Pripreme za uvođenje verske službe u Vojsku Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko informacije dobija iz Sorosevskih izvora mrzi i plasi se sopstvenog naroda i sopstvene vere , a sto je najgore , stidi se istih.

Ja bih na tvom mestu pisao ćirilicom. Mislim, bilo bi uverljvije.
Šta je to što vašem mentalnom sklopu onemogućava da sagleda činjenicu da ne postoji "sopstvena" i "pradedovska" vera, već samo lična vera i da je svaki čovek slobodan da izabere veru koja mu najviše odgovara, u skladu sa poimanjem univerzuma koje taj čovek ima?
 
Ja bih na tvom mestu pisao ćirilicom. Mislim, bilo bi uverljvije.
Šta je to što vašem mentalnom sklopu onemogućava da sagleda činjenicu da ne postoji "sopstvena" i "pradedovska" vera, već samo lična vera i da je svaki čovek slobodan da izabere veru koja mu najviše odgovara, u skladu sa poimanjem univerzuma koje taj čovek ima?

Постоје Истински Православна Хришћанска вера која је овде одувек била и постоје извитоперена вера српске патријаршије,паписти који су само формално одвојени од ових из патријаршије и постоје протестантске назови цркве којима припадају одређене националне мањине и +још разне секте.
 
Постоје Истински Православна Хришћанска вера која је овде одувек била и постоје извитоперена вера српске патријаршије,паписти који су само формално одвојени од ових из патријаршије и постоје протестантске назови цркве којима припадају одређене националне мањине и +још разне секте.
Plus još nekoliko hiljada religija, sekti i kultova koje sa hrišćanstvom veze nemaju, i koje nemamo pravo da ignorišemo.

Naravno, svako je nepogrešivo izabrao baš onu (sa retkim izuzecima, čast njima) - koja je "jedina tačna" samo zato što mu je naturana od detinjstva. Nažalost....
 
Постоје Истински Православна Хришћанска вера која је овде одувек била и постоје извитоперена вера српске патријаршије,паписти који су само формално одвојени од ових из патријаршије и постоје протестантске назови цркве којима припадају одређене националне мањине и +још разне секте.

Oduvek je bila ovde? Kako to, kad je hrišćanstvo nastalo tek u I veku nove ere, a pravoslavna veroispovest tek 1054. godine?
 
Plus još nekoliko hiljada religija, sekti i kultova koje sa hrišćanstvom veze nemaju, i koje nemamo pravo da ignorišemo.

Naravno, svako je nepogrešivo izabrao baš onu (sa retkim izuzecima, čast njima) - koja je "jedina tačna" samo zato što mu je naturana od detinjstva. Nažalost....

Ziloti su majstori u ignorisanju realnosti. Mislim, po njima će i Eskimi da završe u "paklu", jerbo nisu pravoslavni.
 
Da, tužno je kad tako mladi momci ne shvataju da su upali u zamku ideje da nešto kao "nacija" uopšte postoji...

Православље је над национална вера односно хришћанство је над национална вера.Нису ту у питању срби,руси ,грци,бугари или румуни и други народи већ Христос Бог и права вера.Чика Сизифе.
 
Можда по папистима чије изворе ти очигледно једино цениш као оне праве и можда оне сличне тим изворима.

Nisam naveo "papističke izvore", već istorijske činjenice. Ignorisanje činjenica i življenje u virtuelnoj realnosti upozorava na nešto drugo, ne na istrajnost u veri.
 
Православље је над национална вера односно хришћанство је над национална вера.Нису ту у питању срби,руси ,грци,бугари или румуни и други народи већ Христос Бог и права вера.Чика Сизифе.

Pravoslavlje je ideologija, a to je tek tipičan primer socijalnog konstrukta.... sine Samsone! :D
 
Nisam naveo "papističke izvore", već istorijske činjenice. Ignorisanje činjenica i življenje u virtuelnoj realnosti upozorava na nešto drugo, ne na istrajnost u veri.

Али хајде не буди тајанствен откриј ми писани траг том непресушном извору мудрости.:per:Где си читао те............?
 
Православље је над национална вера односно хришћанство је над национална вера.Нису ту у питању срби,руси ,грци,бугари или румуни и други народи већ Христос Бог и права вера.Чика Сизифе.

Pravoslavlje nije jednako hrišćanstvo. Hrišćanstvo je sastavljeno od mnogih sekti i kultova koji su međusobno sukobljeni oko trivijalnih dogmatskih pitanja. Kako ćeš to objasniti nekome koga hoćeš da prevedeš ili ga makar informišeš o hrišćanstvu? Tako što ćeš mu reći da treba da uđe u SIPC, jer je to jedina prava vera? To će mu reći i katolici, i protestanti, i Jehovini svedoci, i kalvinisti, i... Kako da odluči? Po svom unutrašnjem porivu, naravno, ne po dogmama koje mu se prezentuju. Evo, na primer, da potvrdim utisak o meni koji imaš, reći ću da sam praktikant, Hungan na kreolskom, voodoo religije. Voodoo religija mi ostavlja potpunu slobodu da poštujem bilo koje božanstvo iz bilo koje religije, i ne samo to (pazi sad!) već mi ostavlja potpunu slobodu da voodoo božanstva, i sva druga posmatram kao viša bića sa postojanjem koje je odvojeno i različito od mog, ili da ih posmatram kao eidolone (slike) koji svojim oblicima, bojama i rečima, aktiviraju određene centre u mozgu, ili da ih posmatram istovremeno na oba načina. I niko povređen, niko uvređen, niko proklet, niko osuđen na večnu patnju. Ovime, naravno, nikako ne propagiram voodoo, već iznosim kako stoje stvari unutar iste.
Ti ćeš, naravno, reći da je Haiti teško stradao upravo zbog voodoo-a koji se tamo praktikuje, (mada u veoma različitom obliku od afričkog) ali to ne pije vodu. Tako su pisali u "Trećem oku" koje, složićeš se, nije baš referentni izvor pogodan za komparativnu studiju religija.
 
Али хајде не буди тајанствен откриј ми писани траг том непресушном извору мудрости.:per:Где си читао те............?

Biće mi drago. Izvoli:

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/587056/Schism-of-1054

http://www.middle-ages.org.uk/the-great-schism.htm

http://www.orthodoxinfo.com/general/greatschism.aspx

Pokrštavanje Slovena:


http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/2_4_l.html

Naravno, o tome sam čitao mnogo pre nego što su članci o tome postavljeni na internet.
 

Ако се у прва два превасходно инсистира да је православље настало 1054.године онда ме не чуди твој став.:roll:
 
Ако се у прва два превасходно инсистира да је православље настало 1054.године онда ме не чуди твој став.:roll:

Naravno da je nastalo 1054. godine, shizmom. Pre toga nije postojalo kao jedna od hrišćanskih veroispovesti, jer je hrišćanska crkva bila jedinstvena.
 
Da, tužno je kad tako mladi momci ne shvataju da su upali u zamku ideje da nešto kao "nacija" uopšte postoji...

Tuzno je kad neko poveruje u propagandu bas onih koji svoju naciju cuvaju i cene iznad svega i spremni su zbog iste na svakakva zlodela, lazi i podmetacine .Samo ti veruj Sorosu ,naravno da nacije ne poostoje , a sad idi malo do Vucitrna ili Prizrena pa obajsni to mladim Siptarima.
 
Ja bih na tvom mestu pisao ćirilicom.
Nisi na mom mestu
Mislim, bilo bi uverljvije.
Samo ti misli
Šta je to što vašem mentalnom sklopu onemogućava da sagleda činjenicu da ne postoji "sopstvena" i "pradedovska" vera,
Ne znam, ti si psiholog ...
već samo lična vera i da je svaki čovek slobodan da izabere veru koja mu najviše odgovara, u skladu sa poimanjem univerzuma koje taj čovek ima?
Od pre neku godinu , ranije nije bilo tako , nigde...
 
А мошти су идологија?:dontunderstand:Чико.
Formalno gledano, mošti su samo ostaci nekad živog bića, nikako ideologija...
Tuzno je kad neko poveruje u propagandu bas onih koji svoju naciju cuvaju i cene iznad svega...
Ovo nije propaganda "onih koji naciju čuvaju iznad svega", već školski primer socijalnog konstrukcionizma.
Samo ti veruj Sorosu ,naravno da nacije ne poostoje , a sad idi malo do Vucitrna ili Prizrena pa obajsni to mladim Siptarima.
Mladi Šiptari (ne svi, već oni na koje ti misliš) su žrtve iste prevare kao i neki mladi Srbi, i neki mladi Brazilci - da nacije nisu potpuno imaginarna sociopolitička tvorevina.

Postoji jedna briljantna, surovo tačna izreka: "Nacija je skup ljudi koji dele zajedničku laž u vezi svog porekla, kao i zajedničku mržnju prema svojim komšijama."

Inače, teorija socijalnog konstrukcionizma je vrlo zanimljiva, mada zahteva malo čitanja i angažovanja (i spremnosti da se odrekneš nekih uvreženih ali pogrešnih stavova).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top