Problem sa nesanicom

Imam enormni problem sa nesanicom. Recimo, osetim se pospano u 11pm, legnem i prevrcem se po krevetu do 1-2am. Nema sanse da zaspim.

Onda od dosade na telefonu listam Krstaricu. Garantujem da cu se tek u pola dva uspavati. Jako me iritira.

Ovi moji lrgnu i zaspe posle par minuta. Je li ima neki caj, nesto za ovo? Uzas je.
trazi od babe ili mame jedan bromazepam ili bensedin ili lorazepam ili ksalol ili rivotril.one to piju zato sto ne mogu da spavaju nocu
 
Poslednja izmena:
5. hospitalizacija je sam svoj doca....

Pa crko da bog da....

Tek sam u 4toj nedelji....
Sve sam ukinuo. Osim vode i šta pojedem. 1ipo put dnevno. Maksimalna kazna.

Nažalost asketizam još uvek nije plan.
Prvo dve povratničke epizode....
 
Ima jedna laka tehnika - deluje malo apsurdno ali cesto da rezultat.
Kad ležite i ne mozete da zaspite i pocnete da se nervirate zbog toga (a to je najbolji put da zaista i ne zaspite) treba da svesno pocnete da sebi sugerisete sledecu misao (sugestiju) - *Uopste ne zelim i ne trudim se da zaspim*... ali tako da ISKRENO i poverujete u to sto sebi sugerisete - da ne zelite i ne pokusavate *prisilno* da zaspite
U meri u kojoj uspete da poverujete u takvu (prividno stetnu) nameru, sanse za uspeh (da utonete u san) ce vam biti bolje. Znaci, treba da svesno NE ZELITE i ne mislite (zaboravite) na ono sto vam je zapravo cilj...
Nemam volje da objasnjavam mehanizam na kome se ovo zasniva a i malo je komplikovano (zasniva se na nacinu kako nas mozak *radi*) - bitno je da zaista cesto pomaze iako *deluje sasavo*. Probajte, lako je
 

Back
Top