Puno ime i prezime, avatar može

Toliko volim crnu boju da sam hteo da dobijem crnje od crnog. Jednom sam tako pokusao za ZELENU, i zaista, ljudi su se cudili koliko je "zelen" atavar bio, nekima se nije svidjalo pa su govorili "ono zeleno".

Da bi dobio crnje od crnog mozes da koristis vise nacina, a posto na forumu nema "sjaj" a nema ni reljef (sto se koristi za majice) onda sam morao da dodam boje koje nisu crne....

Inace, kako da se izrazi "crnost" ili bilo koja boja vise nego kad bi stvar bila jednobojna Versace nije objasnio, a on bi to najbolje objasnio da je ziv, na zalost nije

Inace, crna je boja kao neke "jasnosti", a bela nije. Recimo doktori nose bele mantile, a kad neki gitarista zeli da se pravi da je "majstor" isto obuce belo odelo ili recimo frulas, Boki Milosevic. To je kao ono "nisam vam jasan". Psihijatri (posto treba da budu jasni) nekad su nosili crne mantile. Cak i to sto nesto crno izgleda tanje od necega belog (opticka varka) zene koriste recimo za carape, da bi vise do izrazaja dosla noga a ne konci. Bela = nejasno = mesavina svih osnovnih boja. Na mom atavaru se osnovne boje ne mesaju, sto bi trebalo da bi znacilo "CRNO BRATE" To je istaknuto time sto se crvena mesa sa narandzastom koja stvarno nije osnovna boja, ali se sa zelenom i plavom ne mesa.

Nadam se da sam bio jasan :D
 
Poslednja izmena:
Nejasnost bele je nagovestena time sto su "linije" bele isprepletene i zamrsene. Ipak, kako se nasla u crnoj, to je dobila neki "tehnoloski prav" oblik. Kada bi sa strane atavar postajao sivlji to bi pravilnost a i "tehnoloskost" belih linija postajala sve manja.
Postoje 3 linije bele da bi nagovestile da se ona pravi od 3 boje (koje su date: red grin i blu).

Sta ce bela tu ako treba da bude crno?
Zato sto treba da se nagovesti jasnost boje, tj. ako je crna boja "jasnosti", onda je "jasnost" crna, pa se crno duplira kroz boju i jasnost.
 
Nejasnost bele je nagovestena time sto su "linije" bele isprepletene i zamrsene. Ipak, kako se nasla u crnoj, to je dobila neki "tehnoloski prav" oblik. Kada bi sa strane atavar postajao sivlji to bi pravilnost a i "tehnoloskost" belih linija postajala sve manja.Postoje 3 linije bele da bi nagovestile da se ona pravi od 3 boje (koje su date: red grin i blu).

Sta ce bela tu ako treba da bude crno?
Zato sto treba da se nagovesti jasnost boje, tj. ako je crna boja "jasnosti", onda je "jasnost" crna, pa se crno duplira kroz boju i jasnost.

Govoriš o iradijaciji, dejstvo belog u crnom kvadratu. Belina zbijena u tim linijama "kipi" prema crnoj površini do usijanja. Belina u crnom kvadratu je uvek belja od istog stepena beline koja se nalazi iza crnog kvadrata.
 
Toliko volim crnu boju da sam hteo da dobijem crnje od crnog. Jednom sam tako pokusao za ZELENU, i zaista, ljudi su se cudili koliko je "zelen" atavar bio, nekima se nije svidjalo pa su govorili "ono zeleno".

Da bi dobio crnje od crnog mozes da koristis vise nacina, a posto na forumu nema "sjaj" a nema ni reljef (sto se koristi za majice) onda sam morao da dodam boje koje nisu crne....

Inace, kako da se izrazi "crnost" ili bilo koja boja vise nego kad bi stvar bila jednobojna Versace nije objasnio, a on bi to najbolje objasnio da je ziv, na zalost nije

Inace, crna je boja kao neke "jasnosti", a bela nije. Recimo doktori nose bele mantile, a kad neki gitarista zeli da se pravi da je "majstor" isto obuce belo odelo ili recimo frulas, Boki Milosevic. To je kao ono "nisam vam jasan". Psihijatri (posto treba da budu jasni) nekad su nosili crne mantile. Cak i to sto nesto crno izgleda tanje od necega belog (opticka varka) zene koriste recimo za carape, da bi vise do izrazaja dosla noga a ne konci. Bela = nejasno = mesavina svih osnovnih boja. Na mom atavaru se osnovne boje ne mesaju, sto bi trebalo da bi znacilo "CRNO BRATE" To je istaknuto time sto se crvena mesa sa narandzastom koja stvarno nije osnovna boja, ali se sa zelenom i plavom ne mesa.

Nadam se da sam bio jasan :D

Hteo si da dobiješ jasnije od jasnijeg.
 
Ono prvo za crnu nisam mogo da shvatim iz opravdanih razloga.
Evo koji su to dobri razlozi:
Jednom kad sam se drogirao rekao sam: "Ti i taj tu ste seljaci, a ja i ovaj smo gospoda jer smo na nivou. Ja sam gospodin."

Juce sam razmisljao o necemu: ako za nesto kazes da ako ima tu osobinu jeste takvo, onda za to nesto mozes reci da je takvo, medjutim, to znaci da sam rekao na kraju "ja sam gospodin" kao negaciju moje sopstvene izjave, kao, "kakva laz".

Cudno mi je bilo da se sad desi isto tako nesto. 'Ako je crno jasno, a ja sam jasan, onda sam ja crn', jer sam bas sinoc o onome razmisljao. Nije mi jasno
 
Poslednja izmena:

Back
Top