Anketa: Da li podržavate bojkot ili izlazak na lokalne izbore?

Da li podržavate bojkot ili izlazak na lokalne izbore?

• Bojkot

glasova: 18 39,1%
  • Izlazak

glasova: 28 60,9%

• Ukupno glasova
    46

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
78.191
Trenutno je opozicija podeljena oko lokalnih izbora. Đilas, Ponoš, Zelenović, Jovanović su za bojkot. Aleksić, Veselinović, Lutovac, Ćuta su za izlazak. Vučiću odgovara više da ima neke protivnike na izborima 2 juna pa je izmamio cepanje opozicije. Uz ostale opcije konstruktivne opozicije neometano će vladati gradovima. Moje neko mišljenje je da opozicija ima šanse samo da uzme nekoliko beogradskih opština, ostalo gube svakako i nemaju očigledno podršku zapada a ni mogućnost da pokrenu masovne proteste. Ova opozicija što izlazi na izbore možda i uspe da uzme te opštine ali pošto će značajan deo bojkotovati i to je upitno.

Bojkot. Oni su se okupili i svi zajedno tražili minimalne uslove za izlazak na izbore. To nisu dobili, pa prema tome, principijelan stav bi bio da bojkotuju, ako su tako rekli. Ako tražiš nešto, pa ne dobiješ, i onda pristaneš, to mi deluje krajnje luzerski. Tako sami sebi srozavaju kredibilitet i nikada u očima građana neće imati percepciju lidera. Prosto više nikad neće moći da generišu energiju za promene (mada ne mogu ni sad, ali posle ovakvog poltronskog poteza, gde sami svoju reč gaze, onda su se baš unazadili).

Inače ljudi ne kapiraju razliku između pravih opština i gradskih opština. Ako osvojiš vlast u pravoj opštini, ti možeš da kažeš da si nekakvo mudo, lokalni šerif i slično... ali gradske opštine (tipa Vračar, Stari Grad i slično...) nemaju nikakvu vlast. Sva ingirencija je na nivou grada. Osvajanje gradske opštine je bezvezna ambicija, možeš da se baviš čišćenjem lišća na ulici, otprilike taj fazon. I zbog toga prodati svoje principe i dati legitimitet krađi, ne znam kako se isplati. Prosto moramo da skapiramo da u opozicji nema jakih lidera, samo ti sitni mešetari koji će da se prodaju za mrvice i tako ćute i uživaju u svojoj beznačajnosti. Zato će i videti kako će proći na fingiranim izborima.

Od bojkota 'leba nema, to je viđeno 100 puta.
Ima, tu je čika Đilas i njegove podguzne muve pametniji od onog alkosa Ćute.
Ako bojkotuješ, ne možeš da izgubiš i možeš da nastaviš da khenjaš i kukaš
o nepravdi i krađi, kao Kalimero.
Ako učestvuješ, izgubićeš na legalan način (kao što će i da izgube).
Tako da... kako god obrneš, oporba je opet zabila sebi autogol, em se ponovo rascepila,
em će da izgubi šta god da uradi sada... :mazi:

Od bojkota 'leba nema, to je viđeno 100 puta.
znaci, po obicaju sve suprotno od tvoga stanovista je moje stanoviste - ja sam za bojkot, oduvek, ali tvoji su nas uvek nadjacali, pa cemo videti sada, neki vidjeniji su za bojkot, citamo vec, a vas i treba najuriti kao ovog:

Микетић искључен из странке Заједно због одлуке да изађе на београдске изборе

„Не пада ми на памет да излазим, ово нису избори! Вучић издаје КиМ, нема скрупула“

takoe!
takoe!
Nema ni od laznih izbora.
takoe!
Bojkot. Oni su se okupili i svi zajedno tražili minimalne uslove za izlazak na izbore. To nisu dobili, pa prema tome, principijelan stav bi bio da bojkotuju, ako su tako rekli. Ako tražiš nešto, pa ne dobiješ, i onda pristaneš, to mi deluje krajnje luzerski.
takoe!

dajte ljudi da se dogovorimo, ovaj ce opet da pokrade, da ga bojkotujemo, nek' derpe nabije sebi svoje izbore u pedu!

ljudi ili cemo da rusimo vucica ili necemo,. nema treceg.

izbori su vuciceva farsa, uslovi nisu zadovoljeni, i samo bojkot pomaze, a ja sam i ranije bio za bojkot, znaju ljudi, eno onaj @RIA77 npr. neka se seti kako smo se prepirali

nis mislim da je ujedinio opoziciju, kazu kao referendum protiv vuicica i sns/sps ... ne znam kako da nazovem tu stranku, opozicija mora da se ujedini da smakne sns/sps, ili ce vladati jos deceniju dve, ma ko zna koliko, pa ako su ista dobrog doneli srbiji, onda neka vladaju, ali ja mislim da nisu - mene su npr. oterali u inostranstvo, pa ako je to cilj da sve vas oteraju, onda neka vladaju, a u srbiju neka dovedu neke druge narode

ja mislim da crveno-crna koalicija je nesto najgore sto je moglo da zadesi srbiju, a vi kako hocete, svako neka razmisli svojom glavom, za mene su oni sljam

ljudi ili cemo da rusimo vucica ili necemo,. nema treceg.

izbori su vuciceva farsa, uslovi nisu zadovoljeni, i samo bojkot pomaze, a ja sam i ranije bio za bojkot, znaju ljudi, eno onaj @RIA77 npr. neka se seti kako smo se prepirali

nis mislim da je ujedinio opoziciju, kazu kao referendum protiv vuicica i sns/sps ... ne znam kako da nazovem tu stranku, opozicija mora da se ujedini da smakne sns/sps, ili ce vladati jos deceniju dve, ma ko zna koliko, pa ako su ista dobrog doneli srbiji, onda neka vladaju, ali ja mislim da nisu
vucica treba uhapsiti i pod hitno procesusirati, kakvi crni izbori.

vucica treba uhapsiti i pod hitno procesusirati, kakvi crni izbori.
zapad ga stiti, ne moze to tako, vidis da im odradjuje sve, plus siptarima nezavisnost... samo bojkot pomaze, i kao da smo na referendumu, ili si za njega ili si protiv njega

a ovo dve stranke djilasova i vuciceva, to ce sribju da kosta NESTANKA!!! nemojte to da dozvolite, lepo vas molim, nije srbija amerika, nece to raditi tako, molim vas lepo.

S jedne strane, ovi što su za bojkot imaju opravdan razlog za to. Uslovi za normalne izbore ne postoje i sve je samo još jedna u nizu KGB farsi. Povrh svega, pre par dana je jedan član SSP dobio batine od naprednjaka.

S druge strane, kako će režim ikada biti smenjen ako se ne izlazi na izbore?

Možda da ovi što su umorni od borbe napuste politiku i predaju baklju mlađim snagama.

Ali teško da će i to da promeni tužnu političku budućnost Srbije - da će Vučić da vlada otprilike koliko i Dodik.

zapad ga stiti, ne moze to tako, vidis da im odradjuje sve, plus siptarima nezavisnost... samo bojkot pomaze, i kao da smo na referendumu, ili si za njega ili si protiv njega.
Све је то замлаћивање стварности

a ovo dve stranke djilasova i vuciceva, to ce sbriju da kosta NESTANKA!!! nemojte to da dozvolite, lepo vas molim.

Све су то пореклом деца од 1944 (западног) комунизма, и НАТО позиција и НАТО опозиција. Они су нам поставили Броза у Београд

Све је то замлаћивање стварности

Све су то пореклом деца од 1944 (западног) комунизма, и НАТО позиција и НАТО опозиција. Они су нам поставили Броза у Београд
a nije kominterna, staljin? zar nije broz tamo cinkario komuniste u moskvi? koliko samo nasih komunista nosi na dusi?
deda, pusti ovaj svet mladjima, ionako vidimo da ponekad pravis reviziju istorije, mislim, nisi los, malo si izlapeo samo BROZ JE CINKARIO ZA MOSKVU, nato nije ni formiran bio.

Komunistička partija Jugoslavije tokom Velike čistke

1713618303714.png
Wikipedia
https://sh.wikipedia.org › wiki › K...

·Translate this page

... Broz preuzeo vođstvo. Milan Gorkić, generalni sekretar CK KPJ ... Postoji teorija koju između ostalih zastupa novinar Pero Simić, da je Josip Broz cinkario

Back