Problem sa nesanicom

Imam enormni problem sa nesanicom. Recimo, osetim se pospano u 11pm, legnem i prevrcem se po krevetu do 1-2am. Nema sanse da zaspim.

Onda od dosade na telefonu listam Krstaricu. Garantujem da cu se tek u pola dva uspavati. Jako me iritira.

Ovi moji lrgnu i zaspe posle par minuta. Je li ima neki caj, nesto za ovo? Uzas je.
Узми Дормирин у апотеци. То је на биљној бази, није хемија, и сасвим довољно умирује. Попијеш, легнеш, и будеш мало стрпљив, не узимаш телефон.
Већ након пар дана ћеш осетити да лакше заспиш, и боље спаваш.
 
Pre dosta godina sam pao sa motora,cini mi se'86-te i bio sam u komi,posle kome kada sam dosao kuci samo mi se spavalo i mogao sam po ceo dan i noc da spavam.Onda je odjednom nesto kvrcnulo,da vise od 6 meseci nisam mogao oka sklopiti.Samo sam lezao i pokusavao zmuriti.Noc nikako da prodje.Nisam koristio nista od lekaova,mislio sam kako doslo tako ce i otici.Tako se i desilo,poceo sam spavati po par sati,pa tako se oduzivalo,dok nije doslo u normalu.Zato bih postavljacu teme preporucio da ne koristi nikakve lekove,nego da polako sam prebrodi problem.Jednom se telo mora umoriti i poceti normalno spavati.Pokusaj izbaciti bilo kakva razmisljanja o problemima dok leskaris i preko dana,a pogotovu nocu.Ako bas bude moralo uz pomoc nekih lekova,pa mora se covek pomiriti i time.
 
Imam enormni problem sa nesanicom. Recimo, osetim se pospano u 11pm, legnem i prevrcem se po krevetu do 1-2am. Nema sanse da zaspim.

Onda od dosade na telefonu listam Krstaricu. Garantujem da cu se tek u pola dva uspavati. Jako me iritira.

Ovi moji lrgnu i zaspe posle par minuta. Je li ima neki caj, nesto za ovo? Uzas je.
Има Relaxan рецимо (валеријана, матичњак, глог, мента, хајдучка трава, камилица) или Лаку ноћ или неки слични. Они свакако пријају и опуштају, а могу се наћи и у већим продавницама, домаћи су. Биљне капи валеријане (Tinctura Valerianae) или Капи за спавање (Tinctura Insomnia) које производи Институт "Др Јосиф Панчић". Ове друге су пријатније, јер осим одољена (валеријане) који има специфичан мирис/укус има и других биљака. То је водено-етанолни раствор, тако да и тај алкохол може да припомогне. Има и других сличних капи такође домаће производње. У сваком случају, чајеви и тинктуре су природни. Ако се одлучиш за то, препоручујем да их пијеш раније, не непосредно пред легање, а дозу коју одредиш можеш да поделиш на два дела (рецимо два-три сата пре, а другу сат или пола сата пре него што легнеш), да те постепено опусти и да ти се приспава.
 
И нема листања Крсте, компа, моба.🥱 Мене је, додуше, понекад успављивало кад гледам тв из кревета, али сам и то избацио.
Може да помогне да читаш неку књигу, нешто што те опушта, а можда и нека класика која није лако штиво, али ће ти држати пажњу. Међутим, после неког времена ће ти се можда приспавати. Ту нема зрачења, а и овако смо озрачени превише, тако да све те уређаје не треба користити два-три сата пре спавања; искључити и вај-фај, а мобилни оставити у другој просторији или што даље од тела, нарочито од главе. Све то утиче на мозак и мисли.
 
И нема листања Крсте, компа, моба.🥱 Мене је, додуше, понекад успављивало кад гледам тв из кревета, али сам и то избацио.
Може да помогне да читаш неку књигу, нешто што те опушта, а можда и нека класика која није лако штиво, али ће ти држати пажњу. Међутим, после неког времена ће ти се можда приспавати. Ту нема зрачења, а и овако смо озрачени превише, тако да све те уређаје не треба користити два-три сата пре спавања; искључити и вај-фај, а мобилни оставити у другој просторији или што даље од тела, нарочито од главе. Све то утиче на мозак и мисли.
Aero mode u avionima više nije obavezan pri poletanju.
Eto koliko smo ozračeni i stigli svoj pravac.

Zamisli da spavaš i zaspati ćeš.
Žmuri i broj.
I da manje sijalica, ekrana, svega. Mada meni to ništa ne smeta ali ja sam statistička greška..
Čitaj bibliju brzo ćeš u zzzz mode....
 
Pa caj sadrzi tein tj kofein koji te cini budnim. Cudo bi bilo da caj ima za spavanje :P
Ako ces popi neki bromazepam, tako neki blazi benzos ili pilulu za spavanje, dok se ne uhodas.
Čajevi koji ne sadrže kofein jesu biljni i voćni čajevi, takozvani uvarci ili infuzumi.
Kofein se u čaju naziva tein, ali radi se o istom jedinjenju i nalaze se u tradicionalnim čejevima.
a ti navodiš da čaj u univerzalnom smislu sadrži kofein. Nisu za džabe kamilica, valerijana i slične biljke za umirvanje nervoze, anksioznosti i sl. odnosno za miran san.

Lično iskustvo nesanice, gde sam nakon preseljenja doživela da mesec dana imam nesanicu, otišla kod neurologa,poslao me kod psihijatra, koji mi je dao Bromezepam,?!?!?! koji je naravno završio u sudoperi. Za tih mesec dana, samo sam piljila u plafon, i izgubila 12kg(btw imala sam 56-57kg... misaoni proces u "multi-task"..brzina nemam pojma, inače ja sam uvek polako, nigde ne žurim.

Bio je baš neki zimski period, depresija..

Spavanje je došlo samo po sebi kad sam iscrpela telo, odnosno psihu. Počela na silu da vežbam. Od ranog doba sam znala da uveče vežbam kasno pred spvanje, makar 15 minuta i zaspim kako dotaknem jastuk. Al tad kad mi se desila nesanica mi je volja bila ispod nivoa poznatog.

Tako da VEŽBANJE i duboko disanje je moja preporuka za SAN. A to što blejiš u telefon ili ekran, pa SVETLO te samo RAZBUĐUJE!!!
 
Čajevi koji ne sadrže kofein jesu biljni i voćni čajevi, takozvani uvarci ili infuzumi.
Kofein se u čaju naziva tein, ali radi se o istom jedinjenju i nalaze se u tradicionalnim čejevima.
a ti navodiš da čaj u univerzalnom smislu sadrži kofein. Nisu za džabe kamilica, valerijana i slične biljke za umirvanje nervoze, anksioznosti i sl. odnosno za miran san.

Lično iskustvo nesanice, gde sam nakon preseljenja doživela da mesec dana imam nesanicu, otišla kod neurologa,poslao me kod psihijatra, koji mi je dao Bromezepam,?!?!?! koji je naravno završio u sudoperi. Za tih mesec dana, samo sam piljila u plafon, i izgubila 12kg(btw imala sam 56-57kg... misaoni proces u "multi-task"..brzina nemam pojma, inače ja sam uvek polako, nigde ne žurim.

Bio je baš neki zimski period, depresija..

Spavanje je došlo samo po sebi kad sam iscrpela telo, odnosno psihu. Počela na silu da vežbam. Od ranog doba sam znala da uveče vežbam kasno pred spvanje, makar 15 minuta i zaspim kako dotaknem jastuk. Al tad mi je volja bila ispod nivoa poznatog.

Tako da VEŽBANJE i duboko disanje je moja preporuka za SAN. A to što blejiš u telefon ili ekran, pa SVETLO te samo RAZBUĐUJE!!!
Hvala lepo na ovako dugom objašnjenju.
 
Čajevi koji ne sadrže kofein jesu biljni i voćni čajevi, takozvani uvarci ili infuzumi.
Kofein se u čaju naziva tein, ali radi se o istom jedinjenju i nalaze se u tradicionalnim čejevima.
a ti navodiš da čaj u univerzalnom smislu sadrži kofein. Nisu za džabe kamilica, valerijana i slične biljke za umirvanje nervoze, anksioznosti i sl. odnosno za miran san.

Lično iskustvo nesanice, gde sam nakon preseljenja doživela da mesec dana imam nesanicu, otišla kod neurologa,poslao me kod psihijatra, koji mi je dao Bromezepam,?!?!?! koji je naravno završio u sudoperi. Za tih mesec dana, samo sam piljila u plafon, i izgubila 12kg(btw imala sam 56-57kg... misaoni proces u "multi-task"..brzina nemam pojma, inače ja sam uvek polako, nigde ne žurim.

Bio je baš neki zimski period, depresija..

Spavanje je došlo samo po sebi kad sam iscrpela telo, odnosno psihu. Počela na silu da vežbam. Od ranog doba sam znala da uveče vežbam kasno pred spvanje, makar 15 minuta i zaspim kako dotaknem jastuk. Al tad kad mi se desila nesanica mi je volja bila ispod nivoa poznatog.

Tako da VEŽBANJE i duboko disanje je moja preporuka za SAN. A to što blejiš u telefon ili ekran, pa SVETLO te samo RAZBUĐUJE!!!
Шта очекивати од психијатра, човек који има својих проблема, плус дођу још 100 људи и кажу му своје проблеме. Наравно да ће те решити са преписивањем лекова за смирење.
 

Back
Top