Променити веру за боље сутра Србији

Да ли сте за то да промените веру да би Србији било боље

  • Да, постао би католик (али само површно)

  • Да, постао би католик али прави.

  • Не. не мењам веру ма шта ми нудили или претили

  • Нешто сасвим друго, написаћу шта


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Чак тамо у далекој Америци, сви верују у Бога,
сви су православци....и што је интересантно...сви иду у своју цркву....
Хало пријатељу....хајде мало проанализирај задње постове....
У далекој Америци иду у своју цркву...нису променили веру....
а овде у Србији причате, да треба променити веру....
ОВА ТЕМА ЈЕ ТЕШКО С.РАЊЕ И ТРЕБА ЈЕ ЗАТВОРИТИ.
:per: :per: :per:

Ako si citao ono sto sam pisao napisao sam da je u srbiji vera odavno promenjena i od nje je sada samo ime i nista vise. Onoga cega nas je Isus ucio u Srbiji vise nema i ako bi se menjala sadasnja vera ne bi se menjalo pravoslavlje ili hriscanstvo, vec nesto sasvim drugo. Neka druga religija, a ne pravoslavlje (doduse za pravoslavlje samo bi se ime promenulo i nista vise). . .
Kad u srbiji ljudi budu poceli da postuju jedni druge i kad budu postovali neprijatelje, kad budu postovali svoje susede, kad bude vladala tolerancija, kad budu krenuli da slede put koji nam je pokazao Isus, a ne nacionalizam i mrznja koji se sada slede, onda se moze pricati o tome da se srbija vraca na put pravoslavlja i tada ce se moci pricati da je srbija pravoslavna zemlja, a do tad. . . Sve jedno je kojim putem ide, jer ne ide putem pravoslavlja. . .
Temu bi mozda trebalo preimenovati u temu zasto srbi ne ideu putem pravoslavlja i zasto mrze druge i ko ih je tome ucio. . .
 
Pa 90% Crnogoraca, Licana, Kraisnika i Bosnaca je bilo - crveno....

Nismo to jos zaboravili...

Pa onda U SAMO DESETAK GODINA prodase VERU ZA VECERU i postase vernici...Svi se krstili sa 20,30,40 godina....

Videli vise nema socijalizma, pa hajde da se ogrebu o demokratiju ...

Istina ili nije? :think:

Ti izgleda ne odustajes od pausalnog etiketiranja, ne znam samo da li zato sto mislis
da nesto znas ili provociras ??:per::per::per:

E pa da te podsjetim prije nego ponovo nesto izlupetas, procentualno u C.G. Bosni i Lici
nista manje nije bilo medju Srbima ucesce u cetnicima, nego medju Srbima u Srbiji !

U svim Srpskim zemljama podjednake su posljedice ideoloskog rata !
 
Mnoge stvari Srbi ne shvataju.

Na neki nacin su kroz istoriju bili IZOLOVANI od svetskih zbivanja.

Zato su ostali naivni i laki za manipulaciju od bilo koga.

Narocito je pogubna platforma SPC (ne celo pravoslavlje!) koja je VEOMA MNOGO odgovorna za gotovo sva srpska stradanja.

Nadam se da ce se ta platforma u SPC promenuti, a da se necemo pounijatiti.

SPC se svakako može kritikovati .... ali samo da tu kritiku ne učine "drugovi" onda bolje da je ne bude ....
 
Што се тиче устава он се не поштује, Војводина је противуставно добила самосталност. Тако да о уставу боље ти је да не дискутујеш пошто "заборављаш" да је погажен. Србију у свету гледају као на православну.

Ama ne može država da bude ili ne bude pravoslavna ili katolička ili šta već ...KAO ŠTO REKOH .... VERA JE STVAR POJEDINCA .....

A VOJVODINA .....(pazi odću ti tajnu) .... NIJE SAMOSTALNA .... i to što je neko pogazio ustav(ako jeste) to ne daje za pravo tebi ili meni da ga gazimo .... jer to što je neko kriminalac ne daje za pravo tebi i meni da budemo kriminalci .....
 
Nije to bas tako.Ajde svi da se klanjamo u dzamiji a da verujemo u Hrista.
Razmisli , ti izdajes Hrista.
Tolko si se trudio a glupost si napisao.

E baš je tako ali ti očigledno ne razumeš veru ... vera nisu džamija i crkva ... vera se nosi u SRCU ... kao što rekoh Pravoslavac sam a u crkvu sam u životu ušao ukupno 10 puta. Ali ne priznajem da su oni koji idu svaki dan u crkvu veći vernici od mene. Jer po mom mišljenju vera je u meni u mim duhu , mislima , delima u mom odnosu prema VERI , prema TVORCU ....... i sam onaj u koga verujemo biće vlastan jednog dana da nam sudi u tom smislu .... a koji će njegovi kriterijumi biti ... to niko ne zna .... ima ih i onih koji pod mantijom žive čitav vek a vernici nisu ....
 
Ti izgleda ne odustajes od pausalnog etiketiranja, ne znam samo da li zato sto mislis
da nesto znas ili provociras ??:per::per::per:

E pa da te podsjetim prije nego ponovo nesto izlupetas, procentualno u C.G. Bosni i Lici
nista manje nije bilo medju Srbima ucesce u cetnicima, nego medju Srbima u Srbiji !

U svim Srpskim zemljama podjednake su posljedice ideoloskog rata !

Aj ne lazi!

Po celoj Srbiji i Vojvodini narocito, su u vreme Titove vlasti direktori i sefovi policije bili Crnogorci, Bosanci i Licani...

Sve neki vajni borci i prvoborci...

PRAVIH Srba iz Srbije nije u lokalnoj vlasti bilo ni 30%.

A tek u Hrvatskoj....:dash:
 
E baš je tako ali ti očigledno ne razumeš veru ... vera nisu džamija i crkva ... vera se nosi u SRCU ... kao što rekoh Pravoslavac sam a u crkvu sam u životu ušao ukupno 10 puta. Ali ne priznajem da su oni koji idu svaki dan u crkvu veći vernici od mene. Jer po mom mišljenju vera je u meni u mim duhu , mislima , delima u mom odnosu prema VERI , prema TVORCU ....... i sam onaj u koga verujemo biće vlastan jednog dana da nam sudi u tom smislu .... a koji će njegovi kriterijumi biti ... to niko ne zna .... ima ih i onih koji pod mantijom žive čitav vek a vernici nisu ....

Слажем се....
Негде прочитах...чини ми се и новом завету....отприлике овако....
Није верник онај, који се моли да га други гледају.....
верник је онај, који се смерно моли Господу у дому своме......
;)
 
Aj ne lazi!

Po celoj Srbiji i Vojvodini narocito, su u vreme Titove vlasti direktori i sefovi policije bili Crnogorci, Bosanci i Licani...

Sve neki vajni borci i prvoborci...

PRAVIH Srba iz Srbije nije u lokalnoj vlasti bilo ni 30%.

A tek u Hrvatskoj....:dash:

Koji si ti prevrtac !!:rtfm::rtfm:
Uopste nismo pricali o direktorima, vec o teistima i ateistima medju Srbima, no
tebi je izgleda samozadovoljenje da lupetas, pa nastavi !:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Koji si ti prevrtac !!:rtfm::rtfm:
Uopste nismo pricali o direktorima, vec o teistima i ateistima medju Srbima, no
tebi je izgleda samozadovoljenje da lupetas, pa nastavi !:hahaha::hahaha::hahaha:

Pa da si u Titino vreme mogao da budes direktor - morao si da budes politicki podoban, tj. da budes KOMUNISTA.

A kada si komunista, nisi mogao da budes religiozan...

Treba li sad da ti to nacrtam?
 
Слажем се....
Негде прочитах...чини ми се и новом завету....отприлике овако....
Није верник онај, који се моли да га други гледају.....
верник је онај, који се смерно моли Господу у дому своме......
;)

Upravo to ...inače za one koji ne znaju ... prvobitni Hrišćani ( prvi vekovi posle Hrista) nisu imali Bogomolje - Crkve .... već su se molili u kućama - "u domu svome"
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

Verujem da bi nas pravoslavni Bog oprostio utamanjenje individue koja je u stanju da postavi ovu temu i napise ovakav tekst kao obrazlozenje.
 
Pa da si u Titino vreme mogao da budes direktor - morao si da budes politicki podoban, tj. da budes KOMUNISTA.

A kada si komunista, nisi mogao da budes religiozan...

Treba li sad da ti to nacrtam?

Блајби...Сумњао сам а сад сам сигуран да те је школовала ОЗНА...
На једној другој, сличној теми, мени си нешто друго говорио....
Блајби....Блајби....Џаволчичу.....Па ти и ниси на Карибима...
Ти делујеш из Србије....
Да чујемо....За кога радиш....?
:per: :per: :per:
 
Блајби...Сумњао сам а сад сам сигуран да те је школовала ОЗНА...
На једној другој, сличној теми, мени си нешто друго говорио....
Блајби....Блајби....Џаволчичу.....Па ти и ниси на Карибима...
Ти делујеш из Србије....
Да чујемо....За кога радиш....?
:per: :per: :per:

Za Čanka....samo je Čanak frizirani komunista separatističkih težnji .....
 
E baš je tako ali ti očigledno ne razumeš veru ... vera nisu džamija i crkva ... vera se nosi u SRCU ... kao što rekoh Pravoslavac sam a u crkvu sam u životu ušao ukupno 10 puta. Ali ne priznajem da su oni koji idu svaki dan u crkvu veći vernici od mene. Jer po mom mišljenju vera je u meni u mim duhu , mislima , delima u mom odnosu prema VERI , prema TVORCU ....... i sam onaj u koga verujemo biće vlastan jednog dana da nam sudi u tom smislu .... a koji će njegovi kriterijumi biti ... to niko ne zna .... ima ih i onih koji pod mantijom žive čitav vek a vernici nisu ....

Пошто кажеш да си правосалаван , да си верујући, како би ти описао своје православље , да ли је вера за тебе - спасење?.
 
Evo i ja sam crven i moji su bili (ili jesu) crveni, a opet verujem u Boga.

Medjutim, to sto vejrujem u Boga, ne znaci da treba kao slepac da se drzim mantije i da bespogovorno slusam crkvu, pa, ako oni udare u ljubavisanje sa rimokatolicima (kao sad) da moram i ja.

A upravo zato i mrzim evropejce, panevropejce, rotarijance i njima sl.

Sta god ti kao vajni pravoslavac mislio o crvenima, crvene je zakopao Vatikan i iako se kod nas smatra da komunisti i pravoslavci suprotstavljeni, ipak imaju zajednickog dusmanina.

Ne crvene je prvo stvorio vatikan i masoni a onda ih zakopali, a da su ljudi bili crveni neki jesu.I sta sad demokratija kobajagikus se namece neprikosnoveno i opet ce deo ljudi da uzme drugu veru ali deo nece.A ja verujem u socijalnu pravdu i drustvenu svojinu, i to je sve sto prihvatam iz komunizma, deo koji ima veze sa diktaturom ne prihvatam.
Sto se tice crkve ja nemamnista protiv nje, pobrkao si loncice.Ja se ne slazem sa delom svestenstva i patrijahom a crkva je telo Hristovo i veza izmedju nas i NJega i ne lupaj ,pravoslavac si a ne verujes u crkvu to je glupost onih koji ne znaju svoju veru a zato nam je lose.
 
Ne crvene je prvo stvorio vatikan i masoni a onda ih zakopali, a da su ljudi bili crveni neki jesu.I sta sad demokratija kobajagikus se namece neprikosnoveno i opet ce deo ljudi da uzme drugu veru ali deo nece.A ja verujem u socijalnu pravdu i drustvenu svojinu, i to je sve sto prihvatam iz komunizma, deo koji ima veze sa diktaturom ne prihvatam.
Sto se tice crkve ja nemamnista protiv nje, pobrkao si loncice.Ja se ne slazem sa delom svestenstva i patrijahom a crkva je telo Hristovo i veza izmedju nas i NJega i ne lupaj ,pravoslavac si a ne verujes u crkvu to je glupost onih koji ne znaju svoju veru a zato nam je lose.

DRUŠTVENA SVOJINA JE OSNOV KOMUNIZMA .... i ujedno njegov najveći problem ....
ako to prihvataš .... možda i ne shvataš ali ti si u suštini komunista ....
 
Dopustićeš da imam pravo da ne odgovorim na ovo pitanje ..... ne bih govorio više o svojim verskim osećanjima ....

Свакако, желела сам само да подсетим да је спасење могуће само у сједињењу са Христом, које се остварује кроз св. тајну Причешћа.
 
Ово сви ѕапамтите браћо црвени и слободоумни другови проевропске папске оријентације


Ја сам Истина , a ви ми не верујете
Ја сам Светлост, а ви ме не видите
Ја сам Пут, a ви ми не следитe
ЈА сам ЖИВОТ, а ви ме не иштете
Ја сам Yчитељ, а ви ме не слушате
Ja сам Господ, a ви ми се не повинујeтe
Ја сам БОГ , а ви ми се не Молистe
Ја вас љубим као пријатељи, а ви мене не љубите
АКО СТЕ Несрећни, онда HE КРИВИTE Мене

Зато нам је лоше
 
Ово сви ѕапамтите браћо црвени и слободоумни другови проевропске папске оријентације


Ја сам Истина , a ви ми не верујете
Ја сам Светлост, а ви ме не видите
Ја сам Пут, a ви ми не следитe
ЈА сам ЖИВОТ, а ви ме не иштете
Ја сам Yчитељ, а ви ме не слушате
Ja сам Господ, a ви ми се не повинујeтe
Ја сам БОГ , а ви ми се не Молистe
Ја вас љубим као пријатељи, а ви мене не љубите
АКО СТЕ Несрећни, онда HE КРИВИTE Мене

Зато нам је лоше

sad smirala
 
Свакако, желела сам само да подсетим да је спасење могуће само у сједињењу са Христом, које се остварује кроз св. тајну Причешћа.

Srbi se u nekom smislu pričešćuju i na obredu poznatom kao "dizanje u slavu" .... znam da to nije isto ali stvar pričešća su vino (Hristova krv) i hleb (Hristovo tel) ..... Obred poznat kao "dizanje u slavu" poznaje postojanje takvog vina i takvog hleba .....
 

Back
Top