"Ратко Младић, трагични херој"

nesha taxista:
Kao nije se pljačkalo i ubijalo? Opasna je zabluda da se pljačkaši i ubice ograničavaju samo na druge narode. Kao, patriote su. Evo juče osuđeni neki baš takvi. Kad ponestane Muslimana i Hrvata, dobri su i Srbi.
A genijalnost je bila takva da bi da nije rat zaustavljen Dejtonom i RS nestala. Banjaluka je bila pred padom, jesi li zaboravio? Lako je bilo dok Alijini nisu imali ništa, ali kad su se opskrbili (između ostalog i zahvaljujući isporukama nekih ovdašnjih ''patriota''), krenulo je naopako.

Mislio sam da baš i nije bilo mnogo toga za ukrasti u Srebrenici, a imali smo i važnija posla tih dana....

OK za BanjaLuku....Ratko je znao da je teško odbranjiv deo i zapadno od koridora....sa tri strane okružen neprijateljima..
Kada još dodaš svojevremena prepucavanja između Pala i BanjaLuke....taman da je i pala, RS bi i dalje postojala
 
fosilvaso:
Mislio sam da baš i nije bilo mnogo toga za ukrasti u Srebrenici, a imali smo i važnija posla tih dana....
Ja upravo i govorim da je bilo važnijeg posla. Pošto su Naser Orić i ekipa uglavnom mnogo pre toga pobili ili najurili ono Srba što je ostalo u Srebrenici, ne stoji priča da se to radilo zbog nekakve zaštite. Osim toga, kad pobiješ toliko ljudi odjednom da to postane simbol zločina niko tvoju priču o zaštiti neće uzeti za ozbiljno. Samo je navučen bes stranaca zbog napada na zaštićenu zonu UN sa svim posledicama koje su usledile. Znači jasno je da u vojnom smislu govoreći tu nikakvog posebnog dobitka nije bilo, a gubitak na zapadu je bio mnogo veći. Da ne govorim o šteti nanetoj ugledu ove zemlje i naroda.
fosilvaso:
OK za BanjaLuku....Ratko je znao da je teško odbranjiv deo i zapadno od koridora....sa tri strane okružen neprijateljima..
Kada još dodaš svojevremena prepucavanja između Pala i BanjaLuke....taman da je i pala, RS bi i dalje postojala
Ne bi, bila je u priličnom rasulu. Možda eventualno Semberija, a i to je pitanje, kad te pritera uz duboku reku, gadno je. Manjak ljudstva VRS je i inače bio hroničan problem od samog početka, a kad je oko Banjaluke krenulo naopako, sve je ličilo kao u predvečerje ''Oluje''.
 
Hrc2007:
Neshoo!! ti si jedan od pravih ovdje ....citam malo tvoje post-ove ti si pravi Srbin i domoljub( da ne zamjerite ne znam kak se to kaze-pise na vasem Srpskom)...dao bog Vama Srbima da se rijesite takvih kao sto je onaj Jerry...

Еј, госпон Хрц-клоне, ма шта ми наприча, човече, велиш "да се решимо Џерија", је л' и "таквих као што је он"??? Па ко ће нам онда остати? Можда такви као што си ти? А имаш ли неки "приједлог" како то да се обави - па да после у Србији остану само "домољуби", неку "олујицу" или "бљескић" или можда неки "јасеновчић"???


 
eremita:
Еј, госпон Хрц-клоне, ма шта ми наприча, човече, велиш "да се решимо Џерија", је л' и "таквих као што је он"??? Па ко ће нам онда остати? Можда такви као што си ти? А имаш ли неки "приједлог" како то да се обави - па да после у Србији остану само "домољуби", неку "олујицу" или "бљескић" или можда неки "јасеновчић"???



Bacio si ga u dilemu: U Oluji i Bljesku su nahebali obični Srbi, u Jasenovcu uglavnom komunjare i partizani, te istina i dosta Srba, ali samo kao odmazda za ubijene nemačke vojnike, a ne zato što su bili Srbi....
 
corax.gif
 
fosilvaso:
Ovo o manjku je valjda pročitao i onaj što pljuje po Ratku jer nije pomogao RSK....
Pa ja sam to i napisao, nisi pratio. zato sam i rekao da je s ljudstvom se moralo pažljivo baratati. A podsetio bih i da je 1994. napravljen i sporazum između RS i RSK o solidarnoj odbrani bilo koja od njih da bude napadnuta. Ako se to nije stvarno htelo, ili se smatralo neizvodljivim, onda je to trebalo lepo reći sirotom Martiću, koji je očito na to računao i zato onako oholo odbio Z4. ''Oluja'' sa svim posledicama po srpski narod tamo je dakle mogla biti izbegnuta. :idea:
 
nesha taxista:
Pa ja sam to i napisao, nisi pratio. zato sam i rekao da je s ljudstvom se moralo pažljivo baratati. A podsetio bih i da je 1994. napravljen i sporazum između RS i RSK o solidarnoj odbrani bilo koja od njih da bude napadnuta. Ako se to nije stvarno htelo, ili se smatralo neizvodljivim, onda je to trebalo lepo reći sirotom Martiću, koji je očito na to računao i zato onako oholo odbio Z4. ''Oluja'' sa svim posledicama po srpski narod tamo je dakle mogla biti izbegnuta. :idea:

A ko je inicijator i potpisnik toga sporazuma? Šta se motalo u glavi autora toga?
Ekonomski gledano, da su Krajišnici i ostali u RH, tanko bi danas srali.....pa RH i bez njih ima preko 300 000 nezaposlenih, 20 procenata stanovnika je na rubu ili ispod praga siromaštva itd....
 
alergicna:
Taj "general" je ZLOCHINAC i njegov "brat" Karadzic isto
Republike Shumske ce bitidok ne sidjete sa drveta a Hag... pa naravno za njih bez vize pa sad, zjv ili ne .....sve jedno

Nema većih majmuna od Srba u Srbiji kada dozvoljavaju da ih Haaahahahag zahebava radi državljana BiH. Dozvolili ste da odvoje BiH, a jedete *ovna kao da je to ista država...
 
....dobar dan svima!!......rodoljubi-domoljubi,fasisti-komunisti-svi su oni isti......evo ja opet kazem za dobrobit Srpskog naroda....trebali ste prihvatiti ono sto je medjunarodna zajednica predlagala za Kosovo...(pismo,jezik,policiju,--na albanskom-- da se nemora sluziti vojska,itd..)mi smo to isto davali ljudima u Tzv.krajini......ali njhov tzv."ponos" to nije dopustio..i desilo se sto se desilo.... ljudi se demokratski odlucili da se isele...samo sto Kosovari nemaju gdje da se isele...moraju ostati gdje jesu...ponudite vi njima ponovo.....pismo na albanskom,jezik,da imaju svoju policiju....i vidjet cete da ce Vam to medjunarodna zajednica opravdati i dati jos novca eeeeeeeej bit ce love...a kosovari ce opet ostati kod Vas..ucite na tudjim greskama....mi smo nasim sugradjanima pravoslavne vjeroispovjesti pruzili ruku pomirenja..evo vracaju se ljudi u svoje (nove,obnovljene kuce), sabor je doneo odluku o opcem oprostu-aboliciji, budite veliki kao mi Hrvati i oprostite Kosovarima....budite velikodusni,...
 
Hrc2007:
....dobar dan svima!!......rodoljubi-domoljubi,fasisti-komunisti-svi su oni isti......evo ja opet kazem za dobrobit Srpskog naroda....trebali ste prihvatiti ono sto je medjunarodna zajednica predlagala za Kosovo...(pismo,jezik,policiju,--na albanskom-- da se nemora sluziti vojska,itd..)mi smo to isto davali ljudima u Tzv.krajini......ali njhov tzv."ponos" to nije dopustio..i desilo se sto se desilo.... ljudi se demokratski odlucili da se isele...samo sto Kosovari nemaju gdje da se isele...moraju ostati gdje jesu...ponudite vi njima ponovo.....pismo na albanskom,jezik,da imaju svoju policiju....i vidjet cete da ce Vam to medjunarodna zajednica opravdati i dati jos novca eeeeeeeej bit ce love...a kosovari ce opet ostati kod Vas..ucite na tudjim greskama....mi smo nasim sugradjanima pravoslavne vjeroispovjesti pruzili ruku pomirenja..evo vracaju se ljudi u svoje (nove,obnovljene kuce), sabor je doneo odluku o opcem oprostu-aboliciji, budite veliki kao mi Hrvati i oprostite Kosovarima....budite velikodusni,...
Bez ljutnje, ali promašio si temu, ovde se priča o Mladiću.
 
.....ne hvalim ga ni ja ...ja samo kazem sto je istina ...to ne mora biti hvala.....jel general=je,jel zavrsio akademiju =je,jel hoce da ga proglase herojem hoce,,,,,samo on je jos ziv,,a ja ne zelim nikome smrt...ja sam siguran da ni jedan general nije uzeo orujze i nekog ubio..to nije njihov nivo....
Jel Srbin=je...da je netko rekao legenda to je onda ok ali heroj....to vec komsi/komsa...kuzis....ma sve ok.... budi "Ti" meni ziv i zdrav i sto vise posla.......
 

Back
Top