Pušači, bivši pušači i nepušači

pušio sam cigare od 15. do 18. godine, bio sam toliko pametan da sam uspeo sa 18 godina da ostavim cigare, tako da nemam razumevanja za one koje puše po 20-30 godina, to su za mene ljudi koji ne rade na sebi i samoživi su i sebični kad misle da je u redu što truju sebe i okolinu i bacaju pare za koje mogu da kupe nešto sebi deci ili ženi devojci nebitno
 
Slobodna volja svakoga,da li će pušiti ili neće..Kao bivši dugogodišnji pušač,moram da kažem da je
najbolje ako skupiš snagu i prestaneš,a razumem i jedne i druge..Nije im lako,ni jednim ni drugim,a ni nama bivšim..
To znam .Iskusila sam na sopstvenoj koži..:mrgreen:Drma te kriza dugo..
 
Ja kao bivši pušač koji ne puši već 14 godina , da napišem koju. Po meni su sadašnji pušači diskriminisani, sabijaju ih u male prostorije ili ih izbacuju napolje i to van kruga fabrika a duvan legalan, što ga ne zabrane. Ja pošto dok sam pušio a pušio sam jedno 15 godina i to tri kutije dnevno, apsolutno nemam nikakvo pravo da nekom pušaču prigovorim jer mislim da na to nemam prava. Znam koliko je teško ostaviti cigarete i svi su pušači toga svesni zato neću da im stajem na muku.

bas tako , kao da su gubavi.

nek proglase cigare zabranjenim , nego slatka akciza drzavi .
 
Ne gledas ti dobro na te stvari...
Da ti objasnim iz prve ruke...

U vojsci, jedino tada sam bio jako motivisan da pocnem da pusim...nelogicno...
E pa nije....ko pusi , on na svakih pola sata pauza dok ti rmbacis bez pauze 4h kopanje rova za stojeci stav pod maskom..
Pauza kad se cisti krug, pauza kad ovo kad ono...od 12h sigurno ukradu 4h rada..

Radno mesto....slicna stvar....od 8h sigurno maznu 1,5h...sigurno...a obicno i vise..
 
Idealna žena

53f5d010.jpg
 
Ne gledas ti dobro na te stvari...
Da ti objasnim iz prve ruke...

U vojsci, jedino tada sam bio jako motivisan da pocnem da pusim...nelogicno...
E pa nije....ko pusi , on na svakih pola sata pauza dok ti rmbacis bez pauze 4h kopanje rova za stojeci stav pod maskom..
Pauza kad se cisti krug, pauza kad ovo kad ono...od 12h sigurno ukradu 4h rada..

Radno mesto....slicna stvar....od 8h sigurno maznu 1,5h...sigurno...a obicno i vise..

ZAvisi.U dosta firmi je odredjeno vreme za pauzu,2-3 puta za vreme radnog vremena.Pa ti radi sta hoces,pusi,pij kafu,jedi,igraj kolo....
 
Ako putovanje kroz vreme ikada postane ostvarljivo, ja ću da sprečim da se izumitelj cigareta ikada rodi. :mrgreen:

Ja kao pušač to razumem. Zato nikad ne pušim u kući ili prisustvu nepušača.
Nažalost, nisu svi tako tolerantni. Moja porodica, za početak. Keva nije mogla ni u trudnoći da se odrekne pušenja, mada ga je smanjila u tom periodu.

a duvan legalan, što ga ne zabrane.
Eh, zašto. Zato što su ljudi pohlepna stoka (mada vređam stoku, ali' ajde) kojima je profit bitniji od svega, pa i od zdravlja ljudi. Nema veze što je štetno i što ko zna koliko ljudi godišnje umre od pušenja, bitno je da oni mlate gomilu para.

Ne vidim kako sebi dozvoljavate to zlo. Em unistavate zdravlje, em trosite novac, em se nepriajtno osecate.
Nikada, ali nikada mi nijedan pušač nije dao neki validan argument zašto se latio tog sr... Uglavnom stvari tipa hteo da probam, da ispadnem frajer/riba u društvu i slične gluposti. Posebno mi je žao novca koji je iz moje porodice otišao na to zlo, a mogao je korisnije da se upotrebi.

Bivsi pusaci su najgori. Gori od nepusaca. Sve im smeta, sad su oni kao postali fini i sta ti ja znam. Najcesce dzangrizavi, vise nervozni, ma uzas jedan. :mrgreen:
Zavisi. Moj deda je pušio 40 godina i onda je prestao. Nikada nije zažalio zbog toga. I nije bio ništa gori nego ranije. Naprotiv.

pušio sam cigare od 15. do 18. godine, bio sam toliko pametan da sam uspeo sa 18 godina da ostavim cigare, tako da nemam razumevanja za one koje puše po 20-30 godina, to su za mene ljudi koji ne rade na sebi i samoživi su i sebični kad misle da je u redu što truju sebe i okolinu i bacaju pare za koje mogu da kupe nešto sebi deci ili ženi devojci nebitno
Sve tačno. Moj drug je kao maloletan postao zavisnik od cigareta. Jedva ih se nekako otresao, i sad mu ne pada na pamet da dolazi u dodir s njima. Najbolje je nikad ne probati.
 
Pusac sam najzadrtiji, tesko me je videti bez cigare u ustima. Medjutim, najvise al najvise uzivam da pusim sama u svoja cetiri zida, ne volim u drustvu. Okej je, ali ni blizu kao kad sama pijem kafu i sama pusim, vecina navodno voli u drustvu kafu, meni lepse samoj :D

Sta mi smeta: bivsi pusaci. Njihove price kako su preko noci ostavili cigarete, kako je to najvece djubre, kako ih zabole i nepada im napamet ikad vise da zapale.
Imala sam i par njih koji to sve prica a pogledom mi *jede* cigaru.

Generalno oni sto ti broje svaku cigaru i nedaju ni dva dima da uzmes vec su ispricali sazetu knjigu o stetnosti koju pravis svom organizmu.

Eto ti neki, sto zvocaju cim te vide sa cigarom.

Drugo, tolerantna sam prema nepusacima, nekim vidim da smeta i nece me naterati da zapalim kod njih kuci ili blizu njih kolko god se pravili da ne smeta. Ako ne moze u kuci, idem i na minus.. sve posteno, al nemoj ti meni da zvocas.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 
Ako putovanje kroz vreme ikada postane ostvarljivo, ja ću da sprečim da se izumitelj cigareta ikada rodi. :mrgreen:


Nažalost, nisu svi tako tolerantni. Moja porodica, za početak. Keva nije mogla ni u trudnoći da se odrekne pušenja, mada ga je smanjila u tom periodu.


Eh, zašto. Zato što su ljudi pohlepna stoka (mada vređam stoku, ali' ajde) kojima je profit bitniji od svega, pa i od zdravlja ljudi. Nema veze što je štetno i što ko zna koliko ljudi godišnje umre od pušenja, bitno je da oni mlate gomilu para.


Nikada, ali nikada mi nijedan pušač nije dao neki validan argument zašto se latio tog sr... Uglavnom stvari tipa hteo da probam, da ispadnem frajer/riba u društvu i slične gluposti. Posebno mi je žao novca koji je iz moje porodice otišao na to zlo, a mogao je korisnije da se upotrebi.


Zavisi. Moj deda je pušio 40 godina i onda je prestao. Nikada nije zažalio zbog toga. I nije bio ništa gori nego ranije. Naprotiv.


Sve tačno. Moj drug je kao maloletan postao zavisnik od cigareta. Jedva ih se nekako otresao, i sad mu ne pada na pamet da dolazi u dodir s njima. Najbolje je nikad ne probati.
Validan razlog zasto sam se latila tog srranja? Ni u drustvu, ni zbog drustva, ni da budem kul, ni u skoli.
Iz radoznalosti, i ne, nisam se gusila od prve cigare, meni bilo savrseno od pocetka i to je to.

Ali veoma je ocigledno kad neko pusi a ne uziva u tome, vidi se na oko. Kad onako ugasi cigaru na pola, itd.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 
Pusac sam najzadrtiji, tesko me je videti bez cigare u ustima. Medjutim, najvise al najvise uzivam da pusim sama u svoja cetiri zida, ne volim u drustvu. Okej je, ali ni blizu kao kad sama pijem kafu i sama pusim, vecina navodno voli u drustvu kafu, meni lepse samoj :D

Sta mi smeta: bivsi pusaci. Njihove price kako su preko noci ostavili cigarete, kako je to najvece djubre, kako ih zabole i nepada im napamet ikad vise da zapale.
Imala sam i par njih koji to sve prica a pogledom mi *jede* cigaru.

Generalno oni sto ti broje svaku cigaru i nedaju ni dva dima da uzmes vec su ispricali sazetu knjigu o stetnosti koju pravis svom organizmu.

Eto ti neki, sto zvocaju cim te vide sa cigarom.

Drugo, tolerantna sam prema nepusacima, nekim vidim da smeta i nece me naterati da zapalim kod njih kuci ili blizu njih kolko god se pravili da ne smeta. Ako ne moze u kuci, idem i na minus.. sve posteno, al nemoj ti meni da zvocas.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Slazem se sa tobom u svemu,pa cak i za kafu)))Najlepsa je kad si sam,pogotovo prva jutarnja.
Ali mi i ne smeta da izadjem na minus (ovde gde sam minus je MINUS) ako sam na mestu gde se ne pusi.
 
Evo jedna neobavezna diskusija u kafani mi dade ideju za temu.

Pušenje iz ugla pušača, bivših pušača i nepušača.

Šta kome smeta.

Evo ja ću prva kao pušač. U svojoj kući pušim na određenom mestu. Kad odem kod nekoga u posetu i znam da su nepušači cigarete nikad ne ponesem.

Drugo, ta ograničenja koja nas sputavaju. Zabranjeno je ovde, onde... koliko to na vas pušače utiče?

Meni najviše smeta kad sam na aerodromu i ne mogu nigde zapaliti cigaretu a moram doći dva sata pre leta.

pušač sam.
imam periode kad mi se jednostavno ne puši i zato nemam problem sa mestima gde je pušenje zabranjeno. neko će reći da zbog toga nisam pravi pušač :lol: i moguće je da bih se i složila s tim da nemam uvek cigarete u tašni.
prosto, ne želim da budem zavisnik u toj meri da me ta štetna navika čini nervoznom.
u našem stanu ne pušim, jer su članovi porodice nepušači i to poštujem. pušenje na terasi bi me izluđivalo :lol: ne smeta mi kada se neko buni zbog pušenja, jer je ta osoba u pravu - ako sebe truješ, ne moraš to i drugima da radiš.
moj porok je samo moj.

otprilike ovo:

najvise al najvise uzivam da pusim sama u svoja cetiri zida, ne volim u drustvu.
 
Poslednja izmena:
Validan razlog zasto sam se latila tog srranja? Ni u drustvu, ni zbog drustva, ni da budem kul, ni u skoli.
Iz radoznalosti, i ne, nisam se gusila od prve cigare, meni bilo savrseno od pocetka i to je to.

Ali veoma je ocigledno kad neko pusi a ne uziva u tome, vidi se na oko. Kad onako ugasi cigaru na pola, itd.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Biće da ja ne uživam u cigareti čim gasim na pola :D
Šta znam, tako sam uvek radila. Dešava mi se da je ostavim u pepeljari i da izgori cela.
 
Pusac sam godinama. Ne osecam da mi smeta, ali cu ipek u neko dogledno vreme prestati sa time.

Vezano za temu, ko zeli da ostavi pusenje neka obavezno procita knjigu:

"Lako je prestati pusiti"

Pisac Allen Carr

E kad smo kod knjige. Jedna moja poznanica počela čitati neku knjigu, možda čak i tu. Jednom ona meni reče, ma idi bre čitajući ovo ja ću ostaviti cigarete, to ne dolazi u obzir :lol:
 

Back
Top