Kad je pravi momenat prestati sa redovnim kuhanjem?

Prošle nedelje sam imala dvije gošće i nije mi bio problem kuvati, problem mi je bio sto pola stvari ne jedu.
Mi jedemo sve, jedino ja ne jedem morske plodove. Tad moze biti komplikovano kad moras da pazis na te neke prohtjeve i izbjegavas neke namirnice.
Najviše vremena potrošim na pitu, sve ostalo najvise pola sata do šporeta, ostalo on radi. Ponekad ponestane ideja, ali kuvanje kao kuvanje ne uzima previse vremena.
 
Dijalog:

koja si smjena?
druga!
o pa dobro mozes odspavati
ne mogu moram sinu skuvati rucak kad dodje sa posla da jede
koliko mu je godina?
puni 28
aha
shta? jel ti ne kuhas
pa ne......ne uvek
shtaaaaa!?
pa znaju sebi spremiti,imaju 26 i 24 godine



kad je pravi momenat prestati sa redovnim kuhanjem?


Pogledajte prilog 1501511
Sama postavka ti je veoma upitna, odnosno pokazuje tvoje stanje svesti, da izvineš.

Žene (mnoge) kuvaju (a bogami i muškarci) jer to vole da rade. Kuvaju za sebe i za druge, obično supružnike, roditelje a ne samo za decu.

Dakle, za tebe je kuvanje robija i radiš to samo zato što moraš zbog dece?

Ako očekuješ da kuvaju za sebe, trebala si da počneš da ih učiš kuvanju od malih nogu.
Ako očekuješ da neko drugi kuva za njih, onda... pitaj, pitaj šta ti nije jasno.
 
rucak-je-veoma-bitan.jpg

1708411109193.jpeg
 
nikad, za one koji vole, ja volim i uzivam da stvaram jela
a za one sto su razmazili svoje kobile i konje od dece nek im je bog u pomoci, sad nek ih dvore, za bolje nisu
kuvam od svoje 8 godine, kompletno domacinstvo vodim od svoje 19, ne treba mi ni mama ni svekrva da me dvore
za ove sto im mame brisu dupeta sa 26 imam samo radni logor kao ideju
 
Meni je i dalje nejasno kako je to kuvanje neki glavni problem ovde, a ovih Glovo, Donesi i ostalih dostavljača nema dovoljno pa to rade sad i crnci čak?! Pa ko to onda toliko kuva kad ovi samo zuje bajsevima i motorima?
pa nose fast fudnajcesce...mek, kfc, pice i sl...i onaj mali soping po maxiu i sl...
drugo, cesto se po firmama narucuju kuvana jela iz raznih restorana, i to je bolje nego da jedu pice svaki dan
 
pa nose fast fudnajcesce...mek, kfc, pice i sl...i onaj mali soping po maxiu i sl...
drugo, cesto se po firmama narucuju kuvana jela iz raznih restorana, i to je bolje nego da jedu pice svaki dan

Kapiram šta nose, ali pitam sa aspekta ako bukvalno od njih ne možeš da živiš koliko ih ima i svaka udžerica u gradu koja proizvodi bilo kakvu hranu ima posla, onda idem logikom pa šta se toliko kuka o kuvanju kad znam sve više firmi koje obezbeđuju hranu (bar jedan obrok) i viđam te klince iz glova kako špartaju kao besni svuda?

Nekako ko o čemu naročito mlađe generacije i srednjih godina o kuvanju pogrdno kao da je robija ili nešto na šta ih je neko osudio, a ja se ne sećam kad sam došao kod nekoga da me sačekao kršten ručak/večera, vazda čekamo neku dostavu.
 
Sama postavka ti je veoma upitna, odnosno pokazuje tvoje stanje svesti, da izvineš.

Žene (mnoge) kuvaju (a bogami i muškarci) jer to vole da rade. Kuvaju za sebe i za druge, obično supružnike, roditelje a ne samo za decu.

Dakle, za tebe je kuvanje robija i radiš to samo zato što moraš zbog dece?

Ako očekuješ da kuvaju za sebe, trebala si da počneš da ih učiš kuvanju od malih nogu.
Ako očekuješ da neko drugi kuva za njih, onda... pitaj, pitaj šta ti nije jasno.


Zašto je upitna ?

Milion žena se to pita, žene koje rade full time u tome ne vide ništa opustajuce niti smirujuce već vide obavezu koja ih na kraju radnog dana ceka

Ja ovde medju mojom generacijom iskljucivo vidim klasičnu podjelu obaveza
To znaci ona radi 8 sati i sprema večeru

Možda je do razlike u godinama tvojih i mojih pa zbog toga je tebi ova tema upitna ili čudna
 
Poslednja izmena:
Kapiram šta nose, ali pitam sa aspekta ako bukvalno od njih ne možeš da živiš koliko ih ima i svaka udžerica u gradu koja proizvodi bilo kakvu hranu ima posla, onda idem logikom pa šta se toliko kuka o kuvanju kad znam sve više firmi koje obezbeđuju hranu (bar jedan obrok) i viđam te klince iz glova kako špartaju kao besni svuda?

Nekako ko o čemu naročito mlađe generacije i srednjih godina o kuvanju pogrdno kao da je robija ili nešto na šta ih je neko osudio, a ja se ne sećam kad sam došao kod nekoga da me sačekao kršten ručak/večera, vazda čekamo neku dostavu.
a hbg lose vaspitanje koje degradira generaciski
sad ti stizu ove generacije sto znaju da se selfuju al ne znaju gde je prekidac na sporetu
ja bvih sve to u radne logore :mafijas:
 
И мушкарац треба да зна да спреми јело.

Svako treba da bude sposoban da brine o sebi, da li će da spremi ili da zaradi pa da plati na njemu je, ali mi kuknjava deluje smešno.

Lično živim sam preko 10 godina, mnogo radim i ne zanima me da se bavim kuhinjom, ali zato jedem po restoranima i ne kukam nikome.
 
Ma, jasno kao dan, ali samo mi nije jasno odakle ova kuknjava žena, naročito mladih devojaka, pa to ne zna jaje na oko da spremi, a ovamo kuknjava o kuhinji...
jer su pomesale feminizam sa razmazenoscu i nesposobnoscu
sta ti je pa ja kad cujem mlade devojke od 20tak god kad krenu da mi se prosseravaju na temu mz odnosa i kako treba muskarce jjebati u zdrav mozak, pa meni matoroj kobili hoce da prodaju neke tik tok mudrosti, dodje mi da se userrem....sve ja to na finjaka teram u tri lepe
kad budu naucile da citaju edb racun mozemo da pricamo o zivotnim iskustvima i mudrostima...do tad nek mucu u prazno
 
Svako treba da bude sposoban da brine o sebi, da li će da spremi ili da zaradi pa da plati na njemu je, ali mi kuknjava deluje smešno.

Lično živim sam preko 10 godina, mnogo radim i ne zanima me da se bavim kuhinjom, ali zato jedem po restoranima i ne kukam nikome.

Moleću lepo ovo ovde nije kuknjava već razmjena mišljenja
 
Generalno je zavladalo neko nezadovoljstvo u ljudima pa se sve predstavlja kao neki bauk i robija. Kad čujem ove što imaju djecu koja pohađaju osnovnu školu reklo bi se u najmanju ruku da im je gradivo sa Harvarda pa se sa djetetom mora po 3 sata sjediti dok uradi zadaću, pa ti obavezno spomenu muku lektire pa biće test iz istorije, pa moramo ih na trening...sve je u njihovim glavama postalo toliko teško da mogu samo da se čudim. Tako i za ovaj ručak, napravila se fama a što reče elektrika dostupno nam je tokom cijele godine razno smrznuto povrće i voće, bukvalno imaš da kupiš sve napola spremno za pripremu obroka. Nije mi teško i nikad mi neće biti teško svojoj djeci skuhati topao obrok bez obzira koliko sati sam radila.
 
jer su pomesale feminizam sa razmazenoscu i nesposobnoscu
sta ti je pa ja kad cujem mlade devojke od 20tak god kad krenu da mi se prosseravaju na temu mz odnosa i kako treba muskarce jjebati u zdrav mozak, pa meni matoroj kobili hoce da prodaju neke tik tok mudrosti, dodje mi da se userrem....sve ja to na finjaka teram u tri lepe
kad budu naucile da citaju edb racun mozemo da pricamo o zivotnim iskustvima i mudrostima...do tad nek mucu u prazno

To mi je tek priča za sebe...

Pazi ovo, gledaju feminizam u pogledu "nešto što se nama ne sviđa ili nećemo ćemo kroz feminizam pokušati da prebacimo na druge", s tim što nisu shvatile da muškarci ne moraju da prihvate tako nešto na sebe. Sa druge strane, rado bi se hranile u restoranima, ali i to je u redu da plati muškarac jer je muškarac.

Suludo, ako mene pitaš i razmaženost, površnost, ali dobro.

A ti saveti za M/Ž odnose su mi tek posebno simpatični, inače svaka je u srećnoj vezi i lepom odnosu... Da... :D

Moleću lepo ovo ovde nije kuknjava već razmjena mišljenja

Suštinski je kuknjava. Kasnije sam u postovima video tvoje "žena posle full radnog vremena mora i da kuva kao obavezu"... Pa, miko, ne moraš ništa, niko te puškom ne tera.
 

Back
Top