Зашто је Насер Орић херој већини Муслимана на Балкану?

Уопште не разумеш то што причам. Сасвим у реду, не мора свако.
Што би мене интересовао Запад и то што они раде?
Интересује ме Србија, моја држава.
Али ти не капираш да за Србију постоје два пута. Затуцаност која највише штети свом народу и држави, и која не води апсолутно нигде. И други пут, који гледа у будућност и заправо побољшава наш живот.
Ако бирамо затуцаност, онда заслужујемо све што нам се сад дешава.

А не брини се ти о мом знању страних језика. Верујем да барем један знам боље него ти српски.
Kvalitet života, ono kad se smeškaš dok ti Kurti i Sarajevo uriniraju po glavi?

Evo tako se pravi osnova za novo klanje...

Evo znaci obratite paznju , muslimani bosne su ovako bukvalno zavrsili pripremu za sledeci rat u kojem ce ginuti...i to sa Srbima...
Takve greske su pravili i Srbi....
Ali nije utesno naprave oni gresku manju pa cemo mi vecu, isti princip...

Jer mlade osobe svesno manje, ali podsvesno sve to povezu sta je normalno sta je dozvoljeno sta je velicano....i ovde je ocigledno dozvoljeno klati i ubijati druge nacionalnosti ako su Srbi komsije...a u bosni se to pamti po 50 godina i vise, u Srbiji do 50 , a u Bosni se pamti to duze pa je mnogo sigurnije da ce sledeci rat izbiti..

Nacionalni identitet muslimana u Bosni je ovako kao formiran i zasticen, ovog trenutka naduvan, a bolje bi bilo da je naduvan bilo cim drugim, znaci 5 novih dzamija, 15 novih dzamija, sve je to bolje, ma i 50 novih dzamija, ama na svakom cosku samo ne ovako..

Seseljevski i politicarski , da tako to nazovemo....
A izvinjenja, to se radi drugacije, kad hoces da ne naduvas drugu stranu na ovaj nacin, posle ovakvog gesta i ispada, izvinjenja su besmislena..
Nego bukvalno treba , ako hoces ljudski raditi suprotno , tj odmah zapretiti da postanu svesni sta im rade...da ako krene novi sukob bilo gde, bice mnogo vece klaonice..

Da muslimani budu svesni da velicanje Orica nije uvod u mir i njihovu sigurnost vec put u njihovo istrebljenje..

Смешан си са пресудама од истих геноцидних манијака који су га ослободили из Хага и ако је доказано да је починио геноцид над 52 Српска села око Сребренице:
Nije smesan on nego ti..

tako ispada.

Sad cu ti reci i zasto...
Ja cesto radim upravljanje nekih udaljenih objekata , ne profesionalno ne za pare nego kao uslugu..
E tada slusam sefa tima, direktora, poslovodju , kako mi objasnjavaju sta kako funkcionise i radi. I oni cesto tumace, tada je njihov iskaz beskoristan...jer oni meni pricaju sta oni misle da je istina i sta rade....medjutim postoje talenti i postoje trenuci kada krenu samo da opisuju odnose, ili komentare e tada su korisni razgovori..
Jer kad iskljuce tumacenje, onda kazu nesto sto mnogo bolje opise celu situaciju od njihovog tumacenja...jer u sebi sadrzi odnose i koji su u glavi i koji su u karakteru i koji su u logici i u emocijama..

I onda ja nekad dobijem info da je sve totalno suprotno od onog sto sef tima misli...ko mu je dobar, ko je los, ko je motivisan ovim ko onim...Desavalo se da sef tima ima pogresno procenjeno sve, tj totalno je omasio ko je ko u njegovom timu...
A ja dobijem info kroz opaske i komentare bez tumacenja...

Previse oslanjanje na pravnu stvarnost je apsurd, kao i na svaku drugu stvarnost...niti lokalna stvarnost nije najbolja, a lokalna je ono kad kazes, oko srebrenice se kolje pa cu i ja, ali onda dodje kraj rata pa zaglavis kao zlotvor a ne kao heroj...bez obzira da li si osudjen ili nisi, to zavisi od politike, sto je neka treca stvarnost, politicka...drzavna..
Ti kao da se tu previse oslanjas na neku stvarnost , tj daje sebi slobodu da ako je lokalitet krvozedan da budes ti finjak a krvozedan....ili ako je grupa pravno oslobodjena da je stvarno nevina ili saberi sam..

Kad se ne vaspitava osoba dok je dete ili mlad covek, onda ona nema kucno vaspitanje.
Nema ni drustveno vaspitanje, npr deo mog vaspitanja je dobijen van svih institucija, na ulici , ali medju svojim vrsnjacima i plus minus vrsnjacima, hijararhijski , kolektivno , ali pozitivno je vrsnjacko vaspitanje, kad je osoba vaspitana i na druge nacine..
Ja sam imao te druge nacine, od baba iz komsiluka, svaka baba bejbi siterka drugacija, ali to detetu koristi da vidi i svoje roditeljske metode bez onog slepila koje dete ima nekad i do 50te godine...obicno do 35te...

Danasnje mlade generacije u Srbiji su nevaspitane, cak i kad su kulturne...
To znaci da su podlozne Naser Oric bedastocama i glupostima...Sutra ih je lako naloziti na gluposti kao i Seselj sto moze naloziti razne blente na svasta...

Tako Oric moze biti primer samo nevaspitanim osobama....

A takvi nisu stigli da se vaspitaju da budu ljudi i uvek ce biti strvine, kulturne ili nekulturne, to se odmah vidi u svakom gestu.

Forum je mesto gde su mnoge osobe kulturne, a nisu vaspitane...
Naravno uvek je moguce da ispadnes nekulturan kad si u dodiru sa takvim osobama..jer njihovo kulturno je zamka koja deformise i truje sve oko njih...umesto smisla promovisu floskule, umesto sustine, formu itd itd..

Evo navodim film zbog linkova ka tim ljubiteljima Orica i blentama koji poveruju da se svaka odluka mora tumaciti samo ucinjenim...

Zato treba paziti koga branite...
Nekad je pametnije pljunuti svog Seselja nego braniti svog Orica...

I mislim da balkanci svako prolece i leto koriste da zaborave sve ruzno a da ne izvuku pouke....tako ja mislim...nemam drugo objasnjenje kako dupe ostane dupe tako dugo iako oseti trnje i kaze sebi necu vise u trnje i opet sledece godine opet u trnje..

Poslednja izmena:

Back