ROCK EXPRESS

Nemojte tako! Zar treba da se sad svadjamo i izmedju sebe? Ja REX citam od '97. tj od pocetka i znam za cinjenicu da su pisali o svim tim bendovima, cak stavise i objavljivali exkluzivne intervjue sa njima.
Sad sto danas ima mnogo klinaca koji vole black to je druga stvar, ali necu da ih pljujem jer znam kako je to biti na njihovom mestu.
Ja najvise volim HammerFall ali ne mogu ocekivati da bude neki text o njima u svakom broju. Mislim da je u ovih 7 godina bilo samo 3-4 texta i intervjua o njima iako su jedan od najvecih metal bendova danas.
Sa Ozzy-jem su npr imali nekoliko exkluzivnih intervjua.
Isto znam za cinjenicu da nisu pisali o nepoznatim bendovima iz raznih delova sveta ja danas u svojoj kolekciji ne bih imao takve bisere kao sto su Entombed in the Midnight Hour od Dead Silent Slumber, KaBaaH od Forgotten Silence, Reginae Mysterium od Orkrist-a i mnoge druge.
Nemojte samo da se svadjamo izmedju sebe, ima dovoljno zveri oko nas koje to jedva cekaju.
METAL UNITED!
 
Ali sa kojom dozom rezerve je Rock Express prilazio HammerFall.Nazvali su ih kontraverzan band,i to samo zato sto su se usudili da u sred Svedske oforme klasican metal band.Sta je tu kontraverzno?
Pa onda one gluposti "oni sviraju metal koji nema mnogo mesta za manevrisanje,pa je pitanje gde je limit HammerFallu."
To je to djubre sto propagira Rock Express protiv tradicionalnog metala,kao sada su svi zbunjeni kako se to jos neko usudjuje da svira to pored tolikih drugih zanrova.
Da,samo onaj jedan intervju sa Magnusom im je bio zaista korektan,nista nisu pitali coveka zasto svira bas to sto svira.
 
izvini Oath, ali nisi u pravu. Prvi text koji su objavili o HF je bio nakon izlaska Legacy of Kings i bio je vise nego korektan. Poprilicno su ih ishvalili. Zatim su objavili recenzije od Renegade koja je takodje bila na mestu, sa kojom se ja kao veliki HF fan u potunosti slazem iako su bili malo ostriji. Kad su izdali Crimson Thunder opet su im posvetili citavu stranu za razliku od mnogih bendova koji su dobili jedva pola stupca za recenziju albuma.
Pored intervjua sa Magnusom bio je jos jedan exkluzivni intervju sa Joacimom, ali ti si taj izgleda propustio kao i sve ovo gore nabrojano.
Mogu samo da kazem da nije bilo REX-a i BGD 202 metal scena u Srbiji bi bila daleko od onoga sto jeste danas, a ja definitivno ne bih bio osoba koja jesam i na tome im hvala.
Uostalom kada niko nije hteo da pise o rocku i metalu oni su to cinili, kada niko nije hteo da objavljuje metal albume oni su izbacili Scream Until YU Like It. Podrzali su mnoge sjajne punk i metal bendove i objavili im albume kada to niko nije hteo da uradi. To je cinjenica. Da nije bilo njih ko zna da li bi Tornado uspeo da se probije napolju kao sto jeste, da li bi imali ovako sjajne bendove kao sto su Simargal, Enjoy Sarma, Totalni Klosari...itd.
Mogu oni vama da se svidjaju ili ne, ali ostavili su znacajan trag na nasoj muzickoj sceni.
 
Vidim da ima dosta informacija,ali neke stvari prosto ne mogu da precutim...
Kada sam prvi put ugledao rock express na kioscima,bio sam ocaran njime.Mislio sam da je napokon KRENULO.Ali,posle nekoliko izdanja casopisa,secam se da izadje rock expres sa pamelom na naslovnoj strani :),kaze u uvodniku eto em je jeftiniji em je pamela napred da se obradujemo,pa za ostali kes da kupimo pivo.Ali,broj strana se smanjivao,a sadrzaj bio sve gori.Kada sam video da stvar postaje pateticna,prestao sam da kupujem to.

Onda kupim casopis MUZICAR,za koji mnogi od vas i ne znaju,jer se kupovao mislim SAMO preko neta,i kostao oko 20 DM,da bih tamo nasao JEDAN tekst o klavijaturama,i to nesto tipa kako ispratiti blues pesmu na klavijaturi(inace prilicno kratak i nepotreban prilog),i da stvar bude gora,izvinjenje redakcije sto je tekst o CUBASE-u i snimanju na kompu otpao.A da,bio je tu krajnje imbecilni tekst o programu BAND IN A BOX(tekst tipa NIJE LOS PROGRAM,IMA KUL OPCIJE).

Metal ekspres nisam ni hteo da citam,jer metal sam davno prestao da slusam,pa o tome ne mogu govoriti.

Sto se njihovih izdanja tice,zapazim da su rekli u demo ekspresu prosle godine da ce izdavati samo strane bendove.Izdavanje albuma domacih bendova je stalo...sto je i logicno,jer bendovi kao i cela ta prica nisu bili isplativi...ideja dobre zarade?

I naravno,u toj emisiji opet cujem PRETPLATITE SE JER MI NISTA NE DOBIJAMO OD CASOPISA KOJI KUPITE NA TRAFICI..stvar koja mi smeta od prvog citanja rock ekspresa...

Diskusiju o tome da li je rock express bio dobar ili ne ostavljam drugima.
Ja mislim da je u pitanju jos jedna velika prevara.Rock express je pokrenut jer NEMA CASOPISA KOJI PISE O ROCKU...zar vama to ne zvuci opet kao ideja dobre zarade?Drugo,formirana je armija klinaca koji se loze na taj stav MI SMO PRVI KOJI SMEJU DA PLJUNU NA PINK I TU EKIPU...Taj stav smara.Ne razumem,zasto neko hoce da rusi pink.Pa pink svoju slavu duguje LJUDIMA KOJI GA GLEDAJU.Tako da pinkova ce uvek biti,mislim da treba menjati ljude.



Ipak mislim da je tornado uspeo svojom muzikom.A i koliko je tornado uspeo je veoma diskutabilno.

Tako da braco...meni se cela ta prica ne dopada.

Ljude koji krenu da pljuju po ovom postu moracu odmah da razocaram,ne ulazim ovde tako cesto da bih mogao da pratim...

Pozdrav,
Mirko
 
Kako to da niko drugi nije dosao na ideju da pokrene rock casopis ako je to tako isplativo ili da izdaje albume i stranih i domacih metal bendova. Cini mi se da je i Kole Polzovic mislio kao ti kad je pokrenuo Explosive ali se nesto mnogo brzo predomislio.
Tornado jeste uspeo, bez sumnje, ali niko posle jednog albuma nije postao slavan. Citao sam mnogo recencija u renomiranim stranim casopisima i underground fanzinima za Triumph of the King i svi se slazu da album fenomenalan.
Naravno niko ne spominje sto su strane kuce objavile albume za May Result, The Stone, Dilluvium, Alogiu.
Da je kojim slucaj neki malo (ili malo vise) komercijalniji izvodjac uradio nesto slicno dosad bi ga digli na nivo internacionalne zvezde.
Ne smeta meni sto ne volite REX, naprotiv. Bolje i da ih ne volite, mrzite, prezirete ili sta vec nego da ste ravnodusni. To je ipak znak da su nesto uradili svidjalo se to vama ili ne.
Zapitajte se samo gde bi bila srpska metal scena da se REX nije pojavio '97.
MUZICAR se nije narucivao preko neta nego putem pretplate i kostao je 10 DEM a ne 20. Bio je OK casopis ali izgleda nije bilo potraznje za njim pa se zato ugasio.
 

Back
Top