Резултати локалних избора у пријестолници западне српске државе, анализа

о Рами не знам довољно али мислим да је ситуација слична као у Београду.
Rama je genije, em je skolovan, intelektualan, sharmantan, a usput je nekako
za balkanske prilike i normalan jer o njemu i u (s)vezi njega nema nekih vesti
kako se bogati i slicno.

Rama je 2000 te pridobio socijaliste za sebe pa je tako i bio gradonacelnik Tirane.

On je od te staljinisticke Tirane napravio ( ili uredio, sredio) lep grad.
Od UNO dobija nagradu „Clean and Green " jer je srusio sve kioske,
a Tirana je kao i Beograd ( u vreme vladavine Draskovic dinastije) billa
puna tih kioska.
 
Ne bih ja podcjenio ni Dodika kao lokal političara, glava nije za pohvaliti se :D ali taj je u poslednjih 15-20 godina imao toliko političkih igrica da bi mu i najiskusniji pozavidjeli.Dodik je svašta nešto ali nije naivan niti glup.A da je krajiška sirova krv jeste.Meni lično nikada nije legao kao političar.Međutim gledao sam preko posla nekoliko njegovih govora uživo i pratio narod iza bine.Njegov nastup opija te mase kojima se obraća.On je beogradski student političkih nauka a matrica komunistička manipulatorska apdejtovana sa turbo patriotizmom.Ali ima tu krivice i Međunorodne zajednice koja je godinama uništavala i slabila SDS.Kada je shvatila da je đavo odnjeo šalu bilo je već prekasno jer se Dodik uhvatio Izraelaca kao savjetnika i Rusa kao zaštitnika za narod,kult ličnosti je već bio formiran a opozicija uništena.

Meni je zaista zanimljivo da i u Srbiji, a vidim i u Republici Srpskoj krivicu za nekakvo
posrnuce ljudi ne traze sami kod sebe i u svojoj avliji nego je za to kriva iskljucivo
nekakva MZ za koju ziv covek i ne zna tacno sta je to, ali bi to bio Sorosh, najnovije
i Bil Gejc.
 
Не треба Драшку комунална инспекција да уђе у архиву града где су уговори, нађе документа - доказе о криминалу фирми повезаних са Додигом и које су склапале уговоре на штету Града и грађана, и да их преда ТВ БН који ће те папире да објави. Е то је оно најбитније шта Драшко може и хоће да уради у овој фази демонтаже вашег режима.

А обашка што ћете ПРАВДУ ЗА ДАВИДА за који дан опет да имате на ДАВИДОВОМ ТРГУ.
Dakle druže komšo pročitaj malo propise. Tvrdoglav jesi ali glup nisi. Za javni skup treba saglasnost MUP-a. A on ipak nije u nadležnosti Draška i grada.
 
Rama je genije, em je skolovan, intelektualan, sharmantan, a usput je nekako
za balkanske prilike i normalan jer o njemu i u (s)vezi njega nema nekih vesti
kako se bogati i slicno.

Rama je 2000 te pridobio socijaliste za sebe pa je tako i bio gradonacelnik Tirane.

On je od te staljinisticke Tirane napravio ( ili uredio, sredio) lep grad.
Od UNO dobija nagradu „Clean and Green " jer je srusio sve kioske,
a Tirana je kao i Beograd ( u vreme vladavine Draskovic dinastije) billa
puna tih kioska.

Рама је исто сировина, само не онај тип што личи на бика, већ онај што воли да носи оне Долче Габана каише на којима се ДГ види јасно.

Али и да је Ангела Меркел, нико не сме да влада 20 година у републици, јер то онда више није република.
 
Dakle druže komšo pročitaj malo propise. Tvrdoglav jesi ali glup nisi. Za javni skup treba saglasnost MUP-a. A on ipak nije u nadležnosti Draška i grada.
Драшко враћа ПРАВДУ ЗА ДАВИДА на Трг, а нека Лукач пошаље своје табанаше, сада на градоначелника. Таква ваша грешка се управо и чека!

BeFunky-collage[1].jpg
 
Vrlo je prosto. U Republici Srpskoj gradonačelnici i načelnici opština se biraju neposredno. Odnosno biraju ih građani na izborima. Pa se može desiti da gradonačelnik ili načelnik budu iz jedne političke opcije\bloka a skupštinska većina iz drugog. Gradonačelnik u suštini ima široka ovlašćenja. Ali je bez skupštinske većine nemoćan.

Dobro, ajde ovako da pitam.
Ti si iz Zvornika ( ili Bijeljine, nema veze)i ti kazes da se ti ljudi neposredno biraju,
ali i da imaju siroka ovlascenja. Na sta se odnose ta njihova shiroka ovlascenja ako
Dodik kaze da ce gradjanima u svojoj prestonici za kaznu da ukine grejanje?
 
Драшко враћа ПРАВДУ ЗА ДАВИДА на Трг, а нека Лукач пошаље своје табанаше на градоначелника. Таква ваша грешка се и чека!
Hajmo opet. Gradonačelnik ne može da donese takvu odluku. Rezultati izbora još nisu zvanični i konačni. Tako da Draško još nije preuzeo dužnost.
 
Meni je zaista zanimljivo da i u Srbiji, a vidim i u Republici Srpskoj krivicu za nekakvo
posrnuce ljudi ne traze sami kod sebe i u svojoj avliji nego je za to kriva iskljucivo
nekakva MZ za koju ziv covek i ne zna tacno sta je to, ali bi to bio Sorosh, najnovije
i Bil Gejc.
Vidi BIH je posebna priča.Zašto?Pa zato što ima Visokog predstavnika koji je nekada radio bukvalno sve.
Recimo pošalješ komplet rukovodstvo SDS u penziju ili im zabraniš bavljenje politikom na 20 godina.
Znaš li šta to znači za jednu stranku.A uporedo stim doveli su Dodika.Bukvalno su natjerali skupštinsku večinu većinu da prihvate Dodika kao manjinu.
Tako kreće njegov politički put.Ili recimo Poplašen koji je izabran za predsjednika RS 1998 je ekspresno smijenjen od strane Viskog predstavnika jer nije dao mandat Dodiku.Sve direktno miješanje u političko stanje u RS ili BIh.Ima toga koliko hoćeš.
 
Dobro, ajde ovako da pitam.
Ti si iz Zvornika ( ili Bijeljine, nema veze)i ti kazes da se ti ljudi neposredno biraju,
ali i da imaju siroka ovlascenja. Na sta se odnose ta njihova shiroka ovlascenja ako
Dodik kaze da ce gradjanima u svojoj prestonici za kaznu da ukine grejanje?
Ta izjava mu iskreno nije trebala. Gradonačelnik kada ima iza sebe stabilnu većinu može da radi šta hoće. Bez nje je realno ništa.

Moже и хоће.
Eto vidjećemo :D
 
Рама је исто сировина, само не онај тип што личи на бика, већ онај што воли да носи оне Долче Габана каише на којима се ДГ види јасно.

Али и да је Ангела Меркел, нико не сме да влада 20 година у републици, јер то онда више није република.
Ma i Đukanović je ušminkana sirovina.Ništa on Crnu Goru nije izdigao iz ostalog balkanskog blata osim što je za svoju guzicu i sebi bliskih ukrao milione.Isto je pomislio da je nedodirljiv i desio mu se narod.
 
Драшко враћа ПРАВДУ ЗА ДАВИДА на Трг, а нека Лукач пошаље своје табанаше, сада на градоначелника. Таква ваша грешка се управо и чека!

Pogledajte prilog 801668
Pa je posle rekao kao neće ući u Skupštinu RS dok se ne reši slučaj i na kraju je ušao.
Ja sam donekle PDP kao stanku poštovao dok je profesor Mladen Ivanić vodio stranku,međutim posle su ostali sve neki rijaliti igrači.Tanko i neozbiljno.Eto dobio je funkciju koju je toliko tražio,da vidimo sada sve te njegove priče o besplatnom prevozu i ostalim projektima koje je populistički zagovarao.Pričamo o propalom studentu,sinu visokog funkcionera PDP ratnog profitera koji glumi da se bori za socijalnu i siromašnu RS dok ljetuje na Havajima.Sve je to jedna fatamorgana.
 
Gradonačelnik ne može da donese takvu odluku.
Не само да не може, јер су то ствари које нису у надлежности кабинета градоначелника, већ ће морати и он сам да се ресетује на новој позицији.
Управо та у кухињи оних који Српској желе зло пројектована и подваљена фарса за Давида бјеше усмјерена против Бање Луке, и сада ће мали Драшкић морати и да прави отклон од тог огавног проституисања једне несреће јер ће морати радити за град, не против града, и мораће угађати мејнстриму у Бањој Луци гдје се великој већини све то одавно огадило.
Између осталог и зато сам написао у уводном посту;
Овакав расплет није лош за Србе, мали Драшко на новој позицији ће морати понешто и одрадити јер је баш он на проблеме на локалу указивао задњих година, а мораће подвлађивати мејнстриму у Бањој Луци око многих тема, врло брзо ће га на зуб узети медији у ефбиху, посебно они пробошњачки, који су му давали подршку задњих година и за које је Додик постао еталон за зло, па оно ко је против тог зла, добар је.
да је овакав расплет добар за Србе.
Замисли да му се на новој позицији омакне и каже "Давидов трг" чиме се на бестидан начин скрнави један од симбола града на Врбасу, што је могао себи приуштити као одборник 2018-е у скупштини града, а сутра мора отићи на радно мјесто, један трансфер блама гдје би за сва времена изгубио било какав ауторитет.
Уосталом, и полиција Српске је научила лекцију, било какав покушај прављења новог светилишта у режији секте ПзД или било којег другог олоша биће у старту спријечен.
 
Што се тиче џамија, у Бањој Луци је 1990-е, прије одбрамбено-отаџбинског рата било 16 џамија. И данас их има толико, неке су стицајем несрећних околнсти оштећене или су се урушиле (дешава се) током ратног времена, након рата све су обновљене, задња која је обновљена је тзв Арнаудија.
Што се тиче федералног, или блискоисточног како они сами себе више воле звати, Сарајева, данас према подацима до којих сам дошао има 97 џамија, од чега је у периоду од 1996.године "само 45 ново саграђених".
Како у федераалном Сарајеву битише око 200.000 муслиманских вјерника (+/-) а у Бањој Луци равнајући се и према резултатима избора реално не више од 4-5.000, ту заиста имамо већу заступљеност џамија на тај број вјерника него што је то случај у федералном Сарајеву, иако је и једно и друго нереално превише.
Но опет све те џамије у Бањој Луци су ту биле и 1990е, сад што се у бившој БиХ гледало благонаклоно на ницање нових џамија, док се за сваки православни храм водила кампања "докле више цркве, дајте фабрика", друга је прича и друга тема.
Увијек цијеним тачан податак.
Ја сам иначе Бањалучанин и ЗНАМ да их није било 40, и да је то Кликсова пропаганда...
Једноставно ме Кајзер избио из ципела...
Иначе нисам знао да су СВЕ постојеће обновљене...једноставно ме није занимало.
Чуо сам да ће поново правити Сахат кулу која је некад била...
 
Не само да не може, јер су то ствари које нису у надлежности кабинета градоначелника, већ ће морати и он сам да се ресетује на новој позицији.
Управо та у кухињи оних који Српској желе зло пројектована и подваљена фарса за Давида бјеше усмјерена против Бање Луке, и сада ће мали Драшкић морати и да прави отклон од тог огавног проституисања једне несреће јер ће морати радити за град, не против града, и мораће угађати мејнстриму у Бањој Луци гдје се великој већини све то одавно огадило.
Између остало и зато сам написао у уводном посту; да је овакав расплет добар за Србе.
Замисли да му се на новој позицији омакне и каже "Давидов трг" чиме се на бестидан начин скрнави један од симбола града на Врбасу, што је могао себи приуштити као одборник 2018-е у скупштини града, а сутра мора отићи на радно мјесто, један трансфер блама гдје би за сва времена изгубио било какав ауторитет.
Уосталом, и полиција Српске је научила лекцију, било какав покушај прављења новог светилишта у режији секте ПзД или било којег другог олоша биће у старту спријечен.
Misliš da će komšija to shvatiti :mrgreen:
 
Vidi BIH je posebna priča.Zašto?Pa zato što ima Visokog predstavnika koji je nekada radio bukvalno sve.
Recimo pošalješ komplet rukovodstvo SDS u penziju ili im zabraniš bavljenje politikom na 20 godina.
Znaš li šta to znači za jednu stranku.A uporedo stim doveli su Dodika.Bukvalno su natjerali skupštinsku večinu većinu da prihvate Dodika kao manjinu.
Tako kreće njegov politički put.Ili recimo Poplašen koji je izabran za predsjednika RS 1998 je ekspresno smijenjen od strane Viskog predstavnika jer nije dao mandat Dodiku.Sve direktno miješanje u političko stanje u RS ili BIh.Ima toga koliko hoćeš.
Па онога што је преминуо смо звали Педи Шатдаун, иако се презивао Ешдаун.
Све је затварао и укидао што је нама ишло у прилог...
 
Misliš da će komšija to shvatiti :mrgreen:
"Неуком, празноглавом и тврдоглавом ко јуне нешто покушати објаснити је залудан посао" изрека једног народног мудраца из Первана Горњег.
 
Pa je posle rekao kao neće ući u Skupštinu RS dok se ne reši slučaj i na kraju je ušao.
Ja sam donekle PDP kao stanku poštovao dok je profesor Mladen Ivanić vodio stranku,međutim posle su ostali sve neki rijaliti igrači.Tanko i neozbiljno.Eto dobio je funkciju koju je toliko tražio,da vidimo sada sve te njegove priče o besplatnom prevozu i ostalim projektima koje je populistički zagovarao.Pričamo o propalom studentu,sinu visokog funkcionera PDP ratnog profitera koji glumi da se bori za socijalnu i siromašnu RS dok ljetuje na Havajima.Sve je to jedna fatamorgana.
I ja koji primam svajcarsku socijalu i mlatim onu slaninu i cavrake kad dodjem dole smatraju me bogatim
U zemlji gde 40%ljudi zivi u siomastvu a 50% u ekstremnom siromastvstvu svi koji iole imaju se smatraju bogatim
Pokazujete onu njegovu kucu, pa svaki nas gastabajter koji je proveo 15-20 god u Svajcarskoj,Njemackoj ,Austriji moze da napravi onakve 3 kuce i svake godine da ljetuje gde zeli
Hocu reci da je on toliko bogat nebi se on toliko borio za fotelju jer svi zanmo da je fotelja i vlast put da se obogatis
Dole ne mozes da budes uspjesan i bogat ako nisi u vlasti i u konekciji sa vlasti
Dakle mali ce tek da se obogati kad uzjase na vlast a vi mu dajte alibi tom pricom,posle ce kao i Dodik moci da kaze pa sta ja sam bio bogat pre nego sam usao u politiku
 
Meni je zaista zanimljivo da i u Srbiji, a vidim i u Republici Srpskoj krivicu za nekakvo
posrnuce ljudi ne traze sami kod sebe i u svojoj avliji nego je za to kriva iskljucivo
nekakva MZ za koju ziv covek i ne zna tacno sta je to, ali bi to bio Sorosh, najnovije
i Bil Gejc.
Ti si corava pored ociju
Sto kaze Kresimir Misek sve pise u novinama
https://www.blic.rs/biznis/mmf-odob...ic-ne-voli-mmf-penzionere-vise-od-nas/9qrql6m
RS od 1998 a u Srbiji od 5 oktobra 2000 upravjaju stranci
Ekonomsku politiku vodi MMF ,o politici se bistri u stranim ambasadama,zakoni se donose u Briselu ,nasi politicari sluze samo kao ikebane

U Srbiji mozda mogu da odlucuju o nekim nebitnim pitanjima ali u RS je do skoro ,svaki zakon svaka odluka i akt morao ici u OHR da oni pregledaju i odobre
 
I ja koji primam svajcarsku socijalu i mlatim onu slaninu i cavrake kad dodjem dole smatraju me bogatim
U zemlji gde 40%ljudi zivi u siomastvu a 50% u ekstremnom siromastvstvu svi koji iole imaju se smatraju bogatim
Pokazujete onu njegovu kucu, pa svaki nas gastabajter koji je proveo 15-20 god u Svajcarskoj,Njemackoj ,Austriji moze da napravi onakve 3 kuce i svake godine da ljetuje gde zeli
Hocu reci da je on toliko bogat nebi se on toliko borio za fotelju jer svi zanmo da je fotelja i vlast put da se obogatis
Dole ne mozes da budes uspjesan i bogat ako nisi u vlasti i u konekciji sa vlasti
Dakle mali ce tek da se obogati kad uzjase na vlast a vi mu dajte alibi tom pricom,posle ce kao i Dodik moci da kaze pa sta ja sam bio bogat pre nego sam usao u politiku
Ma jok otac mu je bio u vlasti kada je PDP formirao Vladu tamo početkom 2001.Bilo je i takvih momenata.Komplikovana je priča uglavnom Draška guraju probosanske struje danas.Ta tvoja priča me podsjeća na onu iz Federacije eno umiru od gladi u RS dža bu,brinemo se za njih, a kada RS prestigne Federaciju u prosjeku plate onda šta to bi lažu oni.:D Ako se negdje živi dobro u RS onda je to Banja Luka zasigurno u odnosu na prosjek RS.
 
Ma jok otac mu je bio u vlasti kada je PDP formirao Vladu tamo početkom 2001.Bilo je i takvih momenata.Komplikovana je priča uglavnom Draška guraju probosanske struje danas.Ta tvoja priča me podsjeća na onu iz Federacije eno umiru od gladi u RS dža bu,brinemo se za njih, a kada RS prestigne Federaciju u prosjeku plate onda šta to bi lažu oni.:D Ako se negdje živi dobro u RS onda je to Banja Luka zasigurno u odnosu na prosjek RS.
Ti si vladajuca elita ,omrsio si brke na nekom tenderu ili primas za nase uslove jaku platu sa budzeta i druzis se sa slicnim ,nisi u kontaktu sa obicnim svijetm ,davno je narod rekao sit gladnom ne vjeruje

Prava istina koju ne vidis jeste da je standard zivota jako nizak i da je RS jedna od najsiromasnih drzava u Evropi
 
I ja koji primam svajcarsku socijalu i mlatim onu slaninu i cavrake kad dodjem dole smatraju me bogatim
U zemlji gde 40%ljudi zivi u siomastvu a 50% u ekstremnom siromastvstvu svi koji iole imaju se smatraju bogatim
Pokazujete onu njegovu kucu, pa svaki nas gastabajter koji je proveo 15-20 god u Svajcarskoj,Njemackoj ,Austriji moze da napravi onakve 3 kuce i svake godine da ljetuje gde zeli
Hocu reci da je on toliko bogat nebi se on toliko borio za fotelju jer svi zanmo da je fotelja i vlast put da se obogatis
Dole ne mozes da budes uspjesan i bogat ako nisi u vlasti i u konekciji sa vlasti
Dakle mali ce tek da se obogati kad uzjase na vlast a vi mu dajte alibi tom pricom,posle ce kao i Dodik moci da kaze pa sta ja sam bio bogat pre nego sam usao u politiku
ПРИМАШ ШВАЈЦАРСКУ СОЦИЈАЛУ.
Толико о твојим "чистим" мотивима овдје...
 
Ti si vladajuca elita ,omrsio si brke na nekom tenderu ili primas za nase uslove jaku platu sa budzeta i druzis se sa slicnim ,nisi u kontaktu sa obicnim svijetm ,davno je narod rekao sit gladnom ne vjeruje

Prava istina koju ne vidis jeste da je standard zivota jako nizak i da je RS jedna od najsiromasnih drzava u Evropi
НАЗВАО СИ РЕПУБЛИКУ СРПСКУ ДРЖАВОМ.
ОМА ДА СЕ ИЗВИНП ЦЕНТРАЛИ У ЦИРИХУ.
СОЦИЈАЛА БИ МОГЛА ДА СЕ ПРЕПОЛОВИ...
 
Ti si vladajuca elita ,omrsio si brke na nekom tenderu ili primas za nase uslove jaku platu sa budzeta i druzis se sa slicnim ,nisi u kontaktu sa obicnim svijetm ,davno je narod rekao sit gladnom ne vjeruje

Prava istina koju ne vidis jeste da je standard zivota jako nizak i da je RS jedna od najsiromasnih drzava u Evropi
Ne znam kako me zamišljaš ali ja ne živim na Dedinju u 4 zida odvojen od svijeta.
Činjenica jeste da je Banja Luka najbogatiji grad u RS po svemu naravno i po visini plate uostalom.
O tome ja pričam, ništa više...
 

Back
Top