Ravnopravnost polova

Ako se postavlja izbor: Starenje Populacije ili Zena Koja Zivi Kao u Saudi Arabiji (a zarad "mladje" populacije u zemlji) odmah cu da ti kazem da me bas zabole stikla za podmladjivanje populacije naustrb mojih licnih sloboda i prava. Mene je otac naucio da na sebe uvek gledam kao na ravnopravnu u odnosu muskarca i zene, prvenstveno on, pa tek onda majka.

Старење и смањивање популације је увек знак да нешто није у реду у самом друштву, ратови ове или оне врсте су увек узрок смањења популације, у нормалним временима и стањима позитиван природни прираштај је нешто што се подразумева.
Наравно, рат је могуће водити на много начина, а не само рат на физичком нивоу и средствима за физичку елиминацију људи.
Твоје лично право и слобода подразумевају и право да скочиш са 20-ог спрата, да конзумираш алкохол у великим количинама, да се трујеш цигаретама, али то не значи да је то нешто што је нормално или добро, мислим ако већ толико апсолутизујеш своје право на слободу и права..


I uopste ne vidim uzrocno poslednicnu vezu izmedju emancipacije zene i starenja populacije.

Што се тиче корелације између тзв. еманципације жене и старења популације, ти не желиш да видиш да је та веза јасна као дан, откада се почело са политиком тзв. еманципације жена, свуда где је она примењена последице су разарање породице изнутра, проблеми у васпитавању младих нараштаја, деликвенција код младих, негативан природни прираштај, и уопште промена нагоре... Намерно сам подвукао тзв. еманципација ,јер се не ради о правој еманципацији, већ о изазивању сукоба у основној ћелији друштва, породици...

U Srbiji populacija stari zato sto ljudi nemaju osnovne mogucnosti za zasnivanje porodice, ni u kom slucaju zbog zenskih prava i sloboda koje su u nas tek u povoju.
А како у једној Индији популација бележи огроман прираштај, а људи тамо раде и за долар дневно? Како ромска популација у Србији, која је међу најсиромашнијима овде, бележи велики природни прираштај. Не драга моја, то нема везе са финансијским могућностима које су већини само изговор, то има везе са овим о чему ја причам, са системом вредности.
Знам девојку којој не пада на памет ни да се уда (а камоли децу да рађа), има преко 30, а скупља паре да купи добар ауто и да крене у обилазак обале Европе, преко Хрватске, Италије, франсуцке азурне обале итд...


Primera radi, evo ovde mozes da procitas nesto prirodnom prirastaju u Nemackoj:http://www.bebac.com/index.php?show=...nt_newsID=2230

А ти можеш овде да прочиташ позадину приче о том природном прираштају:

Prvi put objavljeno - 54% novorodjene dece u Parizu - crnci

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=14001289

Nije tacno da zapad ima negativan prirodni prirastaj. Ima sasvim normalan, samo ne ekspazivan kao muslimanske zemlje. I da ponovim - vece slobode i prava zena nemaju ama bas nikakve veze sa natalitetom, pogotovo ne negativno uzrocne. Naprotiv.

Као што сам показао, када се мало загребе испод површине, види се колико је ситуација катастрофална..
 
Poslednja izmena:
Katastrofalna?
Šta je tu katastrofalno što jedna devojka koju znaš neće decu ili što milion devojaka koje ne znaš neće da rađaju neprekidno od 14 do smrti, kao siromašne Romkinje?
Smanjiće se broj Srpčadi? Nestaće Nemaca? Pa šta?
I kakve veze ima rasna struktura novorođenčadi u Parizu sa celom pričom?
 
Старење и смањивање популације је увек знак да нешто није у реду у самом друштву, ратови ове или оне врсте су увек узрок смањења популације, у нормалним временима и стањима позитиван природни прираштај је нешто што се подразумева.
Наравно, рат је могуће водити на много начина, а не само рат на физичком нивоу и средствима за физичку елиминацију људи.
Твоје лично право и слобода подразумевају и право да скочиш са 20-ог спрата, да конзумираш алкохол у великим количинама, да се трујеш цигаретама, али то не значи да је то нешто што је нормално или добро, мислим ако већ толико апсолутизујеш своје право на слободу и права..
:lol: Smesno. Na globalnom nivou ne da ne dolazi do smanjenja prirastaja, nego se mnozimo kao skakavci. Na lokalnom nivou (u Srbiji) smanjen prirastaj jeste indikator nesredjene drzave i drustva - ali prvenstveno na ekonomskom planu. Doduse i na nivou licnih sloboda i prava u smislu njihove maksimalne limitiranosti. U svakom pogledu, ne samo kada govorimo o zenskoj emancipaciji. To i slepac moze da vidi.
I tvoje licno pravo podrazumeva da sa svojom zenom napravis 25toro dece. Ali podrazumeva i obavezu da tu decu hranis i oblacis. Pa izvoli i radi na prirastaju umesto sto shtrikas po tastaturi bolje nego bilo koja zena ovde :lol:

Што се тиче корелације између тзв. еманципације жене и старења популације, ти не желиш да видиш да је та веза јасна као дан, откада се почело са политиком тзв. еманципације жена, свуда где је она примењена последице су разарање породице изнутра, проблеми у васпитавању младих нараштаја, деликвенција код младих, негативан природни прираштај, и уопште промена нагоре... Намерно сам подвукао тзв. еманципација ,јер се не ради о правој еманципацији, већ о изазивању сукоба у основној ћелији друштва, породици

Sukoba kazes, a? Vidi, ako je sukob oko toga sto ja necu, zato sto sam se rodila kao ljudsko bice zenskog pola, da mi neko ko je bioloskom igrom kombinacije xy hromozoma dobio ****** medju nogama, "udara sakom o sto", "komanduje", i bude domacin tako sto ce od mene da zahteva da se "posvecujem porodici" bez obzira na to da li ja to zelim ili ne, bez obzira na moja interesovanja, mogucnosti, inteligenciju, sposobnosti itd. itd. zato jer je to "prirodno", a sve drugo nije nego izaziva sukob u osnovnoj celiji drustva (!?) - onda imamo sukob i imacemo ga do kraja sveta sto se mene barem tice. Smatram da osnovnoj celiji drustva nece nista da fali i ako zena radi, uci, privredjuje, ima hobi, pise naucne radove, i svasta nesto osim sto se posvecuje porodici. Odnosno da je savrseno normalno da ta celija prihvati da zena ima zivot i van porodice, hvala lepo.


А како у једној Индији популација бележи огроман прираштај, а људи тамо раде и за долар дневно? Како ромска популација у Србији, која је међу најсиромашнијима овде, бележи велики природни прираштај. Не драга моја, то нема везе са финансијским могућностима које су већини само изговор, то има везе са овим о чему ја причам, са системом вредности.
Знам девојку којој не пада на памет ни да се уда (а камоли децу да рађа), има преко 30, а скупља паре да купи добар ауто и да крене у обилазак обале Европе, преко Хрватске, Италије, франсуцке азурне обале итд...

Ako ti bato 'oces da zivis kao sto zive Indijci, ili Romi, samo napred. Ja ne bih hvala, a jos manje bi da moja deca tako zive. Ili bilo cija deca, kad smo kod toga. Uzgred, izguglaj i stopu mortaliteta dece i novorodjencadi u Indiji npr, posto za Rome ne verujem da postoji statisticki podatak.

А ти можеш овде да прочиташ позадину приче о том природном прираштају:

Prvi put objavljeno - 54% novorodjene dece u Parizu - crnci
Као што сам показао, када се мало загребе испод површине, види се колико је ситуација катастрофална..

Pa sta ako su crnci? Imas nesto i protiv crnaca?

Domacine, jedino sto je katastrofalno u celoj prici su tvoji zadrti, reakcionarni i nazadni stavovi o....svemu. Aj zdravo.
 
Katastrofalna?
Šta je tu katastrofalno što jedna devojka koju znaš neće decu ili što milion devojaka koje ne znaš neće da rađaju neprekidno od 14 do smrti, kao siromašne Romkinje?
Smanjiće se broj Srpčadi? Nestaće Nemaca? Pa šta?
I kakve veze ima rasna struktura novorođenčadi u Parizu sa celom pričom?

Дај мало прати радњу фабуле...
Катастрофално је то што Французи у својој земљи постају мањина, управо захваљујући наопако схваћеној еманципацији жена.
Елем, прича није баш једноставна, али поента је да је пре више деценија наталитет у Француској, а и у другим земљама западне Европе био задовољавајућ, и што је још важније да је пратио економски успон тих земаља, тј. да су потребе за радном снагом које су се јављале као резултат економског успона биле задовољаване из природног прираштаја становништва.
А онда је почела акција пропагирања феминистичких идеја (између осталог), и врло брзо је друштво почело да се урушава изнутра, а да нације и појединци тога нису били ни свесни, већина није ни данас тога свесна.
Број младих и радно способних људи није био довољан да подмири потребе растуће економије, па је држава била приморана да их увози оданде где их је било.
И дошли су, са другачијим назорима, другачијом цивилизацијом и погледом на свет, и ено, мењају етничку слику држава, маторци остављају све туђој деци, јер своју нису гајили...

Ми имамо сличан пример, засад на делу територије...
 
Smesno. Na globalnom nivou ne da ne dolazi do smanjenja prirastaja, nego se mnozimo kao skakavci. Na lokalnom nivou (u Srbiji) smanjen prirastaj jeste indikator nesredjene drzave i drustva - ali prvenstveno na ekonomskom planu. Doduse i na nivou licnih sloboda i prava u smislu njihove maksimalne limitiranosti. U svakom pogledu, ne samo kada govorimo o zenskoj emancipaciji. To i slepac moze da vidi.
I tvoje licno pravo podrazumeva da sa svojom zenom napravis 25toro dece. Ali podrazumeva i obavezu da tu decu hranis i oblacis. Pa izvoli i radi na prirastaju umesto sto shtrikas po tastaturi bolje nego bilo koja zena ovde

Е знаш как оме заболе за глобални ниво. Ако си толика глобалисткиња, иди па живи у Африци, али буди спремна да ти без анестезије уклоне клиторис, :sad2::rumenko:.
И о којој то економској компоненти овде причаш, ако се зна да се експлозија наталитета дешава баш у најсиромашнијим земљама?
Ја имам двоје деце, а ти?

Sukoba kazes, a? Vidi, ako je sukob oko toga sto ja necu, zato sto sam se rodila kao ljudsko bice zenskog pola, da mi neko ko je bioloskom igrom kombinacije xy hromozoma dobio ****** medju nogama, "udara sakom o sto", "komanduje", i bude domacin tako sto ce od mene da zahteva da se "posvecujem porodici" bez obzira na to da li ja to zelim ili ne, bez obzira na moja interesovanja, mogucnosti, inteligenciju, sposobnosti itd. itd. zato jer je to "prirodno", a sve drugo nije nego izaziva sukob u osnovnoj celiji drustva (!?) - onda imamo sukob i imacemo ga do kraja sveta sto se mene barem tice. Smatram da osnovnoj celiji drustva nece nista da fali i ako zena radi, uci, privredjuje, ima hobi, pise naucne radove, i svasta nesto osim sto se posvecuje porodici. Odnosno da je savrseno normalno da ta celija prihvati da zena ima zivot i van porodice, hvala lepo.
У јака нам је та наука код нас, види се.. Иди бре... Чуј молим те, хоби, наука, да и ти можда не планираш да скупиш лову, купиш ауто од 20000 евра, па на пут око света, па да се вратиш кад напуниш 45?

Ako ti bato 'oces da zivis kao sto zive Indijci, ili Romi, samo napred. Ja ne bih hvala, a jos manje bi da moja deca tako zive. Ili bilo cija deca, kad smo kod toga. Uzgred, izguglaj i stopu mortaliteta dece i novorodjencadi u Indiji npr, posto za Rome ne verujem da postoji statisticki podatak.
Па ти си устврдила да за наталитет треба много материјалних могућности, а не ја...

Pa sta ako su crnci? Imas nesto i protiv crnaca?

Domacine, jedino sto je katastrofalno u celoj prici su tvoji zadrti, reakcionarni i nazadni stavovi o....svemu. Aj zdravo.

Нека хвала, више волим да се бавим својом него туђом децом, и на нивоу своје породице, и на нивоу државе. А ти ако више волиш црнце, твоја ствар, можда имаш и разлога за то :rumenko:
Иначе, тако смо до пре 30 год. причали и за Шиптаре, оно, братство и јединство, сви смо наши, па сад лупамо главом о зид :dash:
 
Poslednja izmena:
Za tvoju informaciju, pocetak emancipacije zena i formulacije zenskih sloboda u Francuskoj pocelo za vreme Francuske revolucije (1789-95 http://www.zenskestudie.edu.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=41)

Naseljavanje Francuske emigrantima iz francuskih kolonija u Africi (Tunis, Maroko, Francuske marke u Kini, Levant, Indokina, Senegal, Reunion, Guadalupe, Cote D Ajvori, Madagaskar, Memel) pocelo je otprilike u vreme kada su Francuzi dali nezavisnost kolonijama i omogucili nesmetano doseljavanje stanovnika bivsih kolonija u Francusku. Tako je doslo do velikog priliva crnackog i muslimanskog zivlja...ostalo je istorija.

Ovaj poslednji post nema potrebe komentarisati. Sam si sve lepo rekao o sebi.
 
Па шта мислиш зашто су омогућили несметано досељавање имиграната у Француску, зашто нису то мало ограничили, забранили, итд?

А после француске револуциеј жене су добиле право гласа, учешћа у јавном животу, и то је сасвим оправдано, средњи век је био доба ропства жена, али данас се иде у нешто сасвим ненормално и протиприродно...
Иначе, хришћани су дуго дебатовали о постојању душе код жене, па мислим негде у 4. или 5. веку ипак изгласали да и жене имају душу.
Ислам ни дан данас не признаје постојање душе код жене, е то се зове идиотизам и неравноправност, уствари неравноправност је слаба реч...
 
Poslednja izmena:
Šta je bolje?

Držati ženu obespravljenu, bez prava na izražavanje mišljenja, bez poseda nad sopstvenim telom, vremenom...i tako zarobljenu je tretirati ko mašinu za štancovanje dece (koja su "kulturna", "vaspitana", to može amo reći onaj ko nije svestan da je porodica kao takva uvek bila problematična, jer dokle god je jedan član unižen, nema tu harmonije, sve se vrši na silu).. i pošto to "funkcioniše", ajd da opet malo pritegnemo okove i da popljujemo emancipaciju...

Ili - druga varijanta - doživeti ženu kao ljudsko biće koje ima prava na svoje želje, na vlasništvo nad svojim telom, koja ima prava da se obrazuje, i da joj jedina sfera zanimanja ne budu umazane pelene?

Ako takav svet kakav je ne može da funkcioniše ako žena nije porobljena, onda takav svet i ne treba da postoji - potrebna je ooogromna rekonstrukcija !!!!

I da me ne shvatite pogrešno, nemam ja ništa protiv domaćica; i vođenje domaćinstva može biti lep i kreativan posao, ali poenta je da treba žena voljno da vrši taj posao, a ne zato što će muž-pater familijas da joj pukne šamarčinu ako ne podgreje supu na vreme, dakle, iz prinude ).

I hvala Bogu što se točak vremena nezaustavljivo okreće, no nadam se da to neće biti kretanje unazad, u mrak srednjeg veka, kad je "sve funkcionisalo", kad se "znalo ko kosi, a ko vodu nosi"...ali po koju cenu??
 
Дај мало прати радњу фабуле...
Катастрофално је то што Французи у својој земљи постају мањина, управо захваљујући наопако схваћеној еманципацији жена.
Елем, прича није баш једноставна, али поента је да је пре више деценија наталитет у Француској, а и у другим земљама западне Европе био задовољавајућ, и што је још важније да је пратио економски успон тих земаља, тј. да су потребе за радном снагом које су се јављале као резултат економског успона биле задовољаване из природног прираштаја становништва.
А онда је почела акција пропагирања феминистичких идеја (између осталог), и врло брзо је друштво почело да се урушава изнутра, а да нације и појединци тога нису били ни свесни, већина није ни данас тога свесна.
Број младих и радно способних људи није био довољан да подмири потребе растуће економије, па је држава била приморана да их увози оданде где их је било.
И дошли су, са другачијим назорима, другачијом цивилизацијом и погледом на свет, и ено, мењају етничку слику држава, маторци остављају све туђој деци, јер своју нису гајили...

Ми имамо сличан пример, засад на делу територије...

Zanimljivo....samo što je "uvoz radne snage" iz očigledno kulturno i moralno neprihvatljivih sredina počeo mnogo pre ženske emancipacije i na njemu tj. neplaćenom radu i preprodaji te "radne snage" je baziran ekonomski uspon.

Ali nema veze, žmurićemo na to, žmurićemo i na činjenicu da je menjanje etničke slike država prilično uobičajena stvar u istoriji sveta. I ti Francuzi, za čiji se etnički opstanak toliko brineš, su nastali kad su lokalno stanovništvo pokorili totalni divljaci, mnogo veći od ovih kojih se ti danas gnušaš. Žmurićemo i na činjenicu da je ženska emancipacija upravo donela povećanje broja radne snage. Žmurićemo i na tvoje prilično gadne rasističke i šovinističke stavove i za sve ćemo da okrivimo žene i njihovu borbu za ravnopravnost.

Znači, nije problem samo negativan ili mali prirodni priraštaj u jednom društvu, već i to da ga treba povećati isključivo u okviru jedne etničke grupe za koju TI smatraš da treba da ostane dominantna, a sve to kroz žensko odricanje od ravnopravnosti. Preslatko.

Kad je već tolika frka, i kad je već situacija "katastrofalna", što se ti lično, a i muškarci uopšte, ne odrekneš svojih prava na rad, obrazovanje, izbor zanimanja i sve ostalo i ne poturiš se za opstanak svete etničke grupe? Onako, kao ona siromašna Romkinja?
:D

I ja sam završila ovu priču, postalo je gadno i otužno.
 
Znači, nije problem samo negativan ili mali prirodni priraštaj u jednom društvu, već i to da ga treba povećati isključivo u okviru jedne etničke grupe za koju TI smatraš da treba da ostane dominantna, a sve to kroz žensko odricanje od ravnopravnosti. Preslatko

Довољно је само прочитати ово, па видети твоју ирационалност. Па наравно да ја ја бринем пре свега о својој породици, па о свом народу и држави која се ето случајно зове Србија јер су је замисли, изградили Срби, ваљда се зато тако и зове.
Е онда иде једно 50 празних места, па тек онда брига о глобалним стварима...
А ако ти сматраш да не треба да продужиш себе и своје гене на један једини могући начин, и ако сматраш да твоја етничка група не треба да остане доминантна у земљи коју су стварали твоји преци припадници исте те етничке групе, онда је јасно да си ненормална...
 
:lol:
Za nekog ko
брине пре свега о својој породици, па о свом народу и држави која се ето случајно зове Србија јер су је замисли, изградили Срби, ваљда се зато тако и зове.
Е онда иде једно 50 празних места, па тек онда брига о глобалним стварима

mnogo se pozivas na inostrane primere u dokazivanju svojih...hm...teza :lol:
 
A jesi ti cuo da "samo mali duhovi razlikuju tuđe i svoje. Velikodušan čovek vidi čitav svet kao svoju porodicu."
Ne znam u koju kategoriju tebe svrstati...

Ајдеее? А јел имаш ти нешто своје можда? Ауто, стан, кућу, лову? Ајде ми поклони све то ако већ не разликујеш своје и туђе...
Или барем раздели добровољно...
 
Довољно је само прочитати ово, па видети твоју ирационалност. Па наравно да ја ја бринем пре свега о својој породици, па о свом народу и држави која се ето случајно зове Србија јер су је замисли, изградили Срби, ваљда се зато тако и зове.
Е онда иде једно 50 празних места, па тек онда брига о глобалним стварима...
Mnogo je lepo i lako brinuti o svim tim velikim i uzvišenim idejama preko tuđe grbače.

А ако ти сматраш да не треба да продужиш себе и своје гене на један једини могући начин, и ако сматраш да твоја етничка група не треба да остане доминантна у земљи коју су стварали твоји преци припадници исте те етничке групе, онда је јасно да си ненормална...

Ok, ja sam u onom prizemnom fazonu da rađam jer želim decu, a ne zarad dominacije etničke grupe. Ako ne budem mogla da "produžim svoje gene na jedini mogući način", zamisli, usvojiću. I prizemno će me boleti štikla za etničku grupu deteta i da li će neka opterećena dileja na nekom forumu da prokomentariše da nešto "ostavljam tuđoj deci".

Odricanje od prava na rad, obrazovanje, i sopstvene izbore u životu zarad dominacije etničke grupe i u čast precima - može, ali kada muški deo populacije pokaže primer. To je onaj deo koji si ignorisao.
Kad je već tolika frka, i kad je već situacija "katastrofalna", što se ti lično, a i muškarci uopšte, ne odrekneš svojih prava na rad, obrazovanje, izbor zanimanja i sve ostalo i ne poturiš se za opstanak svete etničke grupe? Onako, kao ona siromašna Romkinja?
Uzmi ti lepo svoj u ruku pa mlati po trnju, pa onda nekome deli lekcije o žrtvovanju zarad viših ciljeva.
 
Причала си о томе да човечанство напредује, да се одвија друштвена еволуција и напредак, итд...

Ја сам те питао да ли је напредак кад популација стари, и кад друштвени систем због тога пропада....

На то ми ти одговараш да популација никад није била млађа...

И онда ти ја одговорим да мораш да се одлучиш да ли посматраш друштва и земље у којима је жена у ропском положају, и рађа по 15-оро деце, или посматрамо Србију и њено окружење.
По мени, тим изненадним посматрањем на глобалном нивоу си помешала бабе и жабе, и то намерно...

А што се власти тиче, па зар ниси ти помињала "мушку предодређеност да влада женом"?

Бодловано: ЈАААА????? :eek:

Ја управо цитирах постове са којима полемишем а који су изнели такав став. Дакле, не спомињем ЈА то, него само коментаришем туђе постове који говоре о томе. :rtfm:

А ти се договори већ једном: причамо ли о положају жене у Србији данас (врло уски друштвени оквири ограничени одређеном културом, економском ситуацијом и друштвеним тренутком) или говоримо о биолошкој супериорности једног пола над другим????
Ако су мушкарци као пол супериорни у односу на жене и ако жене због тога не треба да имају иста права у друштву - какве везе има да ли је у питању Србија, Туркменистан, Швајцарска или Обала Слоноваче?
 
А ти се договори већ једном: причамо ли о положају жене у Србији данас (врло уски друштвени оквири ограничени одређеном културом, економском ситуацијом и друштвеним тренутком) или говоримо о биолошкој супериорности једног пола над другим????
Ако су мушкарци као пол супериорни у односу на жене и ако жене због тога не треба да имају иста права у друштву - какве везе има да ли је у питању Србија, Туркменистан, Швајцарска или Обала Слоноваче?

Па тешко се овде договорити, а зашто не бисмо причали и о једном и о другом?
 
Биолошке одлике немају везе са равноправношћу и положајем у друштву??

:eek:

КОМ друштву? :confused:

Говоримо ли о културолошким или биолошким појавама?

Културолошки - да! У неким друштвима (апартхејд, нацизам, радикални ислам....) имају.:(
Али, поновићу, није ми тешко - овде, у цитираним постовима, не говори се о схватањима у оквирима одређене културе, него о биолошкој, ''природној'', ОД БОГА ДАТОЈ, инфериорности жене у односу на мушкарца!!!! :rtfm::rtfm::rtfm:
А тај накарадни став управо и служи многим друштвеним олигарихјама да би наметнуле женама подређену улогу у друштву! :rtfm:
 

Back
Top