, ovo u Ukrajini je mnogo kompleksnije nego sto mozes da razumes. Iskren da budem dok citam tvoje postove u slucaju neke tarapane, sigurnije bih se osecao u rovu sa nekim siptarom nego sa tobom. Paranoican si, a znas sta paranoja zna da napravi u ratu...
Radije bi sam svoju k. odsjekao nego ikad vise ratovao za takve kao sto ste vi. Vi ste sljepi kod ociju. Do dana dnas ne mogu sebi oprostiti sto nijesam znao/vidio koliko ste sljepi.
Puna usta, dug jezik a glavu niko ne koristi.
 
Lički Gusar malo budalasa ... verovatno mu dosadno pa bi da kontrira
Ne nego gledam propast i ne vjerujem.
Ovo smo mogli viditi kod nas u ratu, ovo mozemo viditi i kad neko radi u firmi koja srlja u propast dok svi na sav glas vicu kako je sve super!

I iz istog razloga iz kojeg propada vojska, propada i firma. Nesposobni i bezidejni ljudi koji iznutra sve razore ali su zato strogi i opasni prema onima koju imaju nesrecu da ih oni "vode".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top