Propast nataliteta Srbije - hoćemo li izumreti?

Nije da nam Vojvodina ni po cemu nije pripadala, tamo su vekovni narod bili Srbi i to pod jurisdikcijom Pecke patrijarsije jos od 1571god, samo je bila pod Austrougarskom upravom dugo, bas kao i ostatak Srbije pod Turskom, a nesto kasnije se prisajedinila sa ostatkom Srbije koji je oslobodjen od Turaka nesto ranije.

Otomansko carstvo je propalo ranije od Austrougarskog i zato je to tako ispalo.

Tačno.

To je bilo na predlog austorugarskog cara Leoparda Prvog koji je sklopio sporazum sa Pećkim Patrijarhom Aresenijem Čarnojevićem da se 35 hiljada srpskih porodica naseli severno od Save i Dunava. Srbi su imali gotovo sve slobode, slobodu veroispovesti, ekonosmke pa čak i političke slobode ali da se Austorugarskoj ta usluga vrati tako što će Srbi braniti Austorugarsku od Turske imperije. Kasnije kad su se pokazali kao izuzetni ratnici, Austorugarska ih je angažovala i za mnoge druge ratove.

Sličan slučaj je bio i sa Krajšnicmima, samo je njih posle tandem Sloba-Franja proterao. Nazad u Srbiju kao izbeglice. Oni tada nisu bili azilanti kao ovi danas arapi kako ih je Vučko dočekvao, to nije radio sa Srbima.
Nisu mogli ovde ni ličnu kartu dobirti. Tako da je progon iz Krajne, išao linijom Krajna - Kosovo i Beograd - Kanada, Australija, Amerika. Ovi posle pirčaju to nije progon Srba iz Srbije. Ako tebi Srbin jadan i bedan dođe iz Krajne ti ga sačekaš sa policijom da ih rasteruje na Kosovo, ne dobije ni topli obrok, a onda mu ne daš ni ličnu kartu ni državljanstvo. Šta je to? Naravno bilo je i onih koji su se snašli, bila je i ona Šešeljeva ideja kolonizacije izvan Zemuna, ali mnogi su bili navedeni da brže dobiju državljanstvo Kanade nego li Srbije.


Što se tiče Vojvodine. Koliko ja znam to je bilo 1690. godine.

Naravno, Srbi su prihvatli takvu ponudu verovatno zato što im je bilo sjajno da se ovamo hebavaju sa Turcima.

Ono što je bitno napomenuti jeste da je to bila Austorugarska. Nikad nije bila Srbija. To su takođe živeli Nemci. Pa vi danas kad odete u Vojvodinu pa čak i po manjim varošicama, palankama što bi rekli, vi vidite sve one vile iz predratnog perioda, sve vile bogatih nemaca. To su bili folksdojčeri koje smo mi proterali na kraju Drugog svetkog rata. Sve one velelepne vile, velike crkve, arhitektura to je sve austorugarsko.

Koliko ja znam proterano je preko 300.000 Nemaca i oteta im je imovina.

Nije kupljena, kako su to Albanci radili na Kosovu. Oteta je. Mala digresija. Zato kažem da Nemačka čačka Vojvodinu. Potomci tih nemaca dolaze u Vojvodinu da kupuju te vile i kuće. Kaže, to je bilo moga dede. To je već pozanta stvar. To traje već 15 godina sigurno. Banjavaju tamo niotkuda, dosađuju, bane na vrata i pita da kupi imanje i kuću.

A mi proterali Nemce, oteli te velelpne vile. Vojvodina uvek bila bogata. Pa to je najplodnija zemlja. A kolonizovali je posle što bi mi rekli s vrške čuke. Tamo obijali pločice, razbijali kade i kupatila, keramiku nikad nisu videli, kaže, klisko za ovce i stoku. Od kupatila pravili štalu.

Poenta priče, kao što Kosovo nije pripadalo Albancima samo zato što su tu živeli, tako ni Vojvodina realno nije pripadala nama i ne bi ni pripala jer su sve zemlje pa čak i sile u Evropi tražile drugačiju sliku Balkana. Sve zemlje uključujući i Rusiju i Englesku. Mislim da Francuska nije imala izražen stav ali ove ostale jesu i tav stav je bio protiv Srbije.

Pa pogledajte vi kolika je bila Srbija pre Prvog svetkog rata, i kolika je država data srpskom kralju nakon Prvog svetskog rata.
 
Ja sam ateista i ne vidim ništa loše u tome, a i ti ako si vernik ne bi trebao to da gledaš kao loše, to je slobodna volja građana.

Pazi tu stoku, na Vidovdan ti izručuješ nekoga Hagu. Bolest.

Sloba je heroj.

Sad mi je tek drago kad ste otkrili svoje pravo žutaćko lice.

Pozdrav iz Požarevca 😄

Jel to iz zatvora u Požarevcu?

Slobo mi te volimo!!!

U sud u Hagu je izručen na Vidovdan po nalogu onih koji su od Slobe napravili heroja isto na Vidovdan na Gazimestanu na obeležavanju 600 godina od Kosovskog boja. Strane sile od jednog trećerazrednog političara npravili najevćeg Srbina ikada, za koga mnogi nisu ni čuli do tada.

To je sve simbolika i nije slučajno naravno. Simbolika je u tome što je on taj koji je otcepio Kosovo. Kosovo je Moskva obećala Albancima još 1948. godine i napokon posle toliko decenija taj internacionalni plan za Kosovo je ispunjen zahvaljujući Slobi. Tako da je početak i kraj Slobine vladavine je obeležen Koksovom i Vidovdanom sa razlogom.

Na Vidovdan preko Kosovske mitologije su mu stavili krunu, na Vidovdan su mu je skinuli. Mogli su da ga izruče bilo koji dugi dan, ali neko je tražio da to bude baš Vidovdan.

Zanimljivo je da je komunista, takođe ateista, i posebno napominjem da u crkvu nikad nije ušao, ne zato što sam protiv crkve ili nisam protiv crkve i vere, mašiš kontekst, nego zato što je bombarodovanje srpskog naroda nazvao koristeći religijske termine a u crkvu nikad ušo nije, i to sotonskim imenom "Milosrdni Anđeo" i to je simbolika naravno. Kakav je to milosrdni anđeo koji baca bombe i osiromašeni uranijum? Milosrdan? Svi ti veliki igrači vole da se igraju simbolikom pa ni Sloba kao čuveni jugoslovenski bankar, jedini odabrani od bankarske elite nije bio izuzetak.

Um koji bombardovanje nazove takvim imenom je daleko bolesniji um.


I kaže Sloba na kraju: Volim i ja vas!
 
Jel to iz zatvora u Požarevcu?

Slobo mi te volimo!!!

U sud u Hagu je izručen na Vidovdan po nalogu onih koji su od Slobe napravili heroja isto na Vidovdan na Gazimestanu na obeležavanju 600 godina od Kosovskog boja. Strane sile od jednog trećerazrednog političara npravili najevćeg Srbina ikada, za koga mnogi nisu ni čuli do tada.

To je sve simbolika i nije slučajno naravno. Simbolika je u tome što je on taj koji je otcepio Kosovo. Kosovo je Moskva obećala Albancima još 1948. godine i napokon posle toliko decenija taj internacionalni plan za Kosovo je ispunjen zahvaljujući Slobi. Tako da je početak i kraj Slobine vladavine je obeležen Koksovom i Vidovdanom sa razlogom.

Na Vidovdan preko Kosovske mitologije su mu stavili krunu, na Vidovdan su mu je skinuli. Mogli su da ga izruče bilo koji dugi dan, ali neko je tražio da to bude baš Vidovdan.

Zanimljivo je da je komunista, takođe ateista, i posebno napominjem da u crkvu nikad nije ušao, ne zato što sam protiv crkve ili nisam protiv crkve i vere, mašiš kontekst, nego zato što je bombarodovanje srpskog naroda nazvao koristeći religijske termine a u crkvu nikad ušo nije, i to sotonskim imenom "Milosrdni Anđeo" i to je simbolika naravno. Kakav je to milosrdni anđeo koji baca bombe i osiromašeni uranijum? Milosrdan? Svi ti veliki igrači vole da se igraju simbolikom pa ni Sloba kao čuveni jugoslovenski bankar, jedini odabrani od bankarske elite nije bio izuzetak.

Um koji bombardovanje nazove takvim imenom je daleko bolesniji um.


I kaže Sloba na kraju: Volim i ja vas!
Da da, laprdaš čovek, klasični žuti bot. Neću više ni pokušati da ti odgovaram, jer stv si dosadan i pričaš neke nepovezane stvari, rekal sam odlgedaš dokumentarac Težina Lanaca 1 i onda malo dobiješ realniju sliku sveta. Sa žutaćima i sa lgbt populacijom izbegavam da razgovara jer ste karakterno isti svi, nedokazni, zadrti, zli.
 
Pa zasto onda Crnogorci potenciraju tj, ne sada nego ranije, da imaju musku decu da su i zensku oblacili kao musku od sramote?

Naslednica se uda i nastavi tudju lozu, ne svoju.

A to su i prevazidjene stvari

Upravo tako.

@ tema


Izumrecemo, svako ce jednog dana da umre i to je jedino izvesno i sto se mora.

Kao narod, hocemo sigurno jos vise, ali negde ce se zaustaviti taj trend, ili sto bi se reklo u "Kremanskom prorocanstvu", onda kad svi stanemo "pod jednu sljivu". Tada cemo se opametiti i prestati da gledamo ruske ili zapadne interese, nego svoje.

A do tad, bojim se da cemo i zasluziti da nas sve manje ima jer ne gledamo sebe i Srbiju, nego Rusiju i zapad koji nas samo koriste.

S tim sto mi je zao sto nas ima mnogih koji nismo takvi, ali zbog budala ispastamo.
Ostaju unuci,a prunuke tesko da dozivim.
 

Back
Top