Променити веру за боље сутра Србији

Да ли сте за то да промените веру да би Србији било боље

  • Да, постао би католик (али само површно)

  • Да, постао би католик али прави.

  • Не. не мењам веру ма шта ми нудили или претили

  • Нешто сасвим друго, написаћу шта


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Znam da su neki anarhisti verovali u Satanu i smatrali da će rušenjem postojećeg poretka doći do uspostavljanja satanističke vlade.

Ma, jasta, anarhisti , komunisti, svi ti revolucionarno nastrojeni...

Sve je to cist satanizam...

Ne moze da bude bogougodno, ako nije krotko, trpeljivo, pomirljivo...

Cim se to buni i nece da trpi jaram to moze da bude samo opsednutost necastivim silama. :roll:
 
Citam ove vase komentare i nesto mi nije nikako jasno... Gde su nestali onoliki komunisti koje je Jugoslavija imala. Vidim da nikom dede i babe nisu bili komunisti. Roditelji pogotovo... Znaci, u komunistickoj drzavi nigde komunista nije bilo... Nesto mi je tu cudno...

Bilo kod mene.

S tim sto sam se ja licno revizionisticki zainteresovao za komunizam (doslo iz dupeta u glavu).

Ali sam, ipak, vernik, tako da mi hriscanski komunizam taman lezi kako treba.
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

Каква је ово будалаштина од теме???

Какве везе са мозгом и са Србијом има ова тема???

Твоје одрицање од ВЕРЕ ПРАВОСЛАВНЕ је твоја лична ствар... али ПРОМОЦИЈА КАТОЛИЧАНСТВА И ПРОМЕНЕ ВЕРЕ НИЈЕ.

Срамота!!!!!!!!
 
Каква је ово будалаштина од теме???

Какве везе са мозгом и са Србијом има ова тема???

Твоје одрицање од ВЕРЕ ПРАВОСЛАВНЕ је твоја лична ствар... али ПРОМОЦИЈА КАТОЛИЧАНСТВА И ПРОМЕНЕ ВЕРЕ НИЈЕ.

Срамота!!!!!!!!

Пази када сам и ја јуче рекао да је тема будалаштина!
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

zbog srbije predjes u katolika? vecu glupost u zivotu nisam cuo. Jadnice niko ti ne trazi da predjes u katolika, sta ce takvi preletaci Papi? poturice raspala:whistling:
 
Пази када сам и ја јуче рекао да је тема будалаштина!

А најцрње је ШТО ДРУГЕ ТЕМЕ КОЈЕ ИМАЈУ РЕЛИГИОЗНУ ТЕМАТИКУ ПРЕМЕШТАЈУ - А ОВУ АНТИПРАВОСЛАВНУ ТЕМУ МОДЕРАТОРИ ОСТАВЉАЈУ НА ПОЛИТИЦИ.....

Модераторииииииииииииииии......... С Р А М О Т А !!!!!!!!!!!! Или закључавајте или премештајте овај идиотлук од теме!!!!!!!!!!!!!!:rtfm::rtfm::rtfm:
 
А најцрње је ШТО ДРУГЕ ТЕМЕ КОЈЕ ИМАЈУ РЕЛИГИОЗНУ ТЕМАТИКУ ПРЕМЕШТАЈУ - А ОВУ АНТИПРАВОСЛАВНУ ТЕМУ МОДЕРАТОРИ ОСТАВЉАЈУ НА ПОЛИТИЦИ.....

Модераторииииииииииииииии......... С Р А М О Т А !!!!!!!!!!!! Или закључавајте или премештајте овај идиотлук од теме!!!!!!!!!!!!!!:rtfm::rtfm::rtfm:

Baš!
Zatvarajte temu.

Čisto propagandno- spamosvkog karaktera!
 
Pa sasvim je dovoljno da ova nasa Srpskla Pravoslavna Crkva , prihvati Uniju , i eto ti belaja .
Ono jest da smo mi Sekularna drzava , a ne ko Engleska ili Svedska , sa verskim drzavnim uredjenjem , al opet , treba da znas , da je glavno crkveno telo odgovorno svoje vernike . U
slucaju da SPC uradi ovo , Srbi posle mnogo godeina ostaju bez svoje Crkve . Jedan brojj Vernika , prelazi u RPC , u slucaju da ima mogucnosti za to .
Voleo bi da mi neko kaze kad i gde je Hocear izjavio to za Svetog Savu .

nemam pojma šta je i o kome izjavio Hočevar niti me interesuje ......................

A ovo što pričaš o SPC to se odnosi i na druge verske zajednice .... pogledaj koliko samo uticaja ima Zukorlić na MUSLIMANE ....

Sve je to pogrešno , ljudi treba da budu slobodnog uma i da veru nose u SRCU a ne da dozvole da njima upravljaju verske zajednice i verski poglavari .... u istoriji se pokazalo da je taj scenario tragičan , pogledajte samo KRSTAŠKE RATOVE ili DŽIHAD ......čemu to?

U takvim stvarima nema ni vere , ni vernika .......
 
Цркву је створио Бог не човек.
Црква је шири појам и не односи се само на грађевину као верски објекат.

u tom smislu da ... ako se crkva gleda kao sinonim za vernike onda da ... međutim ako si gledao temu videćeš da oni tvrde da je crkva (kao građevina) potrebna da bi se verovalo ...a ne crkva kao vernici, kao pastva , kao duh vere .....razumeš me?
 

Back
Top