Sreca je greska

LazaB

Iskusan
Poruka
5.509
Imam mnoge psihicke probleme i uvek sam ih imao , to je preraslo u potpuni alkoholizam pokusavajuci da smanjim ankcioznost , sto je naravno pogorsalo ankcioznost puta 200 , poceo sam da idem kod psihijatra i skoro sam sebe uhvatio da dok sam prolazio pored groblja prosla mi misao kroz glavu ciste ljubomore prema pokojnicima na groblju , njihove muke su gotove , njih ne muci sopstveni mozak svaki dan. Svaki put kad budem srecan napravim neko sranje zato sto mislim da sam kao i svaka druga osoba , pa se popije i malo vise sto se prevori u dane depresije i ankcioznosti gde jedva mogu da izadjem iz kuce , mislim da je za mene najbolje izbegavati srecu , jer tada sam bar oprezan i mogu da imam bar neku nadu da cu nekada biti normalan.
 
Imam mnoge psihicke probleme i uvek sam ih imao , to je preraslo u potpuni alkoholizam pokusavajuci da smanjim ankcioznost , sto je naravno pogorsalo ankcioznost puta 200 , poceo sam da idem kod psihijatra i skoro sam sebe uhvatio da dok sam prolazio pored groblja prosla mi misao kroz glavu ciste ljubomore prema pokojnicima na groblju , njihove muke su gotove , njih ne muci sopstveni mozak svaki dan. Svaki put kad budem srecan napravim neko sranje zato sto mislim da sam kao i svaka druga osoba , pa se popije i malo vise sto se prevori u dane depresije i ankcioznosti gde jedva mogu da izadjem iz kuce , mislim da je za mene najbolje izbegavati srecu , jer tada sam bar oprezan i mogu da imam bar neku nadu da cu nekada biti normalan.
Mogu ti reci sa punim pravom da je upotreba alkohola,samo bezanje od stvarnosti i kada se otreznis,bude mnogo gore.Probaj da treniras nesto i da tu negativu isteras na raj trening.
 
Imam mnoge psihicke probleme i uvek sam ih imao , to je preraslo u potpuni alkoholizam pokusavajuci da smanjim ankcioznost , sto je naravno pogorsalo ankcioznost puta 200 , poceo sam da idem kod psihijatra i skoro sam sebe uhvatio da dok sam prolazio pored groblja prosla mi misao kroz glavu ciste ljubomore prema pokojnicima na groblju , njihove muke su gotove , njih ne muci sopstveni mozak svaki dan. Svaki put kad budem srecan napravim neko sranje zato sto mislim da sam kao i svaka druga osoba , pa se popije i malo vise sto se prevori u dane depresije i ankcioznosti gde jedva mogu da izadjem iz kuce , mislim da je za mene najbolje izbegavati srecu , jer tada sam bar oprezan i mogu da imam bar neku nadu da cu nekada biti normalan.

Mislim da treba da na psihoterapiji pronadjes sta je to sto te trigeruje da napravis srannje kada si srecan. I onda da promenis to, da nekako izbacis taj okidac, da ga izbegnes, odes od njega, promenis u zivotu to, odnosno da uradis sta god je potrebno da tog trigera ne bude, i da mozes da uzivas u svojoj sreci.
 
Ako ideš kod psihijatra pretpostavljam da ti je prepisao i medikamente-antidepresiv i ansiolitik.. Ne znam kada si krenuo kod psihijatra, potrebno je vreme da ovi lekovi deluju, mislim konkretno na antidepresiv.

Normalan si, ali imaš psihičke probleme koji mogu da se reše strpljenjem, radom na sebi a najvažnija je želja da se osećaš dobro.

Sreća nije greška. Niko ne može stalno da bude srećan ili stalno nesrećan. Sreća je skup svih lepih trenutaka kojih se ne treba plašiti.

Te lepe trenutke ne donosi alkohol. Alkohol je štetan, ne samo zbog psihičkog već i zbog opšteg zdravlja.

Lepi trenuci se provode sa porodicom, prijateljima.. Ne znam koliko imaš godina, sreću, tj lepe trenutke možeš da provedeš i sa devojkom, ženom..

Mračne misli koje imaš kad prolaziš pored groblja vode ka depresiji.

Mračne misli i alkohol nisu rešenje. Rešenje je da se osećaš bolje.

Razgovaraj o svemu sa psihijatrom. On je najstručniji...ovde na forumu možeš da dobiješ neke savete, ili da pročitaš tuđa iskustva. Ali..slušaj psihijatra i njegove savete, najvažniji je razgovor sa psihijatrom i veoma je važno da imaš podršku porodice i najbližih prijatelja.

Da li studiraš ili radiš?
 
mozda je to tzv. strah od srece..jer postoji strah od straha dijagnoza! tj. panican mapad da ce se nesto lose desiti..
Na tragu toga, mislim da on u niti jednom trenutku ne osjeća istinsku sreću. Ono za što on misli da je sreća zapravo je ublažavanje ili popušttanje anksioznosti. On to vidi i u strahu od povratka u tešku anksioznost on pije. Ni s od sreće zapravo..
 
Uh sreću, to je ozbiljan pojam, ovde su srećni samo oni koji su prilično hipnotizirani... možeš naći nešto mira kroz smanjenje ili potpuno ukidanje kontakta sa ljudima koji ti nisu neophodni npr. Zatim nađi nešto što voliš, neki hobi npr.i posveti se tome eto to mi pada na pamet da napišem.
 
Više nego sreći trebalo bi težiti balansu u emocijama.
"Prihvatam i neprijatne kao i pozitivne emocije"
To što zovemo sreća to su radosni trenuci, nekad češći nekad ređi.
Можда су радосни тренуци срећа, али шта мислиш Нео, да ли је радост наш став према животу? Док је срећа више случајност, десиће нам се или неће?
 
Можда су радосни тренуци срећа, али шта мислиш Нео, да ли је радост наш став према животу?
Radost bi bila percepcija života, generalni stav, da
Док је срећа више случајност, десиће нам се или неће?
Ne verujem u slučajnosti, pogotovo u "slučajnu sreću" .
Ali radost jeste više pod našom kontrolom (ta neka tiha radost) dok je sreća nešto što se dogodi, da (zato se kaže iznenadna sreća)
🧡Nadam se da sam odgovorila na pitanje
 
Radost bi bila percepcija života, generalni stav, da

Ne verujem u slučajnosti, pogotovo u "slučajnu sreću" .
Ali radost jeste više pod našom kontrolom (ta neka tiha radost) dok je sreća nešto što se dogodi, da (zato se kaže iznenadna sreća)
🧡Nadam se da sam odgovorila na pitanje
Зависи и од нашег доживљаја, тј. поимања. Радост и срећа јесу синоними донекле, али имају и различита значења. Радост јесте став, срећа не мора да буде. Можемо имати неки циљ чије ће нам испуњење донети радост. Пут до тог циља може зависити и од срећних околности. Ако погледамо и етимолошки (значењски) основа речи срећа је иста као и глагола сретати, именице сретање или сретење. Као што кажеш изненадна срећа, можда нас сретне или ми њу сретнемо (а можда и не). Корен речи радост је рад, што значи вољан, али је то уједно и основа глагола радити.
Срећа може бити и добра и лоша, али је радост увек позитивна. 💙
 
Zanimljivo , na koji nacin ne verujes u sucajnosti , posto ljudi koji misle tako spadaju u dve grupe , ona koja misli da svaka akcija ima reakciju ( sto je cinjenica ) I oni koji misle da neka visa sila diktira svaki detalj nasih zivota , u koju grupu spadas ti ?
Baš su ti oštro podeljene grupe.
Ne diktira svaki detalj našeg života viša sila, ima tu naših izbora, malih odluka svakodnevnih, ali one bitne ključne stvari mislim da nisu pod našom kontrolom tipa koga ćemo upoznati, sa kim ćemo graditi život, koga ćemo sresti zašto, gde, koga nećemo
Zašto
i tako dalje
 
Radost bi bila percepcija života, generalni stav, da

Ne verujem u slučajnosti, pogotovo u "slučajnu sreću" .
Ali radost jeste više pod našom kontrolom (ta neka tiha radost) dok je sreća nešto što se dogodi, da (zato se kaže iznenadna sreća)
🧡Nadam se da sam odgovorila na pitanje
Sve što se dogodilo uključujući i ono što smatramo " slučajnosti " se dogodilo s nekim razlogom. Razlog je vrlo jednostavan, mi, tj naša osobnost jer smo zbog te osobnosti bili baš tu, baš u to vrijeme i baš s tim ljudima kad se dogodila ta recimo slučajnost.
 

Back
Top