Pušači, bivši pušači i nepušači

Ja sam bila pušač oko 10 godina, ništa mi nije smetalo, mogla sam da spavam sa pepeljarom kraj glave. Pa kad nešto radim, pa sednem umorna da malo iskuliram, popušim bar tri. Mislila sam da ću da pušim do smrti, uživala sam u tome.
Onda sam dobila dva zapaljenja pluća u razmaku od 6 meseci i zapitala se, šta ja to radim. Jedva sam se izvukla tad i obećala sam sebi, ako se izvučem u životu neću da zapalim. Bilo je to 1.aprila 2009. Do danas nisam zapalila. Smeta mi dim, namirišem pušača na kilometar i ono što mi je prvo palo u oči je da pušači, koliko kod parfema, ulja, losiona da stave na sebe, uvek mirišu na cigare.
Kad dođe kod mene neko ko puši, obično pišu napolju, ali postoje izuzeci...

- - - - - - - - - -

A da, i dalje volim da pomirišem tek otvorenu kutiju Davidoffa, mada, od kad je i brat prestao, nemam često priliku za to. :aha:
 
Ja sam bila pušač oko 10 godina, ništa mi nije smetalo, mogla sam da spavam sa pepeljarom kraj glave. Pa kad nešto radim, pa sednem umorna da malo iskuliram, popušim bar tri. Mislila sam da ću da pušim do smrti, uživala sam u tome.
Onda sam dobila dva zapaljenja pluća u razmaku od 6 meseci i zapitala se, šta ja to radim. Jedva sam se izvukla tad i obećala sam sebi, ako se izvučem u životu neću da zapalim. Bilo je to 1.aprila 2009. Do danas nisam zapalila. Smeta mi dim, namirišem pušača na kilometar i ono što mi je prvo palo u oči je da pušači, koliko kod parfema, ulja, losiona da stave na sebe, uvek mirišu na cigare.
Kad dođe kod mene neko ko puši, obično pišu napolju, ali postoje izuzeci...

- - - - - - - - - -

A da, i dalje volim da pomirišem tek otvorenu kutiju Davidoffa, mada, od kad je i brat prestao, nemam često priliku za to. :aha:

Moj muž je ostavio cigarete, u decembru će biti 14 god. Otrovao se od istih. Imao užasne glavobolje i otišao kod lekara. Savetovao mu da ostavi cigarete i nikad posle toga nije imao problem.
Za svo vreme samo je dva puta bio u iskušenju i to na samom početku, evo sada nema nikakvih problema. Jedino mu smeta kad dim ide direktno na njega.

Da još dodam, od kada ne puši ugojio se 30 kg.
 
Vezano za temu, ko zeli da ostavi pusenje neka obavezno procita knjigu:

"Lako je prestati pusiti"

Pisac Allen Carr

mislim da ja najvažnije da čovek (žena :lol: ) zbilja odluči, ozbiljno da donese odluku. tu nikakva knjiga ne pomaže.
znam nekoliko osoba koje su ostavile duvan ''zbog knjige''...nisu pušile nekoliko godina i evo - sad opet to rade :aha: sve je u glavi.
znam po sebi :lol:
 
Moj muž je ostavio cigarete, u decembru će biti 14 god. Otrovao se od istih. Imao užasne glavobolje i otišao kod lekara. Savetovao mu da ostavi cigarete i nikad posle toga nije imao problem.
Za svo vreme samo je dva puta bio u iskušenju i to na samom početku, evo sada nema nikakvih problema. Jedino mu smeta kad dim ide direktno na njega.

Da još dodam, od kada ne puši ugojio se 30 kg.

30 kg ? pa covece to mu je jos gore po sisteme nego cigareta
 
Pusac sam najzadrtiji, tesko me je videti bez cigare u ustima. Medjutim, najvise al najvise uzivam da pusim sama u svoja cetiri zida, ne volim u drustvu. Okej je, ali ni blizu kao kad sama pijem kafu i sama pusim, vecina navodno voli u drustvu kafu, meni lepse samoj :D

Sta mi smeta: bivsi pusaci. Njihove price kako su preko noci ostavili cigarete, kako je to najvece djubre, kako ih zabole i nepada im napamet ikad vise da zapale.
Imala sam i par njih koji to sve prica a pogledom mi *jede* cigaru.

Generalno oni sto ti broje svaku cigaru i nedaju ni dva dima da uzmes vec su ispricali sazetu knjigu o stetnosti koju pravis svom organizmu.

Eto ti neki, sto zvocaju cim te vide sa cigarom.

Drugo, tolerantna sam prema nepusacima, nekim vidim da smeta i nece me naterati da zapalim kod njih kuci ili blizu njih kolko god se pravili da ne smeta. Ako ne moze u kuci, idem i na minus.. sve posteno, al nemoj ti meni da zvocas.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

s cigaretom nisi sam<3
 
nepusac sam ali mi pusenje ne smeta ,licni izbor .....
smijesne-slike-zabava-smijeh-humor-1-2-2-81.jpg
...:) :amen:
 
Ja sam pusac iz zadovoljstva.Leti 5-6cigara dnevno zimi 2-3.Pokusala da ostavim,nisam pusila 3 mesca,dobila 7 kg i vratila se na moju dnevnu dozu
Znam i takve i svaka vam cast :D moja sestra nekad ne zapali po nedelju dana, kaze nemam ja vremena za to, nije mi se pusilo. Imala sam druga tako zapali 2-3 dnevno.
Ja kad sam prvu zapalila odma drugu [emoji38]

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam imala koleginicu na poslu koja nije izlazila napolje da zapali u vreme radnog vremena. Kući zapali kad stigne. Ali kad je neko druženje, proslava dana firme onda ispuši kutiju.
Divim se tim ljudima, ja cu svakih 7 minuta potrositi samo na tu jednu cigaru, u slucaju da negde kasnim sto je previse retko, to je jer sam morala da popijem kafu i zapalim

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 

Back
Top