Радост на Куби! Друг Раул Кастро дозволио компјутере!

Sreća je bre posebno danas S*ANJE...Konfekcijski proizvod...Koji se proizvodi na veliko...Nisi srećan više kad' osetiš da si srećan nego kad' ti kažu...F*cked up...Prava sreća je u jednostavnosti, a nje danas više nigde nema...Ustvari zato je možda Kuba i popularna...Tamo jeste da mnogo čega nema ,ali to čega ima je za male pare i cim dostupno strancima tj.stanovništvu...Možda to jeste neka sreća...
 
inace klima uredjaji su jako pozeljni....u kuci naprave temperaturu manju za 20 stepeni nego spoljasnju i onda kad osoba izadje napolje srce otkaze i tako dalje.....inace kubanci su dokazali kako se bori protiv tiranije jedne sile kad je za zarobljene americke vojnike trazila u zamen traktorske gume..ziveo drug kastro nama jos 100 godina i da je na planeti jos takvih!!


Jes' ka kad dodje moj tršeni ujak iz Austrije kod mene u posjetu, jun mjesec... Kupio čova nova mercedesa navintao 18 stepeni u u njega a napolje 40 i kusur pa jedno vrijeme veli: "Boga mi hladno za ovo doba godine" a kad otvori vrata i kad ga pogodi onaj toplotni udar drugu priču prosu... :D
Inače čovjek je baš star i srčani je bolesnik, sjeßalo ga ovo demokratsko vrijeme jer je bio ofiicir u Titovoj vojsci pa mu teško pale sve ove podjele i rasparčavanje njegove zadužbine...:D
 
strasno je to da su gradjani kube do skora bili uskraceni za nesto bez cega se savremen zivot ne moze zamisliti,samo maloumni totalitarni rezimi mogu zabraniti jednom narodu da koristi osnovne stvari

Mogu vam reci da kubance zaboli ona stvar za compom. jer pored plaza, muzike i zivota kakav je tamo, zadnja stvar uz koju ce da provedu vreme je comp. ili tv.


Ovo je STRASNO ... http://vesti.krstarica.com/?rubrika...5e06904fe80cc4a2f&dan=04&mesec=05&godina=2008

Pa gde ljudi da vam kilo tresanja kosta $80 .... ALOOOOO BREEEE, jeste li vi normalni ili je to zemlja degenericnih majmuna u kojoj vas yebu kako ko stigne uz parolu EU nema alternativu ... dza bu evo vam pasosi sa cipovima, jos malo pa cemo ukinuti vize, glasajte za nas....glasajte za nas , jer ako oni drugi pobede kuku vam je .....

ALOOOO $80 KILO TRESANJA, pa vi ste ljudi drzava za Ginisovu knjigu rekorda....a sada degenerici vi na ovo odgovorite sa tim kako je bilo 90ih :D tj. mozdan nije bilo :P LOL ... da Bog da ih nikad ne bilo ako ce ovako da ima :twisted: kakvo ludilo u zemlji Srbiji ... :D strasno
 
Pa *** jel te neko tera da kupis tamo,lepo pise na pijaci 150 din.

Mene boli qita, ovde je prosecna plata 10 puta veca a tresnje 20 puta jeftinije nego u Srbiji, ali sutra ce i na pijaci da skoce cene, nisu ni oni majmuni da prodaju 33 puta jeftinije, eto ima da vam daju bar duplo jeftinije ;) pa cete tresnje kupovati na komad a ne na kilo ;)

Sutra ima ljudima da pricam kako je kilo tresanja u Srbiji $80, odma ce da pomisle da ste pronasli naftu pa vam je prosecna plata 10,000 eura mesecno, a tresnje su "tropsko" voce pa ne rastu u Srbiji, zato ta cena :D LOL
 
Ja bez tresanja mogu da zivim,a tebi hvala sto se sa par hiljada km-a toliko brines za nase trziste...

Ne brini se ti, sa takvim cenama moci ces ti uskoro da zivis bez svega, malo vode i hleba i dosta ;)

Ma sta ja ima da se brinem, kako kazu, svaki narod zasluzuje vlast koju ima :P Birali ste - gledajte :) a sto se mene tice, vi opet isto, pa da covek ovako ima cemu da se nacudi i nasmeje :D
 
Mene boli qita, ovde je prosecna plata 10 puta veca a tresnje 20 puta jeftinije nego u Srbiji, ali sutra ce i na pijaci da skoce cene, nisu ni oni majmuni da prodaju 33 puta jeftinije, eto ima da vam daju bar duplo jeftinije ;) pa cete tresnje kupovati na komad a ne na kilo ;)

Sutra ima ljudima da pricam kako je kilo tresanja u Srbiji $80, odma ce da pomisle da ste pronasli naftu pa vam je prosecna plata 10,000 eura mesecno, a tresnje su "tropsko" voce pa ne rastu u Srbiji, zato ta cena :D LOL

Jel to kod tebe tresnje 7 dinara,20 x jeftinije...tj. 0.1 euro?
 
Mogu vam reci da kubance zaboli ona stvar za compom. jer pored plaza, muzike i zivota kakav je tamo, zadnja stvar uz koju ce da provedu vreme je comp. ili tv.


Ovo je STRASNO ... http://vesti.krstarica.com/?rubrika...5e06904fe80cc4a2f&dan=04&mesec=05&godina=2008

Pa gde ljudi da vam kilo tresanja kosta $80 .... ALOOOOO BREEEE, jeste li vi normalni ili je to zemlja degenericnih majmuna u kojoj vas yebu kako ko stigne uz parolu EU nema alternativu ... dza bu evo vam pasosi sa cipovima, jos malo pa cemo ukinuti vize, glasajte za nas....glasajte za nas , jer ako oni drugi pobede kuku vam je .....

ALOOOO $80 KILO TRESANJA, pa vi ste ljudi drzava za Ginisovu knjigu rekorda....a sada degenerici vi na ovo odgovorite sa tim kako je bilo 90ih :D tj. mozdan nije bilo :P LOL ... da Bog da ih nikad ne bilo ako ce ovako da ima :twisted: kakvo ludilo u zemlji Srbiji ... :D strasno
150 dinara su tresnje na pijaci,doduse ima i za 250 i 300din.ja bila na pijaci da proverim informaciju:roll:
 
nego sto su jos nepristojni,pa kad pocnu da vredjaju kaok mene jedan pre neko vece pa to je uzas,psuju kao kocijasi,a za sebe tvrde da su evropejci i tako to....sto je najgore ja sam bio 4 meseca u demokratskoj stranci clan i srecom imao sam zrno pameto pa sam se isclanio i usao u pravu partiju.kad sam ja video da boris tadic kaze kako logorasi iz jasenovca nece dobiti odstetu zarad "mira" sto je veoma diskriminatroski,pa kad vidim da se tu pomalja politicka ljubav cede praska i tadica rekoh ja sebi bezi odavde,ne prodavaj svoje stavove jer oni su najvredniji kod jednog coveka i tako sam ja posle nekoliko meseci izasao iz stranke,napisao izjavu predao i to je to.iz mog iskustva sam shvatio da je to jedna elitisticka stranka u kojoj samo glavesine imaju glas mi svi ostali cutimo dok oni pricaju oni zaradjuju mi im sluzimo samo da im dajemo glasove i da oni i dalje zaradjuju.i tako sam ja otisao u pravu partiju gde se moj glas cuje u komuniste.i ponosim se time.
 
_44623545_cuba_ap226b.jpg


Раул кастро наставио је са отварањем Кубе и дозволио легалну продају компјутера и ДВД плејера грађанима Кубе.
Из Кине је стигла прва пошиљка компјутера а њиљаде Кубанаца је похрлило у радње да купи новуу опрему.
За сада већина Кубанаца нема пара за компјутер јер еј просечна плата 10 евра а компјутер кошта 400 Евра, међутим многим Кубанцима новац шаље родбина из иностранства.
Интернет је ограничен, али не због владиног ограничења већ Америчког ембарга и Куба не може да се пригључи на гигантски оптички кабл већ Хуго Чавез полаже нову до Кубе.



zlo i naopako. kompjuteri...djavolja rabota
2hd9x7a.gif


nesrecni kubanci nisu culi kostunicinu ministarku, ocigledno...:tjah
 

Back
Top