Rad je stvorio čoveka

Ima, kao dečak je bio vredan, kao student je radio sezonske poslove , posle je bio vredan profesor kojem je čas prekratko trajao za sve što je želeo da prenese i držao sekcije i bavio se svojim pozivom ne štedeći se ni trunke.

Upravo ovo što si napisao mi je cilj 🙂
Dobro je imati cilj u smislu imati dobar stav i pristup životu tev pokazati dobre duhovne karakteristike.
Međutim, imam jedno pitanje.
Zar ti nikada nije pal na pamet da potražiš i otkriješ najviši životni cilj i kreneš svesno raditi na dosezanju istog?
Zašto ovo pitam?
Zato što svi drugi ciljevi koji se tiču ovog, fizičkog sveta jesu samo trenažni poligon za dosezanje onog najvišeg, duhovnog, zbog čega i jesmo u ovom svetu. Zato možemo reći, Što pre krenemo, šanse su da pre stignemo. To je cilj svih nas iako još uvek premalo ljudi zna za njegovo postojanje.
Pa ipak, kakav god da ovde daš odgovor, nemoj ga pisati već ga daj sebi samoj i to tek pošto dobro razmisliš o ovom pitanju.
Uživaj život!
 
Dokon um je djavolje igraliste.
Bi li pokušao da objasniš ovu, kako reče, narodnu izreku?
Pitam jer je ova rečenica uistinu sa mnogo istine.
Ne žuri sa odgovorom jer povremeno pogledam po koji komentar zato što ovo doživljavam kao ozbiljnu mogućnost da se sa nekim razmeni nešto što može koristiti i jednoj i drugoj strani.
Pozdrav!
 
Patnja je naravno Bol+Inteligencija.
Patnje nema bez inteligencije.
Ima dobrih motiva u seriji Westworld o tome šta je zapravo probudilo AI robote i od njih stvorilo faktički žive individue.
Što se epohe tiče ne znam, ali u momentu kada je čovek mogao da razume bol i patnju zbog gubitka bliskih osoba i borbu za njihovo očuvanje je početak patnje.
Pitali su poznatu antropološkinju kada je početak civilizacije. Zaboravio sam njeno ime. Svi su očekivali da će reći nešto o posudama, grnčariji itd., ali je ona rekla nešto tipa da je početak svake civilizacije kada nalazimo previjene prelome kostiju.
U životinjskom carsttvu kada neko polomi nogu taj umre. Početak civilizacije je briga za druge radi njihovog opstanka.
Ima smisla.

Mala ispravka - to sto je pomenuto ovde kao civilizacija je zapravo kultura. (previjanje kao aktivnost je dakle pocetak kulture)

Civilizacija je kad ostane nesto napisano/zapisano.
 

Back
Top