Razočaranje u ljude poznate široj javnosti

Sonatica72

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.709
FORUM 3.jpg
- Autorska tema -

Inspiraciju za ovu temu dao mi je @Manga Hilux On je otvorio temu o ljudima kojima se divimo. Ova moja tema je suprotna - razočaranje u ljude kojima smo se divili.

Kao što mogu da nas razočaraju članovi porodice, prijatelji, komšije, poznanici isto tako mogu da nas razočaraju ljudi koji su poznati, a kojima smo se divili.

Osobe koje pasionirano gledaju filmove i TV serije imaju svoje omiljene glumice i glumce. Oni koji vole muziku imaju svoje omiljene grupe, pevačice i pevače.

Ljudi idealizuju omiljene glumce, pevače, glumice, pevačice.

Kada se kamere ugase, da li su te poznate ličnosti iste i u pravom, stvarnom životu koji nije vezan za pozornicu na kojoj nastupaju?

Neki jesu isti. Fini su, kulturni, odmereni, i ljudi im se sa pravom dive. Ali..ima i izuzetaka.

Da li ste nekada upoznali neku poznatu ličnost? Kakav je utisak ta osoba ostavila na vas? Da li vas je razočarala? Kako ste se osećali kada ste se razočarali?

Odgovoriću na ova pitanja u toku diskusije. Sad bih volela da čujem vaše mišljenje. 🙂
 
Priroda mog posla je takva da sam upoznao mnoge poznate licnosti.
Nikad se nisam razocarao.
Razlog nije to sto su svi zaista prijatni i normalni.
Bilo je i nekoliko malogradjana i bilmeza.
ali ja sam svestan proste cinjenice da smo svi krvavi ispod kozze.
Nikada nikog nisam idealizovao a pogotovo otkad radim jer je posao takav.
 
Super tema. Razmišljao sam o tome. Mislim da je to, u dobu društvenih mreža, postalo neodvojivo - delo, od lika autora. U prevodu, za pisce npr. mislim da ljudi ovako razmišljaju:

'Možeš da napišeš najbolju književnost, ali ako mi nisi drug na fejsu, neću te čitati. A ako si mi drug na fejsu - čitaću i tvoja sranja.'

Deluje mi da je to neka nova realnost.
 
Pogledajte prilog 1506020- Autorska tema -

Inspiraciju za ovu temu dao mi je @Manga Hilux On je otvorio temu o ljudima kojima se divimo. Ova moja tema je suprotna - razočaranje u ljude kojima smo se divili.

Kao što mogu da nas razočaraju članovi porodice, prijatelji, komšije, poznanici isto tako mogu da nas razočaraju ljudi koji su poznati, a kojima smo se divili.

Osobe koje pasionirano gledaju filmove i TV serije imaju svoje omiljene glumice i glumce. Oni koji vole muziku imaju svoje omiljene grupe, pevačice i pevače.

Ljudi idealizuju omiljene glumce, pevače, glumice, pevačice.

Kada se kamere ugase, da li su te poznate ličnosti iste i u pravom, stvarnom životu koji nije vezan za pozornicu na kojoj nastupaju?

Neki jesu isti. Fini su, kulturni, odmereni, i ljudi im se sa pravom dive. Ali..ima i izuzetaka.

Da li ste nekada upoznali neku poznatu ličnost? Kakav je utisak ta osoba ostavila na vas? Da li vas je razočarala? Kako ste se osećali kada ste se razočarali?

Odgovoriću na ova pitanja u toku diskusije. Sad bih volela da čujem vaše mišljenje. 🙂
Mnoge poznate licnosti sam video kao clanove SNS-a,ali me je jedan toliko razocarao,ako da mi je rod rodjeni.Zaboli me dusa kada se setim.To je Radisa Urosevic.Obozavam njegove pesme,a i njega kao coveka,jer smo ranije dosta komunicirali na njegovim svirkama,ali ta slika kako stoji u grupi sa SNS-ovcima me toliko grize,sto nije normalno,jer ne mozes uticati na svakog ko ce i gde da se opredeli.medjutim i dalje volim da slusam njegove pesme i rado ih pevam.Pokusavam da izbrisem iz uma tu ruznu sliku.
 
Pogledajte prilog 1506020- Autorska tema -

Inspiraciju za ovu temu dao mi je @Manga Hilux On je otvorio temu o ljudima kojima se divimo. Ova moja tema je suprotna - razočaranje u ljude kojima smo se divili.

Kao što mogu da nas razočaraju članovi porodice, prijatelji, komšije, poznanici isto tako mogu da nas razočaraju ljudi koji su poznati, a kojima smo se divili.

Osobe koje pasionirano gledaju filmove i TV serije imaju svoje omiljene glumice i glumce. Oni koji vole muziku imaju svoje omiljene grupe, pevačice i pevače.

Ljudi idealizuju omiljene glumce, pevače, glumice, pevačice.

Kada se kamere ugase, da li su te poznate ličnosti iste i u pravom, stvarnom životu koji nije vezan za pozornicu na kojoj nastupaju?

Neki jesu isti. Fini su, kulturni, odmereni, i ljudi im se sa pravom dive. Ali..ima i izuzetaka.

Da li ste nekada upoznali neku poznatu ličnost? Kakav je utisak ta osoba ostavila na vas? Da li vas je razočarala? Kako ste se osećali kada ste se razočarali?

Odgovoriću na ova pitanja u toku diskusije. Sad bih volela da čujem vaše mišljenje. 🙂

Svi pokazuju masonske simbole,
Ili pristaju na cijenu đavolju slave,
Tako da sam odustala od poznatih.

Ima nekih koji su pričali protiv sistema,
I
Mrtvi su!
Ti ljudi su ljudi za poštovanje zbog hrabrosti
Korištenja svog popularnog imena zarad skretanja pažnje nama zauzetim svakodnevnici na širu svijest.
 
Nikada se nisam divila poznatim ličnostima. Oni rade posao kao što sam ja radila moj posao.

Zbog prirode posla a i privatno, upoznala sam mnogo poznatih, javnih ličnosti. I bez obzira na to..ipak sam se razočarala u jednog mnogo popularnog glumca.

Mislila sam da je ok čovek kao još neke njegove kolege...Ali..

Gospodin glumac je usred pauze bukvalno upao u moju kancelariju. Skoro da je nogom otvorio vrata. I odmah je počeo da viče i da traži neke obrasce ( druga koleginica je u mojoj kanceleriji prodavala obrasce i radila je i fotokopiranje ).

Na moju normalnu, kulturnu rečenicu da je koleginica na pauzi, da je nedavno menjala mesto tim obrascima i da ne znam sada gde je taj obrazac.

Čovek je prišao toj polici i srušio je. Papiri su se razleteli po celoj kancelariji.

Ponovio je najmanje pet puta " Znaš li ti bre ko sam ja" i "Srediću da te otpuste jadnice".. Ove rečenice pamtim kao da sam ih juče čula.

U kancelariju je tada ušao čovek iz obezbeđenja i posle kratkog objašnjavanja, izveo je glumca iz kancelarije.

Kako sam se osećala? Bila sam besna, na njega, ne na sebe. Ja sam bila kulturna a on je pokazao svoju nadmenost, bahatost..pokazao je da je loš čovek sklon nasilju.

Pamtim sve ovo jer je taj glumac stalno prisutan na TV-u.. Repriziraju se serije u kojima je igrao važne uloge.

Bavi se pomalo politikom. Glumi. I...neću da napišem šta još radi jer biste znali o kome je reč.

Mogla bih da pišem još o nekome, ali neću..

Umesto razočaranja u pravom smislu te reči, osetila sam samo bes..ne tugu, ne potištenost..samo bes.
 
Poznate ličnosti me ne zanimaju u smislu da me mogu očarati ili razočarati.
Volim muziku, pozorište, film...
Uživam u emociji koju doživim u trenutku, njihov privatni život me ne dotiče.

Mogla bih pisati o ljudima iz okruženja sa kojima imam kontakte, koje poznajem u svim izdanjinama.

Sve u svemu, niko me više ne može očarati ni razočarati.
Ne verujem u slatkorečivost, prenaglašenu predusretljivost, duvanje u dlan da mi doleti poljubac :lol:

Samo lagano, spontano, opušteno.
 
Da li ste nekada upoznali neku poznatu ličnost?
Upoznao sam Marka Hamila (Luke Skywalker).
Kakav je utisak ta osoba ostavila na vas?
Prvo mi je bio vizuelni utisak da je mnogo nizak i mator, ali toliko je okretan i zivahan da me odusevila energija, covek ima vise zivota u sebi nego 90% ovih danasnjih omladinaca.
Da li vas je razočarala?
Pa pricali smo 10 minuta, tako da nije ni mogao da me razocara, ali smo se dotakli politike na kratko i video sam da prezire Trampa, tako da je tu pobrao moje simpatije.
Kako ste se osećali kada ste se razočarali?
Nisam se razocarao, bas je cool lik :)
 
Prilično je neodvojivo. Pre sam se na fejsu posvađao sa mojim možda omiljenim muzičarem, on me tu blokirao, i dugo nisam mogao da slušam njegovu muziku. Kasnije sam ipak ponovo počeo da to slušam, jer mi je njegova muzika, pesme, njegovo delo, jako drago, jako mi se dopada, ali on, kao privatna ličnost, sa njim imam problem, sujetan je. Tu baš treba jaka neka svesnost, da odvojiš njegov dar, od njegovog, u nekim stvarima, lošeg karaktera. Ali dar je od Boga, i zato gledam da gledam tu stranu, tako nekako to vidim.
 
@Black_star Nije Sergej..površno ga poznajem i ne deluje nadmeno. Zanima me i tvoje mišljenje o ovoj temi. 🙂

Poznavala sam osobe koje su mrzele dve poznate ličnosti. Mrzele. Mislim da je to već fanatizam..kao što postoji verski, postoji i politički i još po neki..

Mogu da me razočaraju oni koji su mi bliski, i koje dobro poznajem, ali sem razočaranja ne mogu da mrzim te osobe..

Ovde ne mislim na poznate ličnosti, već na ljude koji su u mojoj blizini..članove porodice, prijatelje..
 
Ja nikada nisam upoznao nijednu poznatu ličnost, sretao sam par puta najpoznatije komičare iz mog rodnog grada, ali nisam osećao preveliku potrebu da popričam itd. Ja mogu samo da kažem da postoje neke poznate ličnosti samo od priča drugih osoba koje sam čuo, ponavljam, nikakav kontakt nisam imao ni sa kim ko je poznat. A vidim da niko nije naveo konkretno ime, da li je možda zabranjeno na forumu ili koji su razlozi?
 
Zanima me i tvoje mišljenje o ovoj temi. 🙂
Svako je čovek na svoj način. Kod umetnika je često neuobičajena percepcija koja može da deluje kao profesionalna deformacija. Otud onda često i ti momenti kada ti deluje ko da je skliznuo s koloseka pristojnosti i normalnosti... A opet, ne bi bio umetnik da tu pomerenu percepciju ne koristi u svrhu dobra i neke već umetnosti... što znači da je dovoljno čovek da razume i druge ljude, kao što i normalci sve to imaju u životu, samo što uz njega ide i to ekstra... Pa onda, kad se ti iznerviraš oko nečega, ili se povučeš u osamu ili isto prasneš na licu mesta ili se čuješ s nekim pa mu se izjadaš... A kad umetnik ima te svoje promene raspoloženja, onda to stvarno i deluje kao bezmalo vatromet (taštine...) Ne uzimati za ozbiljno, glumac mora da glumi. ;) :cool: p.s. ako ne, sačekaš ga iza ćoška da vidiš dal je izašao iz uloge.:cool::per:
 
Zvezdo, taj čovek je nasilan. Čini mi se da je prošle godine ( ili pretprošle ) imao sukob sa jednim rediteljem ili režiserom. Brujala je štampa o tom nasilnom ponašanju glumca.

Ako se sa nekima ne slažemo po pitanju politike, ili ne volimo istu vrstu muzike ili se posvađamo iz nekog razloga, to ne znači da treba da budemo nasilni.

Ukoliko je neko imao lepo mišljenje o ovom glumcu, žao mi je što sam srušila tu lepu sliku.

Ja nikada nisam upoznao nijednu poznatu ličnost, sretao sam par puta najpoznatije komičare iz mog rodnog grada, ali nisam osećao preveliku potrebu da popričam itd. Ja mogu samo da kažem da postoje neke poznate ličnosti samo od priča drugih osoba koje sam čuo, ponavljam, nikakav kontakt nisam imao ni sa kim ko je poznat. A vidim da niko nije naveo konkretno ime, da li je možda zabranjeno na forumu ili koji su razlozi?

Na potforumima "Politika" i na ostalim potforumima, nije zabranjeno spominjanje imena poznatih ličnosti.

Ne znam zašto ne pišem o kome se radi... Nekako mi je bezveze da spomenem to ime, pa da ga uporedim sa nekim drugim ljudima..

Može da ispadne da se mnogo hvalim, koga sve poznajem..a nije mi to namera.

***

Koliko samo razočaranje boli, nevažno da li se radi o poznatim osobama ili o osobama koje poznajemo i sa kojima smo bliski?
 
Upoznao sam Marka Hamila (Luke Skywalker).

Prvo mi je bio vizuelni utisak da je mnogo nizak i mator, ali toliko je okretan i zivahan da me odusevila energija, covek ima vise zivota u sebi nego 90% ovih danasnjih omladinaca.

Pa pricali smo 10 minuta, tako da nije ni mogao da me razocara, ali smo se dotakli politike na kratko i video sam da prezire Trampa, tako da je tu pobrao moje simpatije.

Nisam se razocarao, bas je cool lik :)
žešla!
 
Prilično je neodvojivo. Pre sam se na fejsu posvađao sa mojim možda omiljenim muzičarem, on me tu blokirao, i dugo nisam mogao da slušam njegovu muziku. Kasnije sam ipak ponovo počeo da to slušam, jer mi je njegova muzika, pesme, njegovo delo, jako drago, jako mi se dopada, ali on, kao privatna ličnost, sa njim imam problem, sujetan je. Tu baš treba jaka neka svesnost, da odvojiš njegov dar, od njegovog, u nekim stvarima, lošeg karaktera. Ali dar je od Boga, i zato gledam da gledam tu stranu, tako nekako to vidim.
ovo ste sada izmislili
 
Ja nikada nisam upoznao nijednu poznatu ličnost, sretao sam par puta najpoznatije komičare iz mog rodnog grada, ali nisam osećao preveliku potrebu da popričam itd. Ja mogu samo da kažem da postoje neke poznate ličnosti samo od priča drugih osoba koje sam čuo, ponavljam, nikakav kontakt nisam imao ni sa kim ko je poznat. A vidim da niko nije naveo konkretno ime, da li je možda zabranjeno na forumu ili koji su razlozi?
Vidjao sam poznate licnosti par puta ali nemam neka poznanstva, u mojem mestu poznati glumac ima kucu i vidjao sam ga par puta kada je dolazio.
 

Back
Top