Ravnopravnost polova

Rudjer

Iskusan
Poruka
5.513
Ja mislim da je to nemoguce, jer u svakoj organizacionoj jedinici svijeta, pocev od porodice pa do vrha drzave, postoji glava koja ima vecu ulogu u odlucivanju. Ne kazem da treba tlaciti zene, vec mislim da svaki pol ima svoje poslove i da ih treba rijesavati. Muskarci treba da ratuju, cijepaju drva, zaradjuju dnevnice, daju muski primjer sinu, zene da kuvaju, peru, ciste. Mislim da bi opsti haos na svijetu zavladao kad bi svi radili sve poslove. Zamislite tu zbrku! Ako 16-godisnji sin hoce da izadje napolje, a otac kaze da ne moze, sin bi trebao slusati oca, jer ga je otac napravio i othranio, a ako sin misli da je dovoljno odrastao i sposaban da sam vodi svoj zivot, neka se odseli od kuce i neka pocne svoj zivot. Ako ne postoji glava koja ima vrhovnu moc odlucivanja, koja ce da komaduje, nastao bi totalni haos! Zamislite svijet u kome niko nikoga ne bi slusao, sve bi se raspalo za par dana. Zamislite porodicu bez glave porodice, sportske ekipe bez kapitena, stranke bez predsednika, drzave bez predsednika, crkve bez poglavara!
Nije tu rijec samo o pravima vec i on obavezama! Otac nije samo da naredjuje, vec da spasi porodicu od propasti u ovim teskim vremenima kad smo svi zaduzeni kod banaka, kao i da sve proba da od svojih naslednika stvori dobre ljude.
 
Ja mislim da je to nemoguce, jer u svakoj organizacionoj jedinici svijeta, pocev od porodice pa do vrha drzave, postoji glava koja ima vecu ulogu u odlucivanju. Ne kazem da treba tlaciti zene, vec mislim da svaki pol ima svoje poslove i da ih treba rijesavati. Muskarci treba da ratuju, cijepaju drva, zaradjuju dnevnice, daju muski primjer sinu, zene da kuvaju, peru, ciste. Mislim da bi opsti haos na svijetu zavladao kad bi svi radili sve poslove. Zamislite tu zbrku! Ako 16-godisnji sin hoce da izadje napolje, a otac kaze da ne moze, sin bi trebao slusati oca, jer ga je otac napravio i othranio, a ako sin misli da je dovoljno odrastao i sposaban da sam vodi svoj zivot, neka se odseli od kuce i neka pocne svoj zivot. Ako ne postoji glava koja ima vrhovnu moc odlucivanja, koja ce da komaduje, nastao bi totalni haos! Zamislite svijet u kome niko nikoga ne bi slusao, sve bi se raspalo za par dana. Zamislite porodicu bez glave porodice, sportske ekipe bez kapitena, stranke bez predsednika, drzave bez predsednika, crkve bez poglavara!
Nije tu rijec samo o pravima vec i on obavezama! Otac nije samo da naredjuje, vec da spasi porodicu od propasti u ovim teskim vremenima kad smo svi zaduzeni kod banaka, kao i da sve proba da od svojih naslednika stvori dobre ljude.

197-priruc.jpg


:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
:hahaha: Sledeca je toljaga :zcepanje:

A zasto glava mora biti muska? I kakve veze ima ravnopravnost polova sa odnosom oca i sina (oba muskog pola)?

To je bilo samo jedno poredjenje koje ide u prilog ovoj prici, a koja kaze da mora postojati glava, a cak i da postoji sin, on mora slusati stariju glavu, jer se mora znati neki red. Citava prica je o tome da je najstariji muskarac vodja i da ga svi trebaju slusati (naravo ako je on mentalno zdrav) i da ne moze zena biti iznad muskarca cak i ako je ona pametnija i sposobnija, jer ne moze biti vojnik iznad generala. Ako ona misli da ima neke dobre ideje, neka djeluje kao konstruktivka opozicija, ali ali toj zeni dozvolimo da vodi glavnu rijec, nastace haos, ne zbog toga sto je ona zena, vec zbog toga sto se rusi citava hijerhija koja postoji otkad je svijeta i nece se znazi ko kosi a ko vodu nosi.
 
;) Ovo bas pase u periodu...ranih pedesetih (mislim, proslog veka).
Nije uzalud poceta borba protiv tih "od pamtiveka" dogmi:mrgreen:, jer su...bile dobre :roll:
Naravno, u zemljama gde vlada Serijatski zakon, to je...ostalo. Jako vidljivo je znaci i danas u praksi, koliko je...pravilno. Eto, predhodna i moja generacija se borila za ovo sto danas imamo. Nije sve lepo i dobro, ali...je lepse i bolje od onog, sto bese i sto ti...zastupas :)
:neutral: Kada vec tvrdimo da smo superiornji, treba i u praksi...pokazati. Znam, nije lako...ali...kako je bilo zenama u proslosti :rumenko:, jako interesantno pitanje :cool:
;) Mozda pokusas i sa te strane...da pogledas ?! :rtfm::bye:
 
Naravno da mora postojati "glava" ali ta glava ne moze i ne mora biti glava za sve segmente zajednickog zivota.
Glava koja ume da zaradi, ustedi i pametno ulozi novac treba da bude glava koja vodi ne glavnu ali recimo vodecu rec u vezi finansija porodice bez obzira da li je muska ili zenska. Glava koja ume sa decom i kojoj uloga roditelja bolje lezi treba i mora biti presudna u vaspitanju bez obzira da li je muska ili zenska.
Zasto bi me nesposoban muz, recimo kockar i raspikuca vodio kroz zivot pravo u propast samo zbog toga sto je imao srecu ili nesrecu da se rodi kao musklarac? Smesno.
 
To je bilo samo jedno poredjenje koje ide u prilog ovoj prici, a koja kaze da mora postojati glava, a cak i da postoji sin, on mora slusati stariju glavu, jer se mora znati neki red. Citava prica je o tome da je najstariji muskarac vodja i da ga svi trebaju slusati (naravo ako je on mentalno zdrav) i da ne moze zena biti iznad muskarca cak i ako je ona pametnija i sposobnija, jer ne moze biti vojnik iznad generala. Ako ona misli da ima neke dobre ideje, neka djeluje kao konstruktivka opozicija, ali ali toj zeni dozvolimo da vodi glavnu rijec, nastace haos, ne zbog toga sto je ona zena, vec zbog toga sto se rusi citava hijerhija koja postoji otkad je svijeta i nece se znazi ko kosi a ko vodu nosi.

Zasto se muskarci plase pametnih i uspesnih zena? To ih frustrira (kastrira)?

Sta cemo sa matrijarhatom? Sta cemo sa drustvima u kojima se "odvajkada" smatralo da je zena ta koja je fizicki jaca, a muskarci - da su nezniji pol?

I, slazem se - zna se ko kosi, a ko vodu nosi!
1. Kosi onaj koji ima kosu i zna da je koristi, a vodu nosi onaj ko moze da potegne sa bunara do kuce jedno 5-10 l.
2. Kosi onaj koji ima travu u dvoristu koje ne odrzava gradsko zelenilo i nema kosacicu, a trava raste, pa raste... A vodu nose vodovodne cevi - pravo do cesme, a nadalje - svako "telce zna gde je vrelce"
 
baš originalna tema
ravnopravnost ne postoji nigde
polne uloge postoje
samo en znam jedino kako varjača čini ženuženom i cepanje drva muškarca muškarcem?

:tick: :klap:

Pa bice da je tako Bog rekao kad je stvarao coveka i necoveka (ups, zenu) po svom oblicju. Prvo je amputiro muskarcu rebarce sikiricom. Onda odusevljen pribeze samozadovoljstvu kad vide zenu koju nacini. E, onda gresna zena ode da jede jabuke s drveta (kad je krenula da halucinira od gladi, pa joj se pricini da vidi "zmiju" koja joj nesto govori). A onda dade i gladom djuvegiji da rucka. Kad se povratise od gladi, krenuse jos i da se oblace. To je vec u potpunosti razljutilo boga kome pade samozadovoljstvo na zemlju i krenu da se vuce i vuce, bez mogucnosti uzdizanja. Zato dade muskarcu sikiricu da sam napravi drugu zenu od sebe. No muskarac smlati drvo, ganjajuci zmiju koju spazi u podnozju drva. Zena uze stap da mu pripomogne (samo jedna sikirica), te krenu da mlati ne bi li umlatila zmiju. Behu ljuti na zmiju jer im napravi belaja. I to potraja... A zmija je redak zverka koji trci ko blesava (tolko brzo da joj se noge ne vide). I posle sve te gungule - osta muskarac sa sikiricom, zena sa zaobljenim stapom. Oko njih iscepana drva i pire od jabuka. I onda vide Bog sta mu se sprema i da od samozadovoljstva nista nema ako to dvoje manijaka ostanu da zive u njegovoj basti! Zato im dade sut kartu iz baste i pusti ih da prave haos na zemlji u njihovom pokusaju da naprave pecenu pitu od jabuka. Oni izidjose navrat-nanos, i kako se zatekose na zemlji (on sa sikiricom, ona sa oblim stapom) tako i ostase...

That's it.
 
Ja mislim da je to nemoguce, jer u svakoj organizacionoj jedinici svijeta, pocev od porodice pa do vrha drzave, postoji glava koja ima vecu ulogu u odlucivanju. Ne kazem da treba tlaciti zene, vec mislim da svaki pol ima svoje poslove i da ih treba rijesavati. Muskarci treba da ratuju, cijepaju drva, zaradjuju dnevnice, daju muski primjer sinu, zene da kuvaju, peru, ciste. Mislim da bi opsti haos na svijetu zavladao kad bi svi radili sve poslove. Zamislite tu zbrku! Ako 16-godisnji sin hoce da izadje napolje, a otac kaze da ne moze, sin bi trebao slusati oca, jer ga je otac napravio i othranio, a ako sin misli da je dovoljno odrastao i sposaban da sam vodi svoj zivot, neka se odseli od kuce i neka pocne svoj zivot. Ako ne postoji glava koja ima vrhovnu moc odlucivanja, koja ce da komaduje, nastao bi totalni haos! Zamislite svijet u kome niko nikoga ne bi slusao, sve bi se raspalo za par dana. Zamislite porodicu bez glave porodice, sportske ekipe bez kapitena, stranke bez predsednika, drzave bez predsednika, crkve bez poglavara!
Nije tu rijec samo o pravima vec i on obavezama! Otac nije samo da naredjuje, vec da spasi porodicu od propasti u ovim teskim vremenima kad smo svi zaduzeni kod banaka, kao i da sve proba da od svojih naslednika stvori dobre ljude.

Ne, nego ćete i ti žena da idete da radite od 08 do 16, a kad se vratite kući, ona će da kuva, pere sudove i veš, prostire, usisava, briše prašinu, riba WC šolju, hrani, pere i presvlači decu, a ti ćeš da čitaš knjige, gledaš TV i učiš sina da bude sportista i pravi muškarac, objašnjavaš mu ko je najbolji fudbaler, da mrzi Zvezdu i obožava Partizan (ili obrnuto), i druge teške poslove. Naravno, ko je ženi kriv što su tipični muški poslovi u gradu izumrli, poput cepanja drva, košenja sena, hranjenja marve, i drugih. Ona neka rinta, a ti ćeš da menjaš kanale i prezireš one što "pomažu" svojim ženama (čitaj: obične beskičmenjake). Ako se žena pobuni, počne da ti prebacuje što joj ne pomažeš, i ako napravi dreku, pravi muškarac bi tad trebalo da joj i šljisne jednu šamarčinu, inače se nervira noćima, jer "komšija Pera bi svoju dosad ubio, a ovoj mojoj i šamari smetaju". Ajde bre, nemoj ovde da promovišeš primitivizam. Ako ispadne frka na ulici, tad treba da pokažeš da si muško, to si sve vreme, ne moraš da to dokazuješ tako što ćeš biti sebičan i pustiti da slabiji pol radi sve u kući, što nije mali posao. Ako je ona nezaposlena, a ti zaposlen, e to je nešto drugo. U svakom slučaju - raspodela poslova. To i jeste ravnopravnost.
 
Ne, nego ćete i ti žena da idete da radite od 08 do 16, a kad se vratite kući, ona će da kuva, pere sudove i veš, prostire, usisava, briše prašinu, riba WC šolju, hrani, pere i presvlači decu, a ti ćeš da čitaš knjige, gledaš TV i učiš sina da bude sportista i pravi muškarac, objašnjavaš mu ko je najbolji fudbaler, da mrzi Zvezdu i obožava Partizan (ili obrnuto), i druge teške poslove. Naravno, ko je ženi kriv što su tipični muški poslovi u gradu izumrli, poput cepanja drva, košenja sena, hranjenja marve, i drugih. Ona neka rinta, a ti ćeš da menjaš kanale i prezireš one što "pomažu" svojim ženama (čitaj: obične beskičmenjake). Ako se žena pobuni, počne da ti prebacuje što joj ne pomažeš, i ako napravi dreku, pravi muškarac bi tad trebalo da joj i šljisne jednu šamarčinu, inače se nervira noćima, jer "komšija Pera bi svoju dosad ubio, a ovoj mojoj i šamari smetaju". Ajde bre, nemoj ovde da promovišeš primitivizam. Ako ispadne frka na ulici, tad treba da pokažeš da si muško, to si sve vreme, ne moraš da to dokazuješ tako što ćeš biti sebičan i pustiti da slabiji pol radi sve u kući, što nije mali posao. Ako je ona nezaposlena, a ti zaposlen, e to je nešto drugo. U svakom slučaju - raspodela poslova. To i jeste ravnopravnost.

Procitaj malo pazljivije moj tekst i vidjeces da ne vredjam zenu. Naravno da i muskarac treba da radi. Svaki covjek ima prava i obaveze.
 
Procitaj malo pazljivije moj tekst i vidjeces da ne vredjam zenu. Naravno da i muskarac treba da radi. Svaki covjek ima prava i obaveze.

Aj preciznije malo...koja prava i koje obaveze (zivot u gradu)...i cije je pravo da bude gazda...i jos bitnije...zasto?

P.S. Ili ti ne vredjas zenu, al bi samo da budes komandant, al ti tu vlast nekako ne priznaju, pa si doso ovde da se zalis?
 
Poslednja izmena:
Procitaj malo pazljivije moj tekst i vidjeces da ne vredjam zenu. Naravno da i muskarac treba da radi. Svaki covjek ima prava i obaveze.

vec mislim da svaki pol ima svoje poslove i da ih treba rijesavati. Muskarci treba da ratuju, cijepaju drva, zaradjuju dnevnice, daju muski primjer sinu, zene da kuvaju, peru, ciste.

Mislim da je Hulkov odgovor sasvim adekvatan.
A ti vredjas zenu samim tim sto je stavljas u podredjen polozaj nekoga kome treba tutor, vladar, komandant, sta li. Prvo i prvo - um caruje - cak i kad snaga popizdi, onaj ko je pametniji doakace onom ko je gluplji. Pamet takodje nikakve veze nema sa polnim organom. Stavise, veoma cesto su u obrnutoj srazmeri - sto veci primat polnog organa, to manji uticaj pameti.
 
Ne, nego ćete i ti žena da idete da radite od 08 do 16, a kad se vratite kući, ona će da kuva, pere sudove i veš, prostire, usisava, briše prašinu, riba WC šolju, hrani, pere i presvlači decu, a ti ćeš da čitaš knjige, gledaš TV i učiš sina da bude sportista i pravi muškarac, objašnjavaš mu ko je najbolji fudbaler, da mrzi Zvezdu i obožava Partizan (ili obrnuto), i druge teške poslove. Naravno, ko je ženi kriv što su tipični muški poslovi u gradu izumrli, poput cepanja drva, košenja sena, hranjenja marve, i drugih. Ona neka rinta, a ti ćeš da menjaš kanale i prezireš one što "pomažu" svojim ženama (čitaj: obične beskičmenjake). Ako se žena pobuni, počne da ti prebacuje što joj ne pomažeš, i ako napravi dreku, pravi muškarac bi tad trebalo da joj i šljisne jednu šamarčinu, inače se nervira noćima, jer "komšija Pera bi svoju dosad ubio, a ovoj mojoj i šamari smetaju". Ajde bre, nemoj ovde da promovišeš primitivizam. Ako ispadne frka na ulici, tad treba da pokažeš da si muško, to si sve vreme, ne moraš da to dokazuješ tako što ćeš biti sebičan i pustiti da slabiji pol radi sve u kući, što nije mali posao. Ako je ona nezaposlena, a ti zaposlen, e to je nešto drugo. U svakom slučaju - raspodela poslova. To i jeste ravnopravnost.



Ovo ovde je moj zivot, samo sto je moj sin navijao za Partizan (od kud mu to zlo, od koga li je to preslo :) ) i sto ja nikad ne prebacujem sto sve ali bas sve poslove obavljam sasvim sama.Odavno sam odustala od toga.
 
Toliko toga je napisano o "ravnopravnosti" muskarca i zene...

Odavno sam rekao: zene i muskarci ce biti ravnopravni onog momenta kada zene postanu prvaci sveta u sahu i boksu... (sirova snaga i strateska inteligencija)

I kada se izjednace u visini sa muskarcima.

Sve dok su zene nize - smesno govoriti o ravnopravnosti.

Zene govore rado o ravnopravnosti sve dok ne dodje neki problem: e onda se odjednom pretvore u "nezniji pol" kojem treba ciniti male paznje, kojem treba ustajati u autobusu, pridrzavati tesku korpu, skakati i otvarati vrata....(Nisu li to neki dvojni morali?)

Ko bi se usudio da razgovara o diskriminaciji zena kada se radi o plati....? A o ucinku kad pricamo? O bolovanjima, radnim mestima, biranju poslova...?

Ne moze zena istovremeno aspirirati da bude i lepa i privlacna i da isto tesko radi kao muskarac....Takvi primeri su izuzeci koji potvrdjuju neka druga pravila.

Bog je stvorio ovaj svet po nekim svojim merilima.

Ako verujemo u njega i postujemo ga, trebamo postovati i ta njegova merila.

A ne pokusavati da ih iz osnova menjamo za saku seksualnih sloboda. :cool:
 
Muškarci su mutirali u zadnje vreme. Posle sto godina su ukapirali šta je ženska pamet ili lukavstvo i počeli to da primenjuju.
Oni koji poseduju muževan izgled i žensku pamet, a ima ih, su božja kazna ili usud.
Zeznem se, opustim se, u muškom društvu, pomislim da su: džentlmeni, čojstveni, pravdoljubivi, dosledni, a ono sve suprotno od toga.
Ili 'ajde neka bude da lupam, prihvatam kritike i da mi se to kao nešto pričinjava.
 
Muškarci su mutirali u zadnje vreme. Posle sto godina su ukapirali šta je ženska pamet ili lukavstvo i počeli to da primenjuju.
Oni koji poseduju muževan izgled i žensku pamet, a ima ih, su božja kazna ili usud.
Zeznem se, opustim se, u muškom društvu, pomislim da su: džentlmeni, čojstveni, pravdoljubivi, dosledni, a ono sve suprotno od toga.
Ili 'ajde neka bude da lupam, prihvatam kritike i da mi se to kao nešto pričinjava.

Nisu mutirali, samo se ponasaju RAVNOPRAVNO...:D

Mozda su mutirali tako da je svaki dan sve vise homoseksualaca?

Ipak zene seku granu na kojoj sede :tease: , samo toga jos nisu svesne.

Postace svesne kada muskarce zamenu
...krastavci
 
Poslednja izmena:
Nisu mutirali, samo se ponasaju RAVNOPRAVNO...:D

Mozda su mutirali tako da je svaki dan sve vise homoseksualaca?

Ipak zene seku granu na kojoj sede :tease: , samo toga jos nisu svesne.

Postave svesne kada muskarce zamenu
...krastavci

Dobro Blajbi, ne čudime da si se ti javio. Znači i vi hoćete ravnopravnost. Ostaje vam još samo, da ne dižete frku kada se posečete da vam ne izađu creva.;)
 

Back
Top