RELIGIOZNA ISTINA

Religiozna istina ,ajde da kazem i duhovna ...preispitivanje sebe ,i kakvo misljenje imamo o drugim ljudima ,i kakvo misljenje imaju drugi ljudi o nama ~totalno nebitno ,jer to moze da spada u covekougadjanje ,a to je strast....ipak je vaznije kako mi gledamo na ljude i kako se ophodimo prema njima
 
RELIGIOZNA ISTINA

Zasto je bitna?

Bog je preko svoje pisane reci Biblije rekao:

Da, postoje samo dva puta, jedan vodi u zivot i to u vecni zivot,
Drugi u unistenje.

Prvo donosi spasenje drugi vecni zaborav.

Koji put ces izabrati?
Ili razmisljate da to nije bitno…
Mozda se uzdate u vase licno misljenje koje je zasnovano na cemu?
Ako je Bog a jeste, SVE stvorio i postavio sve zakone
onda samo ON Zna i moze postavljati merila ISTINE.

U Mateju 7 je zapisano:
13 Uđite na uska vrata! Jer širok je i prostran put koji vodi u uništenje i mnogo je onih koji njime idu.
14 A uska su vrata i tesan put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.


Samo je UZAK put PUT ISTINE, i malo ih nalazi.

Samo uzak put istine vodi da spasenja i VECNOG ZIVOTA.

Ali je Bog rekao da ko trazi Boga iskreno i od srca, svim srcem da ce ga naci.
Zato je poitreban ispravan stav srca i iskrenost, i sirok um.
Da bi se prihvatila Bozja rec.

Isus je rekao svojim ucenicima:
Jovan 8:31,32 Ako ostanete u mojoj reči, zaista ste moji učenici,
i upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi”

Jovan 8:32 I spoznacete istinu I istina ce vas osloboditi.”

Takodje je Isus rekao da Bozja rec je ISTINA.

Jovan 17:17 Posveti ih istinom! Tvoja je reč istina.

Sve je Pismo nadahnuto od Boga i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za ispravno postavljanje stvari” (2. Timoteju 3:16)

Dakle ko zeli spoznati ISTINU o Bogu, mora da dobro poznaje Bozju rec Bibliju.

Ona je temelj prave VERE.
Taj uzak put zahteva odricanje ,nosenje krsta ,borbu sa strastima ,zeljama ,protiv djavola ,borba protiv svojeg Ja
A Hristos je rekao da je On taj Put Istina I Zivot,i da nema drugog Puta osim Njega
Hristos je rekao da je On svetlost ,da je On taj zizak sto daje svetlost ,da je On izvor vecne vode(zivota)
 
Taj uzak put zahteva odricanje ,nosenje krsta ,borbu sa strastima ,zeljama ,protiv djavola ,borba protiv svojeg Ja
A Hristos je rekao da je On taj Put Istina I Zivot,i da nema drugog Puta osim Njega
Hristos je rekao da je On svetlost ,da je On taj zizak sto daje svetlost ,da je On izvor vecne vode(zivota)

Da, uzak put je put sledjenja Hristovih stopa.

A zna se kakav je Hrist.
Savrsen.
Mi ne mozemo biti savrseni ali mozemo
primenjivati Bozja nacela koja su data u Bibliji.
To je taj uzak put zivota.
Takodje covek mora biti i licnost slicna Bogu.
Imati te vrline, bozanske osobine.
 
kiritinam gadinam cakra-hastam
icchami tvam drastum aham tathaiva
tenaiva rupena catur-bhujena
sahasra-baho bhava visva-murte


O kosmički obliče, o gospodine sa hiljadu ruku, želim te videti u tvom obliku sa četiri ruke, sa šlemom na glavi, sa topuzom, diskom, školjkom i lotosovim cvetom u tvojim rukama. Žudim te videti u tom obliku.

Bhagavad-gita 11:46


U Brahma-samhiti (5.39) je rečeno:


ramadi-murtisu kala-niyamena tisthan


Gospodin večno postoji u stotinama i hiljadama oblika, a glavni među njima su oblici Rame, Nrsimhe Narayane... ima bezbroj oblika. Ali Arjuna je znao da je Krishna izvorna božanska osoba, koja je poprimila svoj privremeni kosmički oblik. Sada moli da vidi oblik Narayane, odnosno duhovni oblik. Ovaj stih nesumnjivo potvrđuje izjavu Srimad-Bhagavatama da je Krisna izvorna božanska osoba i da svi drugi oblici izviru iz njega. On se ne razlikuje od svojih potpunih ekspanzija i bog je u svakom od svojih bezbrojnih oblika. U svim tim oblicima je svež kao mladić. To je večni oblik svevišnje božanske osobe. Onaj ko spozna Krishnu odmah se oslobađa sve zagađenosti materijalnog sveta.
 
3. Екуменизам прихвата протестантску есхатологију хилијзма, хиљадугодишњег царства овде на земљи, која је у основи јудејска есхатологија „великог шабата“, тј. царства земаљског, и лажног месије, тј. антихриста. И паписти су прихватили јудејску есхатологију. Они са својом „старијом браћом“ чекају месију. Кога чекају, тога ће и дочекати – лажног месију, тј. антихриста.
 
Претпоставка је нешто што ми узимамо здраво за готово од самог почетка, често потпуно подсвесно. Докле год је претпоставка тачна, то је у реду; међутим, лажна претпоставка неизбежно води до лажних закључака. Можемо се надати да чак и ако неко направи подсвесну претпоставку да ће се он питати где се крије та тајна погрешка пошто се покаже да су његови закључци мањкави. Протестанти који су вољни да искрено процене тренутно стање протестантског света морају себе да приупитају, ако је протестантизам и његово најосновније учење sola scriptura од Бога, како је дошло до преко двадесет хиљада различитих група које не могу да се сложе око основних начела онога што Библија учи, или чак шта значи бити хришћанин? Зашто сви (ако је Библија довољна и без светог предања) – баптиста, Јеховин сведок, харизматик и методиста – могу да тврде да верују у оно што Библија говори а опет ни један од њих не би могао да се сложи са другим око тога шта Библија каже? Очито, ово је ситуација у којој су се нашли протестанти, и она је лоша по сваком мерилу. На несрећу, већина протестаната је вољна да за ово јадно стање ствари оптужује све сем срж проблема. Учење sola scriptura је од толиког значаја за протестантизам да је њима истоветно одрицању Бога довести то учење у питање, али као што је наш Господ рекао, „свако добро дрво плодове добре рађа, а зло дрво плодове зле рађа“ (Матеј 7:17). Ако судимо учењу sola scriptura по његовим плодовима онда нам не остаје ниједан други закључак него да је у питању дрво које се „сече и у огањ баца“ (Матеј 7:19).“
 
Teško onome ko sledi bilo koga i ko ima mesiju. :sad2: Čak i u Bibliji piše da čovek vlada nad čovekom na njegovu nesreću. :rida: Ovo treba imati na umu. I ima ga svako ko ne sledi nikoga. Ne treba slediti nijedno ljudsko biće, naročito ne onoga ko je lošiji od nas,

- - - - - - - - - -

sri-bhagavan uvaca
maya prasannena tavarjunedam
rupam param darsitam atma-yogat
tejo-mayam visvam anantam adyam
yan me tvad anyena na drsta-purvam


Svevišnja božanska osoba reče: Dragi moj Arjuna, sa zadovoljstvom sam ti svojom unutrašnjom moći pokazao ovaj vrhovni kosmički oblik u materijalnom svetu. Niko nikada pre tebe nije video ovaj izvorni oblik, neograničen i pun blistavog sjaja.

Bhagavad-gita 11:47


Arjuna je želeo da vidi kosmički oblik svevišnjeg gospodina i zato mu je gospodin Krishna, da bi ukazao milost svom bhakti Arjuni, pokazao svoj kosmički oblik, pun sjaja i obilja. Taj oblik je blistao kao Sunce i njegova mnogobrojna lica su se brzo menjala. Krishna je pokazao taj oblik samo da bi zadovoljio želju svog prijatelja Arjune. Taj oblik je manifestovao svojom unutrašnjom moći, koja se ne može shvatiti ljudskom spekulacijom. Niko pre Arjune nije video taj oblik, ali pošto je bio pokazan Arjuni, druge bhakte na rajskim planetama, i drugim planetama u kosmosu, takođe su ga mogli videti. Drugim rečima, svi bhakte u gospodinovom učeničkom nasleđu su mogli videti kosmički oblik koji je Krishninom milošću bio pokazan Arjuni. Neko je rekao da je taj oblik bio pokazan i Duryodhani kada ga je Krishna posetio radi mirovnih pregovora. Na žalost, Duryodhana nije prihvatio mirovnu ponudu, ali Krishna je tada manifestovao neke od svojih kosmičkih oblika. Međutim, ti oblici se razlikuju od ovoga koji je bio pokazan Arjuni. Ovde je jasno rečeno da niko nikada ranije nije video taj oblik.
 
Prema Biblijskom stihu Rimljanima 12:21 "Ne daj da te zlo nadvlada, nego nadvladavaj zlo dobrim"

Inace to je hriscanski princip, a ne kako mnogi zlo nadvaladavaju zlim... i time postaju zli...

Jedino dobrim delima mozemo se uzdici iznad zla.....

"Uskoro ce nestati svaki trag zla"

Danas je za ljude postalo zlo normalno, al iza nas hriscane nije, jer mi znamo da je Zlo imalo pocetak i da ce imati svoj kraj.

Isus je u 1 veku identifikovao uzrocnika zla kada je rekao

Jovan 8 :44 42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene, jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.
43 Zašto ne razumete govora moga? Jer ne možete riječi mojih da slušate!
Jovan 8:44 Vaš je otac DJAVO, i zelite da postupate po zeljama svog oca.. On bio UBICA ljudi od kada se pobunio I nije ostao postojan u ISTINI, jer u njemu nema istine . Kad govori laž, svoje govori, jer je lažov i otac laži.

Znaci Isus je identifikovao Djavola ili Satanu kao uzrocnika zla...
On je bio Andjeo ali je prvi zgresio protiv Boga i time je postao Bozji protivnik - Sotona, a Djavo znaci Klevetnik... jer je izgovorio prvu laz.. I znamo da je naveo prve ljude na greh...

Posto je Djavo - OTAC LAZI
Znaci da je postojalo VREME pre rodjenja LAZI, kada u svemiru nije postojala LAZ

Takodje postoji VREME pre POBUNE u svemiru…
Djavo nije ostao POSTOJAN u ISTINI…
Sotona Djavo je htteo da bude prvi u svemiru, da bi to ostvario morao je da skine sa polozaja onoga koji je prvi u svemiru - Jehovu Boga.
Znao je da to nije lako, zato je izumeo LAZ i sirio je klevetu o njemu… I uspeo je o tome…
Mnogi danas veruju Djavolu i njegovim LAZIMA… o pravom Bogu…

Al dobar je i ohrabrujuc stih

Psalam 92:7 “kad zli nicu kao trava i cvetaju koji zlo cine, to je zato da bi zauvek bili unisteni “
ili prevod Karadzic Psalam 92:7Kad bezbožnici nicu kao trava i cvjetaju svi koji čine bezakonje, to biva zato da bi se uništili dovijeka.

Danas dok zlo postoji potrebna nam je istrajnost…
Jevrejima 10:36 36 Jer vam je potrebno istrajnost da biste, pošto Božju volju izvršite, primili ono što vam je obećano.

Kako ljudi reaguju nakon sto svasta dozive u ovom svetu, kao zrtve zla? Postaju ozlojedjeni, ogorceni…
Kako izaci na kraj sa zlom , a da ne budemo ogorceni…
Na primer smrt voljene osobe , mnogi postaju ozlojedjeni i to duze vreme…
Isus Hrist dok je bio na zemlji to je doziveo..
Smrt Jovana Krstitelja zapisana u Mateju 14 : 11-13
Isus je cuo o tome i camcem je otisao na pusto mesto da bude sam… osamio se..
Isus je znao sta je zapisano u Propovedniku “ postoji vreme kada se place i kada se raduje”
Apostol Pavle je o tome pisao Hriscanima 1 veka
1.Solunjanima 4:13 “ da ne tugujete kao drugi koji nemaju nadu.”
Isus je znao za nadu uskrsenja ali je tugovao…
To je normalno, iako imamo nadu, ali apostol Pavle je rekao, sto i jeste tako,
Da hriscani koji imaju nadu ne tuguju isto, kao oni koji nemaju nadu..
Kad neko nema nadu taj bol je prosto neidrziv …. Oni postaju ozlojedjeni….

Nada u uskrsenje pomaze vernicima da izadju na kraj sa tim osecanjima….

I sta je Isus odmah nakon toga uradio
U Mateju 14 :14:kad je izasao video je silan narod, pa se sazalio na njih i izlecio njihove bolesnike.”
Znaci odmah nakon vesti o smrti Jovana Krstitelja, iako je bio u zalosti zbog toga… pomogao je drugima…
On nije mogao a da ne pomogne narodu.. sazalio sa na njih i lecio ih je…

Isus se sazalio na druge umesto da se koncentrise na sopstvenu zalost.
Takodje i mi umesto da se izgubimo u zalosti, treba da cinimo nesto dobro za druge..

Treba da ostanemo postojani i nepokolebljivi u veri…
1.Korincanima 15:58 Zato, braćo moja ljubljena, budite čvrsti i nepokolebljivi, napredujući jednako u delu Gospodnjemu,znajući da trud vaš neće biti uzaludan u Gospodu
.

Uvek je bilo pojedinaca koji su se trudili da se bore protiv zla,
za ljudska prava, za ekologiju itd…a`l nazalost ti rezultati su jako ograniceni…
Jer “ covek vlada nad covekom na nesrecu njegovu” Propovednik 8:9
To je zapisao Solomon pre 3000 god., i to je cinjenica jer ljudske Vladavine nisu pravedne i jedino Bozja Vladavina moze otkloniti to zlo.’
Bozji nacin uklanjanja zla je pomocu Bozje Vladavine – Bozjeg Kraljevstva
To je proreceno u Danilu 2:44 U vrijeme tih kraljeva Bog će nebeski podignuti kraljevstvo koje se neće nikad uništiti i koje neće dolaziti pod vlast drugoga naroda; ono će razbiti i uništiti sva ta kraljevstva, a postojat će vječno.

Prema stavku vidimo da ce Bozje Kraljevstvo unistiti sve ljudeke vladavine, a da ce ono VECNO postojati…
I potrebna je ta velika promena da bi zlo bilo unisteno…
Moramo imati poverenje da ce Bozje Kraljevstvo doci, jer se svaka Biblijska izjava pokazala kao ISTINA.
Sta cemo mi raditi ?
Da li postoji nicija zemlja..tj neutralna zona … u kojoj mozemo biti…
Evo sta kaze Biblija 2.Solunjanima 1:8,9
6Jer je pravedno u Boga da vrati muke onima koji vas muče,
7 a vama, koje muče, da dade pokoj s nama, kad se pokaže Gospod Isus s neba s anđelima sile svoje,
8 u ognju plamenome, da kazni one koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se jevanđelju Gospoda našega Isusa Krista.
9 Oni će primiti kaznu večne propasti, daleko od lica Gospodnjega i od slave njegove,

Znaci da ce Bog unistiti one koji ne poznaju Boga i one koji se ne pokoravaju dobroj vesti tj Biblijskim moralnim nacelima..…
Znaci da je bitno da upoznamo Boga preko Biblije i da se pridrzavamo Bozjeg zakona u svom zivotu… da bi smo dobili vecni zivot od Boga, i da ne bi smo bili unisteni… u sudu koji dolazi….
Mozda se neki pitaju, zasto je Biblija toliko stroga?
U piatnju su VELIKE stvari i velika je odgovornost…
Isaija 65:17 kaze :”Jer evo ja stvaram nova nebesa i novu zemlju .”
Ono sto je pre bilo nece se u secanje vracati niti ce se u srcu javljati.”


Novo nebo je nova Bozja Vladavina – ocekivano Bozje Kraljevstvo, a nova zemlja – je novo pravedno ljudsko drustvo.
Ono sto je pre bilo - odnosi se na zlo , na potuni nestanak zla sa planete zemlje…
To je velika stvar i Bog ocekuje od nas da se opredelimo da li smo za njegovu vladavinu.
Jer Bog ce unistit zlo …
docice vreme kada zlo nece vise nece postojati…...
I Pitanje nije da li ce doci to sto je Bog obecao , nego da li cemo mi istrajati do tada….

Otkrivenje 21:3,4
3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima!
On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.
4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.

Ohrabrujuce je to da ce Bog u buducnosti ZAUVEK unistiti zlo i uzrocnike zla
 
Copy-paste sa Kule stražare. Wow. Kakvo znanje. :dash:

Normalno da će i dobro i zlo uvek postojati, kao i tama i svetlo, jer da nema tame ne bi se znalo šta je svetlo. Da nema zla ne bi se znalo šta je dobro. Dobro:Zlo=50:50. Princip Yin-Yang. Ovo iznad su sve same gluposti. Namaste.

- - - - - - - - - -

sri-bhagavan uvaca
su-durdarcam idam rupam drstavan asi yan mama
deva apy asya rupasya nityam darsana-kanksinah


Svevišnja božanska osoba reče: Dragi moj Arđuna, moj oblik koji sada gledaš je vrlo teško videti. Čak i polubogovi uvek priželjkuju videti ovaj oblik, koji je toliko drag.

Bhagavad gita 11:52


Gospodin Krishna je završio sa pokazivanjem svog kosmičkog oblika u 48-mom stihu ovog poglavlja i obavestio Arjunu da se taj oblik ne može videti vršenjem pobožnih delatnosti i žrtvovanja. Ovde je sada upotrebljena reč su-“durdarsam”, koja ukazuje da je Krishnin dvoruki oblik još poverljiviji. Krishnin kosmički oblik se može videti ako se raznim delatnostima, kao što su pokoravanja, proučavanje Veda i filozofska špekulacija, doda mala primesa predanog služenja. To je moguće, ali ne bez primese bhakti; to je već bilo objašnjeno. Ali, Krishnin dvoruki oblik je još teže videti nego njegov kosmički oblik, čak i za polubogove kao što su Brahma i Šiva. Oni ga žele videti i iz Bhagavatama saznajemo da su svi polubogovi, kada se Krishna nalazio u materici svoje majke Devaki, došli iz raja da vide prekrasnog Krishnu, iako ga tada nisu mogli videti. Čekali su da ga vide. Budalasta osoba ga može ismevati, misleći da je obična osoba, i odavati poštovanje ne njemu, već neosobnom “nečemu” u njemu, ali sve su to besmislene izjave. Krishnu u njegovom dvorukom obliku žele videti polubogovi poput Brahme i Šive.

U Bhagavad-gita-i (9:11) je potvrđeno - “avajananti mam mudha manusim tanum asritah” - ili - “Krishnu ne mogu videti budalaste osobe koje ga ismevaju. Prema rečima Brahma-samhite, i rečima samog Krishne, u Bhagavad-gita-i, Krishnino telo je potpuno duhovno i puno blaženstva i večnosti. Njegovo telo nikada nije materijalno. Ali za neke koji Krishnu proučavaju čitajući Bhagavad-gita-u, ili slične vedske spise, Krishna je problem. Onaj ko koristi materijalni proces smatra Krsnu velikom istorijskom osobom, i vrlo učenim filozofom, ali misli da je bio običan čovek i da je morao prihvatiti materijalno telo, iako je bio tako moćan. U suštini, misli da je apsolutna istina neosobna; zato misli da je od neosobnog poprimio osobni oblik vezan za materijalnu prirodu. To je materijalistički zaključak o svevišnjem gospodinu. Još jedan zaključak je špekulativan. Oni koji tragaju za znanjem takođe špekulišu o Krishni i smatraju da je manje važan od kosmičkog oblika svevišnjeg. Tako misle da je kosmički oblik koji je Krishna pokazao Arjuni važniji od njegovog osobnog oblika. Prema njima, osobni oblik svevišnjeg je nešto zamišljeno. Oni veruju da apsolutna istina u krajnjem aspektu nije osoba. Ali transcendentalni proces je opisan u IV poglavlju Bhagavad-gita-e: slušanje o Krsni od autoriteta. To je pravi vedski proces. Oni koji zaista slede Vede slušaju o Krishni od autoriteta. Tako, dok neprestano slušaju o njemu, Krishna im postaje drag. Kao što smo već nekoliko puta rekli, Krishna je prekriven svojom moći - “yoga-mayom”. Njega ne može svako videti, niti će se on svakome razotkriti. Njega može videti samo onaj kome se on razotkrije. To je potvrđeno u vedskoj literaturi: apsolutnu istinu može istinski shvatiti samo onaj ko joj se predao. Ako transcendentalista neprestano neguje svesnost Krishne, i predano služi Krishnu, njegove duhovne oči se mogu otvoriti i on može videti Krishnu putem prosvetljenja. Takvo prosvetljenje nije moguće čak ni za polubogove; stoga je čak i za polubogove teško shvatiti Krishnu. Napredni polubogovi se uvek nadaju da će videti Krishnu u njegovom dvorukom obliku. Iako je vrlo teško videti Krishnin kosmički oblik, koji ne može svatko videti, možemo zaključiti da je još teže shvatiti njegov osobni oblik Syamasundare.
 

Biblija i Bog kazu d aima unistenja.

Bog je vec jednom unistio zlo u potopu, zatim Sodomu i Gomoru....
I sledi velika nevolja, sudnji dan i Armagedon.

Matej 24

24 Isus je izišao iz hrama i krenuo dalje. Tada su mu pristupili učenici njegovi pokazujući mu hramsko zdanje.
2 A on im je rekao: “Vidite li sve ovo? Zaista, kažem vam, neće se ovdje ostaviti ni kamen na kamenu, sve će se porušiti.”
3 Dok je sjedio na Maslinskoj gori, učenici su mu pristupili nasamo i rekli mu: “Kaži nam kada će to biti i što će biti znak tvoje prisutnosti i svršetka ovoga poretka?”

21 Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka svijeta do sada, niti će je više biti.
22 I kad se ne bi skratili ti dani, nitko se ne bi spasio. Ali zbog izabranih skratit će se ti dani.

30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska. I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.
31 I on će poslati anđele svoje uz glasan zvuk trube i oni će skupiti izabrane njegove s četiri strane svijeta, s jednog kraja nebesa do drugoga.
32 Učite iz usporedbe o smokvi! Kad joj grana potjera i prolista, znate da je blizu ljeto.
33 Tako i vi, kad vidite sve to, znajte da je Sin čovječji blizu, pred vratima!
34 Zaista, kažem vam, ovaj naraštaj neće proći dok se sve to ne dogodi.
35 Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
36 A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac.
37 Jer kao što je bilo u Noinim danima, takva će biti prisutnost Sina čovječjega.
38 Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa ušao u arku,
39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio, takva će biti prisutnost Sina čovječjega.
40 Tada će dvojica biti u polju: jedan će se uzeti, a drugi će ostati napušten.
41 Dvije će mljeti na žrvnju: jedna će se uzeti, a druga će ostati napuštena.
42 Bdijte, dakle, jer ne znate u koji dan dolazi vaš Gospodin!

Matej 25
31 Kad Sin čovječji stigne u slavi svojoj i svi anđeli s njim, tada će sjesti na slavno prijestolje svoje.
32 I svi će se narodi skupiti pred njim i on će odvojiti ljude jedne od drugih, kao što pastir odvaja ovce od jaraca.
33 Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva.
34 Tada će kralj reći onima koji mu budu zdesna: ‘Dođite, vi koje je Otac moj blagoslovio, naslijedite kraljevstvo koje je pripremljeno za vas od postanka svijeta!
41 Zatim će reći i onima koji mu budu slijeva: ‘Idite od mene, prokleti, u vječnu vatru pripremljenu Đavlu i anđelima njegovim!
46 I ovi će otići u vječnu smrt, a pravednici u večni život.”

(2. Petrova 2:9) Dakle, Jehova zna kako ljude koji su mu odani izbaviti iz kušnje, a nepravedne čuvati za dan suda da budu kažnjeni,

Dela Apostolska 17
30 Istina, Bog se ne obazire na vremena takvog neznanja, nego sada poručuje ljudima da se svi posvuda pokaju. 31 Jer je odredio dan u koji je naumio suditi celom svetu po pravdi, preko čoveka kojega je za to odredio, što je potvrdio pred svim ljudima uskrsnuvši ga od mrtvih.”

(Psalam 96:13) pred Jehovom! Jer došao je, došao je suditi zemlji. Po pravdi će suditi svetu i narodima po vernosti svojoj.
(Psalam 98:9) pred Jehovom, jer je došao suditi zemlji! Sudit će svetu u pravednosti i narodima po pravdi.


Apostol Pavle u Delima apostolskim 17:31 kaže da je Bog “postavio dan u koji namerava suditi nastanjenoj Zemlji po pravdi preko čoveka (Hrista Isusa) koga je odredio, a dao je zasiguranje svim ljudima uskrsnuvši ga iz mrtvih”.

‘Nastanjenoj Zemlji’ nakon Armagedona, koju će tada sačinjavati svi ljudi sveta, neće se suditi prema prošlim grešnim delima počinjenim u sadašnjem sistemu.
Njima će se suditi “pojedinačno prema njihovim dlima” koja će činiti na novoj Zemlji pošto se okoriste Hristovom otkupninom (Otkrivenje 20:13; Matej 20:28; 1. Jovanova 2:2 )
Otkrivenje 20:
13 I more je predalo mrtvace koji su bili u njemu i smrt i grob predali su mrtvace koji su bili u njima. I svakome se sudilo prema delima njegovim.
Matej 20:28 Tako i Sin čovečji nije došao da mu služe, nego da služi i da svoj život dade kao otkupninu za mnoge.”

2. Timoteju 4:1
 Zaklinjem te pred Bogom i Hristom Isusom, koji je određen da sudi živima i mrtvima, zaklinjem te njegovim pojavljivanjem i njegovim kraljevstvom:

1.Jovanova 3:8 Ko hodi u grehu, potiče od Đavola, jer Đavo greši otkad se pobunio.
Zato je došao Sin Božji, da uništi dela Đavolova.

Jevrejima 2:14 A budući da su ta “deca” ljudi od krvi i mesa, i on je postao čovek od krvi i mesa, da svojom smrću uništi onoga koji ima moć prouzročiti smrt, to jest Đavola,
 
Poslednja izmena:
Copy-paste iz Biblije? Wow. Veliko znanje.

- - - - - - - - - -

dyav a-prthivyor idam antaram hi
vyaptam tvayaikena disas ca sarvah
drstvadbhutam rupam ugram tavedam
loka-trayam pravyathitam mahatman


Iako si jedan, širiš se nebom i planetama, i čitavim prostorom između njih. O veliki, videvši ovaj čudesan i zastrašujući oblik, svi planetarni sistemi su uznemireni.

Bhagavad-gita 11:20


U ovom stihu su značajne reči “dyav a-prthivyoh” - “prostor između neba i zemlje” - kao i “loka-trayam” - “tri sveta” - jer pokazuju da božanski kosmički oblik nije video samo Arjuna, već i drugi, u drugim planetarnim sistemima. Arjunina vizija kosmičkog oblika nije bila san. Svi koje je Krishna obdario božanskim vidom su videli taj kosmički oblik na bojnom polju Kuruksetra.

Gospodin Krishna daje Arjuni duhovne oči, razotkriva svoj zadivljujući beskrajni oblik kosmičkog univerzuma, i tako dokazuje svoju božansku prirodu. Krishna objašnjava da je njegov prekrasni oblik, koji nalikuje obliku ljudskog bića, izvorni oblik boga. Taj oblik se može opaziti samo čistim i predanim služenjem.

Namaste.
 
Jeste veliko je znanje naci citate koji odgovaraju temi.
Jer samo onaj ko je izucio celu Bibliju moze to znati.
I ko razume Bibliju.

dakle nemas pojma a kritikujes to samo govori o tebi
 

Back
Top