RELIGIOZNA ISTINA

pa ne pise savrseni covek, vec pise JEDINI POSREDNIK - zato ga naziva covekom, ali onda tu nema mesta svim drugim posrednicima, covecima koji osnivase sekte, i zato ti menjas kontekst i izmisljas sto ne stoji, da bi opravdala postojanje svih denominacija koje nemaju veze sa Crkvom
„Jer je jedan Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos.“ (1. Tim. 2:5)
takodje vs jedini/jedan - ja bih ipak da verujem ap. Pavlu
Pise da je Isus bio savrsen kao covek.
I posrednik izmedju Boga JHVh i nas.

Jer je jedan Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos.“ (1. Tim. 2:5)
 
Pise da je Isus bio savrsen kao covek.
I posrednik izmedju Boga JHVh i nas.

Jer je jedan Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos.“ (1. Tim. 2:5)
u ovom citatu ne pise SAVRSEN, kontekst je drugi.
Vidi,
ti kazes da je TAKODJE posrednik aludirajuci na sve osnivace sekti kojima je dovoljan neki pali andjeo pa da takodje budu posrednici, A JEL SU savrseni - NISU.
Isus je takodje nas posrednik.
SVI VI KOJIMA JE ''TAKODJE'', TJ. JEDAN OD MNOGIH, jel sta drugo moze da znaci ''takodje'', svi vi ste u zabludi. Nista se vi ne razlikujete od muslimana kojima je Isus takodje, jedan od mnogih glasnika, posrednika. Zato ja ne mogu da budem prevaren, jer ne priznajem nikog za posredika posle Hrista Isusa - COVEKA, dok je kao covek, UCITELJ imao ucenike. NISTA POSLE, OTKROVENJA, BAKRACI I SL. tO jE SMISAO OVOGA STO TI KAZE APOSTOL PAVLE, sto citiramo opet, i ti i ja, ti si cak podvukla.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni rekla da pise u tom citatu.
Pise i zna se da je Isus savrsen kao Bozji Sin i kao covek dok je bio.
Pa ti si citirao da je Isus posrednik
ja sam to isto napisala

dakle Hriscanima, Isus je poglavar Hriscanske skupstine i posrednik do Boga.
ja se fokusiram na taj citat, gde kaze COVEK
ti kazes TAKODJE, znaci kao i drugi ljudi, mozda osnivaci sekti
a za mene nema drugog, samo on dok je kao covek -ucitelj imao ucenike, tada je bio posrednik, i to je smisao tog citata kada jasno kaze COVEK, a ne kaze Gospod Bog - upitaj se zasto ga apostol Pavle u tom citatu oslovljava kao da je covek, a zna vrlo dobro da je Gospod Bog.

ako apostol Pavle zna da Je Isus Gospod, zasto kaze COVEK u kontekstu posrednistva jednog JEDINOG?

Jer je jedan Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos.“ (1. Tim. 2:5)

1 BOG 1 POSREDNIK
odakle onda svaka sekta ima svog andjela za posredovanje, ili svog coveka, ako ovaj jedan covek Isus jeste JEDAN, JEDINI? Odakle je On onda ''takodje''??
 
Šta je Armagedon?

Odgovor iz Svetog pisma

Izraz „Armagedon“ odnosi se na završni rat između ljudskih vlasti i Boga. Te vlasti i njihove pristalice već sada se suprotstavljaju Bogu time što se ne podlažu njegovoj vladavini (Psalam 2:2).
U Armagedonu će biti uništene ljudske vlasti (Danilo 2:44).

U Svetom pismu se izraz „Armagedon“ spominje samo jednom, u Otkrivenju 16:16.
U ovoj biblijskoj knjizi se proročanski kaže da će ’na mestu koje se na hebrejskom zove Har-Magedon‘ biti sakupljeni ’kraljevi celog sveta za rat koji će se dogoditi na veliki dan Boga Svemoćnog‘ (Otkrivenje 16:14).

Ko će se boriti u Armagedonu? Isus Hrist će biti na čelu nebeske vojske, koja će pobediti Božje neprijatelje (Otkrivenje 19:11-16, 19-21).
Neprijatelji su svi oni koji se suprotstavljaju Božjoj vlasti i prkose Bogu (Jezekilj 39:7).

Da li će se Armagedon doslovno odigrati na Bliskom istoku? Ne. Ovaj rat se neće voditi na nekom doslovnom području, već će obuhvatiti celu planetu (Jeremija 25:32-34; Jezekilj 39:17-20).
Armagedon, to jest „Har-Magedon“ (hebrejski Har Megidon) znači „megidsko brdo“. Megido je nekada bio grad na teritoriji drevnog Izraela. Istorija kaže da su se u njegovoj blizini vodile odlučujuće bitke, od kojih su neke zabeležene u Bibliji (Sudije 5:19, 20; 2. Kraljevima 9:27; 23:29).
Međutim, nije moguće da se Armagedon odnosi na doslovno mesto u blizini drevnog Megida. Tamo ne postoji veliko brdo, niti bi svi Božji protivnici mogli stati u Jezraelsku dolinu nedaleko od tog grada. Armagedon se odnosi na stanje koje će vladati u svetu kada se narodi poslednji put budu suprotstavili Božjem vladanju.

Kakvo će biti stanje u svetu tokom Armagedona?
Iako ne znamo kako će upotrebiti svoju moć, Bog će na raspolaganju imati oružje poput onog koje je koristio u prošlosti — grad, zemljotres, snažne pljuskove, vatru i sumpor, munje i zarazne bolesti (Jov 38:22, 23; Jezekilj 38:19, 22; Avakum 3:10, 11; Zaharija 14:12). U opštoj pometnji, neki Božji neprijatelji će se međusobno ubijati, ali će na kraju shvatiti da Bog ratuje protiv njih (Jezekilj 38:21, 23; Zaharija 14:13).

Da li će Armagedon značiti kraj sveta? To neće biti kraj naše planete, jer je ona stvorena da zauvek bude ljudski dom (Psalam 37:29; 96:10; Propovednik 1:4). U Armagedonu ljudski rod neće biti uništen, već sačuvan, jer će preživeti „veliko mnoštvo“ Božjih slugu (Otkrivenje 7:9, 14; Psalam 37:34).
Osim što se odnosi na zemlju, izraz „svet“ se u Svetom pismu ponekad odnosi i na zlo ljudsko društvo, koje se suprotstavlja Bogu (1. Jovanova 2:15-17). Armagedon će u tom smislu značiti ’svršetak sveta‘ (Matej 24:3, Bakotić).

Kada će biti Armagedon? Govoreći o ’velikoj nevolji‘, čiji će vrhunac biti Armagedon, Isus je rekao:
„A o tom danu i času niko ne zna, ni nebeski anđeli ni Sin, nego samo Otac“ (Matej 24:21, 36).

Ipak, Biblija otkriva da će Armagedon biti tokom Hristove nevidljive prisutnosti, koja je počela 1914. (Matej 24:37-39).
 
Sa jednog foruma

Očekivao sam neku jasnu i vidljivu razliku između "izabranog" Božijeg naroda i ostalih koji to nisu i šta se desilo ? ... Naišao je cunami u Japanu i zbrisao Jehovine svedoke koji su se tu zadesili sa svim ostalim bez razlike. Ako su izabran Božiji narod zašto nisu pošteđeni od cunamija jednostavno se nisu razlikovali od ostalih ... gde je ta razlika... Mislim da bi cunami mogao da posluži kao primer prad armagedon da neće poštedeti ni Jehovina svedoke.
Sad ću navesti samo jedan primer kako verni i razboriti rob vrši manipulaciju ljudina. Jednostavno se predstave kao klasa izabranih Isusovih učenika i predstave sledeći stih : Marko 4.34. Uvek im je govorio u poređenjima a nasamo je svojim učenicima sve objašnjavao. Vaše je da pognete glavu i da slušate šta vam govori verni i razboriti rob. Mada su i ovaj stih gde se pominje verni i razboriti rob pogrešno protumačili naravno u svoju korist.
Pismo Jehovinim svedocima
Kada govorim o greškama koje sam zapazio to nebi trebalo da znači da sam automatski postao neprijatelj Jehovinih svedoka želim samo da preispitamo svoju veru. Ako me smatrate za neprijatelja neka vam bude.
Vaša nevolja je u tome što ste „otkrili“ zablude drugih velikih religija i što vas je to uzdiglo do te mere da ste sami prekršili Božiji zakon. Zar smatrate da ste toliko bitni i uzvišeni ( mada vam to niko nije rekao ) da cela biblija govori o vama ? Uzgred da vam kažem dva vaša člana koji su dolazili kod mene da me uče putem istine izvršili su samoubistvo. Nadam se da moj stav prema Watchower nije mogao uticati na njihovu odluku.
Itd dugačak je post
A sa njihovog sajta potvrda o čemu piše
To je mala grupa duhom pomazanih Isusovih sledbenika. Taj „rob“ je u stvari Vodeće telo Jehovinih svedoka. On obezbeđuje pravovremenu duhovnu hranu drugim Jehovinim slugama. Zahvaljujući tom vernom robu mi dobijamo „hranu u pravo vreme“ (Luka 12:42).

Taj „rob“ upravlja Božjim domom (1. Timoteju 3:15). Isus je vernom robu poverio veliku odgovornost da upravlja zemaljskim delom Jehovine organizacije — da se stara o posedima te organizacije, da upravlja delom propovedanja i da nas poučava preko skupština. Tako nam „verni i razboriti rob“ obezbeđuje neophodnu duhovnu hranu u pravo vreme posredstvom publikacija koje koristimo u službi propovedanja, kao i posredstvom programa koji se iznosi na našim sastancima i većim skupovima.
Itd
Sami sebe proglašavaju
 
Zatim dalje, religiozna istina

PRETEČE ADVENTISTA


Prvi "adventisti", to jest vernici koji su žarko verovali u drugi Hristov dolazak, bili su sami apostoli. Pavle je s velikom čežnjom očekivao Isusov povratak (1. Solunjanima 4,16). Petar je objašnjavao prividno odlaganje obećanog dolaska i upućivao na pripremu za taj događaj (2. Petrova 3,1-18).

A onda buđenje (tavorili su 18 vekova)
U Severnoj Americi je početak devetnaestog veka bilo vreme velike verske revnosti. U ovom razdoblju "velikog buđenja" nastali su snažni inostrani misionarski pokreti, kao Američko biblijsko društvo. U državi Njujork 1816. Vilijam Miler otpočeo je s pažljivim proučavanjem Biblije u vezi s proročanstvima i Hristovim dolaskom. Nakon dve godine istraživanja zaključio je da će prema proročanstvu u Danilu 8,14 za oko dvadeset i pet godina Isus ponovo doći.

Pa razočarenje pa ponovo reforma od vajtovih naročito elene koja je razgovarali sa mrtvim mužem, držala bibliju od 8kg i nije disala pola sata.



Poruka jedne katolkonje, nije baš baždarena ali pogodila suštiniu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Još malo religiozne istine
moras da stavis pod navodnike - ''religiozne istine'' da znaju ljudi da to oni ''misle'' za sebe; sva sreca pa ih ja znam od ranije, ali da ih ne znam, kakav sam bukvalista, i kako oni kriju kao zmija noge mnogostosta...

svi su oni meni u folderu zafrkanti, i u tom folderu si se ti nasao sa njima :lol: svaka diskusija se zavrsi kopiranjem/zatrpavanjem:sad2:
 
Poslednja izmena:
Još "religiozne istine"

Kod „Jehovinih svedoka“ odsustvuje kritičko mišljenje u odnosu sa svim što ima veze sa Organizacijom i njenim učenjima. Neprijatne činjenice i argumenti se skoro uvek odbacuju ili prosto ne doživljavaju kao da zaslužuju ozbiljnu analizu. „Jehovini svedoci“ često nisu u stanju da stvari zovu svojim imenom. Na primer, mnoštvo neispunjenih proroštava se nikada neće nazvati lažnim proroštvima, dok se neprestano menjanje učenja predstavlja kao pozitivni znak, fenomen koji svedoči o Božijem blagoslovu.

Kao što je poznato, „Jehovini svedoci“ koriste svoj usko-konfesionalni prevod sa nazivom „Prevod novog sveta“ (PNS). Konkretni prevod sadrži mnoštvo izvrtanja grčkog originala i tendencioznih dodavanja. Međutim, prosečni pripadnik „Jehovinih svedoka“ je ubeđen da je u pitanju tačan i najbolji prevod. Ovaj prevod se nalazi u okviru doktrinalnog sistema organizacije „Jehovinih svedoka“ i zato idealno odgovara misiji „Jehovinih svedoka“.

Radi primera.
Mt. 25:46 (u „Prevodu novog sveta“ umesto „muka večna“ koristi se izraz „zauvek istrebljeni“); Mt. 27:53 (u „Prevodu novog sveta“ stih glasi kao da se tobož nikakvo vaskrsenje nije dogodilo); Rim.10:13 (u „Prevodu novog sveta“ se govori o prizivanju imena Jehove, dok se u kontekstu jasno govori o Hristu); Fil.2:6 (smisao reči apostola Pavla je besprincipijelno potpuno izokrenut); Kol.1:16-17 (u „Prevodu novog sveta“ je reč „ostalo“ dodata u izrazu „sazdano sve“); Jevr. 12:23 (u „Prevodu novog sveta“ umesto „duhova pravednika“ stoji izraz „duhovnom životu pravednika“).
 
Izvini to su lazi promasio si temu

Ovo je religiozna istina od koje si daleko jer nemas pojma religiju
tu sluzis i da vredjas ljude
sto te deklarise
Izvini što sam rekao da lupaš i lažeš iako ti je svaki post takav. Eto to me deklarise da te podsetim koliko si bez skrupula. A povremeno i tvog sabrata
I držim se teme "religiozne istine" a što ti se ne sviđa istina pa to nije moj problem
 
Zatim dalje, religiozna istina

PRETEČE ADVENTISTA


Prvi "adventisti", to jest vernici koji su žarko verovali u drugi Hristov dolazak, bili su sami apostoli. Pavle je s velikom čežnjom očekivao Isusov povratak (1. Solunjanima 4,16). Petar je objašnjavao prividno odlaganje obećanog dolaska i upućivao na pripremu za taj događaj (2. Petrova 3,1-18).

A onda buđenje (tavorili su 18 vekova)
U Severnoj Americi je početak devetnaestog veka bilo vreme velike verske revnosti. U ovom razdoblju "velikog buđenja" nastali su snažni inostrani misionarski pokreti, kao Američko biblijsko društvo. U državi Njujork 1816. Vilijam Miler otpočeo je s pažljivim proučavanjem Biblije u vezi s proročanstvima i Hristovim dolaskom. Nakon dve godine istraživanja zaključio je da će prema proročanstvu u Danilu 8,14 za oko dvadeset i pet godina Isus ponovo doći.

Pa razočarenje pa ponovo reforma od vajtovih naročito elene koja je razgovarali sa mrtvim mužem, držala bibliju od 8kg i nije disala pola sata.

I takve denominacije prodaju muda za bubrege i kao treba im verovati da su u nekakvoj religiozno istini.

Poruka jedne katolkonje, nije baš baždarena ali pogodila suštiniu
Brat Sale, nemoj tako, i vi ste tu, kuvate se u istom loncu: ;)
Ima jos...:cool:


Zašto adventisti, mormoni, jehovini svjedoci, katolici i pravoslavci IDU U PAKAO


 

Back
Top