Promašaj iz '95...ili nije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pajo, varaždinski korpus je pao u 9. mjesecu 1991., u vrijeme najžešćih napada JNA na Vukovar i ostale djelove Hrvatske.

1. Kako se to vidjelo da JNA neće preduzeti ništa, a napadala je sa svih strana?
2. Naravno da je porasla mobilizacija kad se konačno došlo do ozbiljnijeg naoružanja, a domovina je krvarila na svim stranama!
3. Nikad nitko nije ni sumnjao u pobjedu! Teško je izgubiti rat kad se braniš. Onda daješ sve od sebe da bi pobijedio i opstao.

Zaheban taj Varaždinski Korpus....napada na sve strane - iz kasarne !?
 
Dobro, ali to je bio lokalni ratic niskog intenziteta (ako izuzmemo pocetnu fazu - ono u Vukovaru bi se jedino moglo nazvati ratom).
Krajina je od 1992 nadalje bila kusur Milosevica, kada je sa Tudjmanom dijelio BiH.

Otprilike tako nešto, ovi u Krajini su posle 91 uglavnom ostavljeni da se snalaze sami, a budući da su bili jedno 10 puta malobrojniji i slabije naoružani završilo je kako je završilo.
 
Citav svet,sve zemlje znaju da je Krajina prodata,ajde i to da je namazano prodata u nekoj bitci pa lazno predstvljena ista.


Cak se i na snimcima vidi da su se ljudi povukli i pre sukoba.









Srpski vojnik je najbolji na svetu,to znaju svi koji imaju imalo veze sa vojskom ali eto ti ne znas,e to je vec tvoj problem.

Točno.
Sve se vidi na snimcima.
Evo jedan djeda predaje baku skupa sa čitavim Korpusom.
A da je srpski vojnik NAJBRŽI na svijetu vidio sam na svoje oči.
Isto su imale priliku vidjeti gotovo sve generacije na Balkanu.
 

Prilozi

  • predaja21CedoBulatpuk.jpg
    predaja21CedoBulatpuk.jpg
    30,3 KB · Pregleda: 3
Pajo, varaždinski korpus je pao u 9. mjesecu 1991., u vrijeme najžešćih napada JNA na Vukovar i ostale djelove Hrvatske.

1. Kako se to vidjelo da JNA neće preduzeti ništa, a napadala je sa svih strana?
2. Naravno da je porasla mobilizacija kad se konačno došlo do ozbiljnijeg naoružanja, a domovina je krvarila na svim stranama!
3. Nikad nitko nije ni sumnjao u pobjedu! Teško je izgubiti rat kad se braniš. Onda daješ sve od sebe da bi pobijedio i opstao.

tvoje i price tvojih sunarodnika su poznate.....ja govorim ovo i razmenjujem misljenja sa ostatkom foruma...ako mislis da imam nameru da izigravam sizifa i da tebe i ostale ubedjujem po ko zna koji put da je JNA samo tezila da zastiti srbe znam da ne bih uspeo...
a da je JNA stvarno zelela da uradi sta je mogla---vec posle davljenja onog vojnika na tenku---uz pravilnu upotrebu vojske...bila bi hrvatska mirna kao i 71-72...
 
Srbi bez jakih saveznika nikad nisu pobijedili u ratu, pa bi tako bilo i devedesetih.

Tako da se džaba ložite.

Nije Srbin za vojnika. :lol:
Lipi moj croata, neznam sta bih ti reko na ovo.
Kada se setim mojih vukova i sta smo sve radili i gde smo sve bili od 92 do 95, samo bih se nasmejao i pomislio: razvuko i posmrko momakl jedno dve crte vise neg sto more podnijet pa pise po obrascu: bujna masta lupa svasta.
Ali, kada se setim onih copora kreatura koje su zimus, civilno sluzeci vojuni rok, po Beogradu cistili sneg i kada se prisetim istih takvih koji postuju na Krsti, da ih sada ne imenujem, pomislim da si mozda ipak u pravu.
A samo Svevisnji zna sta je tacno.
 
Pajo sram te bilo ne siri dezinformacije!!!
Pa zar ti neznas da je ona svinjska ******** trifunovic oslobodjen svake odgovornosti sto je predao Varazdinski garnizon, vracen mu je cin i sada cemo i ti i ja i svi ostali da mu placamo odstetu za povredjeni ponos i dusevnu bol sto su ga proglasili izdajnikom.
CCCC Pajo bas me zabrinjavas.

da je pravde---trebao je biti streljan za primer 91...tada bi hrvati jos ziveli u brastvu i jedinstvu sa srbima...
 
tvoje i price tvojih sunarodnika su poznate.....ja govorim ovo i razmenjujem misljenja sa ostatkom foruma...ako mislis da imam nameru da izigravam sizifa i da tebe i ostale ubedjujem po ko zna koji put da je JNA samo tezila da zastiti srbe znam da ne bih uspeo...
a da je JNA stvarno zelela da uradi sta je mogla---vec posle davljenja onog vojnika na tenku---uz pravilnu upotrebu vojske...bila bi hrvatska mirna kao i 71-72...

Znaš li ti onu poslovicu: "Put do pakla popločan je dobrim namjerama." ?

Nije bitna namjera JNA, mada ni to što kažeš nije točno.

JNA je štitila jedino interese Slobodana Miloševića i vojnog vrha koji su se borili za vlast na što većem teritoriju.

Bitno je to da je JNA uništavala Hrvatsku! Barem nama Hrvatima.

Vjerujem da tebi to nije baš previše bitno.
 
Znaš li ti onu poslovicu: "Put do pakla popločan je dobrim namjerama." ?

Nije bitna namjera JNA, mada ni to što kažeš nije točno.

JNA je štitila jedino interese Slobodana Miloševića i vojnog vrha koji su se borili za vlast na što većem teritoriju.

Bitno je to da je JNA uništavala Hrvatsku! Barem nama Hrvatima.

Vjerujem da tebi to nije baš previše bitno.

pa batice da je milosevic kontrolisao JNA ne bi se mrcvarili i igrali rata oko vukovara onoliko---stvar bi bila zavrsena za 7 dana najvise...kad shvatis koja je igranka igrana oko vukovara mozemo razgovarati...
 
Dosadno.

1991. Srbi i JNA pokušavaju pokoriti Hrvatsku svim snagama. Mobilizacija Srba u okupiranim područjima RH solidna, u BH srednja, u Srbiji- nikakva. Sve su mobilizacije u Srbiji propale. Od 6 oklopnih brigada i 11 mehaniziranih, protiv HV je 1991. JNA upotrijebila 4 oklopne i 10 mehaniziranih. Rezultat znamo.
Od raznih paravojnih skupina, ona Čiške something brojala je teško odrediv broj, od 10-40.000 i uvježbavana je pod patronatom JNA u raznim mjestima Srbije. Nakon što je Giška poginuo u Gospiću, ti su se (orlovi, purani, whatever) rasuli na nekoliko stotina i gotovo.
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010217/novosti2.htm

1995. RH je mobilizirala 210-220.000 ljudi, od kojih je oko 165.000 srušilo tzv. Krajinu, a 55.000 je čekalo za situaciju da Srbija nešto pokuša. Da je to željela:

* trebala je mobiliziari bar 200.000 ljudi za pokušaj napada na istočnu Slavoniju
* vjerojatno oveći (nepoznat) broj za BH
* a za to nije imala ni novca, ni goriva, ni hrane, ni ljudi, ni ...

Dakle, uzalud vam trud svirači. Nikakav NATO ne bi bio potreban, pukli bi kao trula dinja u uzaludnim ofenzivama na istočnu Hrvatsku.
 
91-92 se nije ni znalo šta se hoće sa sa vojskom i kako treba, ni ko komanduje....
94-95 je već bilo jasno da se sprema zlo i da će se desiti, kao što se i desilo...A mi , ni makac !

Imas ti puni promasaj sa zakljuccima !

91. i 2. sa JNA su komandovali ustavni veleizdajnici, kao i deklarisane ustase,
a sve u funkciji ostvarenja ratnih ciljeva tvoraca nezavisnih drzava !


95. u tom kontinuitetu oficijelna Srbija priznaje nacisticku tkz. drzavu Hrvatsku !

E sad ti vidi nije li ti pretpostavka koju si naveo u temi DEBILNA
 
Dosadno.

1991. Srbi i JNA pokušavaju pokoriti Hrvatsku svim snagama. Mobilizacija Srba u okupiranim područjima RH solidna, u BH srednja, u Srbiji- nikakva. Sve su mobilizacije u Srbiji propale. Od 6 oklopnih brigada i 11 mehaniziranih, protiv HV je 1991. JNA upotrijebila 4 oklopne i 10 mehaniziranih. Rezultat znamo.
Od raznih paravojnih skupina, ona Čiške something brojala je teško odrediv broj, od 10-40.000 i uvježbavana je pod patronatom JNA u raznim mjestima Srbije. Nakon što je Giška poginuo u Gospiću, ti su se (orlovi, purani, whatever) rasuli na nekoliko stotina i gotovo.
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010217/novosti2.htm

1995. RH je mobilizirala 210-220.000 ljudi, od kojih je oko 165.000 srušilo tzv. Krajinu, a 55.000 je čekalo za situaciju da Srbija nešto pokuša. Da je to željela:

* trebala je mobiliziari bar 200.000 ljudi za pokušaj napada na istočnu Slavoniju
* vjerojatno oveći (nepoznat) broj za BH
* a za to nije imala ni novca, ni goriva, ni hrane, ni ljudi, ni ...

Dakle, uzalud vam trud svirači. Nikakav NATO ne bi bio potreban, pukli bi kao trula dinja u uzaludnim ofenzivama na istočnu Hrvatsku.

i ovo hrvatski izvor kaze jel...???
pa kako je to srbija napala hrvatsku kad su sve mobilizacije propale...???
a mobilizacija ne moze propasti nikad ako je politicki vrh resen da je sprovede...
 
Točno.
Sve se vidi na snimcima.
Evo jedan djeda predaje baku skupa sa čitavim Korpusom.
A da je srpski vojnik NAJBRŽI na svijetu vidio sam na svoje oči.
Isto su imale priliku vidjeti gotovo sve generacije na Balkanu.
A narocito tvoji pretci koji su sluzili u A-U monarhiji kada je probijen Solunski front.
Od Kajmakcalana do Beograda za 45 dana pod borbom Srpske trupe su presle koliko km ti necu napisati, uzmii kartu pogledaj.
Ali je ostalo zapisano da francuska konjica nije mogla da prati srpsku pesadiju u nastupanju prema Srbiji i Beogradu.
 
A narocito tvoji pretci koji su sluzili u A-U monarhiji kada je probijen Solunski front.
Od Kajmakcalana do Beograda za 45 dana pod borbom Srpske trupe su presle koliko km ti necu napisati, uzmii kartu pogledaj.
Ali je ostalo zapisano da francuska konjica nije mogla da prati srpsku pesadiju u nastupanju prema Srbiji i Beogradu.

izgleda brate da su dzabe jurili na karavanke...
 
Nešto ti se smućkalo! :eek:

Govorim o tome da je JNA napadala sa svih strana. Vukovar, Konavle, djelovanje avijacije po hrvatskim gradovima, neprekidna artiljerijska vatra iz "SAO Krajine", ...


Pokusavam uvijek da zadrzim prag tolerancije na forumu,ali kad ovako nesto procitam,onda se u meni budi nesto agresivno.Naime,kako si gore napisao ispade da u istoriji ratovanja nije bilo takve pacenice kao sto je Hrvatska.U stvari,svako granatiranje je bilo kozmeticko,izuzev Vukovara naravno,ali znamo kako je zbog toga i zavrsilo po vas.Da smo vas bar granatirali kako valja,pa da covjek kaze,jest valabilo guravo,a ovako nista,a ispade golgota.Dubrovnik,par granatica,malo zapaljenih guma,Tereza place i milion kamera,to je opsada Dubrovnika.Muslimani(Bosnjaci) manje kukaju od vas,a na njih je palo hiljadu puta vise granata nego na vas.Toliko,ne mogu vise.:dash:
 
A narocito tvoji pretci koji su sluzili u A-U monarhiji kada je probijen Solunski front.
Od Kajmakcalana do Beograda za 45 dana pod borbom Srpske trupe su presle koliko km ti necu napisati, uzmii kartu pogledaj.
Ali je ostalo zapisano da francuska konjica nije mogla da prati srpsku pesadiju u nastupanju prema Srbiji i Beogradu.

Jel to zapisano u onoj čuvenoj rečenici Žorža Klemansoa Nikoli Pašiću ? :per::per:
 
Imas ti puni promasaj sa zakljuccima !

91. i 2. sa JNA su komandovali ustavni veleizdajnici, kao i deklarisane ustase,
a sve u funkciji ostvarenja ratnih ciljeva tvoraca nezavisnih drzava !


95. u tom kontinuitetu oficijelna Srbija priznaje nacisticku tkz. drzavu Hrvatsku !

E sad ti vidi nije li ti pretpostavka koju si naveo u temi DEBILNA

Jeste debilna, koliko i nemešanje Srbije i uskraćivanje pomoći Srbima u Krajini i RS....Kad se tako postavi...Tema je postavljena na pretpostavci da nije bilo debilizma 92-95 !
Vidiš , HR se nije tada debilno ponašala, već je svom snagom ispomagala svoje u Bosni....Što treba da bude za nauk Srbima i lep primer kako se radi ! Samo se bojim da je previše slepih i zaboravnih međ' Srbima....
 
Pokusavam uvijek da zadrzim prag tolerancije na forumu,ali kad ovako nesto procitam,onda se u meni budi nesto agresivno.Naime,kako si gore napisao ispade da u istoriji ratovanja nije bilo takve pacenice kao sto je Hrvatska.U stvari,svako granatiranje je bilo kozmeticko,izuzev Vukovara naravno,ali znamo kako je zbog toga i zavrsilo po vas.Da smo vas bar granatirali kako valja,pa da covjek kaze,jest valabilo guravo,a ovako nista,a ispade golgota.Dubrovnik,par granatica,malo zapaljenih guma,Tereza place i milion kamera,to je opsada Dubrovnika.Muslimani(Bosnjaci) manje kukaju od vas,a na njih je palo hiljadu puta vise granata nego na vas.Toliko,ne mogu vise.:dash:

Naravno.

Zbog tih par guma su se Crnogorci izvinjavali Dubrovčanima!

Kupolu šibenske katedrale ste isto granatirali "kozmetički".

Čakovečki i varaždinski sportski aerodrom - čista kozmetika.

Da ne govorim o Osijeku i drugim gradovima koji su bili blizu bojišnice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top