Prilika/Neprilika-man editionXD:)

nisam dopadljiv ni fizički ni psihički.
a od plus stvari, samotnjak sam, izbegavam ljude, te ako neka ne podnosi ljude a opet želi da ima nekog, ili voli takve muškarce, uklapam se u tu priču. malo je takvih koji nemaju ni jednog prijatelja, ni sa kim se ne druže, žive kao digitalni pustinjaci. to sam naveo kao plus stvar, jer je to prilika za pustinjašto u dvoje
Mek, ostavimo na trenutak po strani taj fizički segment,
ali kako ili zašto misliš da si psihički nedopadljiv? Šta to znači? Da li si mislio na neke karakterne osobine?
Nemoj me pogrešno shvatiti, nisam mislila da te lično propitujem, nego želim da razumem kako neko za sebe može reći da je psihički nezanimljiv.

Pa svaki živ čovek ima neki svoj unutarnji svet koji je obojen bojama iskustva, želja, ambicija, imaginacije, emocija...čak i samotnjak koji je kako kažeš većinu vremena u digitalnom svetu i dalje nije sasvim izdvojen od života i tokova. Eto, to je možda neki spejs u kojem može pronaći osobu sličnih interesovanja.

Uostalom, ti na forumu uopšte ne odaješ utisak nezanimljive osobe. Otvoreno pišeš o svojoj usamljenosti, o teškoćama dobrovoljno izabranog koncepta života koji te izdvaja od okoline navikle na standarde i kalupe ali i o želji i potrebi za ljubavlju koja neće biti opterećena velikim očekivanjima i idealizacijama...Znači već ostavljaš dojam jedne osobenosti koja nekoj sličnoj ženskoj osobi može da se učini privlačno i zanimljivo.
 
Mek, ostavimo na trenutak po strani taj fizički segment,
ali kako ili zašto misliš da si psihički nedopadljiv? Šta to znači? Da li si mislio na neke karakterne osobine?
Nemoj me pogrešno shvatiti, nisam mislila da te lično propitujem, nego želim da razumem kako neko za sebe može reći da je psihički nezanimljiv.
stegnut sam dosta, nisam spontan u komunikaciji, veoma sam anksiozna osoba, nemam harizmu, uvek sam na margini nekog većeg skupa ljudi.
jedan kolega s posla je probao da dolazi kod mene da se kao družimo, ćaskamo, ogovaramo koleginice... bio par puta, ali ja nikako da se opustim i jedva čekam da ode, pa je čovek batalio, video da ne ide druženje sa mnom
 
stegnut sam dosta, nisam spontan u komunikaciji, veoma sam anksiozna osoba, nemam harizmu, uvek sam na margini nekog većeg skupa ljudi.
jedan kolega s posla je probao da dolazi kod mene da se kao družimo, ćaskamo, ogovaramo koleginice... bio par puta, ali ja nikako da se opustim i jedva čekam da ode, pa je čovek batalio, video da ne ide druženje sa mnom

Desavalo se i meni da se osetim kao visak ali to moze da se prevazidje.
Resenje moze da se nadje, treba ti samo motivacija i zelja.
 
stegnut sam dosta, nisam spontan u komunikaciji, veoma sam anksiozna osoba, nemam harizmu, uvek sam na margini nekog većeg skupa ljudi.
jedan kolega s posla je probao da dolazi kod mene da se kao družimo, ćaskamo, ogovaramo koleginice... bio par puta, ali ja nikako da se opustim i jedva čekam da ode, pa je čovek batalio, video da ne ide druženje sa mnom

Mek, ne znam da li ćeš pročitati, možda je trebalo da ti pošaljem pp, ali bolje ovako da vidi još neko ko ima sličan problem.
Ne radi se o nekom wow eureka otkriću ali je zanimljivo tumačenje zbog čega su pojedine osobe izuzetno socijalno fobične, anksiozne i kako to zapravo nije poremećaj ili pak oboljenje, već naročita sposobnost...
I koliko vidim, ne radi se o nekom pseudoistraživanju.
Pročitaj ako budeš imao vremena, zvuči zanimljivo.

http://www.spiritscienceandmetaphysics.com/new-study-links-social-anxiety-to-being-empath/
 
stegnut sam dosta, nisam spontan u komunikaciji, veoma sam anksiozna osoba, nemam harizmu, uvek sam na margini nekog većeg skupa ljudi.
jedan kolega s posla je probao da dolazi kod mene da se kao družimo, ćaskamo, ogovaramo koleginice... bio par puta, ali ja nikako da se opustim i jedva čekam da ode, pa je čovek batalio, video da ne ide druženje sa mnom

Bolje biti sam nego sa pogrešnim ljudima, uvek imam šta korisno uraditi nego slušati naklapanja o poslu na kome i onako provedem veći deo dana, to je sasvim ok , nije ti to mana
Nemam ni ja živaca da lsušam razgovore koji me ne interesuju , bežim i jedva čekam da se završe
Nema to veze sa komunikacijom , naprotiv meni je posao takav
Nekad se čak toliko istrošim da volim samo da ćutim ....
 

Back
Top