Razočaranje u ljude poznate široj javnosti

Sad pravo pitanje je sta uopste znaci "poznata" ili "javna" licnost, mislim svako sad moze da otvori Youtube kanal, snimi i okaci dva video klipa i on je vec kao "javna licnost" , mislim eto i ja sam gostovao u par emisija pa znaci li to da sam i ja nekakva "javna licnost" , hmm ne bi bas rekao.

Mislim upoznao sam neke nazovi poznate licnosti sto one manje sto vise poznate, recimo i zet mi je kao javna licnost, radio godinama na radiju, televiziji, ima stand-up nastupe a opet zivi skromnije od mene koji sam bez dinara, inace imao sam priliku da upoznam recimo pokojnog Radomira Antica koji mi je bio komsija, onako izuzetno fin i prijatan covek i uvek onako vedar, raspolozen bio nek mu je večna slava, pa upoznao sam i par nekih poznatih nasih kosarkasa sa kojima sam imao prilike i malo basket da odigram kao sto je recimo Igor Rakocevic, veoma pozitivan i vrlo onako stalozen i fin momak i cvrsto sa obe noge na zemlji, bez imalo nekog fola i prepotencije, pa imao sam prilike da upoznam i par nekih glumaca koji zive tu u mom kraju i koji su mi isto komsije kao sto je Boda Ninković ili pokojni Drago Čumić, pa upoznao sam i neke nase repere jer sam malko i pustao muziku i motao se u tom krugu, sa par njih (koji mozda i nisu toliko bitni i poznati siroj publici) sam i dalje u nekakvom kontaktu, itd.
Tako da nisam bas imao nekih neprijatnosti ili losih iskustava sa njima jer uglavnom sam te ljude video mozda jednom ili par puta u zivotu i znao sam ih ili ih znam samo ovako povrsno i onako vise usput.
Ali ono odavno sam prestao da budem fasciniran kao nazovi poznatim licnostima, ono sad da prodje pored mene ne znam Djoković, Nikola Jokić ili sta ja znam ma ne bi se ni okrenuo za njima na ulici ili neka nasa poznata glumica ili sta ja znam, ono zanimala bi me eventualno ako mozemo neki neformalan i privatan odnos da uspostavimo, da izadjemo, upoznamo se, sednemo negde na piće, klopu ili vec sta, u suprotnom ono ić me bre ne zanima ko je ona i čime se bavi ili gde se pojavljivala.

Inace cak i te neke moje heroje iz detinjstva uopste nemam zelju da upoznajem, tipa ono neke nase kosarkase, fudbalere, glumce, muzicare i sta ja znam tako neke face koje sam kao mnogo gotivio i koji su obelizili taj neki period i moje detinjstvo na neki nacin jer ono vrlo verovatno bi se razocarao, jer logicno ja kao klinac sam ih idealizovao i oni su mi bili kao woow face, a brate ljudi ko ljudi imaju svojih mana i nedostataka kao i svi drugi (sad sto su mozda uspesni u tome cime se bave ne znaci i ne govori nista o njima), jos pogotovo tako ti likovi koji su kao afirmisani, poznati, puni para, itd ono sigurno da tu ima dosta ovako i ega i sujete i kompleksa vise vrednosti i nadmenosti i tih nekih osobina koje ja ne podnosim kod ljudi tako da ono ni ne zelim da mi sad kvare neke klinacke uspomene i svakako bi vise voleo da mi ostanu u nekom lepom secanju.
 
Ali ono odavno sam prestao da budem fasciniran kao nazovi poznatim licnostima, ono sad da prodje pored mene ne znam Djoković, Nikola Jokić ili sta ja znam ma ne bi se ni okrenuo za njima na ulici ili neka nasa poznata glumica ili sta ja znam, ono zanimala bi me eventualno ako mozemo neki neformalan i privatan odnos da uspostavimo, da izadjemo, upoznamo se, sednemo negde na piće, klopu ili vec sta, u suprotnom ono ić me bre ne zanima ko je ona i čime se bavi ili gde se pojavljivala.
Eh Diksi :mrgreen:
 

Hehe 😊

Pa iskreno ja nju ni ne smatram sad za neku "poznatu licnost", mislim eto igrom slucaja bila je na nekakvoj dosadnoj funkciji (a tih slicnih funkcija po ministarstvima imas mali milion) i sticajem okolnosti zbog nekih stvari je dospela u žižu javnosti, mislim u biti nikada ona nije ni zelela sad nesto da se eksponira, bude javna licnost i to niti ju je verujem to zanimalo mnogo, takodje nikada sad ona nije bila tip da ide u neke emisije zabavnog karaktera ili gde bi pricala o necemu nevezanom za politiku ili da sad ne znam ono da ide po podcastima, zeza se, prica o svemu i svacemu, da mozda otvori svoj youtube kanal ili tako nesto, itd, tako da prakticno na neki nacin vise sam ja kao satro "javna licnost" nego ona jer eto gostovao sam u par emisija, malo igrao u amaterskom pozoristu, malo kao DJ vrteo muziku na par Hip Hop evenata i sta ja znam (iako naravno ni ja sebe nikad nisam dozivljavao tako zbog ne znam par gostovanja negde ili par vrtenja muzike gde je mozda doslo 50-100 ljudi). :d
Tako da ono sto se mene tice ok bilo bi fino da ako bude bilo prilike se malo upoznamo, izadjemo, sednemo negde, razmenimo energiju, itd (pa ako bude neke hemije izmedju nas bude.......) ali to dal je bila na funkciji, cime se bavila, gde se pojavljivala i to me zaista ne zanima, sad dal je bila u mup-u, dal je uciteljica i prosvetni radnik, dal radi u zdravstvu, dal je glumica, dal je zaposlena u nekoj turistickoj agenciji, pet-shop-u, ili ne znam radi u posti, kuca tikete u nekoj kladionici ili je nezaposlena me ne zanima mnogo i ne pravi razliku, vec ono kako se ponese, kakav utisak ostavi, kakvom energijom zraci, dal mi prija kao osoba i dal ima neke hemije izmedju nas e to je bitno (a ne njeno zvanje, zanimanje, trenutna situacija, prisutnost u medijima, cime se bavi i sta ja znam). ;)
 
i ove takozvane poznate javne ličnosti du ljudi od krvi i mesa , velika je greška glorificirati bilo koga , ali silom prilika oni postaju to , a publikum uvek ima za svog idola nekog/u ko je njemu najbliži, na neki način podsvest je ta koja će odrediti koja "javna" ličnost nam je omiljena
koliko puta ste se uhvatili kako neku pesmu pevušite , vratite film unazad , proverite stil muzike , tekst, govor tela nekog glumca , videćete da je taj/ta ličnost pola nas
otud i toliko razočarenje u te ličnosti, kao da smo se razočarali u same sebe , a mora se priznati da je takvo razočarenje najveće
u podsvesti tražimo duplikat u druge
 
Mnoge poznate licnosti sam video kao clanove SNS-a,ali me je jedan toliko razocarao,ako da mi je rod rodjeni.Zaboli me dusa kada se setim.To je Radisa Urosevic.Obozavam njegove pesme,a i njega kao coveka,jer smo ranije dosta komunicirali na njegovim svirkama,ali ta slika kako stoji u grupi sa SNS-ovcima me toliko grize,sto nije normalno,jer ne mozes uticati na svakog ko ce i gde da se opredeli.medjutim i dalje volim da slusam njegove pesme i rado ih pevam.Pokusavam da izbrisem iz uma tu ruznu sliku.
isto i ja, radi politike. Razocaravajuce je da se medijske licnosti skoro uvek priklanjaju politicki negativnim faktorima, naravno , samo ako su ti faktori na vlasti.
 
:fdlan: Krajem 70. i 80. godina sam bio u Gradskoj konferenciji grada Beograda
sa sedištem u Domu Omladine ! zaduženi za kreiranje kulturno zabavnog života Doma omladine i Beograda . Naj sjajnije godine naše pop-rok scene .
Tu sam upoznao masu pevaća , glumaca i kao član 2 KUD-a igrao folklor kao pratnja na snimanju pevača narodne muzike .
Normalno da sam uz takav život propio i osvanjivao po kultnim begradskim kafanama . Kretalo se iz doma omladine ( Sunce) Bled, Bohinj, Mornar , Šaran,Klub narodnjaka ( Euridika hala pionir - sajam )
6 topola .Klub prosvetnih radnika preko puta Mažestika .
Normalno nam bilo da osvanjivamo u Šansi , Dugi i Nani ..ponekad i u Kafani Beli grad na zeljenaku ... Znaju stare boemčine i "alkosi" za sva ta mesta
Pijarao , sa Borom čorbom , Oliverom Mandićem , Zoranom Kalezićem , masom kamermana RTS-a , Petrom Božovićem , Danilom Lazovićem ....našta sam veoma ponosan
Kasnije kroz privatnu praksu sredinom 90 ih radio neke adaptacije Maji Odžaklijevski, Čedi čvorku i Maji dok su živeli na Bežaniskoj kosi, raznim sportistima i većini te ekipe iz Karingtonki ( Brena, Keba, Božinovska - Šijan ........ )
Jedan brat mi je jedno vreme 80ih bio menadžer Zdravka Čolića koji je izuzetan i tako spontan i prirodan čovek , ja čeprkao nešto oko razglasa bio kao neki tehniko !:dash:
O "mafiozama" neću ni da pričam , nisam gadljiv ni na kakve pare :mrgreen:
Ljudi kao svo ljudi , nikada nisam glorifikovao nikoga i uvek smo imali zanimljivu priču , razumevanje i slične stavove po masi životnih stvari
Uglavnom nas vezivala kafana , posao ......
Sve to sam platio razvodom od prve žene :(
E tu sam stvarno propio I počeo da skitam po Evropi i Aziji ...
Skrasio se tek 2000 . Hvala Bogu .
Proživeo , možda platio preskupu cenu , ali vredelo je !!! .
Napomenuo bi da sam sve vreme radio od 76 godine i živeo od svog rada , elokvencije i mojih 10 prstiju
Zato sam sad kao jagnje i bubica 😶
 
Poslednja izmena:
Dobro, uglavnom smo skoro svi upoznali poneku poznatu ličnost. Uglavnom su to ok ljudi. Ljudi na prvom mestu pa tek onda glumci, muzičari, novinari..političari. I svi oni, kao i mi imaju i vrline i mane..

Postoje ljudi koji se dive tim nekim poznatim ličnostima. Kada se slučajno sretnu sa svojim "idolom " a taj idol reaguje drugačije nego što su ga zamišljali..tada nastaje razočaranje.

Mislim da se uglavnom mladi razočaraju u tog nekog svog idola.

Da se ne bih ponavljala mogu da zaključim..Poznate ličnosti su ljudi koji su isti kao i mi koji ne radimo posao zbog koga smo medijski poznati-nepoznati.

Razočaranje u bliske ljude posebno boli. I to razočaranje nema veze sa poznatima ( izuzetak je kada smo smo sa tom xy poznatom ličnošću vezani rodbinski ili..ili smo bili bliski emotivno )...
 

Back
Top