Ravnopravnost polova

ne vidim problem
tj ko je "kriv"?
da žele, te iste žene bi verovatno menjale svet u kome žive...
mislim, iluzorno je očekivati da se nešto promeni samo od sebe, a pogotovo da to učini neko grugi.
 
Mislim da je potreba zena da budu nezavisne od muuskaraca isforsirana i da u tom procesu ima previse nezeljenih derivata . Jednostavno , ta nezavisnost je precenjena . vise oduzima ,nego sto daje . Usled te nezavisnosti po svaku cenu video sam teske frustracije u mnogim drzavama na zapadu .
Nije vazno na koga se vode nekretnine . Ako stecene zajednickim stvaranjem .
S druge strane , koliko znam , gde god postoje brat i sestra kod nas imovina se deli po pola .
Bar ja ne znam za neki slucaj , da je Muskarac nasledio sve , a devojcica nista .
U stvari znam za jedan slucaj . Al to je kod nekih pprimitivaca k koji nisu violeli zeta .
I za jos jedan , gde je devojcica usla u neku sektu .

No nije vazno . Vazno je da urusavanja patrijahalnog drustva dovodi do nekih sasvim drugih nus pojava , zbog kojih i te kako pate i muskqarci i zene .

Sto se tice podele radnih mesta , na zalost , morfologija nes banalno odredjuje i tu ne moze niiko nista da uradi . Pogotovo ne poslodavac .
Fakat je da u celom svetu ima vise drvoseca muskaraca ,nego zena . takodje je cinjenica , da postoje tzv. muski i zenski poslovi . Svoko ko vodi preduzece zna za ovo i nece sigurno da dozvoli da se preduzece urusi zbog nekakve izmisljene ravnopravnosti polova po svaku cenu .
 
vd:
ne vidim problem
tj ko je "kriv"?
da žele, te iste žene bi verovatno menjale svet u kome žive...
mislim, iluzorno je očekivati da se nešto promeni samo od sebe, a pogotovo da to učini neko grugi.

Погрешно!
То није само проблем жена, најмање само проблем ТИХ жена које јесу дискриминисане, то је ДРУШТВЕНИ проблем, и целом друштву је у интересу да сви његови појединци и групе имају исте могућности за живот и услове....а да ли ће их и како ко искористити - то је већ на сваком појединцу!

А друштво не могу мењати појединци, најмање дискриминисани и маргинализовани појединци!
Ствари се мењају систематском едукацијом целе популације! :rtfm: МЕЊАЊЕ СВЕСТИ и мушкараца и жена је основ мењања односа друштва према овом проблему!

И инсиситрањем на доследној примени закона, не задовољавајући се само мртвим словом на папиру!!!! :rtfm:
 
Sto se tice podele radnih mesta , na zalost , morfologija nes banalno odredjuje i tu ne moze niiko nista da uradi . Pogotovo ne poslodavac .
Fakat je da u celom svetu ima vise drvoseca muskaraca ,nego zena . takodje je cinjenica , da postoje tzv. muski i zenski poslovi . Svoko ko vodi preduzece zna za ovo i nece sigurno da dozvoli da se preduzece urusi zbog nekakve izmisljene ravnopravnosti polova po svaku cenu

....Предузеће ће се урушити ако једна жена оде на породиљско???:eek:

....И псоле кажу како су ''жене размажене и неће да рађају''.....:dash:
 
Погрешно!
То није само проблем жена, најмање само проблем ТИХ жена које јесу дискриминисане, то је ДРУШТВЕНИ проблем, и целом друштву је у интересу да сви његови појединци и групе имају исте могућности за живот и услове....а да ли ће их и како ко искористити - то је већ на сваком појединцу!

А друштво не могу мењати појединци, најмање дискриминисани и маргинализовани појединци!
Ствари се мењају систематском едукацијом целе популације! :rtfm: МЕЊАЊЕ СВЕСТИ и мушкараца и жена је основ мењања односа друштва према овом проблему!

И инсиситрањем на доследној примени закона, не задовољавајући се само мртвим словом на папиру!!!! :rtfm:

:( Svest je jedini problem, ali...ni zemlje koje se smatraju "napredne" na tom polju, nisu promenile svest :sad2: a kamo li...brdoviti Balkan. Proci ce mnogo generacija dok (ako) se svest promeni.
:rumenko: Jos uvek vazi...jedna lasta ne cini prolece :rtfm:
 
drustveni okvir u kom zivimo dozvoljava i muskarcima i zenama da pobede u toj igri diskriminacije a to sto neki muskarci i zene to pravo ne koriste je njihova krivica...ne moze mene niko da diskriminise a da mu ja to nisam dozvolila

Не, није тако.
Управо ЗАКОНСКИ оквири прописују равноправност (никакво ''побеђивање'' ове или оне стране, није у питању никакав сукоб!!! :roll:), али ДРУШТВЕНИ оквири нису такви да обезбеђују једнаке услове за живот, рад и напредовање!!!
Друштвени оквири у Србији још увек су ограничени дубоким патријархализмом и предрасудама о родним улогама оба пола!!!:rtfm:

Као доказ ове тврдње могу послужити и бројни постови на овој теми где је жена доживљена као ниже биће, инфериорна у односу на мушкарца, биће чији је главни циљ постојања да кува, пере, пегла и задовољава мушкарца и да вечито живи у његовој сенци јер је, ''Бог тако одредио''....шио ми га Ђура.....:roll:
 
:( Svest je jedini problem, ali...ni zemlje koje se smatraju "napredne" na tom polju, nisu promenile svest :sad2: a kamo li...brdoviti Balkan. Proci ce mnogo generacija dok (ako) se svest promeni.
:rumenko: Jos uvek vazi...jedna lasta ne cini prolece :rtfm:

Наравно, свест друштва се не може променити у једној генерацији....али то не значи да треба да одустанемо од тога и да се задовољимо равноправношћу само на папиру!
 
....Предузеће ће се урушити ако једна жена оде на породиљско???:eek:

....И псоле кажу како су ''жене размажене и неће да рађају''.....:dash:

A gde sam ja to u opst pominjao porodiljsko . zaboga . Zasto mii tako sovinisticki trpas redi u usta , koje nisam izgovorio .
Zaboga milooga .

No , ko oce da bude realan i da kaze istinu , moze svasta da ocekuje .
Ili , drugim recma , ko govori sta hoce , mora da cuje i sta nece .

daklem , kad sam reko morfologija , dokazano je da muskarci lakse savladjuju teske fizicke poslovoe i bolje podmnose niske temperature napolju porilikom teskog fizickjg rada . Zaato je veci broj muskaraca medju Drvosecama i medju sumarima .
 
Наравно, свест друштва се не може променити у једној генерацији....али то не значи да треба да одустанемо од тога и да се задовољимо равноправношћу само на папиру!
:) Gde je zelja, tu su i dela, nazalost, samo se "diskutuje" (citaj, svadja), nista se samo od sebe nije dogodilo (niti ce), problem lezi u nama samima (dosta u "odgoju" i podneblju) a...kada se prate "rasprave", onda se dolazi do...ponavljanja istog (svako tupi svoje).
Svest i samo svest je...vodic. Samokritika nikada nije bila odlika indivudue homo sapiensa :sad2: A ta svest je u vecini mozgova...zamracena, nema...puno nade :rtfm:
 
daklem , kad sam reko morfologija , dokazano je da muskarci lakse savladjuju teske fizicke poslovoe i bolje podmnose niske temperature napolju porilikom teskog fizickjg rada . Zaato je veci broj muskaraca medju Drvosecama i medju sumarima .

...ali ne svi muskarci...neke zene su fizicki superiornije od nekih muskaraca...kad vec generalizujemo moglo bi i za zene da se kaze da su emotivno superiornije

...mislis li i da su lavovi superiorniji od lavica :)
 
Poslednja izmena:
...ali ne svi muskarci...neke zene su fizicki superiornije od nekih muskaraca...kad vec generalizujemo moglo bi i za zene da se kaze da su emotivno superiornije

...mislis li i da su lavovi superiorniji od lavica :)

Ja ne mislim da je iko supriorniji .
Znam, recimo d kad bi trebalo da su udje 30 km u Albaniju i da se otme neki albanac , radi ispitivanja u Beogradu ,m, nema tog ko bi na takav zadatak poslao Zenu. takodje znam da ko izvozi Voce iz Srbije nio zivi ne bi zaposlio muskarca da pravi finalni proizvod . U opste i ovde i svuda u svetu , takve poslove rade zene jer imaju mnogo istancaniji osecaj za fino i daleko su preciznije .
Nije u pitanju nikakve generalizacija . radi se o ogromnoj vecini . A evo ti jhedna ggeneralizacija , koju mozes proveriti lako , ma koliko se ne uklapa u kvazi moderne tokove . Muskarci ne mogu da rode dete .
Dokazano je da zene teze podnose rad na snajpeu u policijiskim jedinicama .
I tako dalje . Naravno da nisu svi muskarci jaci fizicki od sbvvih zena , al s druge strane , nisu ni sve zene kadre da rode dete .
Al to ne znaci da muskarci u glavnom nisu snazniji , kao ni da zene u glavnom mogu da rode dete .
 
A gde sam ja to u opst pominjao porodiljsko . zaboga . Zasto mii tako sovinisticki trpas redi u usta , koje nisam izgovorio .
Zaboga milooga .

No , ko oce da bude realan i da kaze istinu , moze svasta da ocekuje .
Ili , drugim recma , ko govori sta hoce , mora da cuje i sta nece .

daklem , kad sam reko morfologija , dokazano je da muskarci lakse savladjuju teske fizicke poslovoe i bolje podmnose niske temperature napolju porilikom teskog fizickjg rada . Zaato je veci broj muskaraca medju Drvosecama i medju sumarima .

ЈА сам га помињала као пример дискриминације жена на радном месту! А ти се си на то надовезао са ''...што се тиче радних места....'':confused:

Нико овде као пример дискриминације није помињао то што жене углавном не раде као дрвосече у Сибиру, нити то што мушкарци углавном не раде као педијатријске сестре и бабице.... Није ТО дискриминација! Дискриминација је када неко двоје имају исте квалификације и способности за рад а жена не буде примљена због тога што планира једног дана да има децу!!!! :rtfm:
 
Дискриминација је када неко двоје имају исте квалификације и способности за рад а жена не буде примљена због тога што планира једног дана да има децу!!!! :rtfm:
ako gledamo iz ugla poslodavca odsustvovanje sa posla je deo radne sposobnosti.
znam da je surovo ali i život je takav
 
ЈА сам га помињала као пример дискриминације жена на радном месту! А ти се си на то надовезао са ''...што се тиче радних места....'':confused:

Нико овде као пример дискриминације није помињао то што жене углавном не раде као дрвосече у Сибиру, нити то што мушкарци углавном не раде као педијатријске сестре и бабице.... Није ТО дискриминација! Дискриминација је када неко двоје имају исте квалификације и способности за рад а жена не буде примљена због тога што планира једног дана да има децу!!!! :rtfm:

To jeste diskriminacija i potpuno si u pravu . Ali opet , neismo isti , sto je najveca lepota u svemu . Svet je lep upravo zbog razlika izmedju muskaraca i zena .
E sad , da l je ova tame , kako sam razumeo posvecena razlikama izmedju polova i njihovoj neravnopravnosti , ili je vezana za primere neravnopravnog odnosa prema zenama u odnosu na muskarce , ali samo u unisex poslovima .
Stop se mene tice , svaka zena koja rodi troje dece , ne bi morala da radi nikad vise i imala bi dozivotnu penziju . Al mene niko ne pita .
 
...a nikita.. kad bi morali da biraju izmedju mene i nekih mojih drugova da obave taj zadatak mislim da bi se ipak odlucili za mene :D

To su obavcoli ipak profesionalci iz vojske i ruski dobrovoljci , a eto , nije bilo ni jedne zene .
Cak i Izraelska vojska , koja ima ogroman broj zena u svom sastavu , ne stavlja zene u ulogu snajperiste . A to nije fizivcki tesko .
tesko je na drugi nacin . Eto prave diskriminacije .
 

Back
Top