Republika Hrvatska - zbirna tema

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazalost..... svako normalan ce reci nazalost za stradanje civila!:sad2: Medujtim, misljenja sam da cak ni samom JNA rukovodstvu, a kamoli artiljeriskim posadama nije bio cilj da ubijaju civile! Indiskriminatorno i neselektivno granatiranje je posledica teroristickog otpora.



Topovi i kalašnjikovi nisu isto naoružanje..

Manjak pješadije se rješavao upotrebom topništva.

Plotun granata iz dalekometne artiljerije najčešće "nađe" civile..

 
mržnja? moj kolega forumski, nemaš pojma koliko si omašio, al dobro ako te čini sretnim
....
čega se budala stidi, tim se budala diči

- - - - - - - - - -



u tome što nema veze sa zbiljom? :kez:

:lol:
Mislis "cime se budala ponosi, pametan se toga stidi"? I ne cini me sretnim sto se vi bolesnici ovde medjusobno podrzavate u svojim bolesnim lazima, izvrcuci istinu i vredjajuci zrtve vase bolesti.

- - - - - - - - - -

Vi ste ti koji sami sebe lazete, izmedju ostalog da je Dalmacija oduvek bila hrvatska (haha), kao i Krajina, a vrhunac gluposti je onaj deo ustava gde kaze da je Hrvatska zasnovana na antifasistickim temeljima .. aaahahaha

Meni je najbolje ono o hrvackom Dubrovniku i rvackoj dubrovackoj cirilici :lol:
 


Topovi i kalašnjikovi nisu isto naoružanje..

Manjak pješadije se rješavao upotrebom topništva.

Plotun granata iz dalekometne artiljerije najčešće "nađe" civile..


Tacno, usled slabog odziva na mobilizaciju i nedostatka rezervi forsirao se oklop i artiljerija. Nakon sto je oklop pretrpeo srazmerno velike gubitke, JNA je prilagodila taktiku. Maksimalno se koristila artiljerija, kako bi se smanjili pesadijski gubici. Atiljerijske pripreme uocia napada na polozaj cesto su trajale satima. U drugoj fazi opsade Vukovara, zauzimali smo polozaje tek posto svaka puska, minobacac i mitraljesko gnezdo zanemi pod granatama. Gustina artiljeriskih orudja je bila tolika, da se moglo ogluveti.

Sto se civila tice, rekao sam ti sta mislim, izuzetno mi je zao!:sad2:
 
Poslednja izmena:
Vi ste ti koji sami sebe lazete, izmedju ostalog da je Dalmacija oduvek bila hrvatska (haha), kao i Krajina, a vrhunac gluposti je onaj deo ustava gde kaze da je Hrvatska zasnovana na antifasistickim temeljima .. aaahahaha


Хрватске бајке.

Кус петао - пиле довијека.

:lol:

- - - - - - - - - -

jesam li pokatoličeni bijeli ogur ili pokatoličeni crni ogur?

Зависи како изгледаш.

Дај слику да се играмо. :D
 
Tacno, usled slabog odziva na mobilizaciju i nedostatka rezervi forsirao se oklop i artiljerija. Nakon sto je oklop pretrpeo srazmerno velike gubitke, JNA je prilagodila taktiku. Maksimalno se koristila artiljerija, kako bi se smanjili pesadijski gubici. Atiljerijske pripreme pred napad na jedan polozaj znale su da traju satima. U drugoj fazi opsade Vukovara, zauzimali smo polozaje tek posto svaka puska, minobacac i mitraljesko gnezdo zanemi pod granatama. Gustina artiljeriskih orudja je bila tolika, da se moglo ogluveti.
Sto se civila tice, rekao sam ti sta mislim, izuzetno mi je zao!
Што се цивила тиче, не бригај много. Они су благовремено напустили Вуковар чим је почела операција чишћења. Остале су само усташе и радно способни цивили у логистици: доносили храну, пиће, муницију,..... вршили асанацију квартова где је чишћење извршено, и да не набрајам више.
Пусти ти Кро. пропаганду!
 
Што се цивила тиче, не бригај много. Они су благовремено напустили Вуковар чим је почела операција чишћења. Остале су само усташе и радно способни цивили у логистици: доносили храну, пиће, муницију,..... вршили асанацију квартова где је чишћење извршено, и да не набрајам више.
Пусти ти Кро. пропаганду!



Stvarno blagovremeno....
 
Што се цивила тиче, не бригај много. Они су благовремено напустили Вуковар чим је почела операција чишћења. Остале су само усташе и радно способни цивили у логистици: доносили храну, пиће, муницију,..... вршили асанацију квартова где је чишћење извршено, и да не набрајам више.
Пусти ти Кро. пропаганду!

Bio sam savremenik i ucesnik nemilih dogadjaja o kojima pricas. Artiljeriska orudja(npr Nora, D-20, M-46 itd..) imaju domet preko 25km. Bilo je mnogo mrtvih civila u rusevinama. I to ne samo u rusevinama, nego i u pozadini, gde se cesto desavalo da zalutalo artiljerisko zrno pogodi civilne zbegove i objekte.
 
Poslednja izmena:
Mario_Mand_uki__496306S1.jpg

 
Možda "blagovremeno" njemu znači nešto drugo..
И овај видео снимак потврђује оно шта сам ја изрекао.
Кро. цивили су благовремено евакуисани из зоне бојишта (не ратишта) и они који се одазвали нису били животно угрожени. Они који су имали радну обавезу наметнуту од Кро. војних власти и они који нису напустили Вуковар у време евакуације из ко зна којих разлога, свакако да су били угрожени. Неки цивили су чак и страдали.
Коначно Вуковар је био бојиште у циљу уништења усташких снага и када су пали (усташе) онда кме, скачи у болничке кревете, пресвалачи усташку униформу у цивилну па и у болничке пижаме али са чизмама на ногама, ...........
А зашто је требало уништити усташе је већ нека друга тема!?
 
Poslednja izmena:
И овај видео снимак потврђује оно шта сам ја изрекао.
Кро. цивили су благовремено евакуисани из зоне бојишта (не ратишта) и они који се одазвали нису били животно угрожени. Они који су имали радну обавезу наметнуту од Кро. војних власти и они који нису напустили Вуковар у време евакуације из ко зна којих разлога, свакако да су били угрожени. Неки цивили су чак и страдали.
Коначно Вуковар је био бојиште у циљу уништења усташких снага и када су пали (усташе) онда кме, скачи у болничке кревете, пресвалачи усташку униформу у цивилну па и у болничке пижаме али са чизмама на ногама, ...........
А зашто је требало уништити усташе је већ нека друга тема!?

Polako mijenjaš mišljenje??

Grad se mogao držati u polu-okruženju, bez logistike i naoružanja svi bi ga napustili.

U Vukovaru nije bilo nikakvih ustaša.
 
Polako mijenjaš mišljenje??

Grad se mogao držati u polu-okruženju, bez logistike i naoružanja svi bi ga napustili.

U Vukovaru nije bilo nikakvih ustaša.

Zarobili smo par momaka sa U simbolima na jaknama i majicama. Doduse, radilo se o pojedinacnim slucajevima.

JNA je sve teritorijalce percipirala kao teroriste, jer tada Hr jos uvek nije bila medjunarodno priznata i primljena u UN. Sa pravne strane, to tako stoji.....
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top