Променити веру за боље сутра Србији

Да ли сте за то да промените веру да би Србији било боље

  • Да, постао би католик (али само површно)

  • Да, постао би католик али прави.

  • Не. не мењам веру ма шта ми нудили или претили

  • Нешто сасвим друго, написаћу шта


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
"Tu quoque, fili mi?":eek:

Ja sam ateista.

Nego drugo mene uvek fasciniralo.

Nemogucnost Srba da shvate da se svetska politika ne vodi na osnovu "ljubavi", vere i ostalih gluposti koje uvek potezemo.

Nijedna drzava na svetu ne voli neku drugu niti je mrzi, sve drzave vode politiku na osnovu svojih interesa a ti interesi retko kad imaju veze sa religijom i ljubavlju a vise sa ekonomijom.
 
Стога треба да останемо сигурни у Православље а што се тиче уејдињења цркви оно ће се десити институционално без промена вере.

Зашто?
Стаљин је био у праву: Ватикан нема ни једну дивизију,,,,,
Ти ко да не живиш у Србији. Човече јел ти не видиш да су већина у данашњој Србији апатични, депресивни атеисти? Какав Стаљин какви бакрачи?![/QUOTE]

У свим земљама је тако- то је и разлог пада Хришћанства са тим да је Православље у предности јер се ослања на традицију и има елемент државне религије што Католичанство и посебно протестантизам - немају.

То је последица либерализације друштва и систематског прогона Хришћанства.
Са променом религије у Католичку нема никакве везе- напротив- католичке земље су далеко изложеније атеизму и анти Хришћанству него православне.
То је и један од разлога што Ватикан жели сарадњу са Православљем.
Спречавање пропасти Хришћанства у Европи.
 
Ja sam ateista.

Nego drugo mene uvek fasciniralo.

Nemogucnost Srba da shvate da se svetska politika ne vodi na osnovu "ljubavi", vere i ostalih gluposti koje uvek potezemo.

Nijedna drzava na svetu ne voli neku drugu niti je mrzi, sve drzave vode politiku na osnovu svojih interesa a ti interesi retko kad imaju veze sa religijom i ljubavlju a vise sa ekonomijom.

Mnoge stvari Srbi ne shvataju.

Na neki nacin su kroz istoriju bili IZOLOVANI od svetskih zbivanja.

Zato su ostali naivni i laki za manipulaciju od bilo koga.

Narocito je pogubna platforma SPC (ne celo pravoslavlje!) koja je VEOMA MNOGO odgovorna za gotovo sva srpska stradanja.

Nadam se da ce se ta platforma u SPC promenuti, a da se necemo pounijatiti.
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

КО гласа за атеисте?
Оштро се противм преласку у католике и ако сам комуниста!
 
Стога треба да останемо сигурни у Православље а што се тиче уејдињења цркви оно ће се десити институционално без промена вере.

Зашто?
Стаљин је био у праву: Ватикан нема ни једну дивизију,,,,,
Ти ко да не живиш у Србији. Човече јел ти не видиш да су већина у данашњој Србији апатични, депресивни атеисти? Какав Стаљин какви бакрачи?![/QUOTE]

Као прво, није ни Европа уједињена у вери. Они који су католици уопште не држе конце економске политике Европе, чак су , изузев Грчке која је православна сви остали на маргинама Европске Уније управо ревносни католици, па шта им то помаже? Хоће ли нешто Ватикан да заболи кад Португалија и Шпанија колабирају? И онако се, већ одавно преоријентисао на Јужну Америку као извор прихода.

Практичне стране припадности једној и другој религији:

1. новац од католика иде у Ватикан и одатле се распоређује 1. Новац од православаца остаје у подручју Патријаршије
2. католици су обавезни уплаћивати цркви "даћу" за умрле 2. Православци праве испраћај покојника у својој режији

Протестантизам, односно , англосаксонске протестантске секте су много опасније и имају већи утицај на токове капитала него католици .
 
Teodosije, potpuno je pogresno pitanje.

Za one koji vladaju sirokim prostranstvima uopste nije vazno ko je koje vere vec kako mogu da iskoriste tenzije i sukobe u svoju korist.

Oni izazivaju razlicite tenzije i sukobe i posle se pojavljuju kao miritelji sve u cilju ostvarivanja parole: Zavadi pa vladaj, ovo je univerzalno pravilo svakog vladaoca, bez toga nema vladanja.

Tako da ces videti negde su na strani katolika, negde pravoslavaca, negde muslimana, negde hindusa, negde budista i td. mogu ti dati konkretne primere za sve ovo navedeno.

A rimokatolicku crkvu posmatraj kao instituciju, velika vecina zapadne Evropa je ateisticka, medjutim to nema veze sa crkvom kao institucijom.

Srz politike Vatikana je ekumenizam i to se obavlja kroz dijalog razlicitih zajednica.

Citaj veoma vaznu temu gde je u uvodnom postu americki tekst koji govori o dugorocnim namerama Vatikana:
Sta je cilj posete pape Benedikta Kipru, prve posete pape u istoriji rimokatolicizma
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.


Izdajice koje bi menjale veru za veceru Srbiji nisu potrebne. Ako ti je menjanja vere, idi u Hrvatsku pa menjaj. :rtfm:
 
Vera nije pripadnost nekoj crkvi ili organizaciji .... vera nije državna stvar već stvar svakog pojedinca.

PO NAŠEM USTAVU .... mi smo SEKULARNA DRŽAVA ( religije su odvojene od države) .... a ne pravoslavna, katolička ili neka druga .... U USTAVU STOJI I DA NI JEDNA RELIGIJA NE MOŽE BITI USPOSTAVLJENA KAO DRŽAVNA ILI OBAVEZNA ...

Dakle religija je stanje duha pojedinca , njegovo lično ubeđenje i opredeljenje prema nečemu što mu je sveto .... u tom smislu ja sam pravoslavac , kao i većina ljudi u ovoj zemlji .... ali to VERUJ ne interesuje nikoga na zapadu niti bilo gde ... niti on može da ima uverenje da sam ja KATOLIK ili MUSLIMAN čak i kada bi se ja javno tako izjasnio ...jer to šta sam ja u duši i u šta ja stvarno verujem to ne može znati i proveriti niko osim mene ....

PITANJE JE POGREŠNO U POTPUNOSTI ......
Што се тиче устава он се не поштује, Војводина је противуставно добила самосталност. Тако да о уставу боље ти је да не дискутујеш пошто "заборављаш" да је погажен. Србију у свету гледају као на православну.
 
Ja sam ateista.

Nego drugo mene uvek fasciniralo.

Nemogucnost Srba da shvate da se svetska politika ne vodi na osnovu "ljubavi", vere i ostalih gluposti koje uvek potezemo.

Nijedna drzava na svetu ne voli neku drugu niti je mrzi, sve drzave vode politiku na osnovu svojih interesa a ti interesi retko kad imaju veze sa religijom i ljubavlju a vise sa ekonomijom.

Tako se ovde misli posle cara Dušana.
 
Mnoge stvari Srbi ne shvataju.

Na neki nacin su kroz istoriju bili IZOLOVANI od svetskih zbivanja.

Zato su ostali naivni i laki za manipulaciju od bilo koga.

Narocito je pogubna platforma SPC (ne celo pravoslavlje!) koja je VEOMA MNOGO odgovorna za gotovo sva srpska stradanja.

Nadam se da ce se ta platforma u SPC promenuti, a da se necemo pounijatiti.

Neće, budi siguran.

Pet vekova je ovaj narod bio izolovan od Evrope, i opet će koliko vidim.

Propušteno je nešto što se ni sa čim nikad više ne može nadoknaditi...
 
Vera nije pripadnost nekoj crkvi ili organizaciji .... vera nije državna stvar već stvar svakog pojedinca.

PO NAŠEM USTAVU .... mi smo SEKULARNA DRŽAVA ( religije su odvojene od države) .... a ne pravoslavna, katolička ili neka druga .... U USTAVU STOJI I DA NI JEDNA RELIGIJA NE MOŽE BITI USPOSTAVLJENA KAO DRŽAVNA ILI OBAVEZNA ...

Dakle religija je stanje duha pojedinca , njegovo lično ubeđenje i opredeljenje prema nečemu što mu je sveto .... u tom smislu ja sam pravoslavac , kao i većina ljudi u ovoj zemlji .... ali to VERUJ ne interesuje nikoga na zapadu niti bilo gde ... niti on može da ima uverenje da sam ja KATOLIK ili MUSLIMAN čak i kada bi se ja javno tako izjasnio ...jer to šta sam ja u duši i u šta ja stvarno verujem to ne može znati i proveriti niko osim mene ....

PITANJE JE POGREŠNO U POTPUNOSTI ......
Што се тиче устава он се не поштује, Војводина је противуставно добила самосталност. Тако да о уставу боље ти је да не дискутујеш пошто "заборављаш" да је погажен. Србију у свету гледају као на православну. Запад итекако гледа на веру.
 
Ja sam ateista.

Nego drugo mene uvek fasciniralo.

Nemogucnost Srba da shvate da se svetska politika ne vodi na osnovu "ljubavi", vere i ostalih gluposti koje uvek potezemo.

Nijedna drzava na svetu ne voli neku drugu niti je mrzi, sve drzave vode politiku na osnovu svojih interesa a ti interesi retko kad imaju veze sa religijom i ljubavlju a vise sa ekonomijom.

А ја никад нећу моћи да схватим да на свијету постоји још атеиста...
и људи који овако размишљају :mrgreen:
 
Никада не бих променио веру а то се никада неће ни тражити јер је Православље са Русијом једина загарантована Хришћанска вера, због тога Ватикан жели приближавање са нама Православцима-
И не само то него Ватикан у Православљу види наду за опстанак Хришћанства у Европи.

Стога треба да останемо сигурни у Православље а што се тиче уејдињења цркви оно ће се десити институционално без промена вере.

Зашто?
Стаљин је био у праву: Ватикан нема ни једну дивизију,,,,,
Мислиш да је Ватикану до Хришћанства?
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

Одговор је: не мењам веру ни по коју цену. Она је део мене, део мог идентитета.

Мењао би веру због чега?
Због здруживања са ЕУ и западом који је на издисају.

Теодосије, то се зове, народски речено, продајом вере за вечеру.
 
али макар покушај аргументовано да образложиш зашто треба да останемо у православљу иако смо изиграни од руса а и грка.

Da bre, dali šipke našoj Milanki na Evroviziji. :(

Takve strašne stvari nam čak ni Švabe u dva svetska rata nisu radile. :(
 

Back
Top