"Ратко Младић, трагични херој"

filatelista:
Mene zanima, šta bi ti uradio da ga sutra uhapse i isporuče?
ništa...
I zato nema potrebe da tako žučno reaguješ.
u pravu si da će svakome biti bolje ako se potrudi i bude vredniji i pametniji
ali Ratko visi nad glavom, da ga ne traži Had, boleo bi me za njega i njegovo vojevanje, ali pošto nam stalno nešto melju zbog Ratka, onda nema druge, nego da ide tamo
Kosovo treba da ostane u Srbiji, treba da dobijemo spor protiv BiH za genocid, treba nastaviti pregovore sa EU, a da Ratko ostane u pećini, teško će to moći.
ma ja radim sve da ga ne uhvate ,.. :idea:
 
filatelista:
Mene zanima, šta bi ti uradio da ga sutra uhapse i isporuče?
ništa...
I zato nema potrebe da tako žučno reaguješ.
u pravu si da će svakome biti bolje ako se potrudi i bude vredniji i pametniji
ali Ratko visi nad glavom, da ga ne traži Had, boleo bi me za njega i njegovo vojevanje, ali pošto nam stalno nešto melju zbog Ratka, onda nema druge, nego da ide tamo
Kosovo treba da ostane u Srbiji, treba da dobijemo spor protiv BiH za genocid, treba nastaviti pregovore sa EU, a da Ratko ostane u pećini, teško će to moći.

ti pricas proizvoljno. uvek ce nam nesto visiti nad glavom jer zapadni zlocinci ce uvek sa nama igrati igru stapa i sargarepe. Ne znam da li se ti secas, ali ja se secam da su nam 2001 rekli izrucite Milosevica i sva ce vam vrata biti otvorena. Izdali smo ga i prodali, a vrata se nisu otvorila. Samo su se pojavili novi uslovi, nove ucene.

Tako ce vam uvek i biti . Jer vi ste pristali na taj ponizavajuci odnos da vas neko tretira kao nize bice, kao stoku. Ja to ne pristajem. Ne pristajem pa makar ne usao u EU ni za 1000 godina . Ne pristajem da budem gori i da manje vredim od jednog Rumuna, Bugarina, Slovaka, Litvanca, Poljaka. Ne pristajem da se meni postavljaju uslovi koji se njima nisu postavljali. Jer ja cenim sebe, imam ponos, imam dostojanstvo, ja sam covek.

Za razliku od vas nazovi "demokrata" , koji ste cisti beskicmenjaci, koji nemate niti znate ni sta su obraz, ponos, cast , postenje, poverenje, patriotizam. Vi ne hodate na 2 noge vi hodate cetvoronoski. Zivite kao svinje mesto da zivite kao ljudi. I posle se pitate sto vas tretiraju kao svinje a ne kao ljude. Pa zato sto ste vi na takav odnos pristali.
 
JerryRopero:
ti pricas proizvoljno. uvek ce nam nesto visiti nad glavom jer zapadni zlocinci ce uvek sa nama igrati igru stapa i sargarepe. Ne znam da li se ti secas, ali ja se secam da su nam 2001 rekli izrucite Milosevica i sva ce vam vrata biti otvorena. Izdali smo ga i prodali, a vrata se nisu otvorila. Samo su se pojavili novi uslovi, nove ucene.

Tako ce vam uvek i biti . Jer vi ste pristali na taj ponizavajuci odnos da vas neko tretira kao nize bice, kao stoku. Ja to ne pristajem. Ne pristajem pa makar ne usao u EU ni za 1000 godina . Ne pristajem da budem gori i da manje vredim od jednog Rumuna, Bugarina, Slovaka, Litvanca, Poljaka. Ne pristajem da se meni postavljaju uslovi koji se njima nisu postavljali. Jer ja cenim sebe, imam ponos, imam dostojanstvo, ja sam covek.

Za razliku od vas nazovi "demokrata" , koji ste cisti beskicmenjaci, koji nemate niti znate ni sta su obraz, ponos, cast , postenje, poverenje, patriotizam. Vi ne hodate na 2 noge vi hodate cetvoronoski. Zivite kao svinje mesto da zivite kao ljudi. I posle se pitate sto vas tretiraju kao svinje a ne kao ljude. Pa zato sto ste vi na takav odnos pristali.

pa pošto nemam živaca da upoređujem Srbiju i šta je Srbija imala 90-tih, a Litvanija, Rumunija i Bugarska nisu...
Pošto su to tebi sve junaci, ti ih opevaj i guslaj uz to.
Ja zanam da će Ratko u Hag iz Srbije ili ovde nije. Trećeg puta nema.
 
Ја сам већ давно рекла да је за мене читава ова прича око Младића, на неки начин - бесмислена.

Прво, од краја, око његовог хапшења и "испоручивања" Хагу.

Јер, мислим да и они који га, као, од нас траже, у ствари и сами - знају где је он, али да је у питању нека игра, чије све разлоге и токове не знамо.

Затим, да је све у вези с Хагом заправо - постављено погрешно.

Друго, око Младића самог. Већ сам рекла и то, да он за мене није херој, јер имам високе критеријуме у вези с тим ко је за мене херој.

Али, да исто тако није ни зликовац, ни убица, ни лудак ни издајица, и шта све не кажу. Па ни злочинац, ратни, док се не докаже супротно, на суду.

Знам, опет, и то, да је за многе херој, и више од тога, имам сведочења многих Срба, али и осталих, којима су он и војска РС буквално главе спасли.

Као што је, вероватно било свакако и неких погрешних, па и лоших одлука и потеза, па и злочина. Но, то је рат, а у рату сви чине грозне ствари.

Дакле, он је за мене, све у свему - трагичан лик.

И још само, опет и вези с "испоручивањем" у Хаг...

Јесте, то је и средство уцене. Тачно је да су нам свих ових година обећавали, "урадите ово, па ћете добити то".

А, шта смо, доиста добили?
 
JerryRopero:
mozete da isporucite rodjenu kevu ako ocete, ratka ostavite na miru . On je nas najveci zivi srpski heroj.

Gde ste bile vi mamine devojcice kad su balije navalile na Srbe u RS, da ih kolju, proteruju, ubijaju, genocidisu? Gde ste bili ? pisali ste u gace, eto sta ste radili a sad uzimate sebi za pravo da sudite boljima od sebe, o onima koji su se zrtvovali za dobro svih nas.

tek kad uradite neko delo kao ratko mladic , kada se zrtvujete za dobro svih nas, cele drzave i celog naroda onda cete imati pravo da kazete nesto o njemu.
A gde si ti bio, branitelju ratnih zločinaca?
 
nesha taxista:
Za to vreme je ostavio Srbe u RSK, napao zaštićenu zonu UN, time prizvao kasnije bombardovanje položaja, njegovi su pobili preko 6000 ljudi, što je zločin nezabeležan u Evropi posle 2. svetskog rata...jako pametno!
Molim te samo nemoj ona vađenja tipa ''Naser Orić'' i ''Amerikanci'', tih sam se budalaština naslušao na Slobinoj lažoviziji brdo, hajde malo kreativnije molim...

Наслушао сам се ја ваших демократских будалаштина да је Ратко Младић побио 14000 потурица, па сте смањили број на 7000, а ево ти на 6000. 3000 покланих Срба око Сребренице вас не занима. Не забележено је да Ун штити кољаче и силеџије, као што су то радили са трупама алије изетбеговића. Ун је штитио и помагао усташке трупе у Олуји.

Није могао Ратко Младић да буде на два места истовремено. Није могао да остави Србе у РС на цедилу да би отишао и бранио Крајину, мада би демократе то прижељкивали. Плиткоумност демократима није страна.
 
Sorab1:
Наслушао сам се ја ваших демократских будалаштина да је Ратко Младић побио 14000 потурица, па сте смањили број на 7000, а ево ти на 6000. 3000 покланих Срба око Сребренице вас не занима. Не забележено је да Ун штити кољаче и силеџије, као што су то радили са трупама алије изетбеговића. Ун је штитио и помагао усташке трупе у Олуји.

Није могао Ратко Младић да буде на два места истовремено. Није могао да остави Србе у РС на цедилу да би отишао и бранио Крајину, мада би демократе то прижељкивали. Плиткоумност демократима није страна.
Ja znam da ne volite da vam se dira u mit o Mladiću kao genijalnom vojskovođi, ali mene su mitovi i legende prestali da impresioniraju davno. Dođe to s godinama...
Inače pošto svi leševi još nisu pronađeni, ja bih naravno voleo da ih je manje. Ali nije. A šta je mogao? Recimo da deo vojske prenese na zapad, jer Krajina je izgubljena oko 2 meseca pre ''Oluje'', onda kad su Dudakovićev 5. korpus i Hrvati osvojili strateške tačke. Posle je sve bila stvar tehnike. Operacija u Srebrenici je bila duboko štetna, osim ako prost motiv, kao i na mnogim drugim mestima nije bio pljačka. Znam, znam, i drugi su, jeste, ali to nije opravdanje!
Ajd' lepo spavajte...
 
nesha taxista:
Ja znam da ne volite da vam se dira u mit o Mladiću kao genijalnom vojskovođi, ali mene su mitovi i legende prestali da impresioniraju davno. Dođe to s godinama...
Inače pošto svi leševi još nisu pronađeni, ja bih naravno voleo da ih je manje. Ali nije. A šta je mogao? Recimo da deo vojske prenese na zapad, jer Krajina je izgubljena oko 2 meseca pre ''Oluje'', onda kad su Dudakovićev 5. korpus i Hrvati osvojili strateške tačke. Posle je sve bila stvar tehnike. Operacija u Srebrenici je bila duboko štetna, osim ako prost motiv, kao i na mnogim drugim mestima nije bio pljačka. Znam, znam, i drugi su, jeste, ali to nije opravdanje!
Ajd' lepo spavajte...

Какав мит. Демократи су пуне мита о ђинђићу. Ратко Младић није мит, него истина.

О лешевима знате демократе да су ваше потурице их довлачиле са других места, и онда као ето погледајте шта су Срби урадили у Сребреници. Потурица покушао да дигне потурички споменик у Сребреници у ваздух и да окриви Србе, ни то вам није интересантно. Вама нису интересантне ни 3000 покланих Срба око Сребренице. Ун што је штитио потурице који су клали и силовали. Нити вас интересује што је Ун помагао усташе у нападу на заштићену Ун Крајину.

Ваша лаж да је Ратко Младић имао на располагању толико војника да је могао да остави Босну да би отишао у Крајину, је смејурија.
 
nesha taxista:
Ja znam da ne volite da vam se dira u mit o Mladiću kao genijalnom vojskovođi, ali mene su mitovi i legende prestali da impresioniraju davno. Dođe to s godinama...
Inače pošto svi leševi još nisu pronađeni, ja bih naravno voleo da ih je manje. Ali nije. A šta je mogao? Recimo da deo vojske prenese na zapad, jer Krajina je izgubljena oko 2 meseca pre ''Oluje'', onda kad su Dudakovićev 5. korpus i Hrvati osvojili strateške tačke. Posle je sve bila stvar tehnike. Operacija u Srebrenici je bila duboko štetna, osim ako prost motiv, kao i na mnogim drugim mestima nije bio pljačka. Znam, znam, i drugi su, jeste, ali to nije opravdanje!
Ajd' lepo spavajte...

Ratko je znao da je onakva RSK bila neodbranjiva čak i da je on priskočio....Tako bi izgubio svoju vojsku i otišla bi i RS.....To se zove genijalnost,,,sačuvaj šta možeš, umesto da izgubiš sve...

U Srebrenici se bilo sklonilo dosta bAlijinih koljača, trebalo je to pohvatati i primereno kazniti.......Pljačka u Srebrenici,...hebate, koji biznis...stvarno lupetaš...
 
Sorab1:
Какав мит. Демократи су пуне мита о ђинђићу. Ратко Младић није мит, него истина.

О лешевима знате демократе да су ваше потурице их довлачиле са других места, и онда као ето погледајте шта су Срби урадили у Сребреници. Потурица покушао да дигне потурички споменик у Сребреници у ваздух и да окриви Србе, ни то вам није интересантно. Вама нису интересантне ни 3000 покланих Срба око Сребренице. Ун што је штитио потурице који су клали и силовали. Нити вас интересује што је Ун помагао усташе у нападу на заштићену Ун Крајину.

Ваша лаж да је Ратко Младић имао на располагању толико војника да је могао да остави Босну да би отишао у Крајину, је смејурија.


Evo ih svi u BG-u, junače se i šalju SMS-ove podrške stranci koja ih je oslobodila...
 
Sorab1:
Наслушао сам се ја ваших демократских будалаштина да је Ратко Младић побио 14000 потурица, па сте смањили број на 7000, а ево ти на 6000. 3000 покланих Срба око Сребренице вас не занима. Не забележено је да Ун штити кољаче и силеџије, као што су то радили са трупама алије изетбеговића. Ун је штитио и помагао усташке трупе у Олуји.

Није могао Ратко Младић да буде на два места истовремено. Није могао да остави Србе у РС на цедилу да би отишао и бранио Крајину, мада би демократе то прижељкивали. Плиткоумност демократима није страна.

И до данас Срби НЕ ЗНАЈУ БРОЈ ПОГИНУЛИХ или УБИЈЕНИХ ЦИВИЛА И ВОЈНИКА, тј. Срби уопште до данас НЕ ЗНАЈУ број сопствених жртава. То
се стално крије и изоставља перманентним преувеличавањем ратних злочина
које је починила српска страна.

Веома жалосна чињеница И НЕЧИЊЕЊЕ СРПСКИХ ВЛАСТИ !!! А најгоре и најболније је то што овде у Србији има много помагача у креирању лажи о чињеничном стању на просторима где се одвијао грађански рат.
 
fosilvaso:
Ratko je znao da je onakva RSK bila neodbranjiva čak i da je on priskočio....Tako bi izgubio svoju vojsku i otišla bi i RS.....To se zove genijalnost,,,sačuvaj šta možeš, umesto da izgubiš sve...

U Srebrenici se bilo sklonilo dosta bAlijinih koljača, trebalo je to pohvatati i primereno kazniti.......Pljačka u Srebrenici,...hebate, koji biznis...stvarno lupetaš...
Kao nije se pljačkalo i ubijalo? Opasna je zabluda da se pljačkaši i ubice ograničavaju samo na druge narode. Kao, patriote su. Evo juče osuđeni neki baš takvi. Kad ponestane Muslimana i Hrvata, dobri su i Srbi.
A genijalnost je bila takva da bi da nije rat zaustavljen Dejtonom i RS nestala. Banjaluka je bila pred padom, jesi li zaboravio? Lako je bilo dok Alijini nisu imali ništa, ali kad su se opskrbili (između ostalog i zahvaljujući isporukama nekih ovdašnjih ''patriota''), krenulo je naopako.
 
Ko o čemu, neki stalno pišu romane i hvalospeve o našem "najvećem heroju", Ratki, pardon, Ratku. Za nekoga je on heroj, za nekog kukavica. Pojedini koji ga obožavaju, ne mogu da se načude kako bi tamo neki "izdajnici", "prodali generala. To je već toliko izvikana tema. Stalno izvlače Raleta u nedostatku nekih ozbiljnijih tema. Pozabavite se nekim socijalnim temama, o aero-zagađenju u Pančevu, itd. Crna trojka, Aleksandar 2, Jerry Ropero i Bilja su neumorni u branjenju "lika i dela" generala. Ipak, ne mogu da prevaziđu "čuvenog" Chedu Kokardića ili je on, u stvari, neko od pomenute crne trojke. Kako god bilo, gubite vreme, GENERALU NEMA KO DA PIŠE.
 
.....pozdrav tebi iz Osijeka....Jerry...cuj ti mene nitko tebi nije kriv sto je tvoj genetski i evolucijski uspopn ostao na nivou amebe....svijet pokusava spasiti sto se od Srbije da... a ovakvi kao ti junaci(junci) neka osanu tamo gdje jesu... na sumovitom i brdovitom kopaoniku....postivam mirnodopske i civilizacijske norme ali ovakve kao sto su Jerry treba strpati u kavez i pokazivati kao endeme.....(posebne zivotiunje) cije je postojanje samo njima svrsishodno.....svijet se mijenja.....eej Jerry sta bi bilo da je neki astronaut Srbin ****** pa ti bi rekao da je tvoj i Mars.....neka se na mene ne ljute demokratske snage Srbije......Jerry samo govori jezikom mrznje i rata.....pozdrav svima iz Osijeka....
 
Hrc2007:
.....pozdrav tebi iz Osijeka....Jerry...cuj ti mene nitko tebi nije kriv sto je tvoj genetski i evolucijski uspopn ostao na nivou amebe....svijet pokusava spasiti sto se od Srbije da... a ovakvi kao ti junaci(junci) neka osanu tamo gdje jesu... na sumovitom i brdovitom kopaoniku....postivam mirnodopske i civilizacijske norme ali ovakve kao sto su Jerry treba strpati u kavez i pokazivati kao endeme.....(posebne zivotiunje) cije je postojanje samo njima svrsishodno.....svijet se mijenja.....eej Jerry sta bi bilo da je neki astronaut Srbin ****** pa ti bi rekao da je tvoj i Mars.....neka se na mene ne ljute demokratske snage Srbije......Jerry samo govori jezikom mrznje i rata.....pozdrav svima iz Osijeka....
Hrc2007:
Neshoo!! ti si jedan od pravih ovdje ....citam malo tvoje post-ove ti si pravi Srbin i domoljub( da ne zamjerite ne znam kak se to kaze-pise na vasem Srpskom)...dao bog Vama Srbima da se rijesite takvih kao sto je onaj Jerry...

NE PROZIVAJTE KORISNIKE!
 

Back
Top