Puno ime i prezime, avatar može

Svi koji me znaju, znaju da ja insistiram na transparentnosti, tako da se zna i moje ime i prezime, a i slika u avatru i na profilu je moja. Posto sam nepravedno banovana promenila sam moje pravo ime u ovo, ali moji pravi drugari prpoznaju moj stil i pozitivnu energiju. Samo,... krijem godine, jer dama se ne pita za godine, cak iako ima manje od 25 i vise od 6, koliko ja imam.

Ime: Liza
Prezime: Dennis
Nacionalnost: SRPKINJA
Religija: Pravoslvna
Mesto stanovanja: Beverly Hills, Ca. Beograd, SRB, London, UK,...
Boja kose: plava:cool:

E, drago mi je.:)
Da se upoznamo:

Borac za prava zivotinja
Moderator
Datum rođenja
03.06.
Učlanjen
02.09.2007.
Ukupno poruka
12.432
Tekstova u blogu
34

Nacionalnost: srpska
Religija: nema
Pol: fem.
Mesto stanovanja: i međ javom i međ snom (malo ovde, malo tamo)
Boja kose i očiju: plava
Karakter: zayeban
 
ja mislim da bih i pod punim imenom i prezimenom isto pisala... ali bih bila zesce isparanoisana, meni je ovaj forum kao hmm pa ne mogu da definisem, ali osecala bih se nekako previse izlozeno :lol: => izgleda da mi avatar i nick dodju kao garderoba ovde :D
 
Čovek se ponaša slobodnije kada je maskiran.Da li možeš sebe da zamisliš s punim imenom i prezimenom kako govoriš sve što si do sad napisao? Sumnjam, jer ti si dao svoj identitet. U životu se svima predstavljamo kao ono što jesmo. Za sve je tu naše ime i prezime, ali jedino na netu ne moramo da budemo ono što jesmo u stvarnom svetu. Jedino nam on ne postavlja granice.


kada malo bolje razmislim, smatram da se najneprirodinije covek upravo ponasa u momentu kada stavi masku... jerbo, upravo ta maska je nesto drugo od njegovog bitka... ono je njegov ne-bitak s obzirom na to, sam bitak se zatvara u nesto sto nije ili ti potiskuje se... to sto si rekao-la mozda na prvi pogled sadrzi u sebi istinitost ali kada se malo dublje udubim i zadubim shvatam da to i nije tako... da sam zapravo pretender i da se apsolutno neslobodno osecam u tom momentu... nisam ja, daleko sam od ja... a kada mi nema ja... nema mi ni slobode...

...nije mi problem da odam svoj pravi identitet, on mi ne oduzima a ni ne daje kredibilitet... to su samo imenovanja... ukoliko se neko da kazem hvata za ime taj za mene i nema neko misljenje, ukoliko se neko hvata za to koje je moje ime... i to dovodi u vezi sa onim sto govorim... tralalallalaal itd.
 
kada malo bolje razmislim, smatram da se najneprirodinije covek upravo ponasa u momentu kada stavi masku... jerbo, upravo ta maska je nesto drugo od njegovog bitka... ono je njegov ne-bitak s obzirom na to, sam bitak se zatvara u nesto sto nije ili ti potiskuje se... to sto si rekao-la mozda na prvi pogled sadrzi u sebi istinitost ali kada se malo dublje udubim i zadubim shvatam da to i nije tako... da sam zapravo pretender i da se apsolutno neslobodno osecam u tom momentu... nisam ja, daleko sam od ja... a kada mi nema ja... nema mi ni slobode...

...nije mi problem da odam svoj pravi identitet, on mi ne oduzima a ni ne daje kredibilitet... to su samo imenovanja... ukoliko se neko da kazem hvata za ime taj za mene i nema neko misljenje, ukoliko se neko hvata za to koje je moje ime... i to dovodi u vezi sa onim sto govorim... tralalallalaal itd.

Neistina leži baš u tome kad čovek krene da se udubljeje previše u nešto, on onda zaboravlja ono o čemu se zapravo i radi i upušta se u beskonačnu filozofiju. A filozofija je naša misao koja može samo nama da zvuči istinito a svima drugima je laž. Zašto? Jer svako ima svoju filozofiju.
Ja uradim zadatak iz matematike tačno iz 1 pokušaja. Ali ako ja budem krenula da se pitam zašto je to tako, ako budem počela da ga rešavam na različite načine ja sam napravila već grešku. Zbunila sam sebe i više ne znam šta je tačno. Zna li iko?
Da li je matematika savršena? Da li u njoj postoje neke greške, kao što postoje greške u kompjuterskom programu? Sigurno. U tom slučaju matematika nije najpoštenija nauka, što ja smatram da jeste sve dok ne krenem da se upuštam u duboku filozofiju.
 
Molim moderatora da štiti sve učesnike foruma od uvreda i primijeni poslovnik koji smo svi potpisali registrujući se.

Dobro. Nećemo odmah da se kažnjavamo. ;)

Za početak, upućujem javnu molbu izvesnim diskutantima da pokažu viši stepen tolerancije prema neistomišljenicima. Takođe, nemojte uvoditi politiku na temu, jer ovo nije pdf. Politika, a i poznato je da bavljenje politikom škodi zdravlju. :mrgreen:
Nije teško biti fin.:)
A ako vam je to teško, onda barem razmišljajte kako da sačuvate svoje zdravlje. :)

Ovo sam rekla jedanput. :)
 
Dobro. Nećemo odmah da se kažnjavamo. ;)

Za početak, upućujem javnu molbu izvesnim diskutantima da pokažu viši stepen tolerancije prema neistomišljenicima. Takođe, nemojte uvoditi politiku na temu, jer ovo nije pdf. Politika, a i poznato je da bavljenje politikom škodi zdravlju. :mrgreen:
Nije teško biti fin.:)
A ako vam je to teško, onda barem razmišljajte kako da sačuvate svoje zdravlje. :)

Ovo sam rekla jedanput. :)

Zaista nije tesko.Zato u cilju zastite retkih endemskih vrsta predlazem:

:lol:
IMG_4562.jpg


@Borac za prava zivotinja
Ovo sam rekla jedanput. :)

Negde sam ovo vec cuo,ali gde? :)

 
Poslednja izmena:
I ko si?
I ja sam uradio.Ja sam Misel,ali nemoj nikom da govoris o tome,ok?

:hahaha:

Moj rezultat:

You are Michelle -Leader of the Nouvion branch of the French Resistance, a crafty, clever woman whose ingenious mind comes up with plan after clever plan to capture spies, help airmen escape, photograph maps, and more. You are creative, brave and determined.
You often come up with genious plans , and the fact that they always fail surely isnt your fault! Actually, you are a real patriot and a brave, determined heroine...Now, if you could only stop spending Resistance funds at the hairdresser..

:lol:
 
E, drago mi je.:)
Da se upoznamo:

Borac za prava zivotinja
Moderator
Datum rođenja
03.06.
Učlanjen
02.09.2007.
Ukupno poruka
12.432
Tekstova u blogu
34

Nacionalnost: srpska
Religija: nema
Pol: fem.
Mesto stanovanja: i međ javom i međ snom (malo ovde, malo tamo)
Boja kose i očiju: plava
Karakter: zayeban

Види, одмах сам препознала ко си, виђам четири тебе сваког дана! Могла си баш нешто оставити машти... ;)
 
Covek ima strast da bude iskren. Ako nagon definisemo prema jednoj od pre postojecih definicija koja kaze "to je nesto sto se mnogo zeli" i razlikujemo ga od potrebe, sto bi bilo nesto sto je potreba zbog prirode ali se ne zeli, onda mozemo reci i ono sto su pre govorili: da postoji jedan nagon iskrenosti.

Nagon iskrenosti se moze od ljudi koji to znaju upotrebiti kod drugih da se izvuku neke informacije. Covek nema ni prirodnu potrebu da laze, a ni nagon da laze.

Mada su plitki dusi skloni da sve sto vecina u ovom vremenu u kojem zive radi proglase za prirodni nagon, da bi manjinu nazvali nenormalnom - proglasavati manjinu nenormalnom samo zato sto se razlikuje od vecine je osnov za postajanje konformistom, tj. plicakom. To je moje misljenje, vise necu pisati na ovu temu, jer sam sve rekao.
 
Poslednja izmena:
Neistina leži baš u tome kad čovek krene da se udubljeje previše u nešto, on onda zaboravlja ono o čemu se zapravo i radi i upušta se u beskonačnu filozofiju. A filozofija je naša misao koja može samo nama da zvuči istinito a svima drugima je laž. Zašto? Jer svako ima svoju filozofiju.
Ja uradim zadatak iz matematike tačno iz 1 pokušaja. Ali ako ja budem krenula da se pitam zašto je to tako, ako budem počela da ga rešavam na različite načine ja sam napravila već grešku. Zbunila sam sebe i više ne znam šta je tačno. Zna li iko?
Da li je matematika savršena? Da li u njoj postoje neke greške, kao što postoje greške u kompjuterskom programu? Sigurno. U tom slučaju matematika nije najpoštenija nauka, što ja smatram da jeste sve dok ne krenem da se upuštam u duboku filozofiju.


izvini, ne vidim korespondenciju ili ti... nisam sigurna na sta ciljas..

...sa psiholoskog aspekta i sa aspekta psihologije samo stavljanje maski jeste skrivanje od sebe bitka, ili ti... stavljanje sebe u neidentitet... stavljanje sebe u ne-bitak u odnosu na ono sto je bitak... samo sto ja to kazem filozofski a ne po terminologiji psihologije...

...upravo filozofije ne moze i ne sme da bude nesto proizovljno, kao sto kazes nasa misao... filozofija upravo mora da bude umska a ne (zdravo)-razumska... jer ukoliko je takva onda je ono sto si ti napisala... te tada nema mnogo tezine...


...nisam sigurna ali mislim da nisam postavljala kategoriju istinitosti ili laznosti ni u jednom od dva slucaja... ne-bitak ne znaci laz... nego je to ne-bitak...
 
Covek ima strast da bude iskren. Ako nagon definisemo prema jednoj od pre postojecih definicija koja kaze "to je nesto sto se mnogo zeli" i razlikujemo ga od potrebe, sto bi bilo nesto sto je potreba zbog prirode ali se ne zeli, onda mozemo reci i ono sto su pre govorili: da postoji jedan nagon iskrenosti.

Nagon iskrenosti se moze od ljudi koji to znaju upotrebiti kod drugih da se izvuku neke informacije. Covek nema ni prirodnu potrebu da laze, a ni nagon da laze.

Mada su plitki dusi skloni da sve sto vecina u ovom vremenu u kojem zive radi proglase za prirodni nagon, da bi manjinu nazvali nenormalnom - proglasavati manjinu nenormalnom samo zato sto se razlikuje od vecine je osnov za postajanje konformistom, tj. plicakom. To je moje misljenje, vise necu pisati na ovu temu, jer sam sve rekao.


...erm... ok, poceo-la si da odredjujes momenat iskrenosti prema strasti a onda u sledecoj recenici koristis pojam nagona... definicija nagona je u ovom slucaju presiroka... "to je sto se mnogo zeli"... ovde koristis pojam zelje, koji nije identican sa pojom nagona niti sa pojom strasti...

laganje ili govorenje istine nije prirodni nagon, to je tacno, medjutim... ukoliko nije jedno onda nije ni drugo... ili ti, ne moze da bude da su pojmovi koji su generisani od strane coveka da jedan bude a drugi ne bude po prirodi...

...nije to da ljudi nesto proglasavaju prirodnim nagonom da bi govorili da je neko manje a neko vise normalan... ako i jeste tako to je onda upravo zbog onoga sto si rekao-la, a to je da imaju manjak uposlene sive mase izmedju usiju...

...pre bih rekla da se to cini zbog nemogucnosti da se preuzme odgovornost...

...konformizam nema nikakve veze sa plitkoumnoscu ili dubokoumnoscu... ako ce po iskustvu, poznajem mnogo ljudi koji su izuzetni mislioci a koji su konformisti... to je nesto sto ima veze sa karakterom licnosti...

...ja bih te zamolila da se ipak vratis i da mi pokusas jos jednom objasniti pokusaj definiciji a onda i da pokusas da definises nagon... ili strast... ili zelju... koji god oces... ali da svaki ukoliko ga koristis prethodno definises...

...ovo je suvise empiricarsko objasnjenje...
 

Back
Top