RAZVESCU SE MAJKE MI!!

Ja mislim da tu vaspitanje igraa veeeliku ulogu.Moj muz je navikao da mu mama prinosi,pere sudove,posprema krevet,cisti kupatilo posle kupanja,i kad muskarac tako zivi do zenidbe,normalno je da smatra nenormalnom pojavom da on npr.usisa sobu,opere sudove ili opegla.:hahaha:- mojeg ne mogu tako da zamislim!
Kada se desi da smo posvadjani on onda donosi sebi da jede i odnosi prljave sudove u sudoperu,ali drugo ne.Mad je njegov otac kuvao rucak za svoju porodicu i to vrlo cesto a njegova mama bi poludela od jada da on skuva rucak za nas(promasih temu).
U kupatilu doduse ne ostavlja dlacice po wc-solji,urina ima pomalo(:p),odnosno,ne ostavlja prljave tragove iza sebe u velikoj meri ali i ne ucestvuje u "brisanju tih tragova".
 
pogreška...Iskrenoj smeta što ona sve radi dok njen muž ladi dupe:banovati:
mislim sad sam baš popiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz...mnogo je muškaraca koji vole da imaju nalickanu kuću,gotov ručak,opran veš,sve sređeno...a pored svega toga žena odradi svojih 8 sati na posla,pa radi kućne poslove,vodi brigu o deci a uveče još treba da bude sveža i nalickana za muža u krevetu, a isti taj muž ni dupe da pomeri da joj pomogne,a ni kućnu pomoćnicu nije spreman da plati da malo manje optereti svoju ženu da bi ona mogla njega i dalje da zadovolji,a ne da bude totalno smorano dok dođe veče...pa onda isti taj muškarac traži neku mladu koja još nema decu i obaveze,pa može da ga zadovolji u bilo koje doba dana...mislim daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj....ej totalno sam pošizela od tvog posta:banovati::banovati::banovati:


E sestro slatka, posto nemam vise municije sutra dobijas kockicu!:cmok:
:klap::super::klap::super:
 
Pre par godina svratim ja kod brata i snajke kući,snajka digla kuću naopačke i udarila generalku a moj brat (od strica) leži na krevetu i gleda utakmicu. Ja gledam i ne verujem.Pitam je ja što joj ne pomaže muž,ona kaže da joj dojadilo da ga moli po sto puta da joj pomogne. Zazvoni telefon,naravno snajka se javi i kaže mu da je za njega poziv. Usta čovek,javi se,čujem dogovori se da se vidi sa tim nekim s kim je pričao,okrenu se i pita ženu: TREBAM LI TI JA JOŠ ILI MOGU DA IDEM?
Nas dve smo na kraju počele da smejemo. Kao da joj je svo vreme pomagao,pa kao ajde da ga pusti da izađe,da ga ne muči više.
.
 
i ja sam bila u takvoj situaciji,i doslo mi je da pitam da nemamo kojim slucajem istog muza. pokusaj da porazgovaras sa njim,mozda ce shvatiti i pomoci. u kuci uvek ima mnogo posla ali da li uvek mora sve da bude "cakum-pakum", meni je licno to od skoro nemoguce pored troje male dece i supruga koji je samo vikendom tu a i tada bi radio sta zeli...pa svi bismo... ali ima dosta istine i u tome da neki prosto vole da ih sazaljevaju i da igraju tu ulogu vecite zrtve... ja sam se iskreno pronasla u tome i to zahvaljujuci komentarima na ovim stranama, ali sam resila i da to prestane i da je mnogo bolje da kuca bude za nijansu manje cista nego obicno a ves za peglanje se malo nagomila a nas dvoje ako nista frugo nije moguce odgledamo film....meni je licno bilo za nevericu kada sam od njega cula "pa ko te tera da bas sad peglas...dodji,sedi kod mene..."puno uspeha i pozdrav....
 
Crnogorac kaze: "Vatreni sam borac protiv muskog sovinizma. Zastupnik sam zenskih interesa i pristalica ravnopravnosti polova. Odnos prema zenama pokazujem prije svega u svojoj kuci i prema svojoj zeni.
Ne bih zelio da pomislite kako se hvalisem, pa cu navesti nekoliko primjera iz mog braka.
Naravno, ni kod mene nije sve idealno.
Kao i u svakom braku izmedu mene i moje zene ima sitnih nesuglasica.
Ipak, uspijevamo da sve regulisemo sporazumno:
- Ako je bolesna, mogu da se okupam i sam.
- Ako zavrsi sve poslove, moze da strika do mile volje.
- Ako sam novine procitao, odmah sjutradan moze da ih cita i ona, pod uslovom da ne komentarise to sto procita.
- Ako nisam kod kuce moze da ukljuci radio ili TV cim pocne jeftina struja.
- Ako nocu primijetim da sam otkriven, pokrijem se sam, a sa njom o tom propustu razgovaram u pogodno vrijeme.
- Ako na pantalonama naidjem na dupli sav, ne prelazim odmah na fizicki obracun vec mirno pokusavam da utvrdim sta je tome razlog. Da li je to znak da nije normalna, a u obzir dolaze i druge olaksavajuce okolnosti.
- Silu primenjujem samo ako se iznerviram ili se uvjerim da to radi namjerno.
- Ako se dijete prehladi, sama bira koga da bijem - nju ili njega.

Ako se k'o ljudi dogovorimo, kod mene sve moze:
- Moze da kupi sve sto ja odlucim.
- Moze da joj slucajno pregori sijalica.
- Moze da pali ringlu cak i kad kuva kafu.
- Moze da se kupa i kad sam ja lose raspolozen.
- Moze da se javlja na telefon ako ja nisam kod kuce.
- Moze da se sminka, pod uslovom da sminku ne kupuje.
- Moze da pozove u goste svoje rodjake, ali da pricaju tiho i da postoje ozbiljni razlozi za njihov dolazak.
- Moze da pegla i pere prozore kad ona hoce, pod uslovom da uvijek sve bude cisto i ispeglano.

Trudim se da na paznju uzvratim paznjom.
Da je kad zasluzi nagradim i istaknem ono sto je za isticanje.
Nikad ne zaboravljam da je to moja zena i da smo u svemu ravnopravni.
- Nasem petom djetetu i ona je smijela da predlozi ime, koje zamalo nije usvojeno.
- Za praznik uvijek sjedi sa nama za stolom.
- Svaka tri mjeseca moze da kupi novu metlu.
- Ukoliko se pronade usisivac sa prigusivacem, i to cu joj nabaviti.
Ovako smo mirniji ako prasinu skuplja rukama.
- Jednom je rekla nesto sto mi nije bilo sasvim glupo, sto mi se skoro dopalo, cak mi je bilo i simpaticno, sto sam joj kasnije na odredeni nacin stavio do znanja.
- Da bi imala socijalno, prijavio sam je kao kucnu pomocnicu.
- Sredio sam joj da popodne moze cuvati i tudju djecu.
- Cesto se dogadja da potegnem do kuhinje samo zato da bih rucao, ne insistiram da mi se rucak uvijek servira u postelji.
- Dva puta sam joj galantno ustupio okrajak.
- Od Nove godine oslobodio sam je obaveze da mi vraca zute metalne pare.

Mnoge obaveze sam preuzeo na svoja pleca:
- Putovanja u inostranstvo, odlazak na godisnji odmor, izlaske u kafane, bioskope i pozorista...
- Brinem o njenom dostojanstvu. Trudim se da nikad ne povrijedim njenu licnost.
- Samo kad sjedim ona stoji, cim legnem, ona moze sjesti i nastaviti sa radom.
- Nikad je ne istjerujem na ulicu. Samo na terasu.
- Kad je gadjam tanjirom i u najvecem bijesu, vodim racuna da ne okrnjim novi servis, za njeno dobro uveo sam plehane tanjire.
- Da bih sacuvao njen ugled, nikad je ne bijem pred djecom i gostima.
- Posto zbilja nema potrebe da noge perem svaki dan, i njene obaveze su smanjene na dva puta nedeljno.

Naravno, ovo nije sve. Nikada nisam zadovoljan postignutim.
Nikada nece biti dovoljno ravnopravnosti!"

Ako se tako ponasas prema svojoj zeni a ona to pokazuje dovoljno govori o tome koliko tvoja zena nema samopostovanja. Svaka zena koja ima i malo samopostovanja bi te sutnula odavno.
 
...moj tata je meni vise ruckova spremio od mame... letos na moru mi dosla drugarica i mama htela da nas posalje u restoran a tata - napravio supu, isprzio ribu, spremio salatu, iscedio sok i sve nam lepo postavio...klopa bila super, drugarica se odusevila.... a crnogorac je...samo kolace ne zna da pravi :D
 
320-1.gif
 
Ja to ne mogu ni da zamislim...ja sam naletela na nekog ko stvarno sam vrlo cesto sprema stan, ko ide u kupovinu, ko mi katkad i sudove opere...neverovatno me razmazio da se ne secam vise da nesto treba da uradim...ali ni to nije bas dobro...poslovi treba a se raspodele, ako se sprema spremamo ako se skita skitamo...a to iz krajnosti u krajnost bas nije ok...ja ne razmisljam o razvodu...naprotiv ovakav ko moj se ne radja dvaput ali kod tebe bogami gadno...cim ti o tome pricas ljubavi nema vec sve mora...pa razvedi se i spasi dusu...
 

Back
Top