Ravnopravnost polova

А зар су мушкарци и жене од Бога дати равноправни?

А зар нису? :p

Опет мешаш равноправност и једнакост! :dash:

Природа (Бог, како год) створила је људе различитима, (не једнакима!), али та различитост не даје за право ниједној друштвеној групи (мушкарцима, женама, црнцима, белцима, дебелима, мршавима, високима, нискима, плавоокима, црноокима, зеленоокима, ћелавима, чупавима, ћосавима, маљавима, здравима, болеснима....) да наметне своју биолошку датост као нешто што ће му обезбедити супериорност и доминацију у друштву, нити му даје за право да дискриминише и одузима права онима који су по Божијој вољи (биолошкој датости) рођени другачији од њега!!!! :rtfm:

Права су друштвена категорија, а не биолошка!:rtfm:
 
Изгледа да нам терминологије нису уједначене. Бог нас није дао једнакима, ни као јединке, било истог или раличитог пола, а ни као полове, па не можемо бити ни равноправни, можемо само имати једнаке шансе...

Па које је то право одузето женама данас, или јуче, у овој несрећној земљи Србији?
 
Ovde si napisao nesto drugo. Napisao si da to nije ravnopravnost

Изгледа да нам терминологије нису уједначене. Бог нас није дао једнакима, ни као јединке, било истог или раличитог пола, а ни као полове, па не можемо бити ни равноправни, можемо само имати једнаке шансе...

Па које је то право одузето женама данас, или јуче, у овој несрећној земљи Србији?
 
Ovde si napisao nesto drugo. Napisao si da to nije ravnopravnost

Па рецимо да сам прилагодио терминологију, а суштина је, као што видиш остала... Једнаке шансе, а никако једнакост, равноправност у смислу уједначених критеријума а не равноправност у смислу неких 50%-50% квота итд...
 
Ja mislim da je to nemoguce, jer u svakoj organizacionoj jedinici svijeta, pocev od porodice pa do vrha drzave, postoji glava koja ima vecu ulogu u odlucivanju. Ne kazem da treba tlaciti zene, vec mislim da svaki pol ima svoje poslove i da ih treba rijesavati. Muskarci treba da ratuju, cijepaju drva, zaradjuju dnevnice, daju muski primjer sinu, zene da kuvaju, peru, ciste. Mislim da bi opsti haos na svijetu zavladao kad bi svi radili sve poslove. Zamislite tu zbrku! Ako 16-godisnji sin hoce da izadje napolje, a otac kaze da ne moze, sin bi trebao slusati oca, jer ga je otac napravio i othranio, a ako sin misli da je dovoljno odrastao i sposaban da sam vodi svoj zivot, neka se odseli od kuce i neka pocne svoj zivot. Ako ne postoji glava koja ima vrhovnu moc odlucivanja, koja ce da komaduje, nastao bi totalni haos! Zamislite svijet u kome niko nikoga ne bi slusao, sve bi se raspalo za par dana. Zamislite porodicu bez glave porodice, sportske ekipe bez kapitena, stranke bez predsednika, drzave bez predsednika, crkve bez poglavara!
Nije tu rijec samo o pravima vec i on obavezama! Otac nije samo da naredjuje, vec da spasi porodicu od propasti u ovim teskim vremenima kad smo svi zaduzeni kod banaka, kao i da sve proba da od svojih naslednika stvori dobre ljude.

Хвала богу, не живимо више у 17том веку. Сада је живот такав да када би жена седела у кући и чистила а само муж радио, не би било довољно финансија. Сада и жена ради. Сада и жена отхрањује децу! Замисли! А то што јој је беба блејала девет месеци, и распала се на порођају, пуј пике, највећи посао је имао муж - да га направи. Алал вера! Врло високоуман посао.
 
..dok je zakon na mojoj strani mogu oni da umisljaju sta hoce


Благо теби.
А кад место тебе која си 10 пута способнија и комптентнија на радно место приме неког неспособног мушкарца зато што ћеш ти можда једног дана пожелети да останеш трудна - онда ћеш, претпостављам, сама отићи у Авганистан, срећна што у Србији постоји слово на папиру али не и истинска равноправност? :mrgreen:
 
Благо теби.
А кад место тебе која си 10 пута способнија и комптентнија на радно место приме неког неспособног мушкарца зато што ћеш ти можда једног дана пожелети да останеш трудна - онда ћеш, претпостављам, сама отићи у Авганистан, срећна што у Србији постоји слово на папиру али не и истинска равноправност? :mrgreen:

Hmmm... Kad bi i muskarci dobijali trudnicko odsustvo sa posla usled trudnoce njihove zene, onda bi postojale rezerve i oko njihovog uposljavanja, ako planiraju porodicu... :think:

Kako vam se cini (a mislim da se u nekim zemljama nesto slicno i primenjuje)?
 
..mene muskarci do sad nikad nisu ugrozavali a ove koje ugrozavaju mi lice na klinke:
- oteo mi je moju igracku vauuuuuuuuuuu
- vrati joj igracku
vrate joj igracku a ona opet - vauuuuuu gleda mi igracku
Ниси се сударила с њима поштено.
Пробај да се бавиш хирургијом у Србији.;)
Мораш бити три пута веће мушко од свих њих заједно да би то успела.
Да не причам о подсмевању, понижавању, о флоскулама како то није посао за жену (а жене су дупло боље мануелно од мушкараца)....а држе монопол у тој бранши....
 
Osim pred zakonom i kad je pravo glasa u pitanju , muskarci i zene nisu ravnopravni ni u jednom drugom slucaju .
Ne mozemo da dostignemo zene nikako .
Samo pojedinci u trenutcima napada egocentrije i egocentrije ega , imaju utisak da smo mi muskarci ravnopravni , a najtezi slucajevi , cak i da su nesto iznad .
 
... gde god da zivim od ugrozenih muskaraca me vise zabavljaju samo ugrozene zene


Погрешно постављаш ствари. Термине ''угрожени мушкарци'' и ''угрожене жене'' користиш у неком подругљивом, потцењивачком смислу, а ја ти говорим о реалности у Србији у којој се још увек 80% некретнина води на мушкарчево име, у којој још увек имовину родитеља наслеђују углавном мушка деца (''ћерка ће се удати''), у којој је још увек трипут већи број неписмених жена него мушкараца, у којој још увек у сиромашним породицама чешће школују мушку децу (''шта ће школа женском детету?''), у којој ће између двоје младих стручњака приближних квалификација увек бити на посао примљен мушкарац јер ће жена можда једног дана отићи на породиљско, у којој ће жена која остане трудна ладно и без пардона добити отказ од приватника, а после може годинама да се гања по судовима да доказује да је на папиру и по закону равноправна, али гањање по судовима не плаћа рачуне и не храни децу....и да ти не набрајам даље....

Живот на нету је веома леп....али није реалан.;)
Једнога дана ћеш се суочити и са стварним животом, ако не лично, онда ћеш барем имати прилике да заисата погледаш око себе и видиш ту равноправност са папира како функционише у стварном свету.
 

Back
Top