Problem sa nesanicom

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Imam enormni problem sa nesanicom. Recimo, osetim se pospano u 11pm, legnem i prevrcem se po krevetu do 1-2am. Nema sanse da zaspim.

Onda od dosade na telefonu listam Krstaricu. Garantujem da cu se tek u pola dva uspavati. Jako me iritira.

Ovi moji lrgnu i zaspe posle par minuta. Je li ima neki caj, nesto za ovo? Uzas je.
 
Imam enormni problem sa nesanicom. Recimo, osetim se pospano u 11pm, legnem i prevrcem se po krevetu do 1-2am. Nema sanse da zaspim.

Onda od dosade na telefonu listam Krstaricu. Garantujem da cu se tek u pola dva uspavati. Jako me iritira.

Ovi moji lrgnu i zaspe posle par minuta. Je li ima neki caj, nesto za ovo? Uzas je.
Broji ovce, sta da ti kazem. Ako je mozak dosta aktivan i ne mozes da utones u san.
 
Imam enormni problem sa nesanicom. Recimo, osetim se pospano u 11pm, legnem i prevrcem se po krevetu do 1-2am. Nema sanse da zaspim.

Onda od dosade na telefonu listam Krstaricu. Garantujem da cu se tek u pola dva uspavati. Jako me iritira.

Ovi moji lrgnu i zaspe posle par minuta. Je li ima neki caj, nesto za ovo? Uzas je.
Ee moj ti... Pa kod mene nesanica podrazumeva da zaspim oko 6 ili 7 ujutru....
 
Ee moj ti... Pa kod mene nesanica podrazumeva da zaspim oko 6 ili 7 ujutru....
Ne lagi. Zaspis ti i u 12.
Niie zdravo biti by dan posle 12. Mozak treba da luci hormon oko 1am (zaboravio koji), a mojim nespavanjem degradiram sebe. Najgore je sto ja nista ne cinim 3 sata u krevetu. Nije ono za racunarom sam i ne spava mi se i odjednom, eeej 6am, vreme je. Ja se tri sata u mraku prevrcem.
 
Ne lagi. Zaspis ti i u 12.
Niie zdravo biti by dan posle 12. Mozak treba da luci hormon oko 1am (zaboravio koji), a mojim nespavanjem degradiram sebe. Najgore je sto ja nista ne cinim 3 sata u krevetu. Nije ono za racunarom sam i ne spava mi se i odjednom, eeej 6am, vreme je. Ja se tri sata u mraku prevrcem.
Aaaa, k moj u 12. Kažem ti, oko 6 ili 7 zaspim. Do tad kao mumija ležim u krevetu.
 
Pa caj sadrzi tein tj kofein koji te cini budnim. Cudo bi bilo da caj ima za spavanje :P
Ako ces popi neki bromazepam, tako neki blazi benzos ili pilulu za spavanje, dok se ne uhodas.
imas cajeve bez kofeina ali nije caj resenje.

treba da "isprazni" mozak..da ne razmislja i zaspace brzo

Sta znam, imas razlicite cajeve. Biljke su to i nisu sve iste. Necu lekove nikakve. Vec ih pijem dovoljno ovako.
probaj pa javi :D

https://noizz.rs/lifestyle/tajna-me...rantuje-da-cete-zaspati-za-dva-minuta/1d2jnwl
 
Skroz skroz nova stvar koju ne mozete da cujete od ovih fitnes instruktora ili cuvenih krstinih boksera i trenera boxa (ima ih najmanje 10 na krsti)

PLAN ODMORA.

Znaci sasvim nova stvar koja ce se prodavati uz plan ishrane i trening plan je plan odmora. Krstini treneri se hvataju za glavu kada spominjem da amateri imaju dva treninga dnevno. E tu igra ulogu plan odmora.

Hocu da kazem, napravi svoj plan. Ja jos uvek pokusavam da nadjem magicnu formulu, npr ako radim po 20 dana za redom tu bas svaki minut slobodnog vremena igra ulogu. Da ne pisem koliko vremena izgubim u prevozu do posla i nazad i do treninga i nazad. Napravi neku rutinu. Npr tusiranje odnosno hladjenje tela nakon toplog tusa uspavljuje. Knjiga uspavljuje. Ili pusti zvuk kise youtube audio i to moze i jace pojacas ko car ono grmi, pljusak. Podesi sve parametre za sutra u 22h. Ili jos bolje ostani budan do sutra u 22h da se prilagodis.
 

Back
Top