Priča o bludnom sinu

lepo sam te pitao
na šta te asocira pojam "bludni sin"?

ako bi se strogo doslovno pridržavali napisanog, ti bi onda trebao lopaticu sa sobom i negde u šumi da kenjaš
lopaticu za kenjanje mogo bi ti nositi jer izmisljas nesto sto nema veze sa nazivom teme..ko ti dade admina kad vrijedjas ljude pogotovo kad ti se kulturno odgovori...tako svi tumace bibliju, sto bi se drzali onoga sto je napisano ajd da nesto izmislimo..
 
Po čemu nije ozbiljno? Objasni koje su parabole zastupljene u turskim serijama? Šta si tamo video i naučio iz njihovih parabola?
Pa neki kazu da su naucili kako da vole,neki kako da mrze,neki kako se treba dok drugi kako se ne treba ziveti ali od svih njih ti si mi najinteresantniji jer ispalo da si ti naucio kako da moju teolosku analizu zasnovana na Bibliju svrstas u kategoriji turskih serija... :D
 
Pa neki kazu da su naucili kako da vole,neki kako da mrze,neki kako se treba dok drugi kako se ne treba ziveti ali od svih njih ti si mi najinteresantniji jer ispalo da si ti naucio kako da moju teolosku analizu zasnovana na Bibliju svrstas u kategoriji turskih serija... :D
Pa kad si od priče o bludnom sinu napravio sinopsis za sledeću epizodu Sene Kalbime Sakladim
 
ne izmišljam ja nego jhvh
Ma kad budes isao kroz pustinju a nekim slucajem Bog da je Taj koji ti rekao da tamo ides i obecao Ti da ce te voditi na tom putovanju, slobodno koristi lopaticu.
A ako ti nije jasno dali se to moze praktikovati i u gradskim uslovima danas u 21 veku onda prvo definisi GDE JE SKUP (oko) BOZJEG NARODA i onda kad god budrs imao potrebe ici u toalet ti onda trkom idi "izvan tog okola"i razmasi se tom lopaticom.
Eto,zatvorili smo ovo pitanje i sad se fokusiraj na temu,jel vazi ?

P.s. ne znam kako je kod vas ali u nase krajeve je zabranjeno cak i pljuvanje na javnih povrsina,mislim da je kazna oko 50 eura samo za jedan pljuc a zamisli kako bi prosao da te ukebaju isred akcije praznjenja ...to znaci da je danas definitivno zabranjeno obavljati takve fizioloske potrebe na nacin kao sto su radili jevreji dok su "setali" kroz pustinju jer kao sto sam vec citirao pre nekog vremena,hriscani se trebaju pokoravati vlastima...dakle nista od te tvole lopatice u 21 veku... 🙂
 
Poslednja izmena:
Pa kad si od priče o bludnom sinu napravio sinopsis za sledeću epizodu Sene Kalbime Sakladim
Ma daj ti reci sta je to od moje analize neosnovano ili nemoguce pa da onda pricamo dali mozes praviti paralelu sa tim tvojim turskim serijama jer ovako deluje kao da samo pljujes sa zeljom da nam se pretstavis kao dobrog poznavaoca turskih serija...
...mada kad bolje razmislim,moguce je da si pogresio pdf,ovo je Religija a mislim da imas pdf Film pa se tamo bato raspricaj o svojim turskim serijama koja te ispunjavaju...kao sto rekoh,ovde se vode ozbiljne teoloske diskusije... :kafa:
 
e samo si ti falio :roll:
Ooooo pa gde si ti aeternum,dobro dosla...jesi li se konacno raspitala u vezi onog pitanja sa kojeg si odleprsala zbog toga sto nisi imala vremena da mi tada odgovoris...? :)
Da te potsetim,najavila se da ces se raspitati i odgovoriti mi sledece:

zasto stalno jedno te isto pitas odgovorila sam ti preljuba spada u blud
Dobro,to je tvoj konacan odgovor pa mi sad lepo navedi Bibliskog dokaza sta sve drugo ( ili navedi BAR JEDNO vise osim preljube ) spada u kategoriju blud ???
 
mene si citiro, nisi citiro jehovine svjedoke...il bar fino napravi citat pa da se zna kome se obracas, da ne dolazi do zabune...
obraćam se tebi jer si mi rekao da bludni sin ne piše u bibliji (iako se misli na isusovu priču), pa sam tim modelom išao na ono što piše kako treba kenjati van mesta stanovanja i takođe bi mogao navoditi zašto nešto ne radimo a piše ili obratno.
 
Ooooo pa gde si ti aeternum,dobro dosla...jesi li se konacno raspitala u vezi onog pitanja sa kojeg si odleprsala zbog toga sto nisi imala vremena da mi tada odgovoris...? :)
Da te potsetim,najavila se da ces se raspitati i odgovoriti mi sledece:


Dobro,to je tvoj konacan odgovor pa mi sad lepo navedi Bibliskog dokaza sta sve drugo ( ili navedi BAR JEDNO vise osim preljube ) spada u kategoriju blud ???
Rekla sam ti lepo da se ne raspitujem jer znam Bibliju.
Strpi se malo nisam corava.
 

Back
Top