Problemi sa upoznavanjem

Nije problem u meni ili samnom-ja sam potpuno zadovoljan i ispunjen svojim kako emotivnim tako i sexualnim zivotom,tako da nisam tema JA...vec zenske predrasude da muskarac treba prici i njihov strah da nacine prvi korak...[/QUOTE]

Ne znam odakle ti ovo.
Nebitno je ko ce prici,osim ako se plasis odbijanja.
Ni meni nije problem da pridjem,mada vise cenim kada "on"ucini prvi korak.Malo sam staromodna,ali da nisam nekoliko puta rizikovala,bilo bi "nista".
Moras da osetis da li mozes prici,ne podnosim one koji to ne mogu da ukapiraju.
 
Nisam prilazila do sada. Lyon je lepo napisao. Pravi muškarac ume da prepozna i da preduzme šta treba. Ma koliko se kao govorilo o prihvatljivoj ženskoj inicijativi, ipak mislim, a tako am i čula u trenucima iskrenosti nekih muškaraca, da ipak muškarac više voli da osvaja nego da bude osvojen. A i ja više volim takvu igru. Prve dve poruke Lyon-a na ovoj temi su sve ono što bih i ja kazala, pa da ne pišem dalje. Da citiram:
Nema veceg smaranja za zenu od muskarca koji je gleda i kome ona daje signal da moze da pridje, a ovaj ne prilazi i gleda i gleda ....kao tele u sharena vrata.Pa sta tu ima da se prepoznaje...ne verujem da ce ti neka zena uzvratiti pogled vise od jednog puta, ako nema zelju da joj pridjes.
To "zelju da joj pridjes" ne znaci "zelju da je toocash" nego da pridjes i zapocnes neki normalan razgovor. Za to si dobio zeleno svetlo u smislu da si po izgledu prihvatljiv, a sve ostalo ce vec videti. Izmedju ostalog, i to sta ti je u glavi. A ti pak neces znati sta je njoj u glavi ako ne krenes da razgovaras.
Mislim...ocekivati da zena pridje tebi meni je malo....izgovor za manjak inicijative i hrabrosti.
 
meni kad pridje muskarac koji i kada nema prolaz kod mene, ja udjem u razgovor s njim, prosto ako mi se neko obratio necu ga oduvati. Pricacu i razgovaracu s njim kao da je jednini muskarac na ovoj planeti, nek se bar oseti tako. Volim da ohrabrujem inicijativu kod njih...

Ne podnosim one nadrks zene, devojke, ribice, kako god, koje ne mogu ili ne zele ni malo da popricaju s nekim ko ih presretne - citaj startuje. Kao ni one tipove, sa kojima ako pricas smatraju da je to nesto bog zna sta i sto misle da su im vrata otvorena :confused: To je vec pitanje obrazovanja, kulture, i stila zivota - to je jendo veliko fuj koje je zeljno provokacije i cezne za tim da bude predmet podsmeha i zajeba.ncije.

Da pridjem tipu? ne, to me ne zabavlja uopste.
 
meni kad pridje muskarac koji i kada nema prolaz kod mene, ja udjem u razgovor s njim, prosto ako mi se neko obratio necu ga oduvati. Pricacu i razgovaracu s njim kao da je jednini muskarac na ovoj planeti, nek se bar oseti tako. Volim da ohrabrujem inicijativu kod njih.

Ne znam koliko je to pametno.Ja nemam bas lepo iskustvo po tom pitanju.
Ne znaci da je neko nadrndan,ako ne ohrabruje.Gore je kada devojka ohrabruje,a nece nista.Mislim da treba biti iskren.
Btw. mozes sebi tako navuci neku budalu.
 
Pomocu svih ovih odgovora sticem zakljucak da devojke svakodnevno opusteno prilaze,zapocinu koverzaciju,bez ikakvih "igrica i igra"...:cool:

Kako su mi ti detalji promakli u zivotu , ako uzmem u obzir da sam se kretao po raznim mestima , u raznim gradovima , sa raznim ljudima...:sad2:
 
Pomocu svih ovih odgovora sticem zakljucak da devojke svakodnevno opusteno prilaze,zapocinu koverzaciju,bez ikakvih "igrica i igra"...:cool:

Kako su mi ti detalji promakli u zivotu , ako uzmem u obzir da sam se kretao po raznim mestima , u raznim gradovima , sa raznim ljudima...:sad2:

Evo kako se pogledi razlikuju. Ono što sam ja pročitala jeste da žene retko prilaze. Neke to učine ponekad, a neke nikada. Ali sve dajemo signale muškarcima i zamisli ina muškaraca koji ih prepoznaju. A ima i teladi. Lepo pročitaj šta ti je lyon napisao i obrati pažnju sledećeg puta, pa će sve biti ok.
 
Ne znam koliko je to pametno.Ja nemam bas lepo iskustvo po tom pitanju.
Ne znaci da je neko nadrndan,ako ne ohrabruje.Gore je kada devojka ohrabruje,a nece nista.Mislim da treba biti iskren.
Btw. mozes sebi tako navuci neku budalu.
e bas tako,pocela da pisem pa odustala mrzi me da se raspravljam
kao da imam vremena za svaku budalu koja mi pridje:roll: npr kad bih na poslu sa svakim besposlenim popricala jer mi je trazio br telefona:lol:
normalno je da se zahvalis,ukoliko je kompliment bio pristojan ili na pozivu na kafu,osmehnes ali nedvosmisleno das do znanja da si nezainteresovana,njima ne bude neprijatno a opet su razumeli poruku.ne daj boze da mu pricam kao da je jedini muskarac na svetu,tako se otvara put manijaku pu pu pu:confused:
 
Ne znam koliko je to pametno.Ja nemam bas lepo iskustvo po tom pitanju.
Ne znaci da je neko nadrndan,ako ne ohrabruje.Gore je kada devojka ohrabruje,a nece nista.Mislim da treba biti iskren.
Btw. mozes sebi tako navuci neku budalu.

Dobro i nisam bas bila prezicna, ohrabrujem one stidljive i povucene tipove ako pridju jer znam da im je to potrebno.
Naravno one koje na privi pogled svrstamo u budale s takvima ne pricam uopste...to se podrazumeva pa i ne napisah..
 
Jedna uobicajena situacija(dnevna ili vecernja potpuno nebitna)-veca koncentacija ljudi na odredjenom prostoru i u jednom momentu osoba suprotnog pola Vam "zapadne za oko "ali mnogo vise nego ostale osobe do tada...Sta dalje-da li prici,otpoceti uobicajeni razgovor ili ipak biti direktan i konkretan...Nama muskarcima je to lako,ali sta je sa vama zenama-da li se ruse barijere i prelazite preko one uobicajene farse da "muskarac treba prici" ili ipak sve ostaje na " varnicama u pogledu koji se povremeno spaja , hemiji u vazduhu " i konstatacijom u mislima "srescemo se opet-poigrace se prst sudbine pa cu tada po potrebi preuzeti inicijativu " jer danas to ne mogu iz nekog neobjasnjivog razloga iako postoji ogromnma zelja.

nije mi problem da priđem, ali mi deluje da na ovim terenima
glavnu ulogu igraju ona stara primitivna pravila i šabloni, uglavnom
su svi muškarci takvi, ne kapiraju, uplaše se, sigurnija im je ona
varijanta da su oni veliki, hrabri, dominantni, da oni povlače glavne
poteze:roll:, to im je u krvi, vole male nesigurne, uplašene devojčice
i onda se osećaju kao veeeliki zaštitnici:cool:
 
Evo kako se pogledi razlikuju. Ono što sam ja pročitala jeste da žene retko prilaze. Neke to učine ponekad, a neke nikada. Ali sve dajemo signale muškarcima i zamisli ina muškaraca koji ih prepoznaju. A ima i teladi. Lepo pročitaj šta ti je lyon napisao i obrati pažnju sledećeg puta, pa će sve biti ok.

Vi dajete signale,a mi...Dobra teorija oko "podeljenosti uloga" samo sto se svet ne vrti oko zena - pogotovo pojedinih;)
 
Prirodnije mi je da muskarac pridje zeni nego obrnuto.Ipak je to neko nepisano pravilo...Devojku koja pridje muskarcu smatram...npr.smelom:hahaha: Muskarac neka bude muskarac u pravom smislu te reci a ne p....koja ceka da mu devojka pridje.A kad devojka pridje sex je siguran(zato neki muskarci p.... cekaju da ona pridje,sto on da gubi vreme i smara se a posoji mogucnost da ga ona odbije) jer ta koja ce prici muskarcu veoma je slobodna...Za mene muskarac nije muskarac ako ne sme da pridje devojci,toliko!:rtfm:
 
A mozda smo se i sreli na tom " Rajskom mestu ";)

Онда значи да ниси био занимљив за прилажење!

Ја сам одговарала на тему, значи, о упознавању, мало се зезала у првом посту на ,,конкретно и директно''.
Нисам никог мувала прва, нисам имала потребу, увек сам била у ситуацији да бирам, а не да чекам да ме бирају.
Али заиста не мислим да је битно ко ће коме прићи.

Има песма Д.Радовића ,,О стиду и срамоти'', дивна је!
 
Poslednja izmena:
nije mi problem da priđem, ali mi deluje da na ovim terenima
glavnu ulogu igraju ona stara primitivna pravila i šabloni, uglavnom
su svi muškarci takvi, ne kapiraju, uplaše se, sigurnija im je ona
varijanta da su oni veliki, hrabri, dominantni, da oni povlače glavne
poteze:roll:, to im je u krvi, vole male nesigurne, uplašene devojčice
i onda se osećaju kao veeeliki zaštitnici:cool:

Naravno,ali ponekada se umore od tog sablona i muskarci tada pozele male promene;)
 

Back
Top